Обява

Свий
Няма добавени обяви.

заваряне на полуоска-възможно ли е това

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • заваряне на полуоска-възможно ли е това

    Здравейте на всички!
    Наскоро при един разговор стана въпрос,че едно момче с Опел Фронтера му се наложило да сменя каре-външно дясно (скъсал се маншона никой не обърнал внимание и така докато почнало да трака при включено двойно на завой). цената я знам и аз от 1200 до 1300лв. според доставчика защото се продава с полуоската. Та момчето твърди,че намерило майстор, който след като погледнал там сравнил и казал,че най-евтиния вариант е да вземе каре от друг модел на Фронтера,който имал, но тъй като нещо не пасвало трябвало да сложи карето с част от полуоската като я завари към полуоската на неговата кола. Та накратко възможно ли е според вас тази манипулация (да се отреже и впоследствие да се завари полуоска) и доколко е надеждна ако е възможна

  • #2
    До: заваряне на полуоска-възможно ли е това

    значи: възможно, но нежелателно. една фирма занимаваща се с рециклиране на авточасти преди време заля пазара точно с така направени полуоски но след безброй рекламации преустановиха тази порочна технология и се върнаха към класическото възстановяване на каретата. и при това те работеха с професионална техника.
    Stop fawkin email me! I'm trying to drink....
    http://www.danasoft.com/sig/mitak.jpg
    http://www.youtube.com/watch?v=A53Mx...eature=related

    Коментар


    • #3
      До: заваряне на полуоска-възможно ли е това

      Да възможно е но здравината зависи от МАЙСТОЛЪКА на майстора. Манипулацията не е никак проста но тук във Варна вече има 1 АТВ със заварена задна ос и още го карат. Аз лично карах със заварявян кардан, половината Сузуки, другата половина Лада. строших ск. кутия, прегрях двигателя, но кардана си е здрав.
      Suzuki SJ 410 Samurai, 0888 199 658 - МСС - Варна и близката околия.
      http://www.cardomain.com/ride/2562837

      Коментар


      • #4
        До: заваряне на полуоска-възможно ли е това

        Може. После като правило се чупи току до заварката.
        В гаража си е лотария. Ако се случи да изстине правилно ще работи. Което рядко. За да стане правилно иска термообработка. Не съм чувал някой да го прави.

        Коментар


        • #5
          До: заваряне на полуоска-възможно ли е това

          Преди много, години някъде около 1990-1992 г. по мое желание накарах и ми завариха полуоска на Рено 9. Направихме вътрешна и външна стегната резба в двете парчета, струговахме парче тръба /муфа/ по външния размер на полуоската, нанизахме го преди да завием двете части, завихме ги и после на снадката направихме заварка, шлайфахме я ръчно сложихме върху нея парчето стругована тръба и пак заварка от двата края. Така си карах колата около 2 г. и когато я продадох нямаше проблеми не се е чупила, не съм усещал и да бие. Знам, че не е правилно да се ремонтира така, но сиромах човек-жив дявол. Не мога да кажа дали за полуоска от фронтера би се получило нещо, просто споделям опита си.
          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

          Коментар


          • #6
            До: заваряне на полуоска-възможно ли е това

            По принип може да се завари, но заварката не бива да носи възвратно постъпателно натоварване. Заварката може да служи само като законтряне, а усилието да го носи друг елемент както е направил колегата по горе на рено- то.И Стефан е прав къса се до заварката.

            Коментар


            • #7
              До: заваряне на полуоска-възможно ли е това

              Заварява се без проблем. При нас се наложи да скъсим полуоските на едно бъги. Те са тръби, и вътре набихме плътно желязо. а мястото на заваряване с малък луфт между двете зада може при заваряването да се завари и прътното желязо. заваряването става с стоманени електроди и с ТРИОДИНА (или инверторен електрожен) и добър заварчик. С тях става много здраво. Използват се при заваряване на газови тръби, при които несе получават шупли и пукнатини. Охлаждането става като се зарови в пясък след като се завари. Но с обикновен електрожен и електроди вежен нестава - пробвахве. Получават се шупли и се къса. Един сезон искарахме с така заварени полуоски и, да чукнем на дърво, не са се късали.

              Коментар


              • #8
                До: заваряне на полуоска-възможно ли е това

                Благодаря на всички за исказаните мнения!
                Аз за пръв път чух за такова нещо ,но явно не е чудо невиждано , а се прави и то както виждам от "потърпевши" даже е и надеждно. Дано все пак не ми се налага да се убеждавам сам...

                Коментар


                • #9
                  До: заваряне на полуоска-възможно ли е това

                  не се занимавай с заварки.
                  щом ти е скъпа нова си купи втора ръка.джипката ти не е някаква рядка.части има навсякъде.
                  ако скъсаш при 150 тая полуоска .

                  Коментар


                  • #10
                    До: заваряне на полуоска-възможно ли е това

                    Заварка?

                    Възможно е ако е само да стигнеш от точка А до точка Б.
                    Те т'ва е Баце...

                    Коментар


                    • #11
                      До: заваряне на полуоска-възможно ли е това

                      Заварявал съм си полуоската на Крайслер Вояджер след това му навъртях 40 000км и така го продадох проблем все още няма.

                      Коментар


                      • #12
                        До: заваряне на полуоска-възможно ли е това

                        Аз имам един приятел, който завари 11(единадесет) счупени зъба на короната на предният диференциал на Тойота Хайлукс, джипа се кара само в гората и само ХАРД ОФФ РОУД, и в момента(вече 4-5 месеца) продължава да се движи!!!
                        Както каза един колега по-нагоре, всичко зависи от заварчика!!!

                        Коментар


                        • #13
                          До: заваряне на полуоска-възможно ли е това

                          Сетих се бе! В остатъците от Института по заваряване има пещи. Обаче им се разсърдих за размотаване и надуване на цените, и спрях да ходя там.
                          Но и Сашо има пещи. Това е една барачка до КАТ. Ето: 0888 52-91-65
                          Свикнал е на идиотски поръчки и умее да работи.

                          Коментар


                          • #14
                            До: заваряне на полуоска-възможно ли е това

                            Възможно е, но аз небих го направил.Що се отнася до технологията съм съгласен с колегата ss1.Единствено в неговото мнение има идея за това как се прави.Имам предвид това, че от работата на заварчика трябва да зависи най-малко качеството на изпълнението(съосността е много важна).Несъмнено, обаче заварката трябжа да бъде извършена от професионалист, който не се занимава само с правенето на железни врати.Полуоските се правят от легирани стомани които по принцип се заваряват трудно, макар и със специални електроди(якостта и еластичността на шева неможе да се оцени само по това как изглежда).Полуоската е закалена, а при заваряване метала променя структурата си и химичния си състав и всички якостни изчисления отиват на кино.Затова опита показва, че следващия дефект се появява до мястото на заварката.Това е отговорен възел за безопасността при шофиране.Има неща с които небива да се правят компромиси!
                            [IMG]http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictures/banner2.jpg[/IMG]TLC LJ70 - първата любов

                            Коментар


                            • #15
                              До: заваряне на полуоска-възможно ли е това

                              Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                              Но и Сашо има пещи. Това е една барачка до КАТ. Ето: 0888 52-91-65
                              Свикнал е на идиотски поръчки и умее да работи.
                              Това е по средата на стария път за КАТ, пред сградата на Информационно обслужване, нали така?
                              Аз не вярвам в чудеса!
                              Разчитам на тях!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X