Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по джипа днес?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво направих по джипа днес?

    За Castrola да попитам, да взема без добавка за LSD и да сложа добавка Mopar или Castrol с добавка и да сложа добавка на Mopar. Много четене по форумите и останах с впечатление, че само Castrola с добавката върши работа. Иначе на джипа е сложено в Дунев някакво масло Driven 75w140 без добавка, казаха че било американско, ама литъра е 50 лева и в нета няма нищо за него.

    Коментар


    • От: Какво направих по джипа днес?

      да взема без добавка за LSD и да сложа добавка Mopar
      Аз съм за този вариант.
      Колкото и да пише в нета, че може Castrol LSD без добавка... ами не може :-)
      Опитах веднъж - дифа се обади веднага, може би защото съм с лифт, може би заради по-износено състояние, нямам представа.
      Сложихме добавката на Mopar и се "умълча". Инак най-луксозния вариант е Mopar на всякъде :-)
      Tова Driven 75W140 може да е прекрасно само по себе си... Но добавка си трябва. Мое мнение, без да ангажирам някого.
      Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive II *
      2" lift (Bilstein 5100 & IronRocks springs), General Grabber AT3 31"

      Коментар


      • От: Какво направих по джипа днес?

        Първоначално публикуван от lordoff Преглед на мнение
        Аз съм за този вариант.
        Колкото и да пише в нета, че може Castrol LSD без добавка... ами не може :-)
        То с Кастрол никъде не може. Щото е боклук!

        Коментар


        • От: Какво направих по джипа днес?

          Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
          То с Кастрол никъде не може. Щото е боклук!
          Мдаммм,... Аз имам същите подозрения, но... Каква е добрата алтернатива, ако смея да попитам? :-)
          Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive II *
          2" lift (Bilstein 5100 & IronRocks springs), General Grabber AT3 31"

          Коментар


          • От: Какво направих по джипа днес?

            MOTUL GEAR COMPETITION 75W-140 Bardahl - GEAR OIL 4005LS 75W140
            И двете нямат нужда от добавка за LSD - проверено многократно.
            С Мотул диференциалите са по-студени, с Бардал по-тихи.

            Коментар


            • От: Какво направих по джипа днес?

              Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
              MOTUL GEAR COMPETITION 75W-140 Bardahl - GEAR OIL 4005LS 75W140
              И двете нямат нужда от добавка за LSD - проверено многократно.
              С Мотул диференциалите са по-студени, с Бардал по-тихи.
              А какво ще стане ако на едно от тия двете се сложи и прословутата добавка?
              Питам,щот не съм наясно а лятото ще сменям течности.И щото така и така ми стои една опаковка добавка.
              Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
              0888854582
              Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
              Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

              Коментар


              • От: Какво направих по джипа днес?

                Първоначално публикуван от traun Преглед на мнение
                А какво ще стане ако на едно от тия двете се сложи и прословутата добавка?
                Питам,щот не съм наясно а лятото ще сменям течности.И щото така и така ми стои една опаковка добавка.
                Идея нямам. Пробвай и кажи.
                Аз не съм пробвал да предозирам с антифрикциона добавка щото не виждам смисъл.
                Виждал съм много предозирани диференциали които са много шумни ама тва сигурно е щото минералния Кастрол е боклук. Тя и цената му е като за боклук.

                Коментар


                • От: Какво направих по джипа днес?

                  Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                  MOTUL GEAR COMPETITION 75W-140 Bardahl - GEAR OIL 4005LS 75W140
                  И двете нямат нужда от добавка за LSD - проверено многократно.
                  С Мотул диференциалите са по-студени, с Бардал по-тихи.
                  Ей това е работа! :-) Благодаря за конкретния и точен отговор!
                  Доставчиците на гореспоменатите масла да почерпят!
                  Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive II *
                  2" lift (Bilstein 5100 & IronRocks springs), General Grabber AT3 31"

                  Коментар


                  • От: Какво направих по джипа днес?

                    Първоначално публикуван от lordoff Преглед на мнение
                    Ей това е работа! :-) Благодаря за конкретния и точен отговор!
                    Доставчиците на гореспоменатите масла да почерпят!
                    Нали се сещаш че цитирания текст струва много хиляди левове проба грешка.
                    Ние трябва да ги черпим доставчиците.

                    Коментар


                    • От: Какво направих по джипа днес?

                      Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                      Нали се сещаш че цитирания текст струва много хиляди левове проба грешка.
                      Ние трябва да ги черпим доставчиците.
                      Много хиляди, по-скоро стотици хиляди струва на разработчика :-) Доставчика... какво да го мислим, ха ха ха
                      Ух... тя и цената не е космическа, особено на Bardhal-а...
                      Сега ме вкара в размисли дали да не сменя маслата предсрочно. То няма и да навреди, даже никак :-)
                      Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive II *
                      2" lift (Bilstein 5100 & IronRocks springs), General Grabber AT3 31"

                      Коментар


                      • От: Какво направих по джипа днес?

                        Здравейте колеги,
                        Извинявам се предварително, ако моят проблем е вече дискутиран и се повтарям. Имам проблем със задното каре на предният кардан на Гранд 2.7 ЦРД 2003г. Казаха ми че се сменял целият кардан. Та въпроса ми е: имали начин да се поправи или да се замени с друго от друг модел джип. Благодаря предварително.
                        Grand Cherokee 2.7 CRD '03 Overland

                        Коментар


                        • От: Какво направих по джипа днес?

                          Първоначално публикуван от capesize Преглед на мнение
                          Здравейте колеги,
                          Извинявам се предварително, ако моят проблем е вече дискутиран и се повтарям. Имам проблем със задното каре на предният кардан на Гранд 2.7 ЦРД 2003г. Казаха ми че се сменял целият кардан. Та въпроса ми е: имали начин да се поправи или да се замени с друго от друг модел джип. Благодаря предварително.
                          Лошо... много лошо...
                          Да попаднеш на "такива", като тези които искат да ти сменят целия кардан
                          Бягай далече от там, където и да е това!
                          ... тук ми се искаше да цитирам Йовковия Моканин, ама нейсе....

                          Най-добре попълни профила си с местоживеене, че да могат колегите да дават конкретни насоки.
                          Не съм сигурен за 2,7CRD, тъй като много от агрегатите са Mercedes, но.... едва ли за едно каре, трябва да се сменя кардан
                          Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive II *
                          2" lift (Bilstein 5100 & IronRocks springs), General Grabber AT3 31"

                          Коментар


                          • От: Какво направих по джипа днес?

                            Откъде да взема задно каре на преден кардан

                            Проблем след смяна на задно каре преден кардан

                            Има десетина теми...
                            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                            Коментар


                            • От: Какво направих по джипа днес?

                              здравейте колеги ,от скоро карам гранд 2002г 2,7 црд ,появи се така наречения шими ефект ,намерих ефтин и много ефикасен начин за справяне с проблема,при интерес ,оставям тел. за връзка 0894484240

                              Коментар


                              • От: Какво направих по джипа днес?

                                Импулсен ли е телефона или е някаква военна тайна тази работа?
                                Няма страшно в умирачката...
                                Страшното е да си жив!...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X