Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по джипа днес?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво направих по джипа днес?

    WJ 5.9 с Dana44 е на път да стане офроуд звер в тоя подфорум и да бъде оставен за пистарка едновременно. Отивам за пуканки.
    Jeep Cherokee XJ '95 2.5i

    UaZ 469B

    Коментар


    • От: Какво направих по джипа днес?

      Колеги, не познавам още колата(ZJ 5,9) , но ми се вижда много нежна отдолу!
      Ако Дана44 е здравия мост, не знам на Патрула какви са!
      Всичко ми се вижда много тънко и слабо.
      Карданите според мен ще се усучат ако преди това не се скъсат шпилчиците на колелата.
      Но пък всичко е много по-леко от това което съм използвал досега. Самата кола е под 2 тона, което е добре като начало.

      Оформя се концепция да не се вдига колата повече от 50мм , но да да могат да се слагат 32" гуми за офроуд и да се кара по асфалта с 265/70/16, какавито днес монтирах и още не знам дали ще опират. Ще пипна и мотора-има много резерв. Салона си остава без промени.

      Разбира се преди това ще се обслужи и потегне всичко необходимо а то не е малко. Вече поръчах повечето части от САЩ.
      Тия дни сменяме маслата и ще въстановим всички гумени втулки по окачването.
      Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

      Коментар


      • От: Какво направих по джипа днес?

        Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
        Колеги, не познавам още колата(ZJ 5,9) , но ми се вижда много нежна отдолу!
        Ако Дана44 е здравия мост, не знам на Патрула какви са!
        Всичко ми се вижда много тънко и слабо.
        Карданите според мен ще се усучат ако преди това не се скъсат шпилчиците на колелата.
        Но пък всичко е много по-леко от това което съм използвал досега. Самата кола е под 2 тона, което е добре като начало.

        Оформя се концепция да не се вдига колата повече от 50мм , но да да могат да се слагат 32" гуми за офроуд и да се кара по асфалта с 265/70/16, какавито днес монтирах и още не знам дали ще опират. Ще пипна и мотора-има много резерв. Салона си остава без промени.

        Разбира се преди това ще се обслужи и потегне всичко необходимо а то не е малко. Вече поръчах повечето части от САЩ.
        Тия дни сменяме маслата и ще въстановим всички гумени втулки по окачването.
        Би било много интересно ако споделяш развитието на проекта в темата по-долу.

        Особено частта относно "Ще пипна и мотора-има много резерв." ще е интересна за доста хора.

        Jeep Cherokee XJ '95 2.5i

        UaZ 469B

        Коментар


        • От: Какво направих по джипа днес?

          Аз не се съмнявам, че Русев ще го играе малко къртица и ще каже става ли това устройство, или не.

          Коментар


          • От: Какво направих по джипа днес?

            Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
            .....Вярно ли с тия....
            ...да!
            0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

            Коментар


            • От: Какво направих по джипа днес?

              Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
              Колеги, не познавам още колата(ZJ 5,9) , но ми се вижда много нежна отдолу!
              Ако Дана44 е здравия мост, не знам на Патрула какви са!
              На Патрула не са толкова здрави заради хъбовете ама пак държът щото двигателите им са по 100 коня. Иначе диаметара на полуоските отзад, все е 33.3мм.
              Като ги чупиш ще си вземеш за 2000лв два моста от WJ с прогресивни блокажи и повече няма да се чупят.

              Коментар


              • От: Какво направих по джипа днес?

                Сложих нови фарове, американски фар-крушка. Светят странно (щот за американски), но много по-силно от досегашните газени ламби (щот са нови). Следват два LED халогена по 27w. За тях си мисля дали не могат да се вържат на инсталацията на габаритите (която осиротя с новите фарове, понеже фар-крушките нямат габарит). Всъщност как са вързани габаритите - светят ли като са включени къси/дълги? Ако да ще трябва ключ да се сложи за халогените на щатната габаритна инсталация.
                Jeep Cherokee XJ '95 2.5i

                UaZ 469B

                Коментар


                • От: Какво направих по джипа днес?

                  Днес се наврях под моят Черок с 30мм гаечен ключ и му смених маслото на раздатъчната кутия. Сложих му Кастрол ATF+ DEXTRON IIIи още нещо пишешеш ама сега не ми се преписва. Старото масло имаше цвят на боза и мирис на крака...
                  П.С. Женами като ме видя под джипа, пак стана лесбийка!
                  It's a JEEP thing, something you won't understand!

                  Коментар


                  • От: Какво направих по джипа днес?

                    В раздатката не се ли наливаше само специално масло?
                    Жена ти ще я върнеш на верния бряг, но раздатката едва ли.
                    Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                    Коментар


                    • От: Какво направих по джипа днес?

                      Зависи каква е раздатката. В NV231 и NV242 става и с друг ATF. Те са доста по-стари като "технология" от препоръчвания сега по книжките ATF+4.
                      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                      Коментар


                      • От: Какво направих по джипа днес?

                        Ето и първото сервизиране. Обслужих при дядо Владо на джипката дифовете, като смениха маслата и сипаха добавка. Преди интервенцията от задния диф се чуваше едно особено „хрущене” при завой, но сега „заспа”.

                        Остава като проблем виското на перката и да сменя музиката, защото поради незнайни причини ми изгоря тунера. Ако някой може да ме насочи някъде да го погледнат - ще съм благодарен.
                        П.П. jeep grand cherokee 4.0 бензин 2001 г.
                        Последно редактирано от jamaika; 29-07-13, 18:00.

                        Коментар


                        • От: Какво направих по джипа днес?

                          Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                          В раздатката не се ли наливаше само специално масло?
                          Жена ти ще я върнеш на верния бряг, но раздатката едва ли.
                          За моята раздатка се препоръчва такова масло, тя е NV-242. Намерих такова масло и сипах такова. Интерестно ми стана че по книжка раздатката събира 1,4 литра масло моята събра 1,5 литра. Другото което ми направи впечетление, количеството масло беше доста под 1 литър, някъде около 800-900 грама. Няма следи от течове или омасляване където и да е по самата раздатка. Важното е че сега сменя много по добре режимите на работа! Много съм доволен, сега по лесно мога да паркирвам по поршета, ферарита и други екзотични и скъпи парко места.
                          А относно жена ми...да се оправя, има и други!
                          It's a JEEP thing, something you won't understand!

                          Коментар


                          • От: Какво направих по джипа днес?

                            Здравейте. Вчера, ходих до официалния Jeep дилър тук да си купя Power steering fluid. Добре ама какво се оказа...предлагат ми Тутела АТФ+4. На коментара ми че, съм чувал и чел на много места че, не трябва да се използва АТФ-а за волана, пича ми каза "аз 15 години работя тук и винаги сме казвали че, не трябва да се използва нищо друго освен Mopar power steering fluid, обаче сега от Крайслер Европа ни казват да наливаме това и ние така и правим....нямаме от специалния флуид, няма и да имаме." Та я кажете как е във България има ли го или? Щото мен ме е страх сега да доливам АТФ. Някой ако е пробвал да сподели.Поздрави
                            Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Quadra Drive...отново
                            0877стоидевет215–Радослав

                            Коментар


                            • От: Какво направих по джипа днес?

                              Здрасти Радо , мисля че имам 2-3 литра останали от последната доставка на масла от САЩ иначе в БГ май го няма вече
                              Grand Cherokee ZJ 96 5.9 Limited + 4'' Rubicon Express Coils. 4'' Rough Country 2.2 shocks, MAxxis Mudder 33/12.5/15

                              тел. 0897818449

                              Коментар


                              • От: Какво направих по джипа днес?

                                Ами, засега май няма да ми трябва. Аз ще съм първия който ще пробва как се държи с АТФ+4. Наложи се да налеем щото протече един о-пръстен. След много разговори и консултации с хора, които, уж само с американски коли се занимават решихме да го карам така....не, че имах друг избор де. Та, ще видим...
                                Последно редактирано от Radosl81; 05-08-13, 16:14.
                                Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Quadra Drive...отново
                                0877стоидевет215–Радослав

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X