Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по джипа днес?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Какво направих по джипа днес?

    водих го на абитуриентски бал..... размина се само със счупена антена.....

    а, и когато вали - капе вода точно върху скоростния лост..... откъде ли е?

    капе само като спирам и водата по покрива се сурне напред.....
    ________________________________________________
    Subaru OUTBACK 2,5
    Hyundai TUCSON 2.0

    Коментар


    • До: Какво направих по джипа днес?

      А бе , като стартирам двигателя на Гранда 3,1тд., пали и нещо не работи равномерно 15-20 секунди и после се оправя.Направих запитване до много компетентен майстор и ми каза , че е от дюзите /хванали са налеп/. Посъватва ме да сложа REDEX- за почестване на горивната система /дюзи , разпръсквачи/ има я по бензиностанциите 250 ml и 500ml - МНОГО голям ефект!!!
      Сега не дава да го пипнеш - скача като дзвер.
      Работата на мотора стана равномерна и мощността се усеща.
      Препоръчвам на всички да пробват!!!
      ________________________________________________________________________________________
      Grand Cherokee WJ 3.1TD 1999
      HARLEY DAVIDSON - HARITADGE SOFTAIL CLASIC 2006

      Коментар


      • До: Какво направих по джипа днес?

        Да не си станал дестрибутор на REDEX?
        Lancia Delta HF Integrale Evolucione

        Коментар


        • До: Какво направих по джипа днес?

          Първоначално публикуван от Ba4e Mite Преглед на мнение
          А бе , като стартирам двигателя на Гранда 3,1тд., пали и нещо не работи равномерно 15-20 секунди и после се оправя.Направих запитване до много компетентен майстор и ми каза , че е от дюзите /хванали са налеп/. Посъватва ме да сложа REDEX- за почестване на горивната система /дюзи , разпръсквачи/ има я по бензиностанциите 250 ml и 500ml - МНОГО голям ефект!!!
          Сега не дава да го пипнеш - скача като дзвер.
          Работата на мотора стана равномерна и мощността се усеща.
          Препоръчвам на всички да пробват!!!
          И това на какъв период от време или километри трябва да го сипваш? Защото навремето ме научиха да си салгам добавка на бензиновия фокус. Оказа се, че като спрях добавките върви по-добре.
          Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
          Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
          ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

          Коментар


          • До: Какво направих по джипа днес?

            Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
            Да не си станал дестрибутор на REDEX?
            Не съм "станал дистрибутор на Редекс"
            Просто споделям "Какво направих по джипа днес".
            Смятам , че тук е мястото да се пишат мнения и впечетления, които да са полезни на всички.
            Ако Ви е прозвучало като реклама - ИЗВИНЯВАМ СЕ , че споделих искренно мнение.
            ________________________________________________________________________________________
            Grand Cherokee WJ 3.1TD 1999
            HARLEY DAVIDSON - HARITADGE SOFTAIL CLASIC 2006

            Коментар


            • До: Какво направих по джипа днес?

              Първоначално публикуван от Ba4e Mite Преглед на мнение
              Не съм "станал дистрибутор на Редекс"
              Просто споделям "Какво направих по джипа днес".
              Смятам , че тук е мястото да се пишат мнения и впечетления, които да са полезни на всички.
              Ако Ви е прозвучало като реклама - ИЗВИНЯВАМ СЕ , че споделих искренно мнение.
              Бъзика се колегата, ти пък какво се "връзваш" чак толкова.

              Пък аз (хм, аз ... по-скоро майстора в сервизчето, в което го оставих вчера) съм на тема лек ремонт на двигател (J8S на Рено) със смяна на гарнитури.
              Та каква беше предисторията. Когато купих джипа, беше със залепен на едно място радиатор. Докато си намеря нов за смяна, си караше така (аз не съм го прегрявал, но не знам как е бил при предишния собственик). Хубаво, ама наскоро открих масло в антифриза и дилемата беше - изпуснала гарнитура на главата или направо спукана глава? След като днес двигателят е бил разглобен, по данни на майстора се е оказал по-лекият вариант - гарнитурата. Така че, следват: лек шлайф на главата (според нуждата); смяна на всички гарнитури по двигателя; така и така е разглобен - нов ангренажен ремък; "промивка" на охладителната система за почистване на остатъци от маслото и каквото още има нужда. И докато приключат нещата - ще съм "пешеходец"
              Като си го прибера, ще допълня с нов пост с отзиви за качеството на работата.
              proud founder of Anna Veith fan club Bulgaria
              NISSAN Terrano II R20 2.7 TDi [A1 Rh+]
              Заедно в борбата срещу злокачествените мозъчни тумори

              Коментар


              • До: Какво направих по джипа днес?

                Здравейте уважаеми колеги,
                От какво направих... първо какво се случи. При около 3000 об./мин се откъсва виско муфата на перката на водния радиатор. Излиза от оста на която лагерува и е окачена. Полита ( нали е перка ) и деформира питата на радиатора. Следва изтичане на антифриз. Хубавото му, е че го хващам веднага, случава се в близос до в къщи при явно неотворил външен кръг на системата и се прибирам без загряване. В сервиза ми казаха, че това е изключително рядко за японски двигател. Говоря за Паджеро 2, 2,5 td. Все още нищо не съм направил, поръчвам части. Изненадан съм от цена на радиатор от автоморга - 300 лв, неразумно, ще потърся нов алтернативен, убеден съм в качествата на частите на Ratola, но се досещам за цената.
                Бих приел съвети.
                Колкото е по-добър джипа, толкова по-далеко ходиш за трактор и попадаш на по-пиян тракторист

                Коментар


                • До: Какво направих по джипа днес?

                  що не попиташ във форума на Паджеро, тук все пак е JEEP и не сме много наясно с цените за твоя "джип"
                  ________________________________________________
                  Subaru OUTBACK 2,5
                  Hyundai TUCSON 2.0

                  Коментар


                  • До: Какво направих по джипа днес?

                    Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
                    що не попиташ във форума на Паджеро, тук все пак е JEEP и не сме много наясно с цените за твоя "джип"
                    Човекът се е объркал - Джип е с малка буква в заглавието. Все пак доста са хората, на които им се иска в десйтвителност да карат Джип и неволно попадат тук!

                    Коментар


                    • До: Какво направих по джипа днес?

                      Аз един път писах по тоя въпрос, ама ще повторя:
                      1: JEEP
                      2: JEEP-OPEL
                      3: JEEP-FORD
                      4: JEEP-TOYOTA
                      5: ...........
                      JEEP CHEROKEE 2.5 TD

                      Коментар


                      • До: Какво направих по джипа днес?

                        Това звучи като човек и човекоподобен (да речем ).

                        С последните постове активно допринасям за доразводняването на иначе доста разводнената вече тема . Срам ме е .

                        Коментар


                        • До: Какво направих по джипа днес?

                          И аз се присъединявам към този срам
                          Ама не се одържам
                          JEEP CHEROKEE 2.5 TD

                          Коментар


                          • До: Какво направих по джипа днес?

                            Честно не съобразих че въпроса е за JEEP. Но Вие избранниците да ползвате марката, не се срамувайте, гордейте се че е нарицателно, копирано като конструкция и синонимно. Пак честно, поздрави на всички вас от благородно завиждащите. ( повече заради кавгаджията-каубой Wrangler )
                            Колкото е по-добър джипа, толкова по-далеко ходиш за трактор и попадаш на по-пиян тракторист

                            Коментар


                            • До: Какво направих по джипа днес?

                              Първоначално публикуван от Christo Преглед на мнение
                              Честно не съобразих че въпроса е за JEEP. Но Вие избранниците да ползвате марката, не се срамувайте, гордейте се че е нарицателно, копирано като конструкция и синонимно. Пак честно, поздрави на всички вас от благородно завиждащите. ( повече заради кавгаджията-каубой Wrangler )

                              Коментар


                              • До: Какво направих по джипа днес?

                                ама поне JEEP всичките им модели са воинственни : каубоици , индианци..малкои по големи индианци, командири : компаси и патриоти.

                                и все пак. за колегата които също има джипка. гледаи дебита на радиатора и разположението на тръбите.. макар че при желание може и от "УАЗ" да сложиш...и няма да е никак даже малък...
                                понякога човек има нужда от КАЛАШНИК
                                ********************************
                                JEEP CHEROKEE LAREDO 2,1 TDI "COMMANDO"
                                Honda Shadow VLX 600 - 1999
                                FORD CORTINA-TAUNUS WAGONSTATION 2000L V6


                                0897795824 ; 0887092009 ; 0893316996
                                Влади

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X