Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по джипа днес?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво направих по джипа днес?

    То в Несебър за тие двигатели за мен,а и за повече мои приятели друг читав сервис няма.Сервиса не знам как се казва а човека се казва Краси и се намира преди Лукоил в дясно след това ляво и само на право,те там хората го знаят като бибшия овластен сервис на Мерцедес и човека наистина работи претпазливо аз по принцип съм доволен от него в сравнение с други сервиси кадето съм ходил

    Коментар


    • От: Какво направих по джипа днес?

      Днес си инсталирах 24 инчов LED светлинен бар. Малко го забих към земята, но това не му попречи да осветява покривите на къщите.
      Кефи ме...след някой друг месец ще си монтирам и 50 инчов LED бар само че дъго-образен.
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20140322_174519.jpg
Прегледи:1
Размер:162.2 КБ
ID:5572393Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20140322_181035.jpg
Прегледи:1
Размер:140.6 КБ
ID:5572394Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20140322_192739.jpg
Прегледи:1
Размер:122.8 КБ
ID:5572395Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20140322_193244.jpg
Прегледи:1
Размер:140.4 КБ
ID:5572396
      It's a JEEP thing, something you won't understand!

      Коментар


      • От: Какво направих по джипа днес?

        Браво, честито!
        А причината е?...
        Там. където живееш, едва ли ходите на лов за антилопи нощем...
        ...Ма какво знам аз, може и тях да ги е емнала глобализацията
        Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive II *
        2" lift (Bilstein 5100 & IronRocks springs), General Grabber AT3 31"

        Коментар


        • От: Какво направих по джипа днес?

          Добре изглежда и свети, но какво мислят по въпроса английските bobby-та? С тях ще има ли някакъв проблем - нещо от сорта ..."И к`во пра`им сега.. ше се глобяваме или....?!

          Поздрави!
          Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
          First impression is not always true. Get inspired.
          Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
          Reading is sooo boring, unlike writing!

          Коментар


          • От: Какво направих по джипа днес?

            Първоначално публикуван от lordoff Преглед на мнение
            Браво, честито!
            А причината е?...
            Там. където живееш, едва ли ходите на лов за антилопи нощем...
            ...Ма какво знам аз, може и тях да ги е емнала глобализацията
            Сложих го за красота, кефи ме как свети и най-вече как заслепява. Смятам да слагам и 50 инчов на покрива, с него ще си правя гавра със самолетите.
            It's a JEEP thing, something you won't understand!

            Коментар


            • От: Какво направих по джипа днес?

              Първоначално публикуван от Алекс Маринов Преглед на мнение
              Добре изглежда и свети, но какво мислят по въпроса английските bobby-та? С тях ще има ли някакъв проблем - нещо от сорта ..."И к`во пра`им сега.. ше се глобяваме или....?!

              Поздрави!
              Честно казано изчетох пътния правилник и закон относно допълнителните светлини. Малко е особено...Имам право да го имам, стига да не го ползвам...или мога да го ползвам, само по предназначение, ако видимостта е намалена. Имам право да си слагама колкото си искам допълнителни светлини, стига да не заслепяват другите водачи, да не "мигат" в никакъв цветен нюанс, освен ако нямам разрешително за това или колата се води със специален режим на движение.
              В градски условия, не съм длъжен нощно време да карам със пуснати светлини. Понеже тука навсякъде е осветено. На магистрала трябва да съм със пуснати светлини.
              Хамава работа е. Но като цяло мен ме кефи, ако ме спрът, спрът, не работи и толкова.
              It's a JEEP thing, something you won't understand!

              Коментар


              • От: Какво направих по джипа днес?

                Омръзна ми да сменям задни биалетки на WJ 4.7, MOOG от Евро07 струват 90 лева с отстъпка, изкараха 10 000 км, и долните пластмасови втулки се разбиха, започка да хлопа на дупки, сега купих от Елит кар някакви много добри за 150 лева, не е нормално да се скапват толкова бързо, щангата ми е оригинална и съвсем тънка ?

                Имам малко ръжда по болта който контактува с пластмасовите втулки, ще търся нови болтове с Скорпион, надявам се да имат.

                Забелязах и някакви гумички на тази снимка, за какво служат, и защо не се продават в комплекта, някой знае ли нещо по въпроса ?Натиснете снимката за да я уголемите

Име:77777.jpg
Прегледи:1
Размер:91.8 КБ
ID:5581043
                TOYOTA RAV 4 HYBRID 2016 г. бензин 2500, 155 k.c. + Hybrid 200 k.c., LPG OMVL 64 Litra

                Коментар


                • От: Какво направих по джипа днес?

                  Протече ми водния радиатор на WJ 4.7, учудващо е че като го демонтирах изглеждаше като чисто нов, а ниско долу няколко ребра му бяха изгнили и пропускаха, събрали са се листа и са предизвикали повредата, много е тъпо. Драмата с намирането на нов радиатор приключи е ЕВРО 07, цената с всички отстъпки е 230 лева (повече от добра), немско производство, не запомних марката, слава богу че имаха един брой наличен от този модел.

                  Драмата с подмяната беше по-сериозна, трябваше да се справям сам и на място, чугуна не можеше да мръдне без радиатор, та накратко сваля се предната броня, фаровете, и климатичния радиатор се отмества настрани, специални благодарности на дядо Владо, съветите му по телефона бяха много точни, и ми спестиха много време.
                  Последно редактирано от TOYO; 31-05-14, 21:14.
                  TOYOTA RAV 4 HYBRID 2016 г. бензин 2500, 155 k.c. + Hybrid 200 k.c., LPG OMVL 64 Litra

                  Коментар


                  • От: Какво направих по джипа днес?

                    Миналата седмица ходих малко по камънаците и усетих, че задните спирачки малко бяха във лятна ваканция. Та ги натегнах и обслужих малко. Не е зле от време на време да се прави профилактика на спирачките от време на време.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:bar1.jpg
Прегледи:1
Размер:89.8 КБ
ID:5595456Натиснете снимката за да я уголемите

Име:bar2.jpg
Прегледи:1
Размер:94.9 КБ
ID:5595457Натиснете снимката за да я уголемите

Име:bar3.jpg
Прегледи:1
Размер:67.1 КБ
ID:5595458
                    Преди няколко месеца бях чел в един Хамерикански сайт, как се вдигат конете и повишава икономичността на 4 литровия 6 цилиндров двигател. По точно бяха съвети как се прави по икономичен и по-мощен двигател. Та последвах някои от нещата, другите са на път да бъдат осъществени.
                    Та един от съветите бяха да се сменят впръсквачите на бензин. Стандартните са били с една дупка. Заменят се с подобни но с 4 дупки. По този начин, бензина се впръсквал като мъгла в цилиндъра, следователно по добро изгаряне и горивна ефективност. Та смених и мойте с такива. Ако сте заинтересовани с какви съм ги подменил ще ви кажа. Тези които монтирах са от DODGE NEON - 2 литров бензинов двигател 1995 година. Купих ги от RockAuto.com, обаче трябва много да се внимава. Не всички инжекциони са еднакви! Някои имат различна дължина, буксата за кабелите е различна както и дебита. Ето и снимки:
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:inj1.jpg
Прегледи:1
Размер:81.9 КБ
ID:5595459Натиснете снимката за да я уголемите

Име:inj2.jpg
Прегледи:1
Размер:85.6 КБ
ID:5595460Натиснете снимката за да я уголемите

Име:inj3.jpg
Прегледи:1
Размер:86.8 КБ
ID:5595461
                    Оригиналните ми са били марка "SIEMENS", немски...
                    Първи впечетления след като ги подмених:
                    1) При студен двигател отзад през аспуха вече не се долавя миризмата на полу-изгорял бензин.
                    2) Оборотите са някак, по стабилни и равномерни, не че преди не бяха, но сега мърка. - Трябва да се ресетне компютъра на Cherokee-то за да си избере нова таблица за гориво подаването(става лесно).
                    3) Усеща се разлика и във вървенето!
                    Знам ще питате и за предишен и текущ разход, за сега не мога да кажа нищо! След седмица ще мога да кажа с точност колко ми папка. Със старите градско 17 до 20 литра бИзИн на 100 - извънградско 9 до 10 литра на 100 - зависи колко я гоня.
                    Според статията която четох, беше споменато че след тази модификация, разхода падал поне с 5 литра градско. Сега незнам дали ще падне с толкова, но съм убеден че ще падне. За извънградско нищо не бе споменато, но ще си направя една засечка. За сега ще оставя компютърчето да се намери подходяща горивна таблица с новите инжекциони.
                    It's a JEEP thing, something you won't understand!

                    Коментар


                    • От: Какво направих по джипа днес?

                      какво направих днес, смених датчика на рейл търбата за налягането на горивото , и след смяната пак продължи да не пали,оба4е когато го запаля със старт спрей смени си звука на работа и излезнаха много грешки , не зная каде да търся коя какво означава, п 0340,п 1131,п 1685, п 0201,п 0702 ,, мерси предварително

                      Коментар


                      • От: Какво направих по джипа днес?

                        Първоначално публикуван от pharm.zoran Преглед на мнение
                        какво направих днес, смених датчика на рейл търбата за налягането на горивото , и след смяната пак продължи да не пали,оба4е когато го запаля със старт спрей смени си звука на работа и излезнаха много грешки , не зная каде да търся коя какво означава, п 0340,п 1131,п 1685, п 0201,п 0702 ,, мерси предварително
                        Да звука се променя. Ако мотора е в "авариен режим" не работи "мазно", а "чука" като "голф"....за грешките ще чета по-късно....
                        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                        Коментар


                        • От: Какво направих по джипа днес?

                          какво направих днес по джипа си , щото не е само паленето а преди месец смених и колана при един майстор със 30 годишна практика по мерцедеси и човека сменявайки колана запречил му маркуча които излиза от серво помпата и леко го беше дръпнал нагоре, естесвено врската със серво попмата се бе6е скъсала, щото бързах тогава и на бързо опитахме със електрожер да го захванем маркуча, и както си е нормално то не стана похарчих 5-6 литра АТФ масло и на края намерих в авто морга друг маркуч за 80 лева щото в балкан стар цената му беше 700 лева , днес със съдни мъки искарах стария маркуч и сложих новия, тъкмо да го запаля джипа то падна акумулатора и утре ще го тествам дали е станало както трябва, надявам се да съм се отървал един от проблемите,
                          Мерси Дядо Владо, оба4е теб те пазя здраве бойе за Септември-Октомври когато се прибера към София, ти си ми последната надежда за джипа и се надявам да проработи както трябва после три години,от както го имам винаги съм си планирал когато свърши сезона на морето прибирайки се към Македония да те посетя оба4е се минавам през София в някое тъпо време,

                          Коментар


                          • От: Какво направих по джипа днес?

                            Днес след запалване на двигателя на джипа, и въртене на ляво дясно видях че вчера съм свршил полезна работа,няма течове и съм много доволен за читавата част от автоморгата.
                            Остава дългогодишния проблем с паленето
                            Сряда мисля да променя маркуча които събира излишъка гориво от дюзите и пласмасовия вентил които се намира на горивния филтър, поздрави
                            п.с. Не зная само едно, по принцип мисля че по тоя маркуч нафтата трябва да ходи от дюзите към филтъра,а то при мен се появява обратно и когато се опитвам за запаля и когато колата работи по тоя маркъч нафтата идва от филтъра към дюзите

                            Коментар


                            • От: Какво направих по джипа днес?

                              Добро утро, искам да задам един въпрос, след смяната на датчика на налягане на горивото в рейл търбата, след смяна на маркуча за излишък на нафтата от дюзите и там някои други дребулии отново не иска да пали,смисъл веднага след смяната запали няколко пъти и след една обиколка на махалата повече не искаше да запали, и пак четене из форуми разни , забелязах как джипа когато върта ключа във П и Н върти а пак когато е в Р и Д не иска, въпросът ми е дали е нормално да върти когато е в Н или има там някакво отклонение ?

                              Коментар


                              • От: Какво направих по джипа днес?

                                Първоначално публикуван от pharm.zoran Преглед на мнение
                                Добро утро, , забелязах как джипа когато върта ключа във П и Н върти а пак когато е в Р и Д не иска, въпросът ми е дали е нормално да върти когато е в Н или има там някакво отклонение ?
                                Абсолютно нормално. Всички изправни автоматици палят само на "Пе" или "Ен" това с цел да не тръгне сама.....
                                0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X