Страница 109 от 110 ПървиПърви ... 95999105106107108109110 ПоследенПоследен
Резултати 2,161 до 2,180 от 2183

Тема: Какво направих по джипа днес?

Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    0

По подразбиране От: Какво направих по джипа днес?

Здравейте, аз съм нов тук. От скоро съм собственик на чероки 2.5 газ/бензин модел 96г. парт тайм раздатка. Последното което направих ( ми помогнаха 95 % да направя) бе да сменя гарнитурата на колекторните тръби. Причината беше, че липсваше болт и там до него беше издухана. След ремонта звукът му се промени осезаемо.
    Много се радвам, че го има този форум и човек може да научи или да сподели много неща.
    Поздрави на всички !

Място
    София жк.Враждебна
    Публикации
    1,173
    Точки (при гласуване)
    7

Смениха ми разни лагери на задният диференциал на 5.9ката както и маслото с правилното и вече няма неприятни шумове.Доволен.
    Няма страшно в умирачката...
    Страшното е да си жив!...
    ZJ 5.9 малко блокче!!!

Място
    Sofia
    Публикации
    287
    Точки (при гласуване)
    8

Цитат Мнение на BatGeorgeone Преглед на публикациите
    Смених ролки, пистов ремък, водна помпа, антифриз, махнах термостата, смених кардан заден, смених раздатка, смених делко, направих центровка на двигателя и сефте днес минах 100тина КМ на газ, доволен съм много от резултата.

Остана едно спорадично прекъсване и на газ и на бензин, винаги си го е имало, може би трябва да сменя свещи и кабели.
    Или направо колата?
    Grand Cherokee 2.7crd Limited

Място
    По света...
    Публикации
    4,319
    Блог Публикации
    2
    Точки (при гласуване)
    20

Цитат Мнение на Toni Gr Преглед на публикациите
    Или направо колата?
    У вашто село ни прайте ли сервизиране на 200 000КМ, у нашто прайми и аз това описвам, ръиш братчет?
    Бъдете живи и здрави

Публикации
    295
    Точки (при гласуване)
    0

Братчед смени и резервната гума все пак е на 200 хиляди.

Място
    Kleta Majka Balgariq
    Публикации
    13,389
    Точки (при гласуване)
    33

Цитат Мнение на BatGeorgeone Преглед на публикациите
    У вашто село ни прайте ли сервизиране на 200 000КМ, у нашто прайми и аз това описвам, ръиш братчет?
    Джорджоне, ти сигурен ли си, че туй "Чероки" наистина е (само) на 200 000 км.?
    Ситуация с Сочи не выглядит для нашего общества как «позорно повели себя в 2014 и теперь наказаны», а как «успешно грабанули магазин в прошлый раз, а они, гады теперь охрану поставили».

Място
    По света...
    Публикации
    4,319
    Блог Публикации
    2
    Точки (при гласуване)
    20

Цитат Мнение на Bogoljub Gagic Преглед на публикациите
    Джорджоне, ти сигурен ли си, че туй "Чероки" наистина е (само) на 200 000 км.?
    Аха, тук на всеки технически преглед по закон ти вписват и пробега и всичко отива в публичното пространство, тоест може да видиш на всеки преглед с колко се е "амортизирал" автомобила, импровизации с километража са сериозно нарушение е по-тежката мъка идва когато стане инцидент и се намесят застрахователите, тогава подобна "модификация" струва много сълзи и сополи за много години напред.

А за селските от по-горе - братчеди, както е казал Алеко Константинов, имал съм бол кардани и раздатки сменил съм резервни гуми имам също няколко, че и оргиналдъ, нема се косите

П.С. И да обясня като на селските ми - в темата за този джип съм описал редица проблеми, заради които и съм сменил тия неща, не щото една баба чула на пазара друга тетка да говори, че унуката и сменял една торба части точно в полунощ на пълнолуние къди 200 иляди километра.
    Бъдете живи и здрави

Място
    София
    Публикации
    21,631
    Точки (при гласуване)
    79

Върви ми да сменям акумулатори по спешност. Преди 3 години акумулаторът, с който взех колата, умря внезапно след 4 години вярна служба. При спешната замяна приех препоръката на магазина и сложих акумулатор Шнайдер (SZNAJDER Silver). Читави били, с 3 години гаранция. Да, ама моят умря без предизвестие след по-малко от година, насред зима. Хората бяха точни и го смениха гаранционно, без каквито и да било проблеми, с нов от същата марка и модел. Той пък изкара 2 години и половина, колкото да изтече 3-годишната гаранция, и ритна камбаната по същия внезапен начин - вечерта всичко беше ток и жици, на сутринта - няма ток да врътне един път, а "магическото око" си стои зелено.
    Този път вече марка Шнайдер я вписах в черния списък и си взех Банер. Хем имам добри впечатления от марката (бая издеяни на издевателствата с лебедка на Патрол-а), хем има модел с 4 полюса, който беше единственият наличен вариант да се сложи акумулатор с ляв плюс. Че досега беше все с десен и клемата беше толкова неуютно близо до капака, та само пластмасовата капачка пречеше да се получи хубаво късо.

Място
    София
    Публикации
    4,671
    Точки (при гласуване)
    15

Нда-а, и аз доста време търсих "точния" акумулатор, докато не ми подариха един от новоизлюпена словенска фирма. Иде сезона на изпитанията и всичко ще си проличи.
    Когато на готин пич му е кофти, това е блус. Когато на готин пич му е готино, това е реге.
    Когато на кофти пич му е готино, това е чалга.

Място
    София Младост 4 / Бистрица
    Публикации
    1,340
    Блог Публикации
    11
    Точки (при гласуване)
    15

Водния радиатор на Черокито получи малка пукнатина в горната част. Знаех, че ще е обречено на провал, но пробвах да го залепя на място без да го свалям веднъж и издържа няколко месеца. Отново протече на същото място и го смених с нов. Стария радиатор е в темата за левче.
    Става въпрос за KJ 3.7

Място
    Kleta Majka Balgariq
    Публикации
    13,389
    Точки (при гласуване)
    33

Цитат Мнение на Димитър Желязков Преглед на публикациите
    Става въпрос за KJ 3.7
    Да-а-а-а, вече минахме по този път. Добре, че има по интернет доста евтини холандски и други радиатори, че иначе тука във форума е пълно с едни страховити теми за други джипки...
    Ситуация с Сочи не выглядит для нашего общества как «позорно повели себя в 2014 и теперь наказаны», а как «успешно грабанули магазин в прошлый раз, а они, гады теперь охрану поставили».

Място
    София Младост 4 / Бистрица
    Публикации
    1,340
    Блог Публикации
    11
    Точки (при гласуване)
    15

Цитат Мнение на Bogoljub Gagic Преглед на публикациите
    Да-а-а-а, вече минахме по този път. Добре, че има по интернет доста евтини холандски и други радиатори, че иначе тука във форума е пълно с едни страховити теми за други джипки...
    Не съм имал притеснения. Взех го от Скорпиона. Оргиналдъ, имаха го на склад, и цената беше съвсем поносима.

Място
    Стара Загора
    Публикации
    18
    Точки (при гласуване)
    0

Сменихме масло на новата джипка (KJ 2.8CRD), филтри, две подгревни свещи, накладки TRW. Обух я с четири нови гуменки BARUM Polaris 3 17-ки.
    Тествах напред-назад, но ми светна чек-енджин. Докато пътувахме км сервиза минах малко по-грубо през една гърбица и светна ABS-а. Разбрахот стари собственик, че при груби неравности от време на време святкало на таблото, но после се чистело. В сервиза отчете грешка в задно дясно колело, утре ще го вдигаме. Обаче на двигателя отчете грешка P0299 - ниско налягане на нагнетяването. След като ги изчистихме, минах около 20 км градско, след което отново показа същата грешка. ABS-а не светна след чистенето...

Място
    Стара Загора
    Публикации
    18
    Точки (при гласуване)
    0

Черокът отново е на линия - оказаха се блокирали лопатки на променливата геометрия. Почистени, раздвижени и колата върви като хала. Междувременно минах и преден мост, където се оказа с доста сходимост, но вече е наред. Остана единствено проблемът с чукането на клапан или повдигач. Тъй като не намирам (все още) доверен сервиз в Стара Загора, където могат да го оправят, вероятно ще се наложи да посетя някой от добре известните специалисти от София.

Място
    Велико Търново
    Публикации
    55
    Точки (при гласуване)
    6

Колеги, след 1вото гърне са ми изрязали тръбите и крайното гърне. Дайте идеи с какво да заместя или някои ако продава нещо ??

Място
    Варна
    Публикации
    978
    Точки (при гласуване)
    12

Абе те някои хора го правят нарочно пък ти се оплакваш.
    Явно натуралният глас на осмака не те кефи.
    Но по въпросът ти- първо тръби и крайно гърне се продават дори от български интернет магазини. Второ Грандове на части колкото искаш, даже и във форума се продават няколко.
    Не чакай на готово някой да ти донесе гърне у вас, не ме разбирай погрешно.
    Желая ти успех!!!
    Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

Място
    По света...
    Публикации
    4,319
    Блог Публикации
    2
    Точки (при гласуване)
    20

Минах преглед от първия път и с двата Джийпа, Сахарата и Черока, Вранглера забележка, че задните мигачи не светят жълто(изпаднал от годините жълт лак на крушката) и масрафа 2 х 7 кинта за жълти крушки, Черока забележка, че заден колан е протъркан леко, берекет версим както се казва

Живот и здраве Вранглера до седмица две ще има юбилей 200 000КМ преход.
    Бъдете живи и здрави

Място
    Стара Загора
    Публикации
    18
    Точки (при гласуване)
    0

Навъртях 300 км извънградско до Пловдивско и обратно. Джипката се справи добре - много ми допадна ускоряването, поддържането на скорости, стабилността. Обаче изгори повече от очакваното количество масло. Бях сложил добавка за прочистване Pro-Tec Diesel System Super Clean като честно казано не усетих някаква разлика преди тръгване и след прибиране. Очаквам вече трета седмица да ме вкарат в сервиз за двигателя, но все възниквало нещо и отлагат.

Място
    Варна
    Публикации
    978
    Точки (при гласуване)
    12

Аз пък направих няколко неща- къде успешни къде не! Става въпрос за Гранд Чероки 4.7л. WJ.
    Първо си смених крушките на подсветката на таблото,сега свети зеленичко и ми е едно уютно като си карам вечер.
    Второ смених лагер на металната обтяжна ролка на двигателя, старият лагер блокира и ми запали ремъка. Смених и ремъка де. Смяната е елементарна , избиваш стария лагер-набиваш новия. Аз капнах и две капки на COто между лагера и шайбата. Но няма нужда по принцип-влиза си стегнато. Лагер Koyo 62032RSC3 GA2- струва 8 лева, най скъпия беше. Има и от 4 лв. Използвах случая да ревизирам и другата ролка дето е на тоя обтегач- тя е пластмасова и там смяната на лагер е меко казано сложно. Лагерът е същият по принцип. Понеже на лагерът му нямаше нищо освен че беше изсъхнала греста. Внимателно със шило махнах двете пластмасови шайби които пазят сепаратора-самият той е полиамиден. Промих със бензин, нова грес и шайбите обратно. Ще изкара още 200к километра.
    И трето реших да сменя крушките на късите светлини,купих Осрам Найт Брейкър НВ4 ииииииии греда. Оригиналните ламби със прав куплунг а моите със криииив. И не стават. Ония биле със цокъл НВ4А- демек прави. А Осрам Найт Брейкър със прав цокъл НЯМААААА. И сега се моля да станат на фаровете за мъгла че да не ги хвърлям.
    Та така де!
    Поздрави!
    Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

Място
    Несебър
    Публикации
    903
    Точки (при гласуване)
    9

Цитат Мнение на EXALIBUR Преглед на публикациите
    Аз пък направих няколко неща- къде успешни къде не! Става въпрос за Гранд Чероки 4.7л. WJ.
    Първо си смених крушките на подсветката на таблото,сега свети зеленичко и ми е едно уютно като си карам вечер.
    Колега можеш ли да ми кажеш кои номер са крушките и да ги снимаш, че и при мен са изгоряли две, а не искам да разглабям и да се окаже че в магазина тука няма такива и да чакам. Че колата ми трябва всеки ден.
    Grand Cherokee 4.7 V8 Limited edition + 2"
    YAMAHA T-MAX 500I
    0888440113 Николай

Страница 109 от 110 ПървиПърви ... 95999105106107108109110 ПоследенПоследен

Сходни теми

1. Дали не направих глупост
    От zari6 във форум OPEL
    Отговори: 6
    Последно мнение: 08-02-08, 09:24
  2. Днес е 1-ви юни
    От Тихомир във форум Поздравления и честитки
    Отговори: 3
    Последно мнение: 01-06-07, 16:37
  3. Днес имаше проблеми с тока в Лозенец - какво направи Стефан?
    От Венцислав Петров във форум Разкази, случки, хумор, поздравления и игри
    Отговори: 18
    Последно мнение: 08-03-07, 08:03
  4. По случай празника днес
    От quadra във форум Разкази, случки, хумор, поздравления и игри
    Отговори: 0
    Последно мнение: 28-07-06, 12:00
  5. Pull Pal - Направих си го сам
    От edobg във форум Лебедки
    Отговори: 23
    Последно мнение: 23-07-06, 21:15

Правила за публикация