Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по джипа днес?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво направих по джипа днес?

    Здравейте, аз съм нов тук. От скоро съм собственик на чероки 2.5 газ/бензин модел 96г. парт тайм раздатка. Последното което направих ( ми помогнаха 95 % да направя) бе да сменя гарнитурата на колекторните тръби. Причината беше, че липсваше болт и там до него беше издухана. След ремонта звукът му се промени осезаемо.
    Много се радвам, че го има този форум и човек може да научи или да сподели много неща.
    Поздрави на всички !

    Коментар


    • От: Какво направих по джипа днес?

      Смениха ми разни лагери на задният диференциал на 5.9ката както и маслото с правилното и вече няма неприятни шумове.Доволен.
      Няма страшно в умирачката...
      Страшното е да си жив!...

      Коментар


      • От: Какво направих по джипа днес?

        Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
        Смених ролки, пистов ремък, водна помпа, антифриз, махнах термостата, смених кардан заден, смених раздатка, смених делко, направих центровка на двигателя и сефте днес минах 100тина КМ на газ, доволен съм много от резултата.

        Остана едно спорадично прекъсване и на газ и на бензин, винаги си го е имало, може би трябва да сменя свещи и кабели.
        Или направо колата?
        Grand Cherokee 2.7crd Limited

        Коментар


        • От: Какво направих по джипа днес?

          Първоначално публикуван от Toni Gr Преглед на мнение
          Или направо колата?
          У вашто село ни прайте ли сервизиране на 200 000КМ, у нашто прайми и аз това описвам, ръиш братчет?
          Бъдете живи и здрави!

          Коментар


          • От: Какво направих по джипа днес?

            Братчед смени и резервната гума все пак е на 200 хиляди.

            Коментар


            • От: Какво направих по джипа днес?

              Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
              У вашто село ни прайте ли сервизиране на 200 000КМ, у нашто прайми и аз това описвам, ръиш братчет?
              Джорджоне, ти сигурен ли си, че туй "Чероки" наистина е (само) на 200 000 км.?
              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

              Коментар


              • От: Какво направих по джипа днес?

                Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                Джорджоне, ти сигурен ли си, че туй "Чероки" наистина е (само) на 200 000 км.?
                Аха, тук на всеки технически преглед по закон ти вписват и пробега и всичко отива в публичното пространство, тоест може да видиш на всеки преглед с колко се е "амортизирал" автомобила, импровизации с километража са сериозно нарушение е по-тежката мъка идва когато стане инцидент и се намесят застрахователите, тогава подобна "модификация" струва много сълзи и сополи за много години напред.

                А за селските от по-горе - братчеди, както е казал Алеко Константинов, имал съм бол кардани и раздатки сменил съм резервни гуми имам също няколко, че и оргиналдъ, нема се косите

                П.С. И да обясня като на селските ми - в темата за този джип съм описал редица проблеми, заради които и съм сменил тия неща, не щото една баба чула на пазара друга тетка да говори, че унуката и сменял една торба части точно в полунощ на пълнолуние къди 200 иляди километра.
                Бъдете живи и здрави!

                Коментар


                • От: Какво направих по джипа днес?

                  Върви ми да сменям акумулатори по спешност. Преди 3 години акумулаторът, с който взех колата, умря внезапно след 4 години вярна служба. При спешната замяна приех препоръката на магазина и сложих акумулатор Шнайдер (SZNAJDER Silver). Читави били, с 3 години гаранция. Да, ама моят умря без предизвестие след по-малко от година, насред зима. Хората бяха точни и го смениха гаранционно, без каквито и да било проблеми, с нов от същата марка и модел. Той пък изкара 2 години и половина, колкото да изтече 3-годишната гаранция, и ритна камбаната по същия внезапен начин - вечерта всичко беше ток и жици, на сутринта - няма ток да врътне един път, а "магическото око" си стои зелено.
                  Този път вече марка Шнайдер я вписах в черния списък и си взех Банер. Хем имам добри впечатления от марката (бая издеяни на издевателствата с лебедка на Патрол-а), хем има модел с 4 полюса, който беше единственият наличен вариант да се сложи акумулатор с ляв плюс. Че досега беше все с десен и клемата беше толкова неуютно близо до капака, та само пластмасовата капачка пречеше да се получи хубаво късо.
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • От: Какво направих по джипа днес?

                    Нда-а, и аз доста време търсих "точния" акумулатор, докато не ми подариха един от новоизлюпена словенска фирма. Иде сезона на изпитанията и всичко ще си проличи.
                    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                    Из "Златния телец"

                    Коментар


                    • От: Какво направих по джипа днес?

                      Водния радиатор на Черокито получи малка пукнатина в горната част. Знаех, че ще е обречено на провал, но пробвах да го залепя на място без да го свалям веднъж и издържа няколко месеца. Отново протече на същото място и го смених с нов. Стария радиатор е в темата за левче.
                      Става въпрос за KJ 3.7
                      www.occ.bg - Преносими газови бойлери и Мобилна баня за къмпингуване
                      0898777327

                      Коментар


                      • От: Какво направих по джипа днес?

                        Първоначално публикуван от Димитър Желязков Преглед на мнение
                        Става въпрос за KJ 3.7
                        Да-а-а-а, вече минахме по този път. Добре, че има по интернет доста евтини холандски и други радиатори, че иначе тука във форума е пълно с едни страховити теми за други джипки...
                        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                        Коментар


                        • От: Какво направих по джипа днес?

                          Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                          Да-а-а-а, вече минахме по този път. Добре, че има по интернет доста евтини холандски и други радиатори, че иначе тука във форума е пълно с едни страховити теми за други джипки...
                          Не съм имал притеснения. Взех го от Скорпиона. Оргиналдъ, имаха го на склад, и цената беше съвсем поносима.
                          www.occ.bg - Преносими газови бойлери и Мобилна баня за къмпингуване
                          0898777327

                          Коментар


                          • От: Какво направих по джипа днес?

                            Сменихме масло на новата джипка (KJ 2.8CRD), филтри, две подгревни свещи, накладки TRW. Обух я с четири нови гуменки BARUM Polaris 3 17-ки.
                            Тествах напред-назад, но ми светна чек-енджин. Докато пътувахме км сервиза минах малко по-грубо през една гърбица и светна ABS-а. Разбрахот стари собственик, че при груби неравности от време на време святкало на таблото, но после се чистело. В сервиза отчете грешка в задно дясно колело, утре ще го вдигаме. Обаче на двигателя отчете грешка P0299 - ниско налягане на нагнетяването. След като ги изчистихме, минах около 20 км градско, след което отново показа същата грешка. ABS-а не светна след чистенето...
                            JEEP Liberty 2.8CRD Limited 2005

                            Коментар


                            • От: Какво направих по джипа днес?

                              Черокът отново е на линия - оказаха се блокирали лопатки на променливата геометрия. Почистени, раздвижени и колата върви като хала. Междувременно минах и преден мост, където се оказа с доста сходимост, но вече е наред. Остана единствено проблемът с чукането на клапан или повдигач. Тъй като не намирам (все още) доверен сервиз в Стара Загора, където могат да го оправят, вероятно ще се наложи да посетя някой от добре известните специалисти от София.
                              JEEP Liberty 2.8CRD Limited 2005

                              Коментар


                              • От: Какво направих по джипа днес?

                                Колеги, след 1вото гърне са ми изрязали тръбите и крайното гърне. Дайте идеи с какво да заместя или някои ако продава нещо ??

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X