Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Паразитна шайба

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Паразитна шайба

    Здравейте,
    Ремъка който задвижва хидравличната помпа ляга и на една паразитна шайба с външен диаметър-85мм.При смяна на ремъка видях, че тя се е разбила в остта.Потърсих в магазините на Евлоги Георгиев и цар Симеон,но ми казаха че няма.
    Може ли да се ремонтира?Някой правил ли е?Моля споделете опит.

  • #2
    До: Паразитна шайба

    Само един жокер ....
    Тази шайба се върти от ремъка .... така .... а оста НЕ СЕ ВЪРТИ !!!!
    Какво има по средата ????
    Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

    Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

    Коментар


    • #3
      До: Паразитна шайба

      2-ри жокер: www.skf.bg
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #4
        До: Паразитна шайба

        По средата е болт.За съжаление не го разглобих защото очаквах да намеря в магазина.

        Коментар


        • #5
          До: Паразитна шайба

          ))
          По-тъпо ще е, ако там е набутана някоя шприцована пластмасова гадост.
          Тогава първо чук.бг, после разглеждане_на_лагер.бг, и чак накрая Сопот.бг Най-много стругар.бг.

          Коментар


          • #6
            До: Паразитна шайба

            Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
            ))
            По-тъпо ще е, ако там е набутана някоя шприцована пластмасова гадост.
            Тогава първо чук.бг, после разглеждане_на_лагер.бг, и чак накрая Сопот.бг Най-много стругар.бг.
            Образ!

            Ей, оправи ми настроението.

            Сега по темата: Колега, не е космическа технология. Свали я и я снимай. Най-лошия вариант е това, което казва Стефан. Най-лесния - прост лагер, захванат с нещо или набит. Хубавото е че ако е стандартен лагер ще можеш да сложиш такъв с по-високи характеристики ако ти е кеф. И при нормална експлоатация става вечно.

            На мен такава ролка ми се е разпадала на път. Хубавото беше че е на вакуум помпата за усилвателя на спирачките. Вярно че крака ми поизтръпна докато се прибера, ама все пак се прибрах без проблеми.
            Смених лагера пред блока с помощта на "чук.бг" и нагряване. Струваше едва ли не жълти стотинки. Беше си съвсем стандартен и го имаше във всеки магазин. Ролка изобщо не съм търсил.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #7
              До: Паразитна шайба

              Скоро ми доложиха следното.
              Изтекли били някви срокове от продажбата на Лагерния завод на СКФ, и сега гейовете продават лагерите по ескаефски цени, въпреки че са си наши. Не по народните(((
              Те ти тебе приватизация ...

              Коментар


              • #8
                До: Паразитна шайба

                Абе поне още го има. А това за цените май отдавна се знаеше.

                Имали сме завод за винтово съчмени двойки например. Такова на FAG или SKF струва чувал пари. Баджанака ми се занимава с подемна техника разни други джунджурии, в смисъл конструират и произвеждат. Та бях замислил една машинария - мини CNC фрезичка, за платки и куп други полезни нещица. Човека ми даде телефон. Оказа се че АКБ Форес ги приватизирали и разпродали. А техниката е била на ниво.

                Ама лагер ще намерим на добра цена. ВСК Кентавър например имат добра номенклатура на прилични цени. Кеф ти български, руски, украински, китайски, SKF, FAG. Обикновено от всеки размер имат по няколко варианта. Купувал съм от тях линейни последно. Цените бяха в пъти по-ниски от на някои фирми. Имам и 2 работещи дърводелски машини с китайски лагери от тях. От 5-6 години поне. Проблем няма. Спецификациите им обаче са малко по-ниски, което в случая не ме бъркаше.

                Тоя мижав лагер ще да е някъде 10лв най-много при тях. Освен ако и те не са изперкали нещо де. Склададжийката им е една лелка, дето за мое учудване е много наясно с нещата.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #9
                  До: Паразитна шайба

                  Още по горещо сваляш ролката и вътре в нея има един обикновен 2-но Z лагер 6301.Избива се и се набива много лесно даже няма и зегерки внимавай на каде сваляш ролката да не я обърнеш!!!!!!
                  Подстрекател на разходчици счупи ДЖИПКА покрай Габрово
                  тел. 0898327627
                  Радослав

                  Коментар


                  • #10
                    До: Паразитна шайба

                    Какво е "2-"?
                    Кажи му на човека че като пише Z, значи лагерът е капсулован.
                    Тогава не купувай китайски, щото ги гледам капсуловани с някъв пластмасов буклук. Което значи че там смазката ще остане 3 минути.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Паразитна шайба

                      И аз го погледнах. Проста работа. Лагера ще да е 5-10лв.

                      Звънни на тия ако искаш:

                      http://www.kentavar.com/pages/bulgarian/contacts.htm

                      Магазина им е в Илиянци. Цените са добри. Взимаш най-доброто за парите, които си готов да дадеш. Ако имат български и евтини, взимай без колебание.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Паразитна шайба

                        Струва 3.80лв. Има руски и немски. Нищо не се разглобява. Само се разхлабва ремъка. Успех!
                        VENI-VIDI-VICI!

                        Коментар


                        • #13
                          До: Паразитна шайба

                          Благодаря колеги.
                          Не очаквах такава отзивчивост.Ще го сваля и ще го ремонтирам.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Паразитна шайба

                            аз съм го правил тоя ремонт на ферозата.ма си зех лагер за 20 лв та да не ме боли главата.може да ти се наложи и нова шпилка при стругар щот вероятността да е разбита е голяма.успех.не е сложно.
                            висете отпуснато

                            Коментар


                            • #15
                              До: Паразитна шайба

                              Сега е мой ред. Днес ми блокира към Лакатник, засвири, запуши ремъка.... Свалих го, ама май ще се сменя и ремък, докато спра беше почнал да се топи на 2-3 места. Кара се спокойно и без хидравлика на дълго, виж в София е гадно.
                              Днес пред Практикер видях една Фероза с десен волан, Новозеландска, карана в Англия и накрая тук - навсякъде по нея пишеше "Роки"! Мисълта ми е, че там за обтегач на ремъка не се ползуваше паразитна шайба, а тази на климатика, та ми се върти една идейка в главата........абе ще видиме, може и да ми се оскъпи "шайбата".

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X