Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Да бъде ли създаден специален "СЪД" към OFFRoad-Bulgaria.com?

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Да бъде ли създаден специален "СЪД" към OFFRoad-Bulgaria.com?

    Темата започна оттук:
    http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...970#post334970
    92
    ДА!
    36.96%
    34
    НЕ!
    51.09%
    47
    Не мога да преценя!
    11.96%
    11
    VPetrov.photography

  • #2
    До: Трябва ли да бъде давана публичност на измами от страна на съфорумци???

    Не съм съвсем съгласен с идеята на Венци за съда. Според мен подобни " процеси" ще създадат повече проблеми, отколкото ще решат.
    Не е ли по-добре да се създаде тема с приблизително заглавие " Оплаквания", която да бъде строго модерирана. Нека ако Х е недоволен от У да напише там " Оня У да знаете какъво ми стори. ...... ", У да има правото на отговор, но нищо повече. Всеки да си направи сам изводите на базата на сканирани документи и т.н. Но обществото на този форум не бива да се превръща в търговски арбитраж.
    А по-строгата модерация е необходима за да се избегне до изострянето на споровете до ниво " Я ела ми да ти счупя главата".
    А пък антирекламата сама си върви между нас и всеки от нас знае много добре къде да ходи и къде не.
    Последно редактирано от Pursie; 05-03-08, 16:53. Причина: Ама и аз един ропис имам :(
    Колкото и коне да има под капака, важното е магарето зад волана
    NULLA TENACI INVIA EST VIA

    Коментар


    • #3
      До: Да бъде ли създаден специален съд към OFFRoad-Bulgaria.com?

      ще стане едно фиаско.

      Коментар


      • #4
        До: Трябва ли да бъде давана публичност на измами от страна на съфорумци???

        Е аз нали точно за това и предложиш всички да си кажат мнението чрез анкетата. Но със специалната модерирана тема където някой да може да се оплаче и засегнатият да може да отговори като им се дават право на само по едно мнение аз мисля че няма да решим проблемът. Защото нали се сещате как точно някой ще се оплаче и как точно ще му бъде отговорено... И в края на краищата ще остане един лош спомен... абе при този май имаше нещо... и да не говорим как една групичка която се наговори ще принуди някой уважаван член тук по цял ден да се оправдава а другите да си мислят... абе има нещо... щом толкова хора се оплакват...
        VPetrov.photography

        Коментар


        • #5
          До: Да бъде ли създаден специален съд към OFFRoad-Bulgaria.com?

          Да.

          Лошите търговци които се рекламират тук петнят името и на форума !
          Това май е единственият начин форума да остане безпристрастен.
          Ако не се дава гласност на злоупотребите , хората остават с
          впечатлението , че дадения търговец има "чадър" във форума.

          Коментар


          • #6
            До: Да бъде ли създаден специален съд към OFFRoad-Bulgaria.com?

            Точно това е и причината за тази анкета. Или ще трябва внимателно да се проучва всеки случай и да се излиза с ясно и точно решение или никакви съобщения и публикации срещу някого тук... който и да бил той...
            VPetrov.photography

            Коментар


            • #7
              До: Трябва ли да бъде давана публичност на измами от страна на съфорумци???

              Идеята е добра, но само за стоки които се предлагат за продаване в темата "Купувам/продавам". Всичко извън форума си е извън форума, и е трудно доказуемо.

              Коментар


              • #8
                До: Да бъде ли създаден специален съд към OFFRoad-Bulgaria.com?

                Аз съм твърдо за това недобросъвестните и некоректни търговци да бъдат обявявани. Не ми харесва идеята за съд. Последните три дена пътя ми дойде малко в повече и уви не се изказвам ясно.
                Колкото и коне да има под капака, важното е магарето зад волана
                NULLA TENACI INVIA EST VIA

                Коментар


                • #9
                  До: Да бъде ли създаден специален съд към OFFRoad-Bulgaria.com?

                  Въпреки че гласувах ЗА публичното оповестяване на изпатили и "тарикати" от форума,относно ДРУГАРСКИЯ СЪД гласувах НЕ.Нещо малко ми мерише на "преди 89г"
                  Последно редактирано от BOBI_27M; 05-03-08, 17:10.
                  SUBARU FORESTER 2002g AWD LSD-DIF. Човек може да живее без храна 1 месец,без вода 1 седмица,без въздух 1 минута,а без акъл цял живот...

                  Коментар


                  • #10
                    До: Трябва ли да бъде давана публичност на измами от страна на съфорумци???

                    Венци при цялото ми уважение същата тази групичка може да бъде негласно сформирана и учудващо единна от "колеги" от бранша...

                    За пример нека се търси съвет ама искрен от джамбазите в Горубляне, ясно е, че по капиталистически и пазарни механизми едрите биха били склонни да се пазят един друг, с презумпцията "това и на мен може да ми се случи"...

                    Кой тогава ще е арбитър примерно за лошо/некадърно или несвършена услуга?

                    А и вече сме виждали групирането на сериозни маси от хора във форума...

                    Няма ли да е по-лесно просто примерно една фактура за сменено масло на заден диференциал + доказателство + свидетел как пробката не е развивана през последните 10 години, как отдушника е запушен, и как болтовете на прасето са монолитни и неразвивани от поне 10 години...

                    Тогава пак ли ще има съмнение за опорочаване на нечий имидж, някак си ми се струва много сложна системата, но от друга страна си прав за вредите и потенциалната опасност за всички които предлагат/продават нещо си от разни зли слухове и недомлъвки...

                    Въпреки всичко гласувах ДА, защото съда е първата крачка, а тя е необходима!
                    Бъдете живи и здрави!

                    Коментар


                    • #11
                      До: Да бъде ли създаден специален съд към OFFRoad-Bulgaria.com?

                      Първоначално публикуван от Венци- малкия Преглед на мнение
                      Да.

                      Лошите търговци които се рекламират тук петнят името и на форума !
                      Това май е единственият начин форума да остане безпристрастен.
                      Ако не се дава гласност на злоупотребите , хората остават с
                      впечатлението , че дадения търговец има "чадър" във форума.
                      Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                      Точно това е и причината за тази анкета. Или ще трябва внимателно да се проучва всеки случай и да се излиза с ясно и точно решение или никакви съобщения и публикации срещу някого тук... който и да бил той...
                      Доколкото сванах идеята на темата, подета от Жоро аз имам съвършено друг прочит. Правим ли съдилища за дребни душици и потребители, които са дошли тук да продадат някое желязо и нищо повече ще затънем в логистики. Нали го знаете онзи виц (много го харесвам, типичен за Български учреждения) за заека, дето накрая казал "Ма'ни, увъртЕл съм се У документация...".

                      Аз по-скоро бих апелирал към това да намерим решението на междуличностните проблеми в портала. Така, че не всеки път да си тръгват, отлюспват и прочие хора, много и малко допринесли тук. Дребните джамбази и подобни, които нерегламентирано пишат и публикуват (т.е. не спазвайки правилата, на които са се съгласили регистрирайки се тук) са ясни така или иначе. Там Пепи и Венци Малкия си вършат нещата повече от добре.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Трябва ли да бъде давана публичност на измами от страна на съфорумци???

                        Първоначално публикуван от Явор Преглед на мнение
                        Идеята е добра, но само за стоки които се предлагат за продаване в темата "Купувам/продавам". Всичко извън форума си е извън форума, и е трудно доказуемо.
                        Аз точно за това говоря Яворе, може би сега е мястото да го спомена, но аз лично съм потърпевш от сделка направена през този форум с колега от този форум...
                        Бъдете живи и здрави!

                        Коментар


                        • #13
                          До: Трябва ли да бъде давана публичност на измами от страна на съфорумци???

                          Първоначално публикуван от Явор Преглед на мнение
                          Идеята е добра, но само за стоки които се предлагат за продаване в темата "Купувам/продавам". Всичко извън форума си е извън форума, и е трудно доказуемо.
                          Защо да е само за "Купувам-продавам"? Нали този, който излъже един път участник от форума, независимо за какво и да е, ще го направи и втори път с друг участник. Единият разчитайки на "коректноста" на другия, защото са от един форум, а другия за това, че му се е разминало безнаказано първия път.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Да бъде ли създаден специален съд към OFFRoad-Bulgaria.com?

                            Имам въпрос. Какво би станало ако аз примерно продам на Коко джип , който за мен е в добро състояние , но след като той го купи вземе и се счупи? Тогава излиза , че аз съм мошеник и той е в правото си да ме орезили пред всички. Да , ама не. Защото аз не съм монтьор и това , което за мен е добре , за други може да не е. Нещо подобно се получи в една стара тема за работа в Гърция. Е , в случая , аз мошеник ли съм , или не , и как съдът може да се произнесе без да е видял нищо?
                            Или ще се решават случаи само с писмени доказтелства? Е , ами далеч не са всички такива , а в такъв случай не се ли обезсмисля подобен съд?

                            Коментар


                            • #15
                              До: Трябва ли да бъде давана публичност на измами от страна на съфорумци???

                              Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                              Венци при цялото ми уважение същата тази групичка може да бъде негласно сформирана и учудващо единна от "колеги" от бранша...

                              За пример нека се търси съвет ама искрен от джамбазите в Горубляне, ясно е, че по капиталистически и пазарни механизми едрите биха били склонни да се пазят един друг, с презумпцията "това и на мен може да ми се случи"...

                              Кой тогава ще е арбитър примерно за лошо/некадърно или несвършена услуга?

                              А и вече сме виждали групирането на сериозни маси от хора във форума...

                              Няма ли да е по-лесно просто примерно една фактура за сменено масло на заден диференциал + доказателство + свидетел как пробката не е развивана през последните 10 години, как отдушника е запушен, и как болтовете на прасето са монолитни и неразвивани от поне 10 години...

                              Тогава пак ли ще има съмнение за опорочаване на нечий имидж, някак си ми се струва много сложна системата, но от друга страна си прав за вредите и потенциалната опасност за всички които предлагат/продават нещо си от разни зли слухове и недомлъвки...

                              Въпреки всичко гласувах ДА, защото съда е първата крачка, а тя е необходима!
                              Не е толкова лесно... Защото ако ти представиш една фактура и снимки на пробката а другата страна заяви че тази пробка въобще не е тази на колата а на друга кола? Тогава кой от вас е прав и кой крив?
                              VPetrov.photography

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X