Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен
Резултати 1 до 20 от 22

Тема: Мнение за Mercedes G PUCH 230 GE

Публикации
    26
    Точки (при гласуване)
    0

По подразбиране Мнение за Mercedes G PUCH 230 GE

Не можах много информация да прочета относно този двигател на Mercedes G PUCH 230 GE. модела е преди 90 г. Мотора е 126к.с. скоростната му кутия е автоматик! Какъв разход ще ми дава горе долу? Ще се ползва за градско каране и събота и неделя за лов и до вилата!

Публикации
    1,630
    Точки (при гласуване)
    17

По подразбиране До: Мнение за Mercedes G PUCH 230 GE

http://www.w463.de/460_230ge.htm

следващия път моля използвайте търсачката, това го има тук във форума.

Публикации
    26
    Точки (при гласуване)
    0

ок ама не разбирам от немски и нищо не мога да си преведа! на мене въпроса ми беше просто надежден ли е този двигател за това което ще го ползвам и дали е проблем че е с автоматична скоростна кутия и последният въпрос е моноинжекция ли е или е пълна! Днес ходих да го гледам въпросният джип и много ми хареса доста беше запазен ама само трябва някои който разбира да дойде да го погледне да ми каже дали е оки и дали всичко си работи!

Публикации
    26
    Точки (при гласуване)
    0

нищо че никой не написа нещо относно въпроса ми, вече и аз станах собствник на Mercedes G PUCH 230 GE! днес даже не можах да му се нарадвам само да дойде събота и неделя чакам да го изкарам някъде по горите да го видя как върви!

Място
    София
    Публикации
    2,673
    Точки (при гласуване)
    19

Е,Митко ти написа....Иначе чакаме да споделиш мнението си след разходката.Коя година е точно?

Публикации
    26
    Точки (при гласуване)
    0

модела е 88 година с автоматична скоростна кутия! за сега направих няколко леки разходки и джипа върви много добре много съм доволен . скоро ще кача и снимки.

Място
    Шумен
    Публикации
    154
    Точки (при гласуване)
    11

Цитат Мнение на saso_87 Преглед на публикациите
    Не можах много информация да прочета относно този двигател на Mercedes G PUCH 230 GE. модела е преди 90 г. Мотора е 126к.с. скоростната му кутия е автоматик! Какъв разход ще ми дава горе долу? Ще се ползва за градско каране и събота и неделя за лов и до вилата!
    Разхода е много относителен:
    - долната граница е 12 л/100км
    - горна граница - няма
    - средният разход по пътя (с преобладаващо градско и зависи от гумите) е 20
    - извън пътя много зависи от терена но е около 30

Двигателят е слабичък и по-големи гуми трудно ги носи.

Очакваме да споделиш мнение.
    !

Място
    Кърджали
    Публикации
    533
    Точки (при гласуване)
    10

Имал съм си работа с такъв,само че 280ГЕ-185 коня инжекцион, ръчна кутия,дълга база-има два блокажа на преден и заден диф.МНого хубава и СТАРА машина-почне ли да тече-не спира и дразни окото,иначе по-хубава още не са направили нито една марка.Да си я коланиш със здраве.

Място
    Нова Загора
    Публикации
    39
    Точки (при гласуване)
    10

yovcho:незнам ква Г-класа си карал ама аз имам от скоро Г230-инжекцион и ми дава разход 10-12 средно на асвалт а в гората стига до 14 не повече тоя джип дето казваш че горял 20/100 тряа да е издухан от сякаде а забравих да кажа че е 91г. пак автомат.

Място
    Шумен
    Публикации
    154
    Точки (при гласуване)
    11

Цитат Мнение на speed_11 Преглед на публикациите
    yovcho:незнам ква Г-класа си карал ама аз имам от скоро Г230-инжекцион и ми дава разход 10-12 средно на асвалт а в гората стига до 14 не повече тоя джип дето казваш че горял 20/100 тряа да е издухан от сякаде а забравих да кажа че е 91г. пак автомат.
    Здрасти Speed,
    няма да споря с теб колко гори Г-то гората.
    Щом като твоето гори толкова - "радвай се и на никой недей казва" - (така се изразява един мой познат) - че да не вземе да ти завиди някой.
    !

Публикации
    224
    Точки (при гласуване)
    11

Това ми напомня един приятел с Corvette C4 5,7 който твърдеше, че горял 10-12 градско и 8 на магистрала. Преди много години имах W124 230СЕ и под 15 градско не съм слизал. Не знам колко харчи Г230, но толкова не харчи и дизелов джип, камо ли бензинов с тегло над 2тона. Моя 280ГЕ не мога да го сваля под 22л., а не е с кой знае колко повече коне и обем от 230. Колкото за разхода в гора(14), сигурно горския път е бил асфалтов, равен и е карано с 90 на 5скорост

Място
    Нова Загора
    Публикации
    39
    Точки (при гласуване)
    10

Виж ся забравяме че е бил военен може да има някви подобрения за военните незнам както казах от скоро го имам засякх и кокто ви казах в по горня ми пост малко ми гори а когато го тествах в гората не сам карал по поляни а по наи големите баири и калища.Стига толкова сам го фалил да не зема да го орчасам

Публикации
    224
    Точки (при гласуване)
    11

Щом е военен, сигурно е дефорсиран и настроен да работи с нискооктанов бензин, от което би се понижил разхода. Тези цифри ми звучат нереални, но щом си го засякъл такъв, нищо не мога да кажа и навярно е така

Място
    шумен
    Публикации
    341
    Точки (при гласуване)
    12

Сложи големи кални гуми и пак го засечи

Публикации
    26
    Точки (при гласуване)
    0

за сега градско ми даде разход 24/100 с гуми 265/75/16 не знам дали това е нормално! а в събота и неделя като го изкарам в гората ще видиме колко ще даде разход.

Публикации
    224
    Точки (при гласуване)
    11

за сега градско ми даде разход 24/100 с гуми 265/75/16 не знам дали това е нормално! а в събота и неделя като го изкарам в гората ще видиме колко ще даде разход.
    16" гуми на Г460 от завода са от 195 до 215. 265 не са много препоръчителни за Г230. Моя 280ГЕ го взех с Федима Сироко 285 16" и първите 100км градско даде 35л. Смених ги с 245 BF Goodrich A/T и разхода падна на 25л. Със смяна на въздушен филтър закова на 22-23/100. Като обслужиш двигателя и с тези гуми разход 20-25 е в нормата

Място
    София
    Публикации
    2,673
    Точки (при гласуване)
    19

Май ще трябва да го покараш и да го засечеш още веднъж.

Ето ,нещата си дойдоха на място.Моят съвет е да намалиш размера на гумите ,за да не се тормози двигателя.

Публикации
    3
    Точки (при гласуване)
    0

По подразбиране От: До: Мнение за Mercedes G PUCH 230 GE

Здравейте колеги, може ли някои да каже от къде да си купя уплатнителите за сверите на предният мост.

Публикации
    299
    Точки (при гласуване)
    10

модела е 88 година с автоматична скоростна кутия! за сега направих няколко леки разходки и джипа върви много добре много съм доволен . скоро ще кача и снимки.
    Абе да ти кажа направо.Мъртво роден.Харчи като зил и почти толкова върви.

Място
    Чипровци-Банкя
    Публикации
    2,834
    Точки (при гласуване)
    18

Цитат Мнение на GVT Преглед на публикациите
    Абе да ти кажа направо.Мъртво роден.Харчи като зил и почти толкова върви.
    Мдаа, той при мен и 280 не върви, та за 230 даже не знам какво да кажа. Ама то УАЗ$а още по не върви!
    יעבור
    «И това ще мине»

Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен

Сходни теми

1. PUCH Pinzgauer
    От CHIMIK във форум MERCEDES
    Отговори: 8
    Последно мнение: 22-03-09, 12:39
  2. Продава се Puch 230-нов внос. Продаден.
    От zodiak във форум Архив
    Отговори: 2
    Последно мнение: 24-01-08, 21:11
  3. Продавам STAYER PUCH PINZGAUER
    От the_trident във форум Архив
    Отговори: 8
    Последно мнение: 27-04-07, 17:17
  4. продава се PUCH-PINZGAUERа НА МАДЖО
    От the_trident във форум Архив
    Отговори: 13
    Последно мнение: 21-09-06, 19:59

Правила за публикация