Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сваляне на боя!?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Сваляне на боя!?

    Бих искъл да попитам къде (около Пловдив) могат да ми почистят (свалят боят) рамка на мотор с пясъкоструйка???
    Ако някой се сеща за друг начин, да сподели идеята!
    Благодаря предварително!
    Kawasaki KDX 220 R (Jabcho tuning)>Gas Gas EC300>Beta 300RR

  • #2
    До: Сваляне на боя!?

    Ако някой се сеща за друг начин, да сподели идеята!
    Благодаря предварително![/quote]
    става и с пароструйка(истинска-от онези кито горят нафта) настроена на 100-120 градуса

    Коментар


    • #3
      До: Сваляне на боя!?

      Сещам се за няколко начина,но зависи какво е покритието което ще се премахва.
      1.Т.н. смивка,Терминатор ма Мегахим и на Боди го има,не се сещам за номера.Няма да свърши работа ако рамката е боядисана прахово.
      2. Пистолет за горещ въздух,загряваш,и ако покритието почне да се нагъва и да "кипи",остъргваш с шпакла.
      3.Ламелни дискове за флекс (тези с много малки лисчета шкурка в/у тях),с едрина на абразива 60,80 или 100.Вчера с такива дискове почистих капацете на картера и клапаните на едно ДВГ.За съжеление при този метод остават "глухи" зони където ще трябва да се ползва друг абразив.
      На песъкоструи е найІефикасно,но ако няма и горните начини вършат работа.
      Успех.
      Прикачени файлове
      Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

      Коментар


      • #4
        До: Сваляне на боя!?

        Вместо тия ламелени дискчета може с телена четка за флекс.С нея не се наранява метала както с дискчетата.
        Луд умора нема,само се поти!!!

        Коментар


        • #5
          До: Сваляне на боя!?

          Най-ефективно е вана с киселина и след това пароструйка,но това съм го гледал по Дискавъри.Там има бюджет,а дали го правят някъде в Б-я... ???
          Освен популярните препарати ,виж и тук има .
          Успех!

          http://www.chimatech.bg/product1.htm
          http://www.fluxbg.com/?page=catalog#11
          Густо майна , пътят свърши !!!

          Коментар


          • #6
            До: Сваляне на боя!?

            Като стана дума за дискавъри - "содоструй" (пасъкоструй със сода бикарбонат) Всичката боя пада, без да пипне метала. Обаче май е скъпо, и не знам тук дали някой го прави.

            Само си представи цената за няколко чувала сода. А не знам дали можеше да се използва повторно.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #7
              До: Сваляне на боя!?

              Благодаря за на всички за дадените от вас съвети!!! Ще пробвам някои от тях!
              Kawasaki KDX 220 R (Jabcho tuning)>Gas Gas EC300>Beta 300RR

              Коментар


              • #8
                До: Сваляне на боя!?

                В с.Марково има пясъкоструй но не знем къде е .
                Ще трябва питаш в селото.

                Коментар


                • #9
                  До: Сваляне на боя!?

                  Първоначално публикуван от 4kdef Преглед на мнение
                  В с.Марково има пясъкоструй но не знем къде е .
                  Ще трябва питаш в селото.
                  Ей това май най-ще ми свърши работа! Мерси колега!
                  Kawasaki KDX 220 R (Jabcho tuning)>Gas Gas EC300>Beta 300RR

                  Коментар


                  • #10
                    До: Сваляне на боя!?

                    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                    Като стана дума за дискавъри - "содоструй" (пасъкоструй със сода бикарбонат) Всичката боя пада, без да пипне метала. Обаче май е скъпо, и не знам тук дали някой го прави.

                    Само си представи цената за няколко чувала сода. А не знам дали можеше да се използва повторно.
                    Колега със тази сода правят курабийки Да не е бил кварцов пясък?
                    Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
                    New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

                    Коментар


                    • #11
                      До: Сваляне на боя!?

                      Не, сода. Сода бикарбонат. Била по-твърда от боята, но не закачала желязото. С пясъкоструй ако прекалиш изтънява ламарината, затова това ползват. Сваляха боята на една американска каручка. Да я правят хотрод.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Сваляне на боя!?

                        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                        Не, сода. Сода бикарбонат. Била по-твърда от боята, но не закачала желязото. С пясъкоструй ако прекалиш изтънява ламарината, затова това ползват. Сваляха боята на една американска каручка. Да я правят хотрод.
                        Някъде да продават 200-300 кг сода на едро
                        DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                        Skype: pach_bs

                        Коментар


                        • #13
                          До: Сваляне на боя!?

                          Знам ли Сигурно. Ама на каква цена е въпроса.

                          Иначе съм готов да похарча някой лев - ей така за пробата. Обаче нямам приятел или познат с пясъкоструй.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Сваляне на боя!?

                            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                            Знам ли Сигурно. Ама на каква цена е въпроса.

                            Иначе съм готов да похарча някой лев - ей така за пробата. Обаче нямам приятел или познат с пясъкоструй.
                            Утре съм на пясъкоструй ама няма време да търся сода
                            DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                            Skype: pach_bs

                            Коментар


                            • #15
                              До: Сваляне на боя!?

                              Първоначално публикуван от Ivan Minkov Преглед на мнение
                              Ей това май най-ще ми свърши работа! Мерси колега!
                              Здравей Минков намери ли пясъкоструй
                              Поздрави

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X