Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Къде какво гориво продават?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Къде какво гориво продават?

    Първоначално публикуван от dani
    Сипвам само от OMW, Lukoil или Еко петролиум.
    Много внимавайте с Еко Петролеум, преди време сипах там бензин на Вранглера който разтвори бензиноустойчивите маркучета на горивната система!!! И чукаше аванса, и това на кола инжекцион с датчик за детонация
    Смених маркучетата, изхвърлих всичко от резервоара, промих го...всичко супер...След няколко месеца пак сипах от там...след буквално седмица колата спря да върви на бензин, при условие че чувам че помпата отзад работи... Е, свалям пак резервоара и какво да видя - позната картинка - маркучето между помпата и фланеца (което се намира в резервоара) отново на трици...и на пипане мазно и лепкаво, все едно не е вулканизирана гума а суров каучук Баси, какво е това чудо дето го сипват там, може да е всичко друго, но не и бензин... От тогава там не припарвам и проблеми повече не е имало...
    Та се чудя дали да не го изведем това в отделна тема, "От къде не трябва да се сипва гориво"
    Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

  • #2
    Взето назаем от един друг форум


    Колеги,ако искате да нямате проблеми с автомобилите си,не зареждайте от бензиностанциите на Петрол или на такива,които взимат гориво от тях.Поради естеството на работата ми имам вътрешна информация,която със сигурност ще ви заинтересува.От средата на месец ноември Лукойл прекрати доставките на горива за петролните бази на Нафтекс,поради неуредени спорове за собствеността на същите.От този момент Нафтекс се чуди как да закърпи положението и доставя горива от всевъзможни източници,като изобщо е занижило качеството.До преди 5 дни горивата се получаваха от складовете на държавния резерв на гара Антон.Така държавата обновяваше резерва ,а Петрол взимаше пълен боклук на изгодни цени.Бензина,който се получаваше беше с неустановен цвят,нямаше характерната си миризма,а за октана му-мога само да гадая.Освен това онези хитреци от Антон,понеже явно бяха крали от резерва,бяха допълвали резервоарите с всякакви боклуци.Така получените цистерни не можеха да се източват от крановете,а ги обработваха през люковете,защото отдолу утаените мръсотии и вода замръзваха на слой дебел по 50 см.След прекратяването на доставките Лукойл изтегли и цистерните си и Нафтекс се принудиха да вземат цистерни от БДЖ , които от много дълго време не бяха ползвани .Нямате си на представа какви ръжди,разтворени боклуци и какво ли не още излизаше от тях при първите 3-4 зареждания.Лаборантите в базите се правят едва ли не на Хари Потър, за да докарат на така получените "горива" приблизително нормален цвят и октан.За това моя съвет е да избягвате бензиностанции на Петрол,поне докато не започнат регулярни доставки от Бургас.Не искам да правя реклама на ОМВ,но имам вътрешни наблюдения,че в момента техните горива са в пъти по-добри от на Лукойл.Доставките им пристигат от рафинерията в Румъния,цистерните им се почистват след всяка доставка,контролът на качеството им е на много високо ниво,базите им са нови,а и като видите каква опашка от бензиновози се вие пред тях,сами ще си направите изводите.Да допълня,че и Шел вече се преориентираха към зареждане от ОМВ.Дано съм ви бил полезен!
    EX Toyota Land Cruiser 120
    Деньги - зло! И тем большее, чем их меньше

    Коментар


    • #3
      Дааааа... Поучително четиво !
      Аз също зареждам на петрол и вчера проклетата нафта замръзна в резервуара Лошото е , че всичките ни служебни коли също замръзнаха . Без исключение !

      Коментар


      • #4
        Карам само бензинови возила откакто се помня и ако съм имал някакъв проблем с чукане в аванс, придърпвания и други подобни е ставало след зареждане на наши, родни бензиностанции, включително и тези на Петрол Тогава спешно тичам до ОМV и зареждам до горе за да коригирам проблема.
        Много е прав "човекът от друг форум" в изказването си
        Само реномираните фирми си пазят както трябва името, а това са Shell и ОМV. Не че Лукойл, Еко и други са малки вериги, но или има намеса на балкански синдром или на остатъчен соц такъв, което е достатъчно показателно
        Нека не ми се сърдят славянофилите, но за мен качеството на горивата започва от австрийско-словенската граница нататък. А предполагам, че всеки е забелязал колко км се минават с техен бензин и колко с наш ?!
        Аз съм бил винаги критично настроен към всичко, което прецаква българина, било то от Запад или от Изток, но в случая няма как да кажа за черното, че е бяло.
        Много бензинаджии се оправдават, че цената на горивата все още тук била ниска, та от там правили шашми, че да не се набутват. Не е вяро това. Дори горивата в BG да станат най-скъпи от цяла Европа, нашият бензин отново ще е такъв, защото "далаверата" е заседнала дълбоко в съзнанието на българина и през близките 200 години няма да има промяна.
        За да накажем мошенниците, не зареждайте от такива места!
        Аз желая да подпомагам българското, но не и след като виждам, че то ме ебава!
        Ендурото и сексът не са шега работа !
        -------------
        Животът се измерва с броят на издишванията !

        http://sixdayscrazyjob.com
        http://crazy-job.com

        Коментар


        • #5
          Забелязвам,че имате негативно мнение за по-малките фирми за търговия с гориво! Аз също съм съгласен!!!
          Но не е гаранция,че на титулярите в бранша горивото е качествено!!!
          Онзи ден на мой приятел,който има транспортна фирма с камиони,им замръзна нафтата и то сипана на OMV!!!
          15 камиона не можаха да тръгнат на път a 3 не можаха да се приберат в гаража!!!
          "Kолкото повече се превръщаме в свръхчовеци, толкова по-безчовечни ставаме"
          А+
          LZ1DRZ

          Коментар


          • #6
            Първоначално публикуван от Evgeni Enduro
            Онзи ден на мой приятел,който има транспортна фирма с камиони,им замръзна нафтата и то сипана на OMV!!!
            15 камиона не можаха да тръгнат на път a 3 не можаха да се приберат в гаража!!!
            Искам да кажа,че в този случай не е изключено и "кръщавка" от служителите на фирмата, щото вчера попаднах на опашка от тирове на едно ОМВ в провинцията, и те ме убеждаваха, че само така нямат проблеми с горивото при сегашните -12-19 драдуса.

            Коментар


            • #7
              Не е изключено да има и злоупотрби!!!
              Но не е изключено и злоупотребите да са от бензиностанциите!!!
              "Kолкото повече се превръщаме в свръхчовеци, толкова по-безчовечни ставаме"
              А+
              LZ1DRZ

              Коментар


              • #8
                За OMV вече съм 99%сигурен,че има нещо гнило!!!
                Давали са и по новините един шофъор на TIR да се оплаква от техните горива
                "Kолкото повече се превръщаме в свръхчовеци, толкова по-безчовечни ставаме"
                А+
                LZ1DRZ

                Коментар


                • #9
                  Всичко е възможно, включително и удари под пояса, рекламни трикове и какво ли не още. Това е голям бизнес за компаниите, важно е ти да се увериш кое е по-добро за теб
                  Ендурото и сексът не са шега работа !
                  -------------
                  Животът се измерва с броят на издишванията !

                  http://sixdayscrazyjob.com
                  http://crazy-job.com

                  Коментар


                  • #10
                    Жоре,незнам...........!!!
                    За съжаление при нас в Нови Искър нямаме голям избор на пунктове за зареждане на гориво.
                    Собственика на тази бензиностанция,на която доскоро зареждах,и която е в близост да летището в Доброславци(където има доста керосин) го наричаха "Менделей"
                    Сетете се от първия път от къде му идва псевдонима................!
                    "Kолкото повече се превръщаме в свръхчовеци, толкова по-безчовечни ставаме"
                    А+
                    LZ1DRZ

                    Коментар


                    • #11
                      Темата е интересна

                      "Все още много хора си мислят, че големите вериги бензиностанции принадлежат на OMW, Shell и т.н. Нищо подобно. Всичките тези бензиностанции принадлежат на еднолични търговци и разни ООД-та, които имат договор само да използват името на доставчика за гориво. Всеки от тях (ЕТ, ООД-та) сам си е финансирал построяването на обекта по чертежи на доставчика на гориво. След това пазаруването на гориво става по указания на доставчика и съвсем не означава, че винаги горивото е произведено от същия доставчик OMW, Shell и т.н.
                      Следователно "побългаряването" на горивата просто е неизбежно и съвсем непредсказуемо. Говори се, че само при ЛукОил имало надеждна система за контрол на качеството на горивата.
                      Има доста правдоподобни слухове, че в София на 2-3 места се "забърква" бензин от внесени компоненти от Румъния. Така се избягва огромния акциз и ДДС-то. При печалба 80 ст./литър може да се очаква същия бензин да попадне във всеки наш резервоар. Различните доставки на гориво съдържат различни добавки и подобрители, които не винаги са напълно съвместимипри различните доставки. Има зимна и лятна нафта."
                      http://www.saab-club.com/forum/viewt...3575&higlight=

                      Коментар


                      • #12
                        До сега единствено гърците от Еко Елда (да не се бърка с Еко Петролеум ) не са ме разочаровали, обаче никога не е късно и това да стане, тук в България и най-точните хора усещат вкуса на далаверата и започват да побългаряват продукта който предлагат. Но за сега от тяхните горива (говоря за бензин и газ, щото за дизела нямам наблюдения) съм доволен.
                        Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                        Коментар


                        • #13
                          Това с франчайза наистина е голяма уловка (както пише по-горе). Доколкото на мен ми е известно от големите разпространители само Петрол, гръцкото Еко и Опет нямат франчайзери. Поради чисто субективни причини вторите две не ги харесвам, така че си сипвам бензина от Петрол и то предимно от обновените им бензиностанции, защото там шашмите се правят по трудно (много електроника има навсякъде).

                          Коментар


                          • #14
                            Зареждам от OMW и сега в най-големите студове и в по-големи не съм имал проблем с запалването на Патрола. Само, че и тази нафта няма нищо общо с тази продавана в Австрия и Германия. В Горубляне имам двама шофьори, които ми карат по някоя туба за прочистване от време на време

                            Коментар


                            • #15
                              На мене буклука ми го сипаха в Шел на Цариградското шосе, до Бриколаж.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X