Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по джипа днес?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво направих по джипа днес?

    смених въздушния филтър вчера, 14лв. от магазина на Косер в Горубляне...
    не бързам за никъде...
    XJ 2.5TD '98

    Коментар


    • От: Какво направих по джипа днес?

      Днес сменихме антифриза, като преди това цялата система беше промита и изчистена. Благодаря на дядо Владо за което.
      JEEP CHEROKEE '98 XJ. 4.0 190 hp

      Коментар


      • От: Какво направих по джипа днес?

        И на мен ми предстои същата процедура и се чудя дали да промивам и аз, даже купих течност... просто да не стане някоя беля и после пак ремонти...
        Audi A6 Avant - 2.7TDI (4F)
        Kawasaki Vulcan S ABS SE '17

        LZ1FLY

        Коментар


        • От: Какво направих по джипа днес?

          Днес поисках да смеявам маслата в раздатката и джата дифа. Арно ама...Преди 1 седмица си купих от БС 3л Mopar 75W140 за двата дифа с две добавки и 2л. масло NV247 за раздатката по номер на шаси. Магазинера вика 3 литра масло за дифовете ти стига (задниа 1,4 предниа 1.2л.) и 2л. за раздатката+добавките и ОК. По мнение на Кинекс негде го бех прочитал тук в хубавиа ни форум, промихме двата дифа с средство за прочистване на спирачки (по 1 бутилка от 750ml за всеки) и пред слагане на маслото проверихме в аутодатата на Бош пише 2,4л масло в задниа диф. Не е вьзможно???? По подробно иследване и четене на тенекиите на дифа(DANA 48174-2 318-2 REV L) пише (75W140SIN а от дол 72 OZ FM4 OZ) дали тожа 72 оz означажа че вьтре влиза 72 унци Щатски-(2,2литра) масло. Посьнежахме се че источихме повече от 1,5 литра. На предниа диф пише така DANA 47832-1 327 2 REV-C на тенекиите (75W140SIN а от дол 38 OZ FM2 OZ) 38 унци са 1,2 литри. И сега Джипката ми седи в сервиза. Вьпроса ми е дали е вредно да се кара няакое време докато налееме точно колко трябва???

          Коментар


          • От: Какво направих по джипа днес?

            След като намажете със силикон капаците, затворите ги и силикона изсъхне, наливате през пробките , докато прокапе.
            Пробката за наливане е разположена на височината на нивото на маслото. Само когато джипа е под наклон , тогава може малко да препълните дифа.
            Нема да се плашиш. И да искаш -не можеш да сбъркаш нивото /просто нема как да препълниш/.
            Наливате, докато не прокапе през пробката. Ако не стига - бегай за още масло , но в никакъв случай не карай с малко масло.
            Успех!
            ________________________________________________________________________________________
            Grand Cherokee WJ 3.1TD 1999
            HARLEY DAVIDSON - HARITADGE SOFTAIL CLASIC 2006

            Коментар


            • От: Какво направих по джипа днес?

              Ba4e Mite мерси за мнението. Сега така стана ... капаците сьс силиконите от преди 15 часа беха исьхнали прекрасно сутринта. Слагаме пьрвиа литар сьс добавката вьв предниа диф и преди да истече от машинката прелиа през пробката на дифа. YES,YES...Остават още 2 литра за задниа...дано да стигне.Джипката беше идеално рамна, така да няма как да препьлнеме дано стигне.... Слагаме вьв задниа диф масло сьс добавката и точно преди да сняама вьв машинката оп прокапе от пробката YES още ведньч и свьршихме работа.

              Коментар


              • От: Какво направих по джипа днес?

                И все пак, ако ти е останало нещо от маслото, може да го долееш в задния диференциал. Това може да стане, като качиш задницата на нещо така, че дифа да се окаже под наклон, както е снимано в тази тема. Това леко препълване се препоръчва и практикува от повечето по-опитни колеги тук. Според тях така се осигурява по-добро мазане при натоварване.
                Поздрави!
                Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
                First impression is not always true. Get inspired.
                Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
                Reading is sooo boring, unlike writing!

                Коментар


                • От: До: Какво направих по джипа днес?

                  Първоначално публикуван от Ba4e Mite Преглед на мнение
                  Смених си маслото на раздатката 247 на WJ-я.
                  Събра точно 1,6 литра.
                  Пробките са с шестограм 10мм.
                  При мен сьщо!

                  Коментар


                  • От: Какво направих по джипа днес?

                    Първоначално публикуван от Алекс Маринов Преглед на мнение
                    И все пак, ако ти е останало нещо от маслото, може да го долееш в задния диференциал. Това може да стане, като качиш задницата на нещо така, че дифа да се окаже под наклон, както е снимано в тази тема. Това леко препълване се препоръчва и практикува от повечето по-опитни колеги тук. Според тях така се осигурява по-добро мазане при натоварване.
                    Поздрави!
                    Мерси Алекс.

                    Коментар


                    • От: Какво направих по джипа днес?

                      Първоначално публикуван от redair Преглед на мнение
                      Почти уцели... един съвет: пак се обади на предишният собственик и го питай какво точно масло е сипал в скоростната кутия... важно е модела и марката... ако не знае или е различно от оригиналното веднага го смени. А какъв ти е Джипа ?
                      Редаир сажалйевам че не сьм виждал вьпроса. Гранд 2,7 CRD 2003г. ми е джипката. Взех го вьв март сьс сменено масло в двигатела ,пишеше оти е REPSOL 5W40 и трябваше да се сменя на 174.000км и това го направих-сложихме TOTAL 5W40 (на много ...почти на всички мерцедесови двигатели слагам от това масло вьв Струмица-Македония и сьм ного доволен. Минал сьм повече от 400.000 км така сменявайки ги на интервал от 10.000)сьс филтер и сега сьм на 184.000 и скоро ще следва нова смяна. А маслото вьв скоростната кутия и филтера (или двата филтера не знам още колко ги има при мен , оти негде тук прочетох вьв някои СК имало по 2 филтера-още не сьм стигнал до този урок )трябва да се сменява на 204.000. Мисля и така да направя. За сега нямам никькьв проблем с нея-дано така и остане

                      Коментар


                      • От: Какво направих по джипа днес?

                        Тези с двата филтъра, за които ставаше дума са на Chrysler. Твоята е на Mercedes. Разгледай тези теми, в която има писано за проблеми и смяна на масло в такава кутия:
                        http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=81180
                        http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=83704
                        http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=27719
                        В тях
                        BENZBOSS е писал доста за автоматите на Mercedes, проблеми при тях, смяна на масла и филтър, и т.н. Поздрави!
                        Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
                        First impression is not always true. Get inspired.
                        Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
                        Reading is sooo boring, unlike writing!

                        Коментар


                        • От: Какво направих по джипа днес?

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00173.jpg
Прегледи:1
Размер:143.9 КБ
ID:5218102Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00171.jpg
Прегледи:1
Размер:143.4 КБ
ID:5218103Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00174.jpg
Прегледи:1
Размер:123.6 КБ
ID:5218104Смених дълго отлагания термостат най-после,което се оказа не лека задача.Наложи се да сваля масления филтър и горивните маркучи,а от там се счупиха и щипките на накрайниците на маркучетата.Новия обаче го продават без гумичката на датчика,имайте го предвид да не забравите да поставите О-пръстенаНатиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00175.jpg
Прегледи:1
Размер:93.6 КБ
ID:5218105Източих 10л антифриз и толко налях нов въпреки,че дават охладителна с-ма14.2-14.6лНатиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00172.jpg
Прегледи:1
Размер:110.6 КБ
ID:5218113Цена на термостата 54лв
                          JEEP GRAND CHEROKEE 2.7crd 088-570-53-52

                          Коментар


                          • Re: Какво направих по джипа днес?

                            Още като го взех имаше проблем със задната врата, трудно се отваряше - а през последните два дни блокира тотално. Днес сутринта успях някак си да я отключа, и докато се опитвах да размърдам "петлето", то прищрака и дотам - не може да се затвори. Четох по форумите на братята американци /да са живи и здрави/ - оказа се често срещан проблем. За 20-30 минути свалих кората от вътрешната страна и я оправих, нищо сложно. Сега работи като нова Та това е, първият ми собственоръчен ремонт на Гранд-а, успешен при това

                            Коментар


                            • От: Какво направих по джипа днес?

                              В петък ми се счупи водната помпа, скъса ремъка и протече. Успях да я закарам някак си до гаража на приятел, за да ползвам базата и инструментите. Там с триста мъки стигнах до помпата. Това ми е първата физическа интервенция върху джипа от мен самия/мизерията прави гениите /. Разглобих всичко отпред, докато стигна до ремъка и ролката. Както и да е, свалих ги, днес си купих нови от Генакар. Та в тази връзка, как точно става следното:
                              Първоначално публикуван от gueorgi Преглед на мнение
                              Днес сменихме антифриза, като преди това цялата система беше промита и изчистена. Благодаря на дядо Владо за което.
                              , 'щото и аз мисля да си промия системата преди да я напълня и затворя.

                              Първоначално публикуван от glinski
                              смених въздушния филтър вчера, 14лв. от магазина на Косер в Горубляне...
                              А, btw и аз така, в четвъртък , но от магазина в Бургас.
                              Jeep Cherokee Limited 2.5 tdi + BF Goodrich All-terrain
                              if there is no fishing and hunting in paradise, i'm not going...

                              Коментар


                              • От: Какво направих по джипа днес?

                                Вчера в сервиза на Влади смениха задните носачи, всички амортесьори, всички масла, филтъра на автоматика... + още един куп работи. Докато бях там, се появиха 2 Jeep-ки с проблеми в автоматичната скоростна кутия, от това,че не са сложили оригиналото ATF+ масло на Мопар... Хм, големи икономии за няколко хиляди лева!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X