Обява

Свий
Няма добавени обяви.

P.I.M.P. my Skoda (добави Ватата!)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • P.I.M.P. my Skoda (добави Ватата!)

    Със същия успех историята може да бъде озаглавена „Един уикенд насаме със Skoda-та” или „Как пропусна 2 срещи с Какички”. Но нека почна малко по-отдалече. (Исотрията се случи преди около 2-3 седмици)

    Един приятел си направи страхотна шумоизолация на неговите коли по един много лесен, евтин и (в неговия случай) бърз начин. Според него най-много шум навлиза от купето през вратите и дупките през които минават кабелите и жилата. Негово решение е поставянето на вата (каквато и да е) по тези места. Та реших че вече е крайно време да свърша тази задачка и в събота след ставане облекох работните дрехи – 6 (шест) ката блузи и 2 броя панталони. В моя случай почнах изотзадзе, от задните врати. Вратата погледната в напречен разрез е доста простичка – ламарината отвън, в моя случай ламарина отвътре и кора. При Audi-тата на приятеля беше само ламарина и кора. Прозорецът влиза м/у двете както може да се досетим . Махаш кората, намазваш ламарината с хелметекс и лепиш ватата. Хубаво е първо да е разкроена, но това не е от голямо значение – с един макетен нож се маха излишъка. ВНИМАНИЕ – ватата е доста кофти материал за работа от здравословна гледна точка. Задължително се работи с маска, хирургически ръкавици (от тези найлоновите дето са като изсъхнал презерватив), може и очила. Аз не обърнах внимание на тези неща в началото и доста дълбоко съжалявах през 5-те минути непрестанна кашица последвали първата врата... След това хващате и затваряте врата. Тъй като на мен ми беше за пръв път задните две врати ми отнеха около 7 часа работа, но аз се размотавах и имаше още няколко дребни повреди за отсртаняване. Вече времето беше напреднало и около 10 вечерта няколко приятели успяха с доста зор да ме изкарат навън .
    На другата сутрин процедурата се повтаря – ставане и обратно в гаража. Имайки в предвид знанията натрупани през предишния работен ден си мисля че за има-няма 2 часа ще оправя и предните врати... Да, ама не! Понеже исках да съкратя маршрута на махането на междинната ламрина и да не свалям заключвашия механизъм така се оплетох, че на едната врата ел стъъклото заедно с междинната ламарина го махах 2 часа! Като се видя че няма да мина по „бъзрия” нячин хванах и разглбих цялата врата. Тук е момента да упомена, че не ми работи едното микро бутонче за отврена предна врата. Господата от Volkswagen са го измислили много просто и елегантно, но въпреки това след 7 години се е скапало . Свалям бравата – още около 2 часа бораба с това чудо за подмяна на бутончето... Тук звъни едната какичка и казва „Айде бе Жоре, няма ли да ходиме да си купуваш ски?” И аз вместо да скоча на другата кола с целия си акъл взех че отказах... Явно студения гараж ме влече повече . Следва едно „бързо” сваляне , мацане с хелметекс и поставяне на ватата. Да, ама има тук има още едно място за внимаване. Хубаво е ватата да не е много дебела, защото иначе стъклото ще я закачи и отлепи при движения нагоре-надолЕ както се случи при мен в едната предна врарата. Айде отново сваляй и качвай. Така след 4-5 сглоби-разглоби на всяка една от предните врати успях да ги сглобя около 10 часа .

    Още не съм карал колата откакто я направих, но очаквам да е доста по-тиха и да иска по-малко парно или климатик, за да държи желания градус вътре . Щото ако не е, тежко и! Утре-вдругиден ще продължа и с мястото около педалите и багажника, че сега само като си помисля и започвам да кашлям....
    Георги Гатев

  • #2
    До: P.I.M.P. my Skoda (добави Ватата!)

    Тук, при багажника нещата са доста по-прости. Маха се тапицерията около калниците и задните фарове, слага се вата. Това е лесно и няма смисъл от обяснение. Хубаво, по-скоро задължително е да се сложи вата около кормилната колонка и педалите – махат се корите и се слага. Аз сложих и от дясната страна на под жабката.

    Като ефект:
    Много е добър! При мен има още няколко скърцащи неща, които ме дразнят (таблото и петата врата), но сега е осезаемо по-тиха и приятна. При дъжд разликата е още по-осезаема.
    Последно редактирано от Георги-trimata; 04-03-08, 23:15.
    Георги Гатев

    Коментар


    • #3
      До: P.I.M.P. my Skoda (добави Ватата!)

      Колега замислял ли си се тази вата от която си кашлял 5 минути при инсталацията, като почне да се рони на микрочастици и да влиза в купето кой ще я диша ?
      Издъних се на Тюринг теста

      Коментар


      • #4
        До: P.I.M.P. my Skoda (добави Ватата!)

        Въпрос №2 и 3:
        Замислял ли си се, като се напои с вода във вратата тая вата кога ще изсъхне? Защо ли между кората и вратата лепят найлон?
        Aкълa e кaтo жeнскoтo нepaзпoлoжeниe. Нe ти ли дoйдe нa вpeмe, нe гo и чaкaй!

        Коментар


        • #5
          До: P.I.M.P. my Skoda (добави Ватата!)

          обобщено - каква вата сложи ?
          Войната е мир, свободата е робство, невежеството е сила.

          Коментар


          • #6
            До: P.I.M.P. my Skoda (добави Ватата!)

            1. Да, доста мислих по въпроса - тя се рони когато се оперира активно с нея. докато сега е залепена статично за корите. Другото е, че през вратите няма връзка с куперто - всички дупки са с гумени тампони.

            2. и 3. Прав си, тук не съм слагал найлон, но за сметка на това оставих ватата малко по-къса, така че дупките в долната част на вратите да не са запушени.

            В моя случай е ватата е минерална.
            Георги Гатев

            Коментар


            • #7
              До: P.I.M.P. my Skoda (добави Ватата!)

              Първоначално публикуван от trimata Преглед на мнение
              ...хелметекс
              Темата е малко старичка, но ако има някой инициатор все пак, бих искал да поправя колегата за марката на лепилото, а тя е "ХЕЛМЕВЕКТ"
              Димитър Тенев

              Коментар


              • #8
                До: P.I.M.P. my Skoda (добави Ватата!)

                Първоначално публикуван от BikerBoyy Преглед на мнение
                Темата е малко старичка, но ако има някой инициатор все пак, бих искал да поправя колегата за марката на лепилото, а тя е "ХЕЛМЕВЕКТ"
                Аз копирах идеята от един приятел, той каза хелметекс. Отидох в магазина и поисках хелметекс. Те май дадоха някаква марка... това няма голямо значение.
                Георги Гатев

                Коментар


                • #9
                  До: P.I.M.P. my Skoda (добави Ватата!)

                  Темата вярно е стара, но ще се включа.Аз си мисля, че по-добрата шумоизолация се оказва пенополиетилена.Това дето го слагат за изолация на тръбите.Не е опасно за здравето, можеш да го лепиш и без такава екипировка.Преди него някои лепят битумна хартия, пък отгоре пенополиетилена с полихлоропреново лепило - хелмевект.Уж битума за вибропоглъщане и поглъщане на нискочестотните звуци, пък пенополиетилена - за високочестотите.Има го в по-големите железарии, в магазините за тръби и радиатори.Продава се на листа 1х1 м., някои имат отгоре алуминиево фолио.Мъчно се мокри, а като се намокри съхне бързо и не гние.Не се разпада като ватата.
                  Та, друг път, като слагаш на друга кола (ако имаш изобщо желание да се захващаш пак), да знаеш, че има и други не толкова опасни за здравето материали като минералната вата.
                  С "Фармахим" - непобедим
                  Дизел - само дънки!

                  Коментар


                  • #10
                    До: P.I.M.P. my Skoda (добави Ватата!)

                    Има си изолация точно за целта от 3М.
                    "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                    Коментар


                    • #11
                      До: P.I.M.P. my Skoda (добави Ватата!)

                      Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
                      Има си изолация точно за целта от 3М.
                      Ами тя всъщност е точно пенополиетилен.А той се произвежда и продава на десетки места.Даже има и руския ППЭ - Изолон, тук, у нас.Помня, че даваше 60% шумоизолация от 5 мм лист, но изгубих някъде телефона на фирмата.Мисълта ми беше, че същия ефект може да се постигне, без набутвация с продукти на 3М.
                      С "Фармахим" - непобедим
                      Дизел - само дънки!

                      Коментар


                      • #12
                        До: P.I.M.P. my Skoda (добави Ватата!)

                        Има много варианти. Аз когато го почнах това знаех само за Dynamat, която струваше 600 лв. за цялата кола (http://www.toyaga.org/bg/dynamat/?slaveid=6&prodid=314).

                        Видях го оте един приятел и смея да твърдя, че има доста осезаем ефект и е много е евтино (материалите са 20-30 лв). Най-кофтито е слагането - аз лично направих грешката да не нося маскя в началото и беше кофти. След това си се екипирах подобаващо.
                        Георги Гатев

                        Коментар


                        • #13
                          До: P.I.M.P. my Skoda (добави Ватата!)

                          Първоначално публикуван от trimata Преглед на мнение
                          Има много варианти. Аз когато го почнах това знаех само за Dynamat, която струваше 600 лв. за цялата кола (http://www.toyaga.org/bg/dynamat/?slaveid=6&prodid=314).

                          Видях го оте един приятел и смея да твърдя, че има доста осезаем ефект и е много е евтино (материалите са 20-30 лв). Най-кофтито е слагането - аз лично направих грешката да не нося маскя в началото и беше кофти. След това си се екипирах подобаващо.
                          Има ефект разбира се, но аз не бих го направил с вата поради гореизброените причини.Вече поне знаеш, че трябва да се екипираш.Иначе браво за това, че ти се е занимавало.
                          С "Фармахим" - непобедим
                          Дизел - само дънки!

                          Коментар


                          • #14
                            До: P.I.M.P. my Skoda (добави Ватата!)

                            Момчета, учудвам се, че спорите за името на лепилото. Дали ще е хелметекс, хелмевет, прома, хелми и т.н. - това всичко са търговски наименования в зависимост от фирмата-производител. Лепилото си е старото т. нар. "обущарско лепило".

                            Тримата, друже, опасявам се, че забележката за вредността на материала е правилна. Дребните, разпрашени частици винаги намират начин да се разпространят. Следващият път помисли за безопасни материали.
                            НИКОЙ НЕ Е ТОЛКОВА СЛЯП, КОЛКОТО ОНЗИ, КОЙТО НЕ ИСКА ДА ВИДИ!
                            Omnia vincit amor !

                            Коментар


                            • #15
                              До: P.I.M.P. my Skoda (добави Ватата!)

                              Аз понеже сега си боядисвам буса (VW Caravelle T3) и използвам случая да махна всички панели вътре и да облепя всичко с микропореста гума.За целта купих гума с дебелина 13 мм. и няколко опаковки шагре на битумна основа CarSysem.Мисля да го използвам хем като изолация, хем и като "лепило" за да залепя микропорестата гума за ламарината.Надявам се че ще държи
                              DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                              Skype: pach_bs

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X