Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ще съсипя ли гумата /ако нарежа грайфера - Cobra/?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: ще съсипя ли гумата /ако нарежа грайфера - Cobra/?

    Мисля да направя "червейчета" да видим дали няма да намалее...гумите са големи за това купе и 0.8 е ок, карах ги на 2.5 после на 1.5 после на 2, на 1 и разлика много няма в шума, на Тойотата 33-ките ги карах на 0.5 и бяха супер, сцеплението е чудовищно с меки гуми и возията е 2 пъти по-комфортна.
    Та така, ще тествам и ще кажа как е...

    Коментар


    • #47
      От: ще съсипя ли гумата /ако нарежа грайфера - Cobra/?

      Не, че нещо, ама 0.8 за каране по асфалта си е чисто издевателство. Не загряват ли прекалено много? Проверявал ли си как е температурата на гумата след по-дълъг преход. Ако е гореща на пипане и съкращаваш живота неимоверно и самата гума започва да се унишожава сама отвътре навън, разбирай - няма да го видиш докато не стане прекалено късно.

      За справка - на Киата гуми 215/80/15(АТ-та, маркирани XL) под 1.6 и каране по асфалта загряват и то доста повече от нормалното, а тежи горе-долу колкото ЦРВ-то. То ясно, че е лека за тия гуми, ама някак поне от чувство за самосъхранение не виждам за нормално да се кара на 0.8 по асфалт, особено с тоя размер.

      П.С. Едва ли ще намалиш шума, който основно се появява заради големите и еднакви разстояния между блокчетата на грайферите. Ако идеята при нарязването е да получиш нерегулярност на грайфера и едва ли не "активно" шумозаглушаване не мисля, че начинанието ще има успех. Кратки и сравнително незадълбочени разсъждения водят до извода, че е по-вероятно да разшириш диапазона, в който чуваш по-зловещото жужене и усещаш вибрациите от колкото да си решиш проблема заносвайки чифт читави гуми. Защо просто не размениш МТ-тата за АТ-та докато все още не си почнал да ги дълбаеш?
      Последно редактирано от McNicko; 06-03-17, 10:45.
      Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
      Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

      Коментар


      • #48
        От: ще съсипя ли гумата /ако нарежа грайфера - Cobra/?

        Видял съм нарязани гуми,само за състезание и не в клас стандарт!
        Друго няма да коментирам!
        .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
        Киа спортаж2000тди 98г
        Ауди А3 1.9ТДИ
        Каравана Аdria 390Q

        Коментар


        • #49
          От: ще съсипя ли гумата /ако нарежа грайфера - Cobra/?

          Чувал съм да се нарязва грайфера за по-добро сцепление, за състезания, за сняг, за каквото се сетите, но не бях чувал да се нарязват за заглушаване на шума.
          МТ-тата са си шумни по принцип. Сменяй за АТ и това е.
          За карането на 0,8....няма да коментирам. Слушал съм такива налягания само при екстремен офроуд и калища и сняг.
          Your conscience is all you can take to your grave.

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X