Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по джипа днес?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво направих по джипа днес?

    Имал съм подобен теч, че и още няколко други на 3,1. Чудно , че Деди не го е локализирал, но пък нали много ги обича тези ДВГ. Закарай джипката на тотален преглед под капака .Кофти , но ако е от помпата , може да се наложи да се сменя цялата. Пожелавам ти да е просто някой уплътнител .

    Коментар


    • От: Какво направих по джипа днес?

      Почти съм сигурен че е от помпата, но такъв мотор не съм пипал и за това е въпроса. Има ли си тя някъде слабо място?
      0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

      Коментар


      • От: Какво направих по джипа днес?

        Помпата тече от гарнитури. Сваляне и ремонт.Слабото място е от нафтата с която караме.
        Мисленето е труден и бавен процес и не се отдава на всеки.....
        Grand 3.1TD
        0898 620 306 Стоян

        Коментар


        • От: Какво направих по джипа днес?

          Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
          Почти съм сигурен че е от помпата, но такъв мотор не съм пипал и за това е въпроса. Има ли си тя някъде слабо място?
          Има Владо, всички подобни като конструкция ГНП протичат когато се удървят уплътненията. Свяляне му е майката, което е лесно да се каже, обаче изисква спец инструмент, който да избута вала и фиксира колелото на ГНП, иначе се отваря много работа.

          Коментар


          • От: Какво направих по джипа днес?

            Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
            Има Владо,..... Свяляне му е майката......
            Значи младата дама като нищо ще ти дойде на гости ако прецени, че теча е дрзани....
            0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

            Коментар


            • От: Какво направих по джипа днес?

              Благодаря много за отговорите и съответно съвета да се разходя за сваляне Ще го видим какъв е проблема

              Коментар


              • От: Какво направих по джипа днес?

                Оня ден правихме кво правихме по една талига, човека пали и бум-бам-трес и притеснено вика "какво става"? Викам "спокойно, иска аванс" и той се бърка и вади 100 лв.
                Сега, за да няма пак недоразумения, да уточним, че става въпрос за сваляне на ГНП.

                Коментар


                • От: Какво направих по джипа днес?

                  Какво направих по джипа си днес,
                  Ами днес се запознах със един велик човек-доктора на джиповете, ,то няма нужда да казвам кой е, ще го распознаете , то е дядо Владо, и открихме от какво е тоя тропот в двигателя хих за голям късмет не е от двигателя или съединител или нещо по страшно , просто когато сам карал оф роад, то ауспуха съм го забетонирал със кал и камани и то изадава звук както да тропа двигателя,
                  А сега искам да питам и нещо друго , след три години каране стигнах до смяна на маслото в скоростната кутия , дайте мнения какво масло трябва да сложа, смисъл на коя фирма и какви перформанси ?

                  Коментар


                  • От: Какво направих по джипа днес?

                    Извинявам се, не казах за какъв джип става дума.
                    Става дума за джип гранд чероке 2,7 црд мерцедесов двигател и скорости

                    Коментар


                    • От: Какво направих по джипа днес?

                      Първоначално публикуван от pharm.zoran Преглед на мнение
                      Извинявам се, не казах за какъв джип става дума.
                      Става дума за джип гранд чероке 2,7 црд мерцедесов двигател и скорости
                      Търсиш хидравлично масло за автоматични скорости покриващо MB 236.14
                      WG 2.7 CRD

                      Коментар


                      • От: Какво направих по джипа днес?

                        то и аз не знам какво тъсря, джипа е със автоматични скорости със скоростна кутия от мерцедес и там имало някакво масло което се сменявало на 50 000 км аз вече съм заминал малко повече и за това искам да го сменя обаче не знам какво и със какви перформанси
                        там за раздатка кардани деференцияли намерих мопар масло, мопар добавка и едно друго което е 75/140 или нещо подобно обаче още едно ми липсва и то е май за скоростите

                        Коментар


                        • От: Какво направих по джипа днес?

                          и до колкото знам тие другите масла са 2-3-4 литра а това което ми липсва трябва да е 7 литра

                          Коментар


                          • От: Какво направих по джипа днес?

                            Добър ден колеги,
                            Търся мнения за маслото за раздатката , предлагано от Балкан стар , не е мопар а било подобно

                            Коментар


                            • От: Какво направих по джипа днес?

                              Първоначално публикуван от pharm.zoran Преглед на мнение
                              Добър ден колеги,
                              Търся мнения за маслото за раздатката , предлагано от Балкан стар , не е мопар а било подобно
                              Има противоречиви отзиви, ако става дума за "Тутела". Кинекс писа в темата за маслата, че е виждал счупена раздатка NV247 от него. Други карат с него. При положение, че в БГ има в момента "Mopar Transfer case fluid 245/247" и то май по-евтин от балканстарския заместител, не виждам причини да слагаш друго.
                              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                              Коментар


                              • От: Какво направих по джипа днес?

                                Извинявам се, може ли да ми пишете някакви координати за контакт , смисъл каде мога да намера мопар, някакъв сайт или телефон ,за контакт

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X