Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хижа "Христо Смирненски" под БЕЛМЕКЕН

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Хижа "Христо Смирненски" под БЕЛМЕКЕН

    Реших със семейството си да посетя въпросната хижа през трите почивни дни. Беше ми препоръчана от приятели. В интернет бе представена като хотел със сауна и пр...
    Събрахме багажа, екипировката и потеглихме...
    За голямо мое учудване пътят беше сравнително добър - добре почистен до самата хижа, само на едно две усойни места имаше частични нищожни заледявания.
    Пристигнахме на Събота към 10:00. Чакахме половин час, настаниха ни. Стаята не беше кой знае какво имаше си и доста мухъл по стената - казах си нищо все пак сме в България...
    Хайде на пистата. Взехме оборудване под наем. Понеже нося обувки 45 номер, беше почти невъзможно да ми намерят подходящи ски. Все мак ми дадоха един архивен АТОМИК, който беше с 10 см. по -висок от мен.
    Около обяд, поуморени се прибираме в стаята - студ НЯМА ОТОПЛЕНИЕ. Поизпотени, но все пак оптимисти влизаме в банята да си вземен душ - НЯМАТОПЛА ВОДА. Оказа се, че парно и топла вода се пускат само вечер - в началото на 21 век, в държава членка на ЕС(а "хотелът" беше пълен и с малки деца).
    Потни и уморени влизаме в столовата. Понеже сме голяма група поръчвахме общо а накрая разпределихме сметката по стаи - както е в Европа плащаш накрая с номера на стаята. На другата сутрин реших профилактично да проверя сметката и да платя - бяха ме надписали с 10 лева. Вечерта реших да пробвам сауната - оказа се, че трябва да чакам - вътре имало някого... Отказах се от сауната изкъпах се схладката вода в ледено студената си стая (парното го пуснаха към 20:00). Днес рано сутринта станахме в 7:00 с цел да закусим и към 8:00 да си тръгнем рано за София. От 7:45 до 8:30 чакахме във фоайето (понеже всичко беше заключено) някой от персонала да слезе за да си платим. Към 8:30 слезе управителя - платихме си нощувките. Изчакахме още 15 минути да се събуди сервитьорката за консумацията - след като се разсъни ни одруса с 85.00лв (по сметка от менюто консумацията ни беше около 55лв) но преживях и това и с бодро настроение потеглих към София. Все пак поне природата бе хубава, утешавах се.
    Нямаше да се оплаквам , но към 12:30 ми звънна човек от компанията да ме пита дали съм си платил консумацията?
    Сега си правя равносметката:
    + хубава природа
    - лоша хигиена, мухъл по стаите, без топла вода, без отопление, немърливо обслужване, надписване в сметката, уронване на доброто ми име
    Как мислите дали ще стъпя там втори път?

  • #2
    До: Хижа "Христо Смирненски" под БЕЛМЕКЕН

    За да направя картината по-пълна, ще дам някои сравнения.
    През лятото на 2007 в Созопол за нощувка плащах 37 лв на вечер и в замяна получих:
    луксозна стая с три легла, телевизор, климатик, хладилник самостоятелен санитарен възел с нон стоп топла вода.
    През 2008 в хижата платих 39 лв на вечер, а получих:
    стая с мухъл, телевизор, за чието активиране трябваше да доплатя 2 лв, но не ги платих защото се оказа, че не работи и другото го знаете от предната публикация.

    Коментар


    • #3
      До: Хижа "Христо Смирненски" под БЕЛМЕКЕН

      Ако все пак не си се отказал съвсем от Белмекен, а само от хижа "Смирненски", там в района доброто място е хижа "Славия" - позната е още като "при Мишо". Има няколко отделни сгради с общо 15-ина стаи (двойки и четворки, май) и една дълга барака с кръчмата. Не помня точно цените, но спането тази зима беше около 15 кинта на човек, а яденето - като в народна софийска кръчма (тип "Кривото" или "Дивака"). На вид отвън е неугледно, но стаите са съвсем наред, прясно ремонтирани и топли, а телевизорът не се плаща :-)

      Нямам координатите на въпросния Мишо, но с малко усилие мисля, че се откриват. При нужда мога да питам.
      Право казват докторите, че калта е целебна. Колкото по-дълбоко се бухнеш, толкова по-нахилен излизаш...

      TLC 100 1HD-FTE manual '02 | Forester '98 | Моntesa 315 '99

      Коментар


      • #4
        До: Хижа "Христо Смирненски" под БЕЛМЕКЕН

        Чакал си да си платиш сметката?!-Колега, бих ги накарал да пътуват 85 км. с мен надолу преди да им платя.
        Grand Cherokee WJ 4.7 V8
        Това е положението.

        Коментар


        • #5
          До: Хижа "Христо Смирненски" под БЕЛМЕКЕН

          Все пак съм честен човек и не смятам да се излагам за смешни суми

          Коментар


          • #6
            До: Хижа "Христо Смирненски" под БЕЛМЕКЕН

            Е точно че си честен нетрябва да им плащаш,защото те са ти ожявили други условия а са се оказали различни,така че аз като честен човек нямаше да им платя нито лев,а пък да ме цакат в сметката наи ме е яд,не заради парите а че после си викат как го врътнахме този балък.Трябва да помолиме модераторите да направят такава тема за похвали и оплакваня от места кадето сме били,за да не ходят и други които да им дават пари на такива хора като тези.Да им пълним гушите на тези нещастници.

            Коментар


            • #7
              До: Хижа "Христо Смирненски" под БЕЛМЕКЕН

              Вързани за теглича
              Grand Cherokee WJ 4.7 V8
              Това е положението.

              Коментар


              • #8
                До: Хижа "Христо Смирненски" под БЕЛМЕКЕН

                Първоначално публикуван от nenoA Преглед на мнение
                Е точно че си честен нетрябва да им плащаш,защото те са ти ожявили други условия а са се оказали различни,така че аз като честен човек нямаше да им платя нито лев,а пък да ме цакат в сметката наи ме е яд,не заради парите а че после си викат как го врътнахме този балък.Трябва да помолиме модераторите да направят такава тема за похвали и оплакваня от места кадето сме били,за да не ходят и други които да им дават пари на такива хора като тези.Да им пълним гушите на тези нещастници.
                Разбира се, че не ме беше яд за парите, аз 85 лв давам седмично за пури. най-беше чд, че се опитаха да ме злепоставят пред приятелите.

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X