Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Range Rover P38 - задвижване, блокажи?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Range Rover P38 - задвижване, блокажи?

    Станахме 3-ма, аз си го мисля от около 7-8 месеца, но пусто нямам пари сега.
    Иначе ги има и в Gladiator или Off road - technic беше,
    не помня, но цената беше същата за около 1000лв.
    А, ако се разровите във форума ще намерите едни коментари за по-еФтини и
    не чак до там лоши китайски блокажи(използвани от Явор-Vromos дори на състезания)
    "Bis dat qui cito dat"

    Коментар


    • #32
      Проблем с Range Rover 2.5 TDS

      Зравейте колеги, проблема е следния, след ремонт на скорстната кутия светна цялото табло и не искаше да гасне.
      Този проблем го отстраниха, ама стана друг, сега е постоянно зацепен на бавни, и не могат да се изключат.
      Ако някой се е сблъсквал с такъв проблем, моля да даде сЪвет как да отстраня този проблем или препорЪчайте някой майстор да закарам колата.
      Мерси предварително.
      Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 19-08-10, 13:58.

      Коментар


      • #33
        От: Проблем с Range Rover 2.5 TDS

        Колега, дай повече инфо, както един колега се изрази от смяна на окачването, фаровете му не се оправили да светят по силно! Първо дай инфо за каква кола става въпрос Сузуки Витара или Ленд Ровер, автоматик или с ръчни скорости и да му мислим що за интервенции е преживял. На диагностика ходил ли си?
        Диагностика на Land Rover и Rover - GSM нула 888 67 44 две две

        Коментар


        • #34
          От: Range Rover P38 - задвижване, блокажи?

          Как са правили ремонт на кутията, а е останал на бавни? И на бавни ти я върнаха ли или после се случи?
          За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

          Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

          Коментар


          • #35
            От: Проблем с Range Rover 2.5 TDS

            Първоначално публикуван от baraka_4x4 Преглед на мнение
            Зравейте колеги, проблема е следния, след ремонт на скорстната кутия светна цялото табло и не искаше да гасне.
            Този проблем го отстраниха, ама стана друг, сега е постоянно зацепен на бавни, и не могат да се изключат.
            Ако някой се е сблъсквал с такъв проблем, моля да даде сЪвет как да отстраня този проблем или препорЪчайте някой майстор да закарам колата.
            Мерси предварително.
            Ако поста е в правилната тема и до колкото съм нясно с нещата проблемът ви е електически.
            Търсете по кабелите за управлението на раздатката, първо от долу буксите при раздатката
            зад барабана на ръчната после по тях вътре в купето, ако е автомат ключето на раздатката е при лоста,
            ако е ръчка е горе на таблото.
            Имам предположението, че при качването на кутията сте прекъснали(смачкали)
            някой от кабелите и до раздатката е отива сигнал.
            При мен бе нещо подобно в ето тази тема тук : http://www.offroad-bulgaria.com/show...779#post810779
            Поздрави
            "Bis dat qui cito dat"

            Коментар


            • #36
              От: Проблем с Range Rover 2.5 TDS

              Става дума за Range Rover 2.5 tds на BMW с ръчни скорости, колата е на един приятел. Ремонтираха скоростната кутия нямаше втора скорост, след ремонта светна таблото и ако не откачиш акумулатора не гасне. Закараха е на друг майстор да отсрани проблема, какво е правил не се знае ама таблото изгасна и си работи нормално като цъкнеш фаровете и то светва , ама след този майстор стана друг проблем колата остана на включени бавни и не се изключват. Сигурно проблема е електрически ама на кой да е закара да е ремонтира или диагностика да му направи един мастор му казал че мойе да е от някакъв ел. блок който се намирал по седялката. Ако имате някаква идея как да се отстрани проблема или да препоръчате някой майстор в района на Бургас и околието.

              Коментар


              • #37
                От: Проблем с Range Rover 2.5 TDS

                Опс тъкмо щах да си предложа услугите и видех , че е от Бургас колегата. Та моя съвет е тръгнете по обратния ред. Първо нека майстора дето е пипал таблото да каже какво е направил, а след това и другите маистори със скоростите да си кажат и почнете както ви съветват колегите. Първо огледайте за смачкани прекъснати кабели и т.н. Ако преблема се е появил след ремонта то същия е следствие на ремонта. Айде и да пишеш какво е излязло да не стане като оня колега дето след смяна на консумативи автоматика не ще да включва и накрая единия "майстор" си призна че е сложил един бушон на едно място дето било празно а колегите с автоматици ако не знаят то е за сервизно предвижване на автомобила!
                Диагностика на Land Rover и Rover - GSM нула 888 67 44 две две

                Коментар


                • #38
                  От: Проблем с Range Rover 2.5 TDS

                  Първоначално публикуван от dignatov Преглед на мнение
                  Опс тъкмо щах да си предложа услугите и видех , че е от Бургас колегата. Та моя съвет е тръгнете по обратния ред. Първо нека майстора дето е пипал таблото да каже какво е направил, а след това и другите маистори със скоростите да си кажат и почнете както ви съветват колегите. Първо огледайте за смачкани прекъснати кабели и т.н. Ако преблема се е появил след ремонта то същия е следствие на ремонта. Айде и да пишеш какво е излязло да не стане като оня колега дето след смяна на консумативи автоматика не ще да включва и накрая единия "майстор" си призна че е сложил един бушон на едно място дето било празно а колегите с автоматици ако не знаят то е за сервизно предвижване на автомобила!
                  Тоя бушон ми е любимия! И почти винаги е сложен от собственика с надеждата да се появи някоя страшна екстра! Въпросния бушон обаче може успешно да се използва за раздвижване на моторчето за бавните!

                  Коментар


                  • #39
                    RANGE ROVER Р38 проблем, само на бавни.

                    Здравейте колеги!
                    Закарах аз моят RANGE ROVER на сервиз за смяна на гумените уплътнители, и като отивам да го взема какво да видя RANGE ROVER-а е само на бавни, били го тествали и мен ме съмнява, че са го по напънали защото е с чип, и нещо се е скофтило.
                    Оттам пробваха да подадат директно 12 в на ел. моторчето, върти и в двете посоки но никаква реакция. След това махнаха моторчето и ръчно се опитаха да го задвижат никаква реакция само бавни.
                    Дайте акъл в какъв филм съм главен герой, и дали аз трябва да заплатя ремонта за бързите и бавните.
                    Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 01-10-10, 15:20. Причина: шрифт
                    Двенеща са безгранични: Вселената и човешката глупост. За първото не съм толкова сигурен

                    Коментар


                    • #40
                      От: RANGE ROVER Р38 само на бавни.

                      Къде е колата? В сервиза ли още? Или?
                      Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                      Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                      Коментар


                      • #41
                        От: RANGE ROVER Р38 само на бавни.

                        Да още е в сервиза!
                        Двенеща са безгранични: Вселената и човешката глупост. За първото не съм толкова сигурен

                        Коментар


                        • #42
                          От: RANGE ROVER Р38 само на бавни.

                          Да си стои там докато го оправят. И пари не давай по никакъв повод. Иначе можеш да обещаваш всичко. Баси некадърниците.
                          За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                          Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                          Коментар


                          • #43
                            Бавни скорости на P38A , не включват!

                            Добро утро на всички!
                            Както казва заглавието имам проблем със бавните скорости .
                            Моторчето е пробвано и работи като му се подаде ток . Явно проблема е или сензор за позиция или не идва ток от комп някой ще да е . Не ми е познат автомобилът и не зная какво миже да е от както го имам си е така . До вчера ми мигаше лампичката на копчето за бавни но толкова така и не включваше ,след проверката на моторчето не я виждам да свети вече .Днес ще се опитвам да направя някакво чудо но ако има някой които си има на понятие какво може да бъде нека не се стеснява да предполага.
                            о897ч87о3о

                            Коментар


                            • #44
                              От: Бавни скорости на P38A , не включват!

                              Първоначално публикуван от krackman Преглед на мнение
                              Добро утро на всички!
                              Както казва заглавието имам проблем със бавните скорости .
                              Моторчето е пробвано и работи като му се подаде ток . Явно проблема е или сензор за позиция или не идва ток от комп някой ще да е . Не ми е познат автомобилът и не зная какво миже да е от както го имам си е така . До вчера ми мигаше лампичката на копчето за бавни но толкова така и не включваше ,след проверката на моторчето не я виждам да свети вече .Днес ще се опитвам да направя някакво чудо но ако има някой които си има на понятие какво може да бъде нека не се стеснява да предполага.
                              Ако си с ръчни скорости провери си бутона на таблото, ако си автоматик бутончето е при лоста под кората.
                              Щом като подаваш ток ръчно на мотора и той работи имаш проблем в кабелите или бутона, никакви други филми
                              Успех
                              "Bis dat qui cito dat"

                              Коментар


                              • #45
                                От: Range Rover P38 - задвижване, блокажи?

                                Може и да е друго нещо. Моторчето не е само моторче, но и редукторче. В корпуса му има кръгла платка с писти които дават обратна връзка за позицията му. Не рядко тази платка се размества или пистите повреждат и прекъсват и поради това колата не знае какво да прави. За да се провери това може да махнете моторчето от раздатката 3 или 4 болта го държат. Преди да го махнете го бележете.
                                Като го извадите аксиално отдолу ще се покаже ос с . Бележете я и ня. След това завъртете оста и трябва да усетите как превключва. Ако превключва то проблема е в моторчето, ако ли н то проблема е в кутията.
                                Поздрави
                                Land Rover Defender 110SW 300tdi

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X