Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по джипа днес?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Какво направих по джипа днес?

    днес смених подгревните свещи със словенски, искра, от косер... каталожните даннина косер не са точни, за черока 2.5ТД ВМ верните свещи са с са с номер:11 721 659! по каталога им излизат други /11 721 656/ които дори не могат да се монтират, да не говориме че са 3 санта по къси.
    лошото е че кабела с лулите е тотално сдал - 3бр са скапани... трябва нов...
    не бързам за никъде...
    XJ 2.5TD '98

    Коментар


    • До: Какво направих по джипа днес?

      Първоначално публикуван от K5 Преглед на мнение
      ......но май трябва първо да кажа (похваля), че си купих джипка "WRANGLER". ....
      ААААА, не се зачита без снимки и черпене и напиши от къде си
      0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

      Коментар


      • До: Какво направих по джипа днес?

        Сменихме 2-та предни фара на "Белия". Ако преди изглеждаше като тъжен, депресиран тийнейджър (фаровете бяха като кандилца), сега е като спортист на кофейн- ококорил едни големи очи и свети, та свети. Ааааа- щях да забравя- оправихме парното. Един вакуум се беше разкачил и не духаше. Сега- за 1 минута работа на парното и вече трябва да се събличаме.
        JEEP CHEROKEE '86 XJ 4.0

        Манол Денев

        Коментар


        • До: Какво направих по джипа днес?

          "Сега- за 1 минута работа на парното и вече трябва да се събличаме."
          Е, сега вече почва веселата част!
          Пък и има кой да свети!

          Коментар


          • До: Какво направих по джипа днес?

            малко е офф, но днес сипах първият резервоар "зимно" гориво... отидах на омвто да заредя и гледам - алпин дизел. еми заредих 66л. и тази кола взе да работи много различно! няма разртисане на двигателя, дърпа по добре...
            кви ли лайна са пробутвали цяло лято, б@си дивотията...
            не бързам за никъде...
            XJ 2.5TD '98

            Коментар


            • До: Какво направих по джипа днес?

              Изобщо не е офф! Това го правим най-често!
              "кви ли лайна са пробутвали цяло лято"
              И аз го забелязах при последното зареждане /до пълно, правя го месечно, + ако има нужда/, само че в Шел - V power.
              Имах проблем със стартера, смених и свещите и в един момент се явяват проблеми, та да се чуди човек, къде е заровено кучето!
              Менте, менте и всичко е менте! /по Еклисиаст/
              То не е гориво, то не са масла, то не са резервни части!
              Дай ба тоз фалшив живот!

              Коментар


              • До: Какво направих по джипа днес?

                най сетне ми остана време да се заема с кабела за подгряващите свещи. оригиналният бе напълно съсипан от времето и ловки ръчици на специалисти. три от лулите му се оказаха напълно отчупени, четвъртата - напукана.

                металните клеми седяха абсолютно халтаво върху накрайника на свещите / което обаче не се забелязва при наличието на лулите/ поради което някои бяха с оксидирана контактна повърхност - вообще мегдан за симулация на контактуване бол...
                лечението протече по следният начин: закупих си силиконов кабел с нужното сечение /от бриколаж/, клеми които да паснат здраво на свещите /от конрад/ и няколко чешита приличен термошлаух /пак от конрад/ и си сътворих нов кабел, без лули, но за разлика от оригиналният - контактуващ добре със свещите, а също и позволяващ лесно да се провери за разхлабване на клемите...






                да добавя само че кабела преди пристягането с клемите го калайдисах в контактния участък, както и краищата при свързването със захранващата букса които при свързването уплетох и им навих "бандаж" от меден проводник , после споих отгоре за по сигурно... върху клемите направих стабилна изолация с няколко слоя термошлаух. стана горе доло прилично... цялото удоволствие ми излезна под 20лв...
                не бързам за никъде...
                XJ 2.5TD '98

                Коментар


                • До: Какво направих по джипа днес?

                  Е да се доложа и аз... За последни две седмици оправих 4-литров Гранд. Смених компУтера, оказа се че основния проблем не е бил в него, а в датчика на коляновия вал - претъркани жици. Благодарение на един приятел от Щатите, който изпратил компа, и Благой Банджо, който оправил жиците - колата тръгна. След което съвсем благополучно си строших лявата задна полуоска и благодарение на Алекс от Алексмоторс, Мариан БеднияГизми, Мишо Морския и Таргов днеск си го подкарах пак. Отделни благодарности на Пламен Кинекс за гърнето. Освен че съм се движещ, съм и тих

                  Благодаря момчета.
                  Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                  Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                  Коментар


                  • До: Какво направих по джипа днес?

                    Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                    ААААА, не се зачита без снимки и черпене и напиши от къде си
                    Аз съм от морето....... Приморско Един мой приятел имаше такава джипка, харесах я и аз си купих такава. Поръчах си окачване и гуми, като пристигне окачването ще си пусна тема... (ако успея даго запаля преди това)
                    P.S. Джипа е от един месец в Балканстар Варна и немогат да поръчат правелния имобилайзер....

                    Коментар


                    • До: Какво направих по джипа днес?

                      Първоначално публикуван от glinski Преглед на мнение
                      най сетне ми остана време да се заема с кабела за подгряващите свещи. оригиналният бе напълно съсипан от времето и ловки ръчици на специалисти. три от лулите му се оказаха напълно отчупени, четвъртата - напукана.

                      металните клеми седяха абсолютно халтаво върху накрайника на свещите / което обаче не се забелязва при наличието на лулите/ поради което някои бяха с оксидирана контактна повърхност - вообще мегдан за симулация на контактуване бол...
                      лечението протече по следният начин: закупих си силиконов кабел с нужното сечение /от бриколаж/, клеми които да паснат здраво на свещите /от конрад/ и няколко чешита приличен термошлаух /пак от конрад/ и си сътворих нов кабел, без лули, но за разлика от оригиналният - контактуващ добре със свещите, а също и позволяващ лесно да се провери за разхлабване на клемите...






                      да добавя само че кабела преди пристягането с клемите го калайдисах в контактния участък, както и краищата при свързването със захранващата букса които при свързването уплетох и им навих "бандаж" от меден проводник , после споих отгоре за по сигурно... върху клемите направих стабилна изолация с няколко слоя термошлаух. стана горе доло прилично... цялото удоволствие ми излезна под 20лв...
                      Браво братче, може да почнеш сериино производство. междо другото може да упра до твоите вазможности защото на моето вранглерче неса сменяни незнам от кога. Но както казах по рано първо трябва да успеят дагозапалят в Балканстар. До сега с пълен неуспех...
                      Последно редактирано от Злой; 26-11-09, 16:32.

                      Коментар


                      • До: Какво направих по джипа днес?

                        Днес беше ден за няколко смени: на долните носачи на предния мост (lower control arms) и на маслата в раздатката и скоростната кутия.

                        Двата броя нови (купени от CJ_7), със здрави тампони (silent blocks), заеха мястото на старите и изхабени.













                        След това, дойде ред на смяната на маслото в раздатката (NP 231).



                        На мястото на старото масло, сложих това:



                        ето и снимка за сравнение на цвета между ново и старо:



                        Направи ми впечатление, че след изцеждане на всичко през пробката, след като започнах пълненето, при наливане на точно 1 литър, през горната пробка протече масло. А уж трябваше да събере поне още 200-300 мл.

                        После дойде ред и на скоростната кутия.



                        При отварянето й, от пробката изтече нещо, наподобяващо на нерафинирана бира (жълто-кафяво на цвят и гъсто). Нямам снимки на смененото масло, поради пълното изтощение на батериите на фотоапарата.

                        На негово място налях експериментално ето това:



                        То беше единственото, обозначено с индекс API GL3, какъвто се препоръчва за скоростната кутия АХ-15.



                        След смяната, ще наблюдавам поведението на скоростната кутия откъм шум и ще споделям.
                        proud founder of Anna Veith fan club Bulgaria
                        NISSAN Terrano II R20 2.7 TDi [A1 Rh+]
                        Заедно в борбата срещу злокачествените мозъчни тумори

                        Коментар


                        • До: Какво направих по джипа днес?

                          Не точно днес, а през изминалата седмица върнах "Джип4о" на зетя.....който преди това бях нашамарил и изритал от в къщи, (ама това е повече за онази тема с марихуаната в шапката), и сега съм само х2 он дъ роуд, ама живот и здраве.....
                          0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                          Коментар


                          • До: Какво направих по джипа днес?

                            Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                            Не точно днес, а през изминалата седмица върнах "Джип4о" на зетя.....който преди това бях нашамарил и изритал от в къщи, (ама това е повече за онази тема с марихуаната в шапката), и сега съм само х2 он дъ роуд, ама живот и здраве.....
                            кофти работа...
                            не бързам за никъде...
                            XJ 2.5TD '98

                            Коментар


                            • До: Какво направих по джипа днес?

                              Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                              Не точно днес, а през изминалата седмица върнах "Джип4о" на зетя.....който преди това бях нашамарил и изритал от в къщи, (ама това е повече за онази тема с марихуаната в шапката), и сега съм само х2 он дъ роуд, ама живот и здраве.....
                              Ама ти даде душата и сърцето си за този джипти го възкреси ........ ............... няма да коментирам че много се ядосах

                              Коментар


                              • До: Какво направих по джипа днес?

                                Днес смених четирите амортисьора и тампоните на стабилизиращата щанга и биалетките.

                                Задни амортисьори оригинални Мопар от БалкОн Стар по 87 лева парчето.
                                Предни амортисьори Монро Матик Плюс от Вест Ауто по 92 лева парчето.

                                Полиуретанови тампони от САЩ - 55 лева с доставката (големи благодарности на Сашо Пунчев за съдействието)

                                Труд по 24 лева на амортисьор плюс 60 лева за стабилизиращата щанга (монтираха ми и гресьорки (2 по 0.80 стотинки) на тампоните на щангата)

                                Тотал 570 лева (невероятна евтинийка всъщност)

                                Страхотно съм доволен от возията и тишината - направо друга кола стана. Лежи на пътя стегнато, събрано, почти не се полюшква, никакво тракане и ситно трополене. Пълна тишина. Всъщност старите амортисьори си бяха в много добро състояние (на стенда показаха 75%), но тампоните им бяха тотално разбити и много гадно потропваха - едно такова ситничко и адски дразнещо).

                                Снимки:





                                ​​​Volvo XC90 D5 Inscription '16
                                Volvo XC90 D5 Executive '12
                                Volvo XC60 D5 Summum '11
                                Alfa Romeo Spider 2.0 '90

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 5 потребители онлайн. 0 потребители и 5 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X