Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Обединяване на карти, инсталация на SD или вътрешна памет

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    До: Обединяване на карти, инсталация на SD или вътрешна памет

    Това и започнах да правя и проработи с gmapprom. А кажи, сега, това какво беше !?!?!?!
    LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

    Коментар


    • #92
      До: Обединяване на карти, инсталация на SD или вътрешна памет

      имената трябва да са без цифри, като на sd картата е ***supp, a в паметта е ***prom

      Коментар


      • #93
        До: Обединяване на карти, инсталация на SD или вътрешна памет

        Първоначално публикуван от gadnia_metal Преглед на мнение
        имената трябва да са без цифри, като на sd картата е ***supp, a в паметта е ***prom
        ...освен ако не се казва GMAPPROM1!!! Тогава работи!!!
        LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

        Коментар


        • #94
          До: Обединяване на карти, инсталация на SD или вътрешна памет

          на моето нуви 350 не ще , има ли цифра въобще не показва картата

          Коментар


          • #95
            До: Обединяване на карти, инсталация на SD или вътрешна памет

            На моята 350-ка работи точно с GMAPPROM1. Или при теб нещо е сбъркано или при мен
            LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

            Коментар


            • #96
              До: 2-3 КАРТИ НА ЕДНО SD?

              Първоначално публикуван от asterix85 Преглед на мнение
              След малко експериментиране стигнах до извода, че обединението на всички държави в една карта и обединението на пътищата и магистралите по границите е напълно възможно. Логиката общо взето e тази:
              1. Примерно взима се картата на Турция - NavCity, маха се отключващият и код с GarminUnlocker и отваряме файла с MapEdit
              2. Kоригират се zoom level-ите на картата като на картата, с която ще я обединяваме. Примерно като на Auto Drive Hellas - Level 0 24Bits Zoom(under1.2km)/ Level 1 21bits Zoom(1.2 - 3 km)/ Level2 19Bits Zoom(3-8km)/ Level3 Bits17 Zoom(8-12km)/ Level4 15Bits Zoom(12-30km)/ Level5 13Bits Zoom(50-120km)/ Level 6 Bits 11 Zoom(120-300km)/ Level 7 10Bits Zoom (over300km). (Левелите се коригират от MapEdit > File > Map Properties > Levels)
              3. Картата с новите левели я записваме в полския форма (MapEdit > Save Map As > polish format (*.mp)
              4. Компилираме картата от полския формат в нова карта - MapEdit > Export > Garmin IMG/cgpsmapper.exe
              5. Посочваме папката, в която да се компилира новият *.img файл (Това може да отнеме повече от 6 часа!!!)
              6. Карта на Турция ,с новите и левели, обединяваме с картата на Гърция в един файл чрез gmaptool! (Отключващият код на картата Гърция също е махнат с garminunlocker!)
              7. Отваряме обединеният файл (карта) в MapEdit
              8. Свързваме магистралите на двете карти.
              9. Записваме в полския формат (*.mp)
              10. Компилираме със cgpsmapper в нова карта...( Това си нямам и на идея колко часа може да отнеме !)
              asterix85, какво става с идеята ти за обединена карта. Аз отдавна си мисля, че една обща карта на Балканите с възможност за рутиране през границите би била доста удобно нещо.
              Garmin nuvi 765

              Коментар


              • #97
                До: Обединяване на карти, инсталация на SD или вътрешна памет

                Аз не съм забелязал и сега да има проблем. Само ми се случи с последната карта на Турция , от България към Турция да калкулира , а обратно не пожела. Това се случи на Nuvi205. А с Nuvi710 всичко беше ОК със същите карти. Гарминовска му работа!

                Коментар


                • #98
                  До: Обединяване на карти, инсталация на SD или вътрешна памет

                  Значи аз имам някакъв проблем или нещо не правя както трябва. Миналата седмица ходих до Охрид и исках да направя маршрут от София до хотела в Охрид и обратно. На границата нашата карта (4.80)не съвпада с AdriaRoute 2.2 и не иска да стане. Опитах първо на Mapsource, но там просто няма шанс. Наложи се да си слагам междинна точка на границата, която е приемлива и двете карти, но това е глупаво. Ако решиш да ползваш европейската карта, там на практика няма Македония. Подобен номер има на Видин-Калафат.
                  Garmin nuvi 765

                  Коментар


                  • #99
                    До: Обединяване на карти, инсталация на SD или вътрешна памет

                    OFRM4.90 + AdriaRoute2.30
                    Прикачени файлове

                    Коментар


                    • До: Обединяване на карти, инсталация на SD или вътрешна памет

                      milstan, благодаря за подсказката. Намерих си проблема.
                      Garmin nuvi 765

                      Коментар


                      • До: Обединяване на карти, инсталация на SD или вътрешна памет

                        Здравейте,вчера се опитах да направя комбинирана карта,но след като "залепих" избраните от мен три карти и направих унлок файла при пускане на устройството сеполучава следното нещо:зарежда една зелена черта и устройството изгасва,не мога да разбера къде греша.Версията на маптола е 0.4.4 1986 а устройството е Гармин 760

                        Коментар


                        • До: Обединяване на карти, инсталация на SD или вътрешна памет

                          Здравейте колеги. Искам да питам може да да се обединят карти на България и Турция с G mapp tolls. Aз пробвах по описания по-горе метод и не успях. Моля за помощ.

                          Коментар


                          • До: Обединяване на карти, инсталация на SD или вътрешна памет

                            Вчера си играх с Гармин Моби ХТ под ВинМоб 6.1 и открих, че в ПДА-то също можеш да набуташ няколко карти в основната памет, стига да има такава. При така очерталата се ситуация, няма нужда от обединяване поне на 3-4 карти.
                            подаръци за мъже от FACOM
                            промоция на читави инструменти

                            и на хоби такива

                            тел. О879 Ч8Ч 2З5

                            Коментар


                            • До: Обединяване на карти, инсталация на SD или вътрешна памет

                              Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
                              Вчера си играх с Гармин Моби ХТ под ВинМоб 6.1 и открих, че в ПДА-то също можеш да набуташ няколко карти в основната памет, стига да има такава. При така очерталата се ситуация, няма нужда от обединяване поне на 3-4 карти.
                              Майсторе, това е така, но броя на картите е ограничен от броя на имената им, а те са само 4...
                              и това е идеята за заобикаляне на това ограничение - обединяване на няколко карти под едно име.

                              успех!

                              Коментар


                              • До: Обединяване на карти, инсталация на SD или вътрешна памет

                                Прав си , ама като обединих БГ и ТР, стана доста голяма карта, и при желание за обзор на картата стават бавно нещата, при мен де, процесорът ми е 500МХц, ама рамта само 24-25.
                                подаръци за мъже от FACOM
                                промоция на читави инструменти

                                и на хоби такива

                                тел. О879 Ч8Ч 2З5

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X