Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по джипа днес?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво направих по джипа днес?

    Той не е голям колкото мене е 30-35 години максимум , заваршил е механото навремето.

    Коментар


    • От: Какво направих по джипа днес?

      Първоначално публикуван от Nikolovstanimir Преглед на мнение
      Благодарение на veso-о , Ключът вече е поръчан и чакам до 7 дена да е в ръцете ми. Остана проблема с осветлението.
      Също мога да добавя че и парктроника не ми работи, постоянно светят 2-те най-вътрешни точки когато включиш на задна скорост. Също може да помогнете с разрешаването и на този проблем
      Ако е удряна от зад датчик или ел. инсталация в бронята , и в двата случая ти трябва диагностика и демонтаж на бронята !
      Bogoljub Gagic е прав виж лостчето
      Еди Рангелов : 0885 088 444
      Няма незаменими има незабравими хора !!!

      Коментар


      • От: Какво направих по джипа днес?

        Свалям спукан заден десен калник и пробития праг в дясно. Ще отиват за лепене.
        Ако някой знае от къде да си поръчам скоби за лесно слагане и сваляне на калниците, моля да ме насочи. Също така и колко на калник се слагат. Не е работа да ги сваляш след всеки преход.

        Коментар


        • От: Какво направих по джипа днес?

          62AH540MAXIMA-R - АКУМУЛАТОР 12V MAXIMA SMF НЕОБСЛУЖВАЕМ B3/B4 Капацитет:62Ah Стартов ток:540 Размери :Д:242Ш:175В:175
          Как мислите, дали горния акумулатор дали ще ми е достатъчен за Джипката?
          Grand Cherokee WJ '99 V8 4.7 Limited

          Коментар


          • От: Какво направих по джипа днес?

            Първоначално публикуван от AAF Преглед на мнение
            62AH540MAXIMA-R - АКУМУЛАТОР 12V MAXIMA SMF НЕОБСЛУЖВАЕМ B3/B4 Капацитет:62Ah Стартов ток:540 Размери :Д:242Ш:175В:175
            Как мислите, дали горния акумулатор дали ще ми е достатъчен за Джипката?
            Не
            акумолатора трябва да е 75АН

            Коментар


            • От: Какво направих по джипа днес?

              Първоначално публикуван от FABARM Преглед на мнение
              Не
              акумолатора трябва да е 75АН
              Къде го пише това? Според сервизните наръчници се препоръчва акумулатор 69Ah и стартов ток 625А. Иначе, мене ако питаш, колкото повече, толкова повече. В момента съм с 80Аh / 700A.
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • От: Какво направих по джипа днес?

                Мен малко ме съмнява, защото за моето 2.7 CRD в мястото в, което се поставя акумулатора таман влиза 95Aч акумулатор и/или сходните на такъв по размер. 69-75 мисля, че е предишният размер и може би е само за бензините.
                WG 2.7 CRD

                Коментар


                • От: Какво направих по джипа днес?

                  Първоначално публикуван от imarh Преглед на мнение
                  Мен малко ме съмнява, защото за моето 2.7 CRD в мястото в, което се поставя акумулатора таман влиза 95Aч акумулатор и/или сходните на такъв по размер. 69-75 мисля, че е предишният размер и може би е само за бензините.
                  Колегата, който пита, е точно с бензинов. Иначе да, има място и за някои 95Ач акумулатори.
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • От: Какво направих по джипа днес?

                    Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                    Колегата, който пита, е точно с бензинов.
                    Ами, който не чете...........пише два пъти
                    WG 2.7 CRD

                    Коментар


                    • От: Какво направих по джипа днес?

                      Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                      Къде го пише това? Според сервизните наръчници се препоръчва акумулатор 69Ah и стартов ток 625А. Иначе, мене ако питаш, колкото повече, толкова повече. В момента съм с 80Аh / 700A.
                      Чавдаре , Чавдаре никаде не го пише ама аз по голям от 75АН не можах да сабера , иаках да сложа 77АН на Bosch , ама нестава тоест влиза ама опира в кората на капака и като затворя и я праи салата.

                      Коментар


                      • От: Какво направих по джипа днес?

                        Стария акумулатор беше една Оптима с 50 АH, но по-голям стартов ток 815А и си работеше, докато не умря съвсем. Сега държи няма и ден... Като падне и компа се шашка и включва вентилатора на парното на максимум. Даже като изгася и извадя ключа продължава, докато не изключа акумулатора или не извадя буксата за вентилатора. То не стига, че няма ток, ами и допълнително се опитва да гълта! Американска му система - не го знаеш какво ще му хрумне.

                        На старата Джипка ZJ 5.2 последно бях сложил един 70 АH с 540А стартов ток и издържъа мнооого време, даже накрая Gogosi като го взе последно за части сигурно си беше с него.

                        П.п. Питам за този акумулатор, защото го намерих нов с 2 г. гаранция за 74 лв...
                        Grand Cherokee WJ '99 V8 4.7 Limited

                        Коментар


                        • От: Какво направих по джипа днес?

                          Първоначално публикуван от AAF Преглед на мнение
                          Стария акумулатор беше една Оптима с 50 АH, но по-голям стартов ток 815А и си работеше, докато не умря съвсем. Сега държи няма и ден... Като падне и компа се шашка и включва вентилатора на парното на максимум. Даже като изгася и извадя ключа продължава, докато не изключа акумулатора или не извадя буксата за вентилатора. То не стига, че няма ток, ами и допълнително се опитва да гълта! Американска му система - не го знаеш какво ще му хрумне.

                          На старата Джипка ZJ 5.2 последно бях сложил един 70 АH с 540А стартов ток и издържъа мнооого време, даже накрая Gogosi като го взе последно за части сигурно си беше с него.

                          П.п. Питам за този акумулатор, защото го намерих нов с 2 г. гаранция за 74 лв...
                          Не си играи с акумолатора да не праиш скорости, автомата взима ток от акумолатора и като не му достига ток влиза в аватиен режим.

                          Коментар


                          • От: Какво направих по джипа днес?

                            Първоначално публикуван от FABARM Преглед на мнение
                            Не си играи с акумолатора да не праиш скорости, автомата взима ток от акумолатора и като не му достига ток влиза в аватиен режим.
                            Имаш предвид стартовия ток ли?
                            Grand Cherokee WJ '99 V8 4.7 Limited

                            Коментар


                            • От: Какво направих по джипа днес?

                              Първоначално публикуван от AAF Преглед на мнение
                              Имаш предвид стартовия ток ли?
                              Не, да не го караш дълго време с заминал си акумолатор.

                              Коментар


                              • От: Какво направих по джипа днес?

                                Първоначално публикуван от FABARM Преглед на мнение
                                Не, да не го караш дълго време с заминал си акумолатор.
                                Аха. Аз помислих, че казваш, че ако сложа нов акумулатор 62АН/540 ще се бъгне скоростната кутия.

                                Не, не съм го карал много така /с умрелия/. Имам чуството, че умря внезапно в рамките на един месец. Декември и януари ремонтирах това-онова по джипката и не съм я карал много, последните две седмици ходих два пъти за риби и двата пъти направи проблем, като след този уикенд не успя да запали само след един ден престой.
                                Grand Cherokee WJ '99 V8 4.7 Limited

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X