Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по джипа днес?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Какво направих по джипа днес?

    Първоначално публикуван от BateValcho Преглед на мнение
    За musovir:
    Ако си доволен от майсторите за климатика, кажи къде си напълнил фреона, ще е полезно и за всички ни да знаем. На мен също ми предстои проверка и пълнене на системата.
    Веднага - Аполон 55, Варна, тел. 302 150, до новия хлебозавод.
    Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
    Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
    ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

    Коментар


    • До: Какво направих по джипа днес?

      Смених накрайници. Обаче останах учуден - с гуми 235/75/15 и оригинални джанти, отпредотвътре жулят с ръба на грайфера - а гумите хич не са рошави Гоод уеар вранглер М+С. Дали след като го вдигна с 5 см, да не си сменя джантите и да сложа фланци?
      Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
      Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
      ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

      Коментар


      • До: Какво направих по джипа днес?

        Първоначално публикуван от musovir Преглед на мнение
        Смених накрайници. Обаче останах учуден - с гуми 235/75/15 и оригинални джанти, отпредотвътре жулят с ръба на грайфера - а гумите хич не са рошави Гоод уеар вранглер М+С. Дали след като го вдигна с 5 см, да не си сменя джантите и да сложа фланци?
        Що не ги върнеш тия накрайници... да не са за друга кола ?
        LZ1RED

        Коментар


        • До: Какво направих по джипа днес?

          Отпред отвътре трябва да опират в стабилизиращата щанга.
          Значи предницата е затворена с много.
          Трябва да е затворена с един милиметър.

          Коментар


          • До: Какво направих по джипа днес?

            Първоначално публикуван от redair Преглед на мнение
            Що не ги върнеш тия накрайници... да не са за друга кола ?
            Това, че търкат го забелязах след по време на смяната. А дали още търкат ще разбера тия дни.

            Между другото вчера ми се наложи да навъртя 400 км за отрицателно време и максималната скорост която успях да вдигна беше 170 (на пропан). Може ли повече по принцип? Но като цяло по път със завои и неравности си бях като на рали - 100-140 и се държеше прекрасно.
            Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
            Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
            ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

            Коментар


            • До: Какво направих по джипа днес?

              а какви са накраиниците...? малко информация , ако е възможно де...
              понякога човек има нужда от КАЛАШНИК
              ********************************
              JEEP CHEROKEE LAREDO 2,1 TDI "COMMANDO"
              Honda Shadow VLX 600 - 1999
              FORD CORTINA-TAUNUS WAGONSTATION 2000L V6


              0897795824 ; 0887092009 ; 0893316996
              Влади

              Коментар


              • До: Какво направих по джипа днес?

                Искам да сменя маслото на предния диференциал.Огледах се за пробка ама не видях такава.До колкото прочетох в темата по-нагоре май изтакането става през капака.Така ли е?Понеже джипката ми е отскоро незнам кога е сменявано същото.75W90 ли да му сипя или 75W140? Имам малко овляжняване откъм лявата полуоска от два дни.Възможно ли е, ако се е поразбило старото масло и не е сменявано това да е причината, или трябва да се смени и семеринга? И един тъп въпрос, става ли нашенското масло ЕР-90?
                Благодаря предварително!

                Коментар


                • До: Какво направих по джипа днес?

                  НЕ нашенските масла НЕ СТАВАТ за Джийпове... или оригинално или в мостовете 75W140. а за автоматика само оригинално Mopar ATF+
                  прегледай старите теми там има поне 150 поста за маслата.
                  LZ1RED

                  Коментар


                  • До: Какво направих по джипа днес?

                    Първоначално публикуван от Vato Преглед на мнение
                    ...Имам малко овляжняване откъм лявата полуоска от два дни.Възможно ли е, ако се е поразбило старото масло и не е сменявано това да е причината, или трябва да се смени и семеринга? ...
                    Мислиш ли, че тук ще намериш отговор на този въпрос, който да е по-различен от този в изричната тема, която си пуснал за проблема.

                    П.С. Тази тема тотално се "овапца" и не знам доколко ще помогне на когото и да било да си реши какъвто и да е проблем, отчитайки, че информацията е несистематизирана и трябва да изчетеш десетките страници, за да разбереш дали евентуално няма отговор на твоя въпрос.

                    Коментар


                    • До: Какво направих по джипа днес?

                      Първоначално публикуван от lcr Преглед на мнение
                      а какви са накраиниците...? малко информация , ако е възможно де...
                      Сега не съм с оригинални. Търкането беше с предишните, тези още не съм имал време да ги огледам, че ми се случи случка:
                      В неделя като край на едно започнало с много бързане пътуване и в добавък връщане от средата на пътя (200км), ми се скапа водната помпа. Колата прегря - както викат по Враца - "уварих боба". Единия ми термодатчик на главата не е бил изправен и от там е дошло със закъснение при мен, че мотора е загрял фатално за съжаление. Разминах се с водна помпа, гарнитури на главата и колекторите, крив последния изпускателен клапан, гумички на клапаните и разбира се скапания датчик. За 2 дена ме оправиха едни момчета във Враца.
                      Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
                      Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
                      ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

                      Коментар


                      • До: Какво направих по джипа днес?

                        .... закъснение при мен, че мотора е загрял фатално за съжаление. Разминах се с водна помпа, гарнитури на главата и колекторите, крив последния изпускателен клапан, гумички на клапаните и разбира се скапания датчик. За 2 дена ме оправиха едни момчета във Враца.[/quote]
                        Леле...жесток филм...важното е че е със щастлив краи...кажи ми...а подръжката като таква..как е...? просто имам едно наум...
                        понякога човек има нужда от КАЛАШНИК
                        ********************************
                        JEEP CHEROKEE LAREDO 2,1 TDI "COMMANDO"
                        Honda Shadow VLX 600 - 1999
                        FORD CORTINA-TAUNUS WAGONSTATION 2000L V6


                        0897795824 ; 0887092009 ; 0893316996
                        Влади

                        Коментар


                        • До: Какво направих по джипа днес?

                          Първоначално публикуван от lcr Преглед на мнение
                          .... закъснение при мен, че мотора е загрял фатално за съжаление. Разминах се с водна помпа, гарнитури на главата и колекторите, крив последния изпускателен клапан, гумички на клапаните и разбира се скапания датчик. За 2 дена ме оправиха едни момчета във Враца.
                          Леле...жесток филм...важното е че е със щастлив краи...кажи ми...а подръжката като таква..как е...? просто имам едно наум...[/QUOTE]

                          Като цифри се разминах с малко давам ги в закръглени стойности, че не помня точно:
                          Водна помпа 150 лв
                          Гарнитура на главата 70
                          Гарнитура на колекторите 50
                          Изпускателен клапан 30
                          Гумички за клапаните 12 броя 50 лв
                          Датчик 40
                          Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
                          Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
                          ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

                          Коментар


                          • До: Какво направих по джипа днес?

                            е...не е малко...но общо взето...всеки ремонт , независимо от колата си излиза цифра...
                            но все пак това е джип и си струва
                            понякога човек има нужда от КАЛАШНИК
                            ********************************
                            JEEP CHEROKEE LAREDO 2,1 TDI "COMMANDO"
                            Honda Shadow VLX 600 - 1999
                            FORD CORTINA-TAUNUS WAGONSTATION 2000L V6


                            0897795824 ; 0887092009 ; 0893316996
                            Влади

                            Коментар


                            • До: Какво направих по джипа днес?

                              днес смених вискомуфата на радиатора. оказа се доста трудно (поне за мен) уж само 4 гайки, ама трябват по-тънки ръце от моите......
                              ________________________________________________
                              Subaru OUTBACK 2,5
                              Hyundai TUCSON 2.0

                              Коментар


                              • До: Какво направих по джипа днес?

                                Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
                                днес смених вискомуфата на радиатора. оказа се доста трудно (поне за мен) уж само 4 гайки, ама трябват по-тънки ръце от моите......
                                Браво, а сега чакаме резултата... колко градуса държи с включен климатик в задръстванията ?
                                LZ1RED

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X