Страница 3 от 3 ПървиПърви 123
Резултати 41 до 49 от 49

Тема: ще съсипя ли гумата /ако нарежа грайфера - Cobra/?

Злой е офлайн Старши участник | ОС || СзО || +ПЛ || ТП || ДВиП |* МСС *
    Място
    София
    Публикации
    6,935
    Точки (при гласуване)
    27

По подразбиране От: ще съсипя ли гумата /ако нарежа грайфера - Cobra/?

Цитат Мнение на telecentar Преглед на публикациите
    Здравейте,
    Да не пускам нова тема та тука директно, когато се нарежат гумите с машинка или каквото и да е, има ли вариант да намали шума на гумите като се карат по асфалт? Идеята е че сложих BFGoodrich Mudterrain на повдигната Хонда ЦРВ но не съобразих, че е на шаси и вибрацийте се предават директно на купето и сега е мама миа вътре основно между 40 и 60 км през др време се ядва... та ако направя допълнителни черти, нарежа малко квадратите дали ще има ефект в взуков аспект..... сега се оглеждам за Allterrain ама няма никъде 15-ки всички са 16-ки и са големи а хондела не може да носи повече от 235/75/15 към момента съм с 215/75/15 Мъд терените предполагам че All terren ще може да влезнат и 235, но не съм сигурен...та ако не става с нарязването ще мисля за бартер някой ако има интерес да ги сменям..... мерси!
    Явно имаш проблем в окачване и много вероятно си взел гуми десета употреба..... Също така много вероятно, че налягането в гуми е много високо.
    Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
    Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

Място
    Враца , преживява до Намюр
    Публикации
    2,156
    Точки (при гласуване)
    10

Цитат Мнение на Злой Преглед на публикациите
    Явно имаш проблем в окачване и много вероятно си взел гуми десета употреба..... Също така много вероятно, че налягането в гуми е много високо.
    Много си прав за гумите , Золтан.
    Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

Злой е офлайн Старши участник | ОС || СзО || +ПЛ || ТП || ДВиП |* МСС *
    Място
    София
    Публикации
    6,935
    Точки (при гласуване)
    27

Цитат Мнение на jeko47 Преглед на публикациите
    Много си прав за гумите , Золтан.
    Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
    Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

Място
    SoFiA
    Публикации
    27
    Точки (при гласуване)
    0

Отговорът ми, че не знае и питам някой друг да каже не е "наглост" както написа някой а отговор на СПАМ на колегата отговорил с глупост - па като не знаеш не пиши по-добре от колкото да спамиш!!!

Гумите са на 3 години, налягането е 0.8, окачването си ми е наред, не е от това.....ще опитам и ако има ефект ще ви кажа

Място
    София
    Публикации
    974
    Точки (при гласуване)
    6

0.8 не е ли много ниско налягане ? Какво и дават за щатния размер ? Нещо ме кара да си мисля , че с нарязване шума ще се увеличи , но пробвай и сподели !
    Хюндай Галопер Ексийд 3000 V 6 ДБ
    0895-514-112 Станко.

Място
    SoFiA
    Публикации
    27
    Точки (при гласуване)
    0

Мисля да направя "червейчета" да видим дали няма да намалее...гумите са големи за това купе и 0.8 е ок, карах ги на 2.5 после на 1.5 после на 2, на 1 и разлика много няма в шума, на Тойотата 33-ките ги карах на 0.5 и бяха супер, сцеплението е чудовищно с меки гуми и возията е 2 пъти по-комфортна.
    Та така, ще тествам и ще кажа как е...

Място
    Добрич
    Публикации
    601
    Точки (при гласуване)
    2

Не, че нещо, ама 0.8 за каране по асфалта си е чисто издевателство. Не загряват ли прекалено много? Проверявал ли си как е температурата на гумата след по-дълъг преход. Ако е гореща на пипане и съкращаваш живота неимоверно и самата гума започва да се унишожава сама отвътре навън, разбирай - няма да го видиш докато не стане прекалено късно.

За справка - на Киата гуми 215/80/15(АТ-та, маркирани XL) под 1.6 и каране по асфалта загряват и то доста повече от нормалното, а тежи горе-долу колкото ЦРВ-то. То ясно, че е лека за тия гуми, ама някак поне от чувство за самосъхранение не виждам за нормално да се кара на 0.8 по асфалт, особено с тоя размер.

П.С. Едва ли ще намалиш шума, който основно се появява заради големите и еднакви разстояния между блокчетата на грайферите. Ако идеята при нарязването е да получиш нерегулярност на грайфера и едва ли не "активно" шумозаглушаване не мисля, че начинанието ще има успех. Кратки и сравнително незадълбочени разсъждения водят до извода, че е по-вероятно да разшириш диапазона, в който чуваш по-зловещото жужене и усещаш вибрациите от колкото да си решиш проблема заносвайки чифт читави гуми. Защо просто не размениш МТ-тата за АТ-та докато все още не си почнал да ги дълбаеш?
    Последно редактиран от McNicko ; 06-03-17 в 10:45
    Kia Sportage 2000tdi '98 (Кичка)
    Jeep Grand Cheroke WJ Limited 3.1VM (Ганчо)

Място
    Раднево
    Публикации
    2,392
    Точки (при гласуване)
    6

Видял съм нарязани гуми,само за състезание и не в клас стандарт!
    Друго няма да коментирам!
    .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
    Киа спортаж2000тди 98г
    Опел корса 1.7D исузо 98г.
    Каравана Аdria 390Q

Място
    Дупница
    Публикации
    5,616
    Точки (при гласуване)
    19

Чувал съм да се нарязва грайфера за по-добро сцепление, за състезания, за сняг, за каквото се сетите, но не бях чувал да се нарязват за заглушаване на шума.
    МТ-тата са си шумни по принцип. Сменяй за АТ и това е.
    За карането на 0,8....няма да коментирам. Слушал съм такива налягания само при екстремен офроуд и калища и сняг.
    Your conscience is all you can take to your grave.

Страница 3 от 3 ПървиПърви 123

Правила за публикация

• Вие не можете да публикувате нови теми
  • Вие не мжоете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да добавяте прикачени файлове
  • Вие не можете да редактирате собствените публикации
  •