Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Наименования на части на английски

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Наименования на части на английски

    Искам да си поръчам разни чарколяци от мрежата, но незнам как се казват, та искам да попитам- Heater Plug Timing Relay- това ли е реле за подгряващи свещи и дали може да не е същото като мието, защото едното ми било изгоряло и ми искат 240лв за него а в famousfour е 18 паунда? И можете ли да ми кажете как се казват на ингилийски ролките за каналния ремък, че съм малко скаран с техническия?

  • #2
    До: Наименования на части на английски

    Първоначално публикуван от minister_of_sound Преглед на мнение
    Искам да си поръчам разни чарколяци от мрежата, но незнам как се казват, та искам да попитам- Heater Plug Timing Relay- това ли е реле за подгряващи свещи и дали може да не е същото като мието, защото едното ми било изгоряло и ми искат 240лв за него а в famousfour е 18 паунда? И можете ли да ми кажете как се казват на ингилийски ролките за каналния ремък, че съм малко скаран с техническия?
    Heater Plug Timing Relay Реле на подгряващите свещи

    Ролка е pulley
    Обтегач e tensioner
    Alternator Belt Tensioner - Обтегач на ремъка на Генератора
    Alternator Belt Idler Pulley - Паразитна ролка
    LR Disco II,'99,TD5,,HDC,ETC,R380,T-Max 9500,Safari,General AT,Light bar, CDL, 3" lift procomp
    LR Disco II,'02,TD5,SLS,ACE,HDC,ETC,ZF4HP
    [IMG]http://ftp.domainbg.com/SG/mydisco2logo.jpg[/IMG]

    Коментар


    • #3
      До: Наименования на части на английски

      Супер! Много благодаря!
      А някой пазарувал ли е от www.famousfour.co.uk? Доволни ли сте от тях?
      Защото изобщо не си струва да се купуват части от България при тези цени.

      Коментар


      • #4
        До: Наименования на части на английски

        Аз се каня да установя някакви контакти с тях.

        Определено цените са по-ниски, но зависи за колко пари поръчваш стоки. ако е нещо дребно не си струва. Транспорта не е много ефтин
        LR Disco II,'99,TD5,,HDC,ETC,R380,T-Max 9500,Safari,General AT,Light bar, CDL, 3" lift procomp
        LR Disco II,'02,TD5,SLS,ACE,HDC,ETC,ZF4HP
        [IMG]http://ftp.domainbg.com/SG/mydisco2logo.jpg[/IMG]

        Коментар


        • #5
          До: Наименования на части на английски

          Пробвай от тук http://www.paddockspares.com/main.asp изпитани са!

          Коментар


          • #6
            До: Наименования на части на английски

            Би било идеално да се разбираме повече форумци и да поръчваме много неща на куп. За по-тежките сигурно транспорта е скъпичък, но ако се съберат много малки неща според мен ще е далавера.

            Коментар


            • #7
              До: Наименования на части на английски

              ролка някъде го дават и roller;
              за транспорта - търсене му е майката, ако доставчикът ви е склонен да се съобрази с вашия избор на спедитор, искайте да вземат оферта от GEFCO - докараха ми пале 500 кг от Англия за 300 лв !!!
              Войната е мир, свободата е робство, невежеството е сила.

              Коментар


              • #8
                До: Наименования на части на английски

                Останах възхитен от реакцията на britishparts.co.uk - голям кеф - бързо и точно

                Коментар


                • #9
                  До: Наименования на части на английски

                  Първоначално публикуван от bgbaev Преглед на мнение
                  Останах възхитен от реакцията на britishparts.co.uk - голям кеф - бързо и точно
                  Ще споделите ли подробности?

                  Коментар


                  • #10
                    Сигнатура/номер, име на части за и-нет доставка

                    Колеги, как и къде да намеря сигнатура/номер на частите посочени на снимките (номера и името на английски) които искам да поръчам от и-нет магазините. За "тръба"-та под турбото иде реч и за комплекта маркучи? Знам, че мога да заварявам/изрязвам , но искам да пробвам доставките. Би било интересно и за Вас, евентуално. Благодаря!
                    Прикачени файлове
                    Последно редактирано от ivied; 06-10-08, 18:55. Причина: снимки

                    Коментар


                    • #11
                      До: сигнатура/номер части за и-нет доставка

                      здравей Иво,

                      за тръбата дето е на първата снимка - най-близкото което открих в каталога е err297







                      върви с 2 гарнитурки (номер 3 и 10 от горната диаграма)

                      забележи, че това е валидно ако VIN-а ти е преди ...LA081991 - без да се знае VIN-а на автомобила ти това си е изстрел в тъмното - я уцелим, я не ...

                      попрегледах набързо из нет-а и намерих цена от 128gbp без VAT за това парче тръба - не знам ... не бих дал толкоз пари само щото ме дразни заварката :-)

                      ... та тръбата е част от EGR системата - ако тя ти дава ядове - помисли дали да не я затапиш - по форумите има доста отзиви за хора затапили я които са доволни от "хирургията" - слагат се 2 планки с гарнитурки - 1 от към входния колектор и една от към изходния ... има да продават даже и нарочни "кит-ове" за операцията ...


                      за маркучите от 2-рата снимка - не намерих точно тях като някъкъв специален код/сигнатура - т.е. не са нещо много специално - съвета ми е да идеш в първия магазин за авточасти и да си купиш 1 метър "маркуч за вакууми" (както продавачите се изразяват) и да си подмениш спуканите ...

                      успех
                      Последно редактирано от damyan_rm; 07-10-08, 07:58. Причина: правопис
                      LR Disco II, Td5

                      Коментар


                      • #12
                        До: сигнатура/номер части за и-нет доставка

                        Предполагам, че ще ти е полезно да знаеш, че горното е извадено от Microcat за Land Rover.

                        Ето ти линк към работеща версия (във форума има поствани линкове към още 1-2, но аз не успях да ги подкарам лесно):

                        Land Rover Microcat Parts CD - 09/2006

                        намира се на сайта на "зеления овал".

                        Поздрави

                        Коментар


                        • #13
                          До: сигнатура/номер части за и-нет доставка

                          Хей, момчета! Супер сте! Тенкю на вери мачката ! Ще го видя VIN -a. Някой друг с опит в "затапването"? Каква роля играе тази тръба? И ако се шунтира какво става или не става? По-добре ли е да си стои и да я поръчам с гарнитурите ест.?! Има ли значение с посочените номера от кой сайт ще ги поръчам? И за кои сайтове важат тези инд.номера?
                          Последно редактирано от ivied; 08-10-08, 08:34.

                          Коментар


                          • #14
                            До: сигнатура/номер части за и-нет доставка

                            личен опит с ЕГР нямам - четох насам натам из нета, какво е, като се прецака - какво става, как "се оправя" и т.н. има доста информация - но само ако се опрявяш английския , иначе ...

                            ето тук колегите са разисквали "Какво е ЕГР?"

                            за номерата/сигнатурите - това са кодовете на частите според производителя - по магазините из нет-а има възможност да се търси дадена част точно по този код - и понеже си е специфичен за модела и модификацията (затова и препоръчаха да се погледне в каталога с части на производителя от горния линк) която пък еднозначно се определя по VIN-а на автомобила, то вероятноста за грешка става много малка.

                            информацията в каталога е индексирана по VIN и се знае за всеки възел от-кой-до-кой VIN се е слагал ... та така

                            дано съм ти бил полезен..
                            Последно редактирано от damyan_rm; 08-10-08, 16:43.
                            LR Disco II, Td5

                            Коментар


                            • #15
                              До: сигнатура/номер части за и-нет доставка

                              Здравейте,
                              Оказа се, че и аз имам нужда от помощ в намирането на номерата на частите. По-точно ме интересува обтегача с ролката на ремъка движещ водната помпа на V8i кода на двигателя е 22D. Ето и VIN на автомобила:
                              SALLJGML8HA000779

                              На английски битрябвало да се нарича Pulley tensioner или Tensioner pulley. Не съм сигурен, кое от двете.
                              Само моториста знае защо кучето си показва главата през прозореца.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X