Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Oфроуд-патрули

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Oфроуд-патрули

    в моя район съм на линия целогодишно .всички ме познават.тия работи си ги правиме отдавна.

    Коментар


    • #32
      До: Oфроуд-патрули

      Казвам ДА на подобна инициатива. Фронт за работа има. Елате в Боровец да видите, как се изсичат вековни гори и се разгръща бурно строителство. А проекта "Супер Боровец" още не стартирал. После ще е още по-страшно. Ще задминем и Иракли и Паничище. Елате около Самоков, за да видите колко масиви гори се опоскаха от циганите. Е, вече ги спряха, но има за залесяване сигурно стотици декари площи. Но да бъдеме конкретни - ако всички, които подкрепят идеята плащат месечен членски внос, пари ще има и нещата може и да тръгнат.

      Коментар


      • #33
        До: Oфроуд-патрули

        Аз съм за тази идея. Смятам че има много потенциал и съм сигурен че ще донесе много на нашата природа... но дори и да не съм сигурен пак съм за! Винаги ще съм за такива идеи и начинания... Защото светът е пълен с "практични" хора които заобиколени от страховете си могат да обяснят защо нещо не може да стане... винаги има хиляди причини... Е, аз съм от другата страна... и дори и една причина само да има и макар и минимален шанс... пак си заслужава да се опита... така след време поне ще можем да кажем че каквото сме могли това и сме направили... опитали сме се поне...
        VPetrov.photography

        Коментар


        • #34
          До: Oфроуд-патрули

          Аз мисля, че залесяването е най-лесното, но не и най-полезното нещо. Въпроса е в превенцията.
          Аз лично виждам така - всеки един от форума е "въоръжен" с фотоапарат(някои и с други видове"оръжия"). Всяка събота и неделя, а и през седмицата участниците от нащия форум са някъде из природата на страната.
          Сигурен съм, че всеки път има какво да се документира(нелегално сечище, автомобили натоварени с дърва, бракониерски прояви или най-малкото лошо отношение към природата от туристи и т.н.) и сподели на подходящо място във форума. От форума това е достъпно на медиите - които ги интересува разбира се. Оттам според закона може да се самосезират някои хора...
          Ето например, преди 2-3 седмици като спусках от яз."Голям беглик" към Батак, по пътя снимах хиляди кубици дървесина, които според местните били законно добити...Аз се ужасих от това което беше по пътя. Имайте предвид, че карах и снимах и няма нито една снимка която да се повтаря, пък колко струпвания на трупи не успях да снимам...













          Mitsubishi L200 DobbleCab

          KTM XC 450 RW 2009
          KTM 350 SX 2011

          Коментар


          • #35
            До: Oфроуд-патрули

            Това е една отлична идея. Снимките съчетани с точните GPS координати на мястото и уведомление на съответните органи с последващ контрол... какво точно се е случило... ето един ефикасен механизъм...
            VPetrov.photography

            Коментар


            • #36
              До: Oфроуд-патрули

              Аз мисля че ако някои се размине с камион с дърва без номера в гората и позвани на 112 все пак може да се вземат мерки на момента Тогава "горският" въпреки че взима парички за тези дравца ще трябва да вземе мерки защото сигналите на този спешен тел. се записват .

              Коментар


              • #37
                До: Oфроуд-патрули

                не е проблема в номерата на камиона.ами дали самите дърва са маркирани.би трябвало като се транспортират да имат две марки.една за сеч и една за извозване.

                Коментар


                • #38
                  До: Oфроуд-патрули

                  Първоначално публикуван от koko11 Преглед на мнение
                  не е проблема в номерата на камиона.ами дали самите дърва са маркирани.би трябвало като се транспортират да имат две марки.една за сеч и една за извозване.
                  Да но в движение ще е доста трудно да видиш дали дървата са маркирани а пък които сваля дърва с камион без номера е много вероятно да ги сваля до първото селце или в къщи
                  Знам че в района на г.Троян незаконната сеч е доста разпространена а съответно вие сте местен и сте доста по запознат с начините за борба с незаконата сеч. Аз просто се опитвам да помогна Имам къща в едно селце в Троянският балкан точно до пътя от които свалят дървата. Тази есен за два часа (толкова време аз бях там )два камиона без номера за три часа минаха поне по пет пъти натоварени до пръсване.

                  Коментар


                  • #39
                    До: Oфроуд-патрули

                    много от камионите които се използват по лошите пътища нямат номера защото не са регистрирани.карат до асфалта и там претоварват на тирове.това не е забранено.щом не е асфалтов път може да се движиш и без номера.това не е престъпление.номера нямат и верижните машини които се ползват за добив.както и тракторите.една такава машина има много малка живот в гората и не е рентабилно да е регистрирана.
                    между другото не се занимавам с дърводобив. марките са в червен или чер цвят и се виждат.всяко дърво трябва да е маркирано.

                    Коментар


                    • #40
                      До: Oфроуд-патрули

                      Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                      Това е една отлична идея. Снимките съчетани с точните GPS координати на мястото и уведомление на съответните органи с последващ контрол... какво точно се е случило... ето един ефикасен механизъм...
                      +1
                      И според мен тази схема ще работи.
                      След като държавата монтира камери да ни следи, защо и ние да не го правим.
                      Още повече, че нашите камери на са стационарни и са повече.
                      Даже може да се направи нарочна страница в NET-а където да се пускат снимки и клипове на нарушенията. Нещо като "сгАфили.ком"
                      Те медиите сами ще ги смучат оттам.

                      Коментар


                      • #41
                        До: Oфроуд-патрули

                        между другото не се занимавам с дърводобив. Марките са в червен или чер цвят и се виждат, всяко дърво трябва да е маркирано.
                        Съжалявам ако съм се изразил неправилно Сигурен съм, че не се занимавате с дърводобив
                        Но вече знам доста полезна информация от вас, което ще ми е в голям плюс, както и на всички предполагам
                        Последно редактирано от Тони Груев(GAD/dag); 09-03-08, 00:50. Причина: оправен цитат

                        Коментар


                        • #42
                          До: Oфроуд-патрули

                          Аз съм за идеята и бих се включил.

                          Имам само един въпрос. За нещо подобно се говореше на една среща на МСС, на която присъствах. Спомням си, че ставаше дума дали към дейност да се включат патрули, които да следят за горски пожари и т.н и доста хора бяха съгласни. Та трябва само да решим ще се разширява ли в крайна сметка МСС или ще се създава нова организация(май взеха да стават малко много). Също и как ще се казва. Извинявам се, но ако нямах връзка с този форум и видя в защитен резерват джип с лепенки "ОФРОУД-ПАТРУЛ", няма да си направя много правилни асоциаци... Докато например тези с "ЗЕЛЕН ПАТРУЛ" се приемат доста добре, въпреки че май почти никаква работа не вършат. Та името е доста важно нещо, от което до голяма степен зависи и успеха на всяко начинание. Няма да е лошо да помислим и за това.
                          Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                          Коментар


                          • #43
                            До: Oфроуд-патрули

                            Първоначално публикуван от Веско Преглед на мнение
                            Като гледам на писани думи всички са готови, ама като трябва някой да запали колата и да мине 100 км да помогне - все има по-важна работа. Не става така.
                            Със сериозни и конкретни, материално обезпечени проекти може много да се постигне. Не е необходимо дори фондация да се прави - има предостатъчно. Бизнес план, проучване, детайлен проект - тогава е сериозно.

                            Ние тук за две гуми не може да се разберем и за глупости се дърляме. Не сме узрели още.
                            Идеята е прекрасна, разбира се, но личното ми мнение за тези неща 100 % се покрива с казаното от Веско по-горе!
                            Technical Rescue Direct - life lies in courage
                            http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                            Коментар


                            • #44
                              До: Oфроуд-патрули

                              Подкрепям! В залесяването мисля, че доста хора биха се включили, снимки и координати на нарушенията също е лесно изпълнимо, НО отговорните органи надали ще вземат мерки - и те са в играта/може би само когато някой си е резнал дърво за собствена употреба/. И въпреки това ПОДКРЕПЯМ идеята.

                              Коментар


                              • #45
                                До: Oфроуд-патрули

                                Отговорих с: - Да, има смисъл от такава организация и ще участвувам .
                                Работата по създаването и институционализирането на такава организация е огромна, досадна и безнадеждна, давам си сметка за това .
                                От друга страна, в съзнанието ми, седи и се подхилква девиза на Жана Д'Арк
                                - " Ако не аз, то кой ? "
                                Ако се съберем всички , които мислим така, може пък и да успеем )))
                                Последно редактирано от Тони Груев(GAD/dag); 09-03-08, 00:44.
                                Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X