Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по джипа днес?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Какво направих по джипа днес?

    при мен мексиканския сериал "раздатката" продължава...до зимата имахем много време...хем няма...ще пада маи побългаряване.
    понякога човек има нужда от КАЛАШНИК
    ********************************
    JEEP CHEROKEE LAREDO 2,1 TDI "COMMANDO"
    Honda Shadow VLX 600 - 1999
    FORD CORTINA-TAUNUS WAGONSTATION 2000L V6


    0897795824 ; 0887092009 ; 0893316996
    Влади

    Коментар


    • #47
      До: Какво направих по джипа днес?

      Днес смених всички масла (без хидравликата) на моя ZJ (5.2).

      Сега подред:

      Преден диференциал: Castrol Transmision 75W90, около 1.5 л. , състоянието на дифа е перфектно, това което може да ви изненада е, че болтовете на капака на дифа са инчови (12.8 мм приблизително) и ако нямате подходящ инструмент може да имате затруднения.

      Раздатка: GM Dexron III, тя е с пробки и няма нищо особено при смяната.

      Заден диф: Manol 75W135 пълна синтетика

      На двигателя хакнах малко повече от 4 л. Castrol Magnatec 10W40

      И най-интересното, скоростите: Не знам защо, но от четене по форума бях останал с впечатление, че побира 7 л масло, е не е вярно. Събира малко под 4л. Това го установих след като вече бях сипал 6.5л :-O Мопар разбира се. Е, вече ще знам - в скоростите има 3,8 л. (мери се при работещ двигател и неутрална позиция)

      Дано да е полезно...
      ZJ'96 5.2

      Коментар


      • #48
        До: Какво направих по джипа днес?

        Първоначално публикуван от FDevil Преглед на мнение
        Раздатка: GM Dexron III, тя е с пробки и няма нищо особено при смяната.
        Заден диф: Manol 75W135 пълна синтетика
        И най-интересното, скоростите: Не знам защо, но от четене по форума бях останал с впечатление, че побира 7 л масло, е не е вярно. Събира малко под 4л. Това го установих след като вече бях сипал 6.5л :-O Мопар разбира се. Е, вече ще знам - в скоростите има 3,8 л. (мери се при работещ двигател и неутрална позиция)

        Дано да е полезно...
        В скоростите има повече от 3.8л. толкова си сипал защото само толкова е изтекло. Вътре остава около 30 % ако не и повече старо масло, него няма как да го източиш. Най-вероятно раздатката ти е 249. На тази раздатка трябва да сипеш MOPAR ATF+4, същото като на скоростната кутия. За задният диф най-вероятно имаш LSD маслото трябва да има добавка за LSD или да сипеш допълнително такава.
        LZ1RED

        Коментар


        • #49
          До: Какво направих по джипа днес?

          Днес ми побългариха машинката на стоповете, че нещо отказаха. Дано това само не повлияе на круиз контрола, който обаче все още не съм подкарал да работи.
          Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
          Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
          ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

          Коментар


          • #50
            До: Какво направих по джипа днес?

            Първоначално публикуван от redair Преглед на мнение
            За задният диф най-вероятно имаш LSD маслото трябва да има добавка за LSD или да сипеш допълнително такава.
            От къде да си взема такава добавка и какво ще стане ако не сложа, защото не усещам някакъв проблем с вървенето?
            ZJ'96 5.2

            Коментар


            • #51
              До: Какво направих по джипа днес?

              Вчера смених предните спирачни дискове, бяха много изгнили (отбътре направо се белеха на слоеве) а и единият беше леко изкривен. Смених ги с нови, закупени от Вест ауто за по 115 лв парчето (май са италиански).
              Сега спирането значително се подобри.
              Прикачени файлове
              ZJ'96 5.2

              Коментар


              • #52
                До: Какво направих по джипа днес?

                Хубаво си ги сменил, АМА КАКЪВ ТИ Е ДЖИПА БРЕ колега????
                На колко километра са старите и с какви накладки караш???
                ________________________________________________________________________________________
                Grand Cherokee WJ 3.1TD 1999
                HARLEY DAVIDSON - HARITADGE SOFTAIL CLASIC 2006

                Коментар


                • #53
                  До: Какво направих по джипа днес?

                  Първоначално публикуван от Ba4e Mite Преглед на мнение
                  Хубаво си ги сменил, АМА КАКЪВ ТИ Е ДЖИПА БРЕ колега????
                  На колко километра са старите и с какви накладки караш???
                  Точно 3 поста нагоре е написано... Относно накладките, едва ли имат отношение към корозията, а пък колко са му километрите...едва ли някой може да каже със сигурност.

                  ПС: Това с големия шрифт и червения цвят някаква нова учтива форма на комуникация ли е?
                  ZJ'96 5.2

                  Коментар


                  • #54
                    До: Какво направих по джипа днес?

                    СОРИ за червения цвят и големия шрифт, но нали по-горе се споразумяхме да се пишат конкретните данни и информация, за да може всеки , който чете определения пост да му е ясно, без да рови назад .
                    П.С. Сори
                    ________________________________________________________________________________________
                    Grand Cherokee WJ 3.1TD 1999
                    HARLEY DAVIDSON - HARITADGE SOFTAIL CLASIC 2006

                    Коментар


                    • #55
                      До: Какво направих по джипа днес?

                      Днес ис пристегнах тук там джипката да не трака. Установих че ми е заминал единия червячен механизъм на шофьорската седалка и не се движи напред и назад. Съвети?
                      Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
                      Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
                      ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

                      Коментар


                      • #56
                        До: Какво направих по джипа днес?

                        Днес сутринта бях да ми балансират/оптимизират/ гумите в МАРГЕЛ на Ботевградско шосе.
                        Реших да мина и на реглаж на предница. В сичко се оказа наред,
                        НО се оказа,че съм се сдобил с теч на масло от двигателя /от към скоростите/!
                        Някой знае ли какъв к...р ме чака, става върос за Чероки 97-ма 2.5td.
                        Само недейте да ми кълвете таш...ците с неща като: ние като казваме кофти е дизела ти не, хубав е дизела! Я сега умирай в страшни мъки
                        JEEP CHEROKEE 2.5 TD

                        Коментар


                        • #57
                          До: Какво направих по джипа днес?

                          "НЕМА СЕ ПУАШИШ КОПЕУЕ" - извинявам се за нецензурирания израз, но той най добре пасва на ситуацията.
                          Много си ти е убава джипката, вероятно семеринга на коляновия вал е втасал и се налага смяна.
                          Докато ти кефне - си доливай масълце , па като събереш повечко смелост , отивай на майстор и стискай очите , докато се изясни цялата сметка.
                          Предварително си провери кое колко струва и точно от къде идва зора.
                          Кви по-лоши работи се случват и пак се оправя положението, така , че успех братина!!! Кураж!
                          ________________________________________________________________________________________
                          Grand Cherokee WJ 3.1TD 1999
                          HARLEY DAVIDSON - HARITADGE SOFTAIL CLASIC 2006

                          Коментар


                          • #58
                            До: Какво направих по джипа днес?

                            На мойта джипка -GRAND WJ 3.1 1999 ,
                            започна да и бега водата и да излиза бял пушек от ауспуха.
                            Отворихме главите и на пръв поглед нищо не се констатира.
                            След като ги закарахме на лаборатория, се оказа ,че 2 глави са спукани.
                            Моля който е минал по този път , да даде информация за натягане на главите, сервизна информация за този ремонт и т.н.
                            Благодаря предварително.
                            ________________________________________________________________________________________
                            Grand Cherokee WJ 3.1TD 1999
                            HARLEY DAVIDSON - HARITADGE SOFTAIL CLASIC 2006

                            Коментар


                            • #59
                              До: Какво направих по джипа днес?

                              Първоначално публикуван от Ba4e Mite Преглед на мнение
                              "НЕМА СЕ ПУАШИШ КОПЕУЕ" - извинявам се за нецензурирания израз, но той най добре пасва на ситуацията.
                              Много си ти е убава джипката, вероятно семеринга на коляновия вал е втасал и се налага смяна.
                              Докато ти кефне - си доливай масълце , па като събереш повечко смелост , отивай на майстор и стискай очите , докато се изясни цялата сметка.
                              Предварително си провери кое колко струва и точно от къде идва зора.
                              Кви по-лоши работи се случват и пак се оправя положението, така , че успех братина!!! Кураж!
                              Благодаря за подкрепата.
                              Аз масалце ще си доливам,притеснявам се да не се омасли съединителя и да почне да приплъзва??? Може ли това да се случи или съм изтрещял напълно?
                              JEEP CHEROKEE 2.5 TD

                              Коментар


                              • #60
                                До: Какво направих по джипа днес?

                                обзаведох го с парктроник
                                Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
                                Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
                                ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X