Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Фарове на Land Rover Discovery I-во издание

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Фарове на Land Rover Discovery I-во издание

    От доста време се замислям за подмяна на фаровете на Диското. Не намерих отделна тема и затова отварям тази, като смятам, че мненията по въпроса, вметнати в други теми може да се систематизират и разширят.
    Не случайно в модификацията на Диско1 / с 300тди/ са променени именно фаровете. Това ме навежда на мисълта, че няма смисъл да сменям фара с нов такъв от същия модел. Дори и регулирани на стенд дават лоша осветеност.
    Някой правил ли е нещо по въпроса. Смяна с такива от по-новия модел или с фарове от друг автомобил или бус.
    Относно ксенона, който вече си е направо без пари / в сравнение с цените преди 2г./ ми казаха, че не обичал влага и незнам доколко е подходящ за случая.
    Знам че колеги от форума си сложиха и са доволни, но как стои въпроса с водата и тези хиляди волта?
    Помня, че Насов сменя старите фарове с по-новия модел, но незнам завърши ли проекта и колко пише под чертата.
    Ще се радвам на мнения и коментари по темата.
    Цецо
    За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

  • #2
    До: Фарове на Диско1 I-во издание

    Мина 72-ва часова проба. При очевидната липса на интерес от съфорумниците моля модераторите да изтрият темата.
    За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

    Коментар


    • #3
      От: Фарове на Диско1 I-во издание

      Да използвам темата и да споделя челен опит от ремонт на фар на Диско 1 - 200 TDI.

      Фаровете на това чудо на английското автомобилостроене се държат на 3 точки. Отдолу е на шарнирна връзка (ябълковидна), а отгоре има 2 щифта (шпилки, които стърчат от фара) от двете страни, чрез които се извършва и регулирането.
      При мен след падане в мнооооооого дълбока канафка (жената е голям офроудър) въпросните щифтове се бяха изкъртили.

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:177_7732.jpg
Прегледи:1
Размер:157.5 КБ
ID:5303884
      На снимката се вижда изкъртеният щифт (в ляво върху фара).

      Реших, че такава дреболия не може да ме накара на си купя нов фар и мислих, мислих, мислих ииииииииии го измислих.

      1. Разпробих отворите от които излизаха изкъртените щифтове и на тяхно място монтирах нит-гайки М6 (на горната снимка вече са монтирани).
      2. Направих си нови регулиращи шпилки с перчатки. Перчатките разпробити за фиксиране на положението против саморазвиване от вибрации (малките отвори на перките). Шпилка, перчатка М6, федершайба, контрагайка, Локтайт за неразглобяеми винтови съединение (може и без него).

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:177_7737.jpg
Прегледи:1
Размер:151.5 КБ
ID:5303885

      3. Намерих едни пружини, кото се надяват бърху шпилка М6 от Бриколаж.
      4. Снимка на сглобената единица изглежда така:

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:177_7736.jpg
Прегледи:1
Размер:109.4 КБ
ID:5303886

      Вижда се начина на монтаж: пружината върху шпилката и 2 броя шайби с широка периферия.

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:177_7734.jpg
Прегледи:1
Размер:157.6 КБ
ID:5303887

      5. Премахват се всички остатъци от старата система за регулиране на фара, които се намират зад фара, така че да останат само отворите.

      6. Начина на сглобяване е следния: през отвора на ламарината на купето се прокарва регулиращата шпилка с едната шайба, след това се нанизва от другата страна другата шайба и пружината, след което се монтира и фара. Ламарината на купето, която се явява часто от коша трябва да е между двете шайби.

      7. След монтажа имате пълнофункционално закрепване на фара с всички възможности за регулиране, които е имал и преди, като здравината на цялата система за регулиране е на порядък по-висока (няма никакви пластмаси за чупене).
      Клуб Ленд Ровър Ентусиастс България
      LR Discovery 1, 1993, 200 TDI с разбит лагер на раздатката към преден кардан 23.10.2009
      Да живееш над възможностите си води до зависимости вместо до независимост.

      Коментар


      • #4
        От: Фарове на Диско1 I-во издание

        Браво, Радо! Обичам простите и ефективни решения. Замяната на пластмасовите възли с метални такива води Мулето към времето на Истинските автомобили. Както казваш ти - правилните.
        Остава проблемът със слабия фар. Има няколко решения. Едното е фар от Транзит от старите, с пънкарската муцуна-наклонът му е различен и трябва да се огъне подложка от ламарина за странична корекция. Иначе размерът в проекция е 1:1.
        Другото е насаждане на фар от Голф2, Нива, VW-Т2, РР-Класик и т.н., но за цялостна визия трябва да се сменят и мигачите. Дидо /Didost/ беше правил подобни подобрения, но отзад на 2-ката.
        За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

        Коментар


        • #5
          От: Фарове на Диско1 I-во издание

          Aз си турнах от фейслифта и съм доста доволен, като изключим, че ми провисва предната част дето ги държи, че на нея виси акомулатора, предполагам като се изкърпи ще го оправя и това. Светят доста по-добре. Все пак може и от диско 2 да се сложат с повече чоплене и преправяне, но цената отива още нагоре. Там е работата, че трябва да се сменя цялата маска за да стане работата. 100% ако си купиш 2 нови като твоите ще свети много по-добре, просто защото с годините отразителя потъмнява и корозира и отразяващата им сила намалява драстично. За минимум средства бих те посъветвал това да направиш и да добавиш разработката на Радо.

          Коментар


          • #6
            От: Фарове на Диско1 I-во издание

            А какво ще кажете вместо закупуване на нови фарове, да се дадат въпросните стари за метализиране. Мой познат изпрати на автомобила си рефлекторите от Фиат Мареа с куриер на една фирма http://ewertlak.com/ занимаваща се с такива работи. Излезе му за двата фара към 38-40 лв с доставката в двете посоки и не повече от 5 дена. След посочената интервенция осветеността се е подобрила 100%. Та тази интервенция съм замислил за сега, понеже фаровете ми са под всякаква критика.
            Land Rover Range Rover 2,5 DT
            Land Rover Discovery 200 TDI
            BMW F650ST - RIP
            "Совите не са това което са"

            Коментар


            • #7
              От: Фарове на Диско1 I-во издание

              Пък зависи как ще го направят, от моите единия се беше напукал и трябва да се свали старото покритие изцяло за даобър ефект си мисля, не разбирам много от това, но ако е направено добре си струва парите, ако и да не мисля, че 100% може да е реалното подобрение...

              Коментар


              • #8
                От: Фарове на Диско1 I-во издание

                Айде сега рефлектори ще възстановяваме?! Сбъркана е самата концепция на фара на 200 тди-то. Единият ми фар е нов, но е същият мъртвец като другия.
                За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                Коментар


                • #9
                  От: Фарове на Диско1 I-во издание

                  При 300 Тди след поставянето на шнорхел трябва ли и някаква допълнителна изолация на фаровете от вода??Мисля да се потапям яко докато протече през духалките на парното)
                  0885719173-Красимир

                  Коментар


                  • #10
                    От: Фарове на Диско1 I-во издание

                    Да, трябва. Но защо да спираш преди гушата си? Напълно го цялото с вода дори, но маслата на всичко после смени .

                    Радо, не е много по-сложно да си с маска и фар от 300тди или тд5, въпрос на финанси, инак си пасва, отдолу корубата и трябва само малко ТНТМ...

                    Ксенон не бих му сложил на мойто, височко е и ще режа глави, както всеки съв ми цепи мозъка с нормална, ниска кола. Имам един H4 ксенон на къси само и се чудя дали да не си бодна едни фарове до другите фарове и на копченце да ги вържа отделно от късите, или само на дълги да се пускат...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Фарове на Диско1 I-во издание

                      Че на мен тези фарове си ми харесват. Нищо няма да пипам.
                      Който иска да се занимава. Може пък аз да виждам в тъмното, знам ли?
                      Клуб Ленд Ровър Ентусиастс България
                      LR Discovery 1, 1993, 200 TDI с разбит лагер на раздатката към преден кардан 23.10.2009
                      Да живееш над възможностите си води до зависимости вместо до независимост.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Фарове на Диско1 I-во издание

                        Уф, много съм тъп. Радо ще рече Цецо.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Фарове на Диско1 I-во издание

                          Здравейте колеги! Реших да пиша в тази тема, а не да отварям нова, защото въпроса ми е горе долу сходен с написаното. Интересува ме, дали някой е виждал по нета или се е замислял по въпроса да сложи на Диско 1 (фейслифта които е от около 1995 година, аз му казвам Диско 300 ) фарове от 2-ка фейслифт? По-точно такива:
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:i.landrover.discovery.town.04may.jpg
Прегледи:1
Размер:21.5 КБ
ID:5317765
                          Мисля, че ще се получи много добре. С 2 думи каква ми е идеята - да запазя инсталацията от моето диско, на такива фарове,в късите да сложа лупи с моите си Н4 фарове, а на дългите да си сложа дневни светлини като на по-новите коли( да речем А8 ), само там остава да го мисля с инсталацията. Знам, че идеята е доста налудничева, но ме интересува дали фаровете има шанс да станат без да се получат адските луфтове и да седят като подарени. И евентуално освен фарове кое друго трябва да се сменя. Гледал съм Диско 300 с фарове от 2ка и 2ка с фарове от фейслифт ( като на снимката), но не съм виждал някой да е слагал. Ще съм благодарен за всякаква информация.

                          Поздрави

                          Коментар


                          • #14
                            От: Фарове на Диско1 I-во издание

                            Преди да реша дали искам фарове от 300тди на моето 200тди проверявах доста из нета и си спомням, че англичаните разправяха, че няма смисъл от операцията, а е по-добре направо да се сложи маската от тд5. Демек това, което питаш ти. НО има едно голямо но. Или даже 2. Първо, че е доста по-скъпо от към части и 2ро, че за да пасне трябва да се преправят и калниците и катоцяло имаповече неща за преправяне от само закрепването на 2та фара, както е за да се сложи маската от фейслифта /демек от диско 300 /. Та щом става за 200тди, ще стане и за 300. Трябва само да си прецениш дали си струва инвестицията /фаровете с лупи, които си пуснал изобщо не са ефтини, а ти трябват и мигачи, предната решетка и още части от маската.../

                            Коментар


                            • #15
                              От: Фарове на Диско1 I-во издание

                              Аз от доста време съм замислил да ъпдейтна фаровете на моето Диско, бях гледал преди доста време за td5 фарове, но гледах от първите двойки и се ми се струваше, че не е чак толкова трудна задача( но не съм гледал подробно, оставаше си само като идея ). Иначе, това, което ме притеснява е въпроса точно с калниците и капака, а мигач защо да ми трябва ? Той не е ли едно цяло с фара? А за скъпо, скъпо си е, затова мисля ако предприемам нещо да го попроточа леко във времето( така нали уж не се усеща толкова, като не ги дадеш накуп ) Ако трябва да се преправят калници и капак направо пропада идеята, мисълта ми беше единствено помня, че май се разпробиваше като греда което е под фаровете на нови места и тн. А за лупите, те не са толкова скъпи мисля, но на фарове от първите двойки няма да се получи добре, заради оребрението на стъклото. Виж за поставяне на лупи съм го мислил и съм попрочел доста и за да се махне оребрението трябва да се пили или шлайфа ( не знам точно ) стъклото на фара, при което се изтънява стъклото и по-лесно се пука. И май ако се захвана да го правя без решетка няма да се размина от по-новото Диско?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X