Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Самоделни подобрения по нашите джипки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Самоделни подобрения по нашите джипки

    Лифт със самоделни обеци на ресорите брои ли се?
    “When you see the tree you’re about to hit it’s called understeer. When you can only hear and feel it it’s oversteer.”
    Walter Rohrl
    GSM: нула, три осмици, две двойки, девет, пет, девет, две.

    Коментар


    • #17
      До: Самоделни подобрения по нашите джипки

      Първоначално публикуван от javoresku Преглед на мнение
      Лифт със самоделни обеци на ресорите брои ли се?
      Да брои се.
      БЕНЗИН В КРЪВТА,МАСЛО ПОД НОКТИТЕ И КАЛ НАВСЯКЪДЕ!!!
      TLC 70 1KZ-T В ПРОДАЖБА!!!
      Съби Радев А(-) 0895745706

      Коментар


      • #18
        До: Самоделни подобрения по нашите джипки

        Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
        Е то горе много ясно е написано че трябва сами да произвеждаме детайлите. За това и се обадих. Че ми се струва малко фантастично.
        Явно аз съм се изразил неясно.Не искам да кажа че трябва сами да си произведем частите,а да си направиш нещо като може да използваш и различни готови детайли и части,но да ги преспособиш по някакъв начин към това което правиш.
        Пример:
        -Правиш си лебедка и използваш стартер от автомобил(незнам нали е възможно,просто давам пример)и различни други части,това не означава че ще трябва да си произведем ел.мотора,а просто използваме стартер или друг ел.мотор.
        -Правиш си роубар-Правиш си го изцяли сам от тръби,шини и т.н.или на базата на готов си правиш друг подобрен или преспособяваш за друг джип.И Т.Н.
        Надявам се сега да съм го обяснил по ясно по ясно.
        БЕНЗИН В КРЪВТА,МАСЛО ПОД НОКТИТЕ И КАЛ НАВСЯКЪДЕ!!!
        TLC 70 1KZ-T В ПРОДАЖБА!!!
        Съби Радев А(-) 0895745706

        Коментар


        • #19
          До: Самоделни подобрения по нашите джипки

          Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
          Идеята за палатка е много добра. Няма ли да е разумно да споделиш, как смяташ да я правиш, преди да си потрошил маса пари и време, а накрая да получиш по-разумно конструктивно решение?
          Ще използвам готова палатка малко рифелова ламарина ,малко панти,тръби и др.От рифеловата ламарина ще направя платформа ,която ще се сгъва надве и палатката остава вътре.Като се отвори платформата ширината и става колкото палатката,която е от тези с лесен монтаж,дето се нанизват две пръчки от фибростъкло,които също се сгъват.Нещо такова ще е.Ако имаш някакви идеи...давай,може да използвам нещо.
          БЕНЗИН В КРЪВТА,МАСЛО ПОД НОКТИТЕ И КАЛ НАВСЯКЪДЕ!!!
          TLC 70 1KZ-T В ПРОДАЖБА!!!
          Съби Радев А(-) 0895745706

          Коментар


          • #20
            До: Самоделни подобрения по нашите джипки

            Къс ти е тавана май. Що ти е тая ламарина, да дрънка?
            За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

            Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

            Коментар


            • #21
              До: Самоделни подобрения по нашите джипки

              Ехе -имало още ентусиасти от отбора за палатките...с един приятел сме решили до края на месеца да си скроим по една палатка за покрив.Идеята е взаимствана от често използваните покривни палатки(конструкции)-триъгълен тип.Най-грубо казано констукцията представлява два парвоъгълника 210/120 см.които имат борд около 10 см всеки,хванати чрез панти или шарнир в предната къса(120 см.)част.разгъването става като задната(над задната врата на джипа)част се повдига на около 120-140 см и се законтря със сгъваеми шпригли.Страниците са направени от водонепромокаем материал,с прозорчета,вратата също,но има и цип,а цялата констукция е от алуминиев рифел с подходящо оребрение.Основните плюсове на палатката са,че при затворено положение горната част може да се използва като експедиционен багажник,отваря се и се затваря за 30 секунди а твърдият покрив като е отворен се ползва като основа за резервоарите за душа(нЕма да се осмърдяваме я...)
              Ако трябва да бъдем честни в България се предлагат такива готови покривни палатки,които са меко казано страхотни,по-леки са,изработени са от страхотен материал,всичко им е обмислено и пипнато,но цената им абсолютно не ми е по джоба...Та това е причината да се захванем с "направи си сам".Разчета до момента ни е конструкцията да излезе под 500 лева и да е в рамките на 50-70 килограма...труда естествено не го калкулираме...
              08седемшест5едно513четири

              Коментар


              • #22
                До: Самоделни подобрения по нашите джипки

                здравейте,със пишман шофиори по наще пътища май е най добре да си направи човек сам ролбарите казвам ви го от горчив опит,карам фронтера която я взимах със фабричен ролбар който беше изкривен и спукан от едната страна та добре че и беше та да видя че е от 1,5 мм тръби изрязах отстрани "рогата" и си направих свой от 4 мм дебелостенни тръби изнесени с 5 см допълнително навън и си карах така докато преди 3 месеца не изкочи един тип с един голф който ми отне предимството и така...... аз се разнимах с изкривен ролбар един фар и един мигач и малко тенекеджииски услуги докато голфа не става за нищо кофтито е че при дебелостенните конструкции мн трудно си вращат предишната форма след като се усучат и след тази случка мсля да монтирам ролбар от релса
                който може го може,който не може седи и наблюдава 8) 0889992228

                Коментар


                • #23
                  До: Самоделни подобрения по нашите джипки

                  Първоначално публикуван от jeepman13 Преглед на мнение
                  Аз пък си правя палатка за тавана,но съм още доста далеч от финала и нямам много време ,но все някога че стане(надявам се)ще пусна снимки и инфо.
                  Ела да "взаимстваш" някои идеи от моята ако искаш...
                  Прикачени файлове
                  08седемшест5едно513четири

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X