Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Малко техническо въпросче относно хъбовете на Фероза

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Малко техническо въпросче относно хъбовете на Фероза

    Здравейте, днес най-накрая намерих ръчни хълове за Ферозата. Взех ги, обаче установих следното- на главината имам две шпилки, които играят роля на фиксатор. Корпуса на автоматичните хъбове имаше отвори до дупките за болтовете, където влизаха точно тези шпилки. Обаче корпуса на ръчните хъбове няма такива отвори. Фатално ли ще е ако с флекса махна въпросните шпилки, или ще трябва да пробивам корпуса на хъбовете /което ми изглежда непосилно като гледам материала от който са/ ?? Питам първо, за да не направя някой гаф.... Благодаря ви за отговорите !!!
    2015 KTM EXC 450 six days Argentina
    Toyota Land Cruiser KDJ 125

  • #2
    До: Малко техническо въпросче относно хъбовете на Фероза

    Митко Фулдата е човека с отговорите.
    висете отпуснато

    Коментар


    • #3
      До: Малко техническо въпросче относно хъбовете на Фероза

      Здрасти, аз съм с автоматични хъбове и ако съм те разбрал правилно то става въпрос за две малки пъпки разположени на 180 градуса една от друга.
      Така или иначе и двата вида хъбове се захващат към главината посредством болтовете и според мен пъпките са само "ключ", за да може да се постави хъба по един единствен начин- това е важно за автоматичните, за да може да се завърта правилно перчатката от барабана (който е завинтен на гайката стягаща главината).

      Не съм виждал ръчни разглобени, но според мен би могъл спокойно да отстраниш пъпките.
      LZ1GUS

      Коментар


      • #4
        До: Малко техническо въпросче относно хъбовете на Фероза

        Първоначално публикуван от gusa Преглед на мнение
        Здрасти, аз съм с автоматични хъбове и ако съм те разбрал правилно то става въпрос за две малки пъпки разположени на 180 градуса една от друга.
        Така или иначе и двата вида хъбове се захващат към главината посредством болтовете и според мен пъпките са само "ключ", за да може да се постави хъба по един единствен начин- това е важно за автоматичните, за да може да се завърта правилно перчатката от барабана (който е завинтен на гайката стягаща главината).

        Не съм виждал ръчни разглобени, но според мен би могъл спокойно да отстраниш пъпките.

        Да, абсолютно прав си ! Така и ще направя. Но явно ще трябва с нагряване да стане работата, щото днес доооста ги мъчих и не успяха да излезнат. Иначе устройстовото на ръчния хъб е много по- елементарно и надеждно, а и няма значение как точно се слага спряво главината !
        2015 KTM EXC 450 six days Argentina
        Toyota Land Cruiser KDJ 125

        Коментар


        • #5
          До: Малко техническо въпросче относно хъбовете на Фероза

          Не го прави ! Разпробии си хъбовете,първо с 4 мм после с 8 мм/пъпките са 7мм. Не е нужно да пробиваш целият хъб,около 8 мм са достатъчни.Може да се наложи да слагаш след време автоматични и не се знае.Пробива се доста лесно-с акумулираща дрелка се справих за около 10 минути.Ще видиш проблем и със законтрящата шайба,която се завива с 3 болта м 5 мм за гайката на полуоската.При мен се наложи да и престържа периферията на НУЛА защото иначе не пасва на ръчният хъб.Айде и успех с монтажа.
          Ииии забравих : Не слагай много грес че има проблем с отключването.Намажи го леко само.
          :D Мога да помогна на всеки - стига да не ми иска пари !

          Коментар


          • #6
            До: Малко техническо въпросче относно хъбовете на Фероза

            Реших да оставя въпроса с шпилките да го решава майстор. А относно тази шайба- нещо не се сещам за коя точно става въпрос При мен полуоската завършва с дупка, на която се навива болт с голяма шайба, който я държи да не излезе от хъба. При ръчните, тъй като няма място за такъв болт /там е перчатката/ , има зегерка, за която на полуоската си има каналче !

            а относно слагането на автоматични в последствие- липсата на фиксиращи шпилки с нищо не пречи, просто ще трябва да се съобразя как да ги поставя
            2015 KTM EXC 450 six days Argentina
            Toyota Land Cruiser KDJ 125

            Коментар


            • #7
              До: Малко техническо въпросче относно хъбовете на Фероза

              Говоря за шайбата със засечка ,която е зад хъба и е фиксирана с 3 болтчета /5 мм с фрезентова глава / и която не позволява на голямата гайка която държи главината да се развие.но щом ще ги прави майстор- да си бере кахъра
              :D Мога да помогна на всеки - стига да не ми иска пари !

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X