Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Oфроуд-патрули

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Oфроуд-патрули

    Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
    Аз имам още по-добра идея. Всички, които имат желание и възможност, октомври да се съберем за 2-3 дни в Балчик. Колегата Гадефф ще ни помогне в настаняването и ще ни организира двудневен теоретично-практичен семинар заедно със своите колеги. За това какво се прави и не се прави в гората и от посетителите, и от лесничеите, как се реагира при горски пожари, как се прави санитарна сеч и защо, как се залесява, какво се прави при установена незаконна сеч или бракониерство и въобще да ни научи на всичко полезно и важно за гората, което можем да правим и ние.
    Някой ще каже, че Балчик е далече, но пък там може на място да ни се покаже всичко. Ако има желаещи и възможност от страна на колегата Гадефф за организация, аз се наемам с координацията на семинара. Той ще е чудесно обучение и за офф роуд патрулите, и за МСС.
    Чудесна идея! Ако колегата Гадев е съгласен ще направя всичко възможно да присъствам!
    Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

    Коментар


    • До: Oфроуд-патрули

      Идеята е наистина отлична! Подкрепям я напълно и бих участвувал с удоволствие в подобен семинар - сигурен съм, че можем така да натрупаме ценен опит.
      ......Както и съответното продължение - семинар 2, семинар 3 и т.нт.

      Коментар


      • До: Oфроуд-патрули

        Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
        Аз имам още по-добра идея. Всички, които имат желание и възможност, октомври да се съберем за 2-3 дни в Балчик. Колегата Гадефф ще ни помогне в настаняването и ще ни организира двудневен теоретично-практичен семинар заедно със своите колеги. За това какво се прави и не се прави в гората и от посетителите, и от лесничеите, как се реагира при горски пожари, как се прави санитарна сеч и защо, как се залесява, какво се прави при установена незаконна сеч или бракониерство и въобще да ни научи на всичко полезно и важно за гората, което можем да правим и ние.
        Някой ще каже, че Балчик е далече, но пък там може на място да ни се покаже всичко. Ако има желаещи и възможност от страна на колегата Гадефф за организация, аз се наемам с координацията на семинара. Той ще е чудесно обучение и за офф роуд патрулите, и за МСС.
        За мен ще бъде чест и удоволствие.
        Молбата ми е само да не е през активният сезон, защото трудно ще се намерят места за по-голяма група, всичко вече е резервирано. Разбира се, винаги можем да излезнем и на палатки
        Най-елементарното правило за употреба на пълния член е да го слагаш отзад на извършителя на действието!

        Коментар


        • До: Oфроуд-патрули

          Затова и предлагам октомври, но по към края. Хем ще сме вече далече от летния сезон, хем и едрия лов ще е стартирал преди 20-25 дни и първата тръпка на ловците ще е минала. Аз не съм ловец, ама ги знам, че им треперят ушите от кеф на откриването на ловния сезон.
          Захващам се да направя първоначални сондажи за евентуален брой участници, организация и прочие. Ще пусна и отделна тема.
          LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
          www.ADV-Bulgaria.com

          Коментар


          • 10 причини да ценим дърветата

            1. Кислородът
            Факт е че не можем да съществуваме ако ги няма дърветата. Едно възрастно дърво преработва CO2 като разделя въглерода от кислорода в процеса на фотосинтеза. Така за един сезон това дърво доставя толкова кислород колкото 10 човека издишват за година. Много хора не разбират, че именно дърветата действат като гигантски филтър пречистващ въздуха, който дишаме.

            2. Прочистват почвата
            Термина фиторемедиация е сложна дума, която означава: поглъщане на опасни химикали и други замърсители проникнали в почвата. Дърветата от своя страна съхраняват вредните замърсители или променят самият замърсит в по-лека форма. Те филтрират канализацията и химикалите от фермите, намаляват ефекта от отпадъците на животните, изчистват разливанията покрай пътищата и пречистват водата вливаща се в потоците.

            3. Контролират шума
            Дърветата приглушават градския шум толкова ефектно както едни циментови стени. Дървета, засадени в стратегически точки в квартала, могат да понижат шумовете на магистралите и летищата.

            4. Намаляват оттичането на вода при порои
            С помоща на една гора или като се засадят дървета могат драстично на се намалят наводненията. Един смърч - див или засаден може да поеме повече от 3700 литра вода годишно. От полученото намалено падане на вода дори подпочвените водни резервоари ще имат възможност да се заредят.

            5. Задържат въглерода
            За да се храни, дървото поглъща и заключва въглеродния диоксид в дървесината, корените и листата си. Въглеродния диоксид е главен причинител на глобалното затопляне. Една гора се явява склад за въглерод. Именно в този заключващ процес въглерода се “съхранява” като дървесина, а не като “парников” газ.

            6. Прочистват въздуха
            Дърветата помагат при прочистването на въздуха като поглъщат преносимите по въздуха частици, намаляват топлината и абсорбират замърсители като карбоновия монооксид, серния диоксид и азотния диоксид. Те премахват това замърсяване на въздуха като понижават температурата на въздуха чрез респирация и като задържат частиците.

            7. Дават сянка и прохлада
            Дърветата се славят със своята сянка и прохлада. Сянката им намалява нуждата от климатик през лятото. През зимата пречупват силата на зимните ветрове и така намаляват сметките за отопление. Изследвания показват че градска област без охлаждаща сянка от дървета се превръща в “остров на топлината” с температура над 10 градуса по-висока от друга област на града.

            8. Спират вятъра
            По време на ветровити и студени сезони, дървета разположени на страната на вятъра действат като прегради. Такава преграда може да намали сметката ви за отопление до 30% и значително намалява неприятното отнасяне на снега. По-малкото вятър също намалява изсушаващия ефект върху почвата и вегетацията и запазва ценната горна част от почвата на мястото и.

            9. Борят се с ерозията на почвата
            Контрола на ерозията винаги започва с проекти за засаждане на дървета и треви. Корените на заклещват почвата, а техните листа спират силата на вятъра и дъжда върху почвата. Те се борят с ерозията на почвата, съхраняват дъждовната вода и намаляват отичането на вода и утаечни наноси след бури.

            10. Повишават цената на имотите
            Стойността на недвижимите имоти се покачва, когато дърветата разкрасяват имота или квартала. Така имота ви може да си увеличи стойността си с 15% или повече.

            Източник: http://newiaqua.royalsbg.com/article-552.html

            Небрежни офис служители злоупотребяват с принтирането и създават главоболия на всички загрижени за околната среда, природните ресурси и състоянието на сметищата.
            Съвет: Помисли преди да натиснеш бутона за принтиране. Наистина ли е нужно?
            Последно редактирано от justify; 27-06-08, 22:48.
            [B][COLOR="Blue"]Don't run faster than your guardian angel can fly !!![/COLOR][/B]

            Коментар


            • До: Oфроуд-патрули

              цък:


              цък:


              язък !
              ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

              Коментар


              • До: Oфроуд-патрули

                Пламене, гледам, че този втория те е видял, че го снимаш. Не те ли попита защо?

                А на снимките има и номерата на колите. Това би трябвало да е достатъчно за съответната институция да им наложи глоба, или бъркам...

                Коментар


                • До: Oфроуд-патрули

                  Първоначално публикуван от kolonal Преглед на мнение
                  Пламене, гледам, че този втория те е видял, че го снимаш. Не те ли попита защо?
                  ...и не ти ли скочи на бой?
                  Все, что делаешь, надо делать хорошо, даже если совершаешь безумство.
                  A2 (+)

                  Коментар


                  • До: Oфроуд-патрули

                    Има една приказка, "Ние сме граждани ама си хърляме боклука в края на селото". Коментара е излишен.
                    Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                    Дий Снайдер

                    Коментар


                    • До: Oфроуд-патрули

                      Първоначално публикуван от cveti Преглед на мнение
                      ...и не ти ли скочи на бой?
                      "леко" здравичък съм, пък и мутра с фотоапарат е доста сюреалистично, че и с джип ...
                      ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                      Коментар


                      • До: Oфроуд-патрули

                        Ей сия, ако кажете и кой утепа бременната кошута
                        и я изяде съвкупно, две в едно, ша си доем на думата.
                        То в Варна, нали се познавате сички и си знаите табиетите....?!
                        Казвай Пламене....!!!
                        Ако има снимков матриал, дайте и него,
                        да съ порадваме на тия "юнаци"....!!!!

                        Коментар


                        • До: Oфроуд-патрули

                          Първоначално публикуван от GAD Преглед на мнение
                          Ей сия, ако кажете и кой утепа бременната кошута
                          и я изяде съвкупно, две в едно, ша си доем на думата.
                          То в Варна, нали се познавате сички и си знаите табиетите....?!
                          Казвай Пламене....!!!
                          Ако има снимков матриал, дайте и него,
                          да съ порадваме на тия "юнаци"....!!!!
                          знам кой е! седи обаче в момента като прещипан ташак в тесни гащи. нама снимков материал.
                          ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                          Коментар


                          • До: Oфроуд-патрули

                            Стига де ! Нали затворихме тая глава със кошутата.
                            Нали сме Християни.
                            Един от основните постулати на Християнството е:

                            Правото да се откажеш да бъдеш злодей !

                            И ще ти бъде простено, само веднъж.

                            Да не обръщаме поглед назад. Да не отмъщаваме .
                            Убеден съм, че колегата съжалява и повече няма да пристъпи към такова неморално действие.
                            Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                            Коментар


                            • До: Oфроуд-патрули

                              Темата за "патрулите" и почистването на яз.Въча според мен са неразривно свързани.

                              Малко снимки от неделя с отговори на въпроса "Откъде се замърсява яз.Въча?"

                              С Жоро /greenflag/ минахме по течението на река Фотинска от Фотиново до водопадите.
                              Тази река и р.Въча са от по-големите реки, захранващи язовира.
                              Оказа се, не само с вода!























                              Реката при "Партизанския мост". На пръв поглед чиста, но я се вгледайте...















                              Последните снимки са от Фотинските водопади.
                              Това вълшебно място се е превърнало в нещо подобно на Суходол при наводнение.
                              И всичко това отива в язовирите по-надолу.

                              Теми за размисъл:
                              Как да накараме кметовете не селата да сметосъбират и сметоизвозват?
                              Как да ги накараме да глобяват нарушители като всички са роднини?
                              Как да променим манталитета на по-младите по тези села и махали /старите съм ги отписал/?
                              Как да им избием навика да изхвърлят всичко в реката?

                              Всичко в реката!!! Ужас някакъв!!
                              Това е бетонирано в народопсихологията.
                              Даже черни магии се хвърлят по вода - тя отмивала всичко.



                              Ето го резултата!!!
                              Последно редактирано от rumbata; 14-07-08, 18:30.

                              Коментар


                              • До: Oфроуд-патрули

                                Благодарности за снимките!

                                И една идея - да поканим на почистването областния управител. Ще има и екип на телевизията, така че може да се обсъди кой и как да помогне за спиране произвола на замърсяването.

                                Ето темата за предстоящото почистване: http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=28841

                                Необходимо е записване на всички участници - поради специално разрешение от НЕК за работа около стената.

                                Моля, изпращайте имената на ЛС или направо на greenflag@abv.bg
                                Последно редактирано от Веско; 14-07-08, 19:02. Причина: допълнение
                                Show must go on!
                                LZ1VES

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X