Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по джипа днес?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Какво направих по джипа днес?

    Мисля че имаме нужда от една тема за малките неща които сме направили(ремонтирали) по джипа, и за които няма нужда от отделна тема.

    Много е важно, за да си бъдем полезни, от мненията да става ясно за какъв модел Jeep става въпрос.


    При мен днес - нищо особено.
    Смених маслото на задния диф на ZJя (ГЧ-93) защото преди седмица го разглобявах за смяна на лагерите на главините и колкото и чисто да работех, все си мисля че са влезнали песъчинки. Набутах му 2л Кастрол 75W140 под наклон защото с маслото на дифа се мажат и лагерите на главините, и ако е както е на равно 1.7л, много често остават на сухо.

    Та такива мити забавления.
    Вие какво направихте по джипа днес?
    Последно редактирано от kinex; 08-03-08, 21:00.

  • #2
    До: Какво направих по джипа днес?

    Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
    Мисля че имаме нужда от една тема за малките неща които правим по джипа ежедневно и за които няма нужда от отделна тема.

    Много е важно, за да си бъдем полезни, от мненията да става ясно за какъв модел Jeep става въпрос.

    При мен днес - нищо особено.
    Смених маслото на задния диф на ZJя (ГЧ-93) защото преди седмица го разглобявах за смяна на лагерите на главините и колкото и чисто да работех, все си мисля че са влезнали песъчинки. Набутах му 2л Кастрол 75W140 под наклон защото с маслото на дифа се мажат и лагерите на главините, и ако е както е на равно 1.7л, много често остават на сухо.

    Та такива мити забавления.
    Вие какво направихте по джипа днес?
    Предполагам, че заводски ти дават 75W90. Преди години на Сиерата ми/LSD-диф/ също сложих Кастрол 75W140, а по книжка е 75W90-ефекта беше много добър. Сега мисля да правя същата маневра на джипа, но се колебая, защото е на 33000км, а Сиерата беше на 130000км или пък 230000км/кой знае/ и луфтове колкото искаш. А за 2-та литра си много прав-полезно и не бях се сетил. Благодаря за идеята.

    Коментар


    • #3
      До: Какво направих по джипа днес?

      Първоначално публикуван от Peter TurboD Преглед на мнение
      Предполагам, че заводски ти дават 75W90. Преди години на Сиерата ми/LSD-диф/ също сложих Кастрол 75W140, а по книжка е 75W90-ефекта беше много добър. Сега мисля да правя същата маневра на джипа, но се колебая, защото е на 33000км, а Сиерата беше на 130000км или пък 230000км/кой знае/ и луфтове колкото искаш. А за 2-та литра си много прав-полезно и не бях се сетил. Благодаря за идеята.
      Дават 80W90 с препоръка при тежка експлоатация да е синтетично 75W140. Сменя се на 20 000км. Дифа е с ЛСД. Някой слагат и 85W140 но такова намерих само в 20л туби. За сега не смятам да му слагам добавката на Крайслер за обезшумяване на ЛСДто. В Кастрола я има. Ако се разтрака по завоите ще я сложа.

      Коментар


      • #4
        До: Какво направих по джипа днес?

        Аз днес го взех от сервиза, че преди 20тина дена един юнак се целна в мен и ми счупи бронята .

        Осен това ми пристигнаха фаровете (подобни са на тези на Кинекса), които без да искам поръчах та мисля да ги пробвам как ще са - чувствата са смесени, че съм свикнал с фабричните, но ще видим.

        Иначе като заговорихте за смяна на флуиди - аз май ще трябва да сменям хидравличната течност, че в един сервиз ми напълниха Мобил. В тази връзка - как да източа старата?! WJ е Джипът.

        Коментар


        • #5
          До: Какво направих по джипа днес?

          здрасти! много готино си направил..4естито за фаровете !!! интерен е резултата.иска ми се да знам...
          аз с моето чероки...не че ядове...просто се ядосвам на некомпетенцията на другите...не могат да ми кажат каква те4ност да долея за хидравликата на волана.. не могат да ми кажат , какво масло трябва да долея на двигателя...по руските каталози пищат 4е трябва да е 5w30 , А в центорвете за масла даже не знаят...или..ама то не пише.. отидете до сервил..но в бургас нямало ( ???) ..тъпня...
          сложих му мхл 32 (такива слагали и на исузу трупър) маслото 15w40 (поясниха ми че хората се избивали да слагат на него пак на въпросният модел на исузу...) кво да правя...пак слушаи...но ме е страх да не съм прецакал нещо.. след смяната няма и 15 км. навъртяни.
          които има мнение...кажете... за първи път ми е с марката краислер
          понякога човек има нужда от КАЛАШНИК
          ********************************
          JEEP CHEROKEE LAREDO 2,1 TDI "COMMANDO"
          Honda Shadow VLX 600 - 1999
          FORD CORTINA-TAUNUS WAGONSTATION 2000L V6


          0897795824 ; 0887092009 ; 0893316996
          Влади

          Коментар


          • #6
            До: Какво направих по джипа днес?

            Ти беше с Чероки 90 и някоя, нали? Освен двигателя всичко следва да си е американско. А компетентното мнение на по-запознатите съфорумци, че за американските коли си трябват американски масла (ако това отговаря на част от въпроса ти).

            За двигателя - каквото и да е по-качествено масло да сложиш все става. За мотор на толкова години - минерално, по-гъсто!

            П.П. Човек, какъв е случаят с многоточията
            Последно редактирано от Сашо Пунчев; 07-03-08, 20:41.

            Коментар


            • #7
              До: Какво направих по джипа днес?

              е мерси братле. реши ми доста ор притесненията
              понякога човек има нужда от КАЛАШНИК
              ********************************
              JEEP CHEROKEE LAREDO 2,1 TDI "COMMANDO"
              Honda Shadow VLX 600 - 1999
              FORD CORTINA-TAUNUS WAGONSTATION 2000L V6


              0897795824 ; 0887092009 ; 0893316996
              Влади

              Коментар


              • #8
                До: Какво направих по джипа днес?

                Така...какво направих по Джипа-а си днес
                Ще започна от вчера, кротко го паркирах на тридесет градусов наклон с носа нагоре (някои сигурно вече се досещат какво правих днес). Така днес влязох нагласих си седалката пуснах Це Де-то на мах и с неудоволствие открих че немога да запаля...та затова цяла сутрин бродих из Трявна в търсене на бензиностанция с цел обезвъдушаване на горивен филтър, ако на някой не му е ясна процедурата по обезвъздушаване мога подробно да я опиша (вече я знам наизуст) за по-напредналите ще спомена само че след 30 сек. нещо по алармата преебава опитите та затова требе да се спре, да се заключи американското недуразомение (в моя случай нервно да се наритат иначе красивите алуминиеви джанти) и да се започне отначало....В 14:30 вече гордо потеглил с моя Grand Cherokee 3,1 TD 2000г. бях обиколил Дряновския манастир, боженци...и какво ли още не, когато след поредното спиране (на децата пикочните мехури са по 50 грама) установих че гордостта на детройтската инженерна мисъл е затрил некъде голяма част от предавките си, разбирайте всички предни. Не че и има нещо на кутията просто на скоростния лост се появи мъртво пространство в рамер на три предавки и така на 1 включваше задна на 2 неутрална ииииии 10 мм не му стигаха за директна. Какви неща наговорих за Американци, италянци и австрийци които доколкото знам са намесени в конструирането на този автомобил ме е срам да си спомням (напълно съм наясно че 95% от вината си е лично моя). Та в резюме тегли ме една астричка 1,4 която по баирите хич немаше шанс да ме помръдне, та затуй карах на заден след нея, успях да паркирам на един платен паркинг в Габрово, да извикам колегата който сега кара така грубо изхвърленото от мен Дискавъри да изтегли американския трошляк с един колесар и като капитан гордо го напуснах последен с твърдото намерение повече в това животно да не се кача никога.....А вие какво правихте по джиповете си днес?

                Коментар


                • #9
                  До: Какво направих по джипа днес?

                  Според мен АМЕРИКАНЦИТЕ Н Я М А Т вина за твоя проблем.
                  Дошло му е времето да се прецака и ето - станала белята - все пак не е първа младост машината. То къде по-нови джипове / англииски и японски/ създават енгели та не се коси, затова са сервизите и тези форуми - ДА ПОМАГАТ. Пии една ракия и си отговори на вапроса : на какво возило ще се качиш, без да създава проблеми? Щото аз такова не съм срещал. Успех!!!
                  ________________________________________________________________________________________
                  Grand Cherokee WJ 3.1TD 1999
                  HARLEY DAVIDSON - HARITADGE SOFTAIL CLASIC 2006

                  Коментар


                  • #10
                    До: Какво направих по джипа днес?

                    Първоначално публикуван от moiseev Преглед на мнение
                    Така...какво направих по Джипа-а си днес
                    ...............(в моя случай нервно да се наритат иначе красивите алуминиеви джанти) ............
                    Не така с лошото де.
                    Не че и аз не съм го ритал. Даже един път толкова му ритах подкалниците с един боен чук че после нямаше място под педала на спирачката за да го натисна.
                    Ама то тва 3.1 нафта какво е виновно че не си знае родителите. Даже имам съмнения че от Джйип дори не са чували за него. Само скляпат умно. Това на шега. Виж автоматика е американски. Кой обаче му е мислил охлаждането на маслото не е ясно. Предполага се че е Европеец.
                    Има две прости неща за правилната работа на автоматика:
                    1. Маслото МOPAR ATF+4 се сменя на 50 000км.
                    2. Това се прави от квалифициран персонал. Много е важно О-пръстена да се постави на помпата и чак тогава в него да се вкара филтъра. Постави ли се О-пръстена на филтъра и така в комплект се набута в помпата следва демедж.

                    Иначе отговора ти наистина ме развесели.
                    Какво правих по джипа днес - ритах го.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Какво направих по джипа днес?

                      Аз, пък, го измих! За първи път, тази година! Ако това е работа де...
                      Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                      Коментар


                      • #12
                        До: Какво направих по джипа днес?

                        нищо, нямам джип и се чуствам щастлив.
                        Stop fawkin email me! I'm trying to drink....
                        http://www.danasoft.com/sig/mitak.jpg
                        http://www.youtube.com/watch?v=A53Mx...eature=related

                        Коментар


                        • #13
                          До: Какво направих по джипа днес?

                          Първоначално публикуван от moiseev Преглед на мнение
                          Не че и има нещо на кутията просто на скоростния лост се появи мъртво пространство в рамер на три предавки и така на 1 включваше задна на 2 неутрална ииииии 10 мм не му стигаха за директна.
                          нарича се жило на скоростите, и по точно една пластмасова щипка която го държи. най вероятно с една отверка и малко търпение щеше да го поправиш още там. също така би могъл още на място да легнеш под автомобила и да превключиш ръчно на Д - при работещ двигател, изтеглена ръчна и човек на когото имаш доверие натискащ спирачките. не позволявай на майсторите да ти сменят скоростите, най вероятно нищо им няма.
                          Stop fawkin email me! I'm trying to drink....
                          http://www.danasoft.com/sig/mitak.jpg
                          http://www.youtube.com/watch?v=A53Mx...eature=related

                          Коментар


                          • #14
                            До: Какво направих по джипа днес?

                            Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
                            Аз, пък, го измих! За първи път, тази година! Ако това е работа де...
                            Е аз пък го нацапах...
                            А преди това го бях измил доста качествено/изаках се на метеното/
                            Те т'ва е Баце...

                            Коментар


                            • #15
                              До: Какво направих по джипа днес?

                              Това не го направих днес ,нито съм го правил вчера но все пак го вижте. Те това ми е скоростния лост.
                              Прикачени файлове
                              [LEFT]JEEP CHEROKEE 2.1 TD
                              [/LEFT]
                              [LEFT] HONDA MTX 200R Хубавата жена и хубавата кола трябва да могат да си въртят гъза.[/LEFT]

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X