Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Оптика за Hatsan 125

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Оптика за Hatsan 125

    не се стърпях, запретнах ръкави и я разчерковах , още до като е разглобявах почнах да виждам доста стружки по пружина спусъка и т.н. а като махнах буталото намерих цяла шупла, беше си направила място в метална част на бутало около която се слага маншона - късмет , махна я , малко е деформирала метала и от страната на буталото и от цилиндъра, но мисля, че не е проблем.Иначе и по маншона имаше забити стружки но за щастие мн мънички и не са го разкъсали или деформирали, почистих всичко , смазах и сега съм доволен от себе си .. .
    сега мисля да скъся приклада малко че мн дълъг ми идва , а и така ще мога да хващам оръжието по напред, като така тежеста става доста по балансирана.
    gsm - 0899388807

    Коментар


    • #32
      До: Оптика за Hatsan 125

      Аз на хатсана торпедо 150-5.5 съм си сложил оптика Гамо 3-9х32 и е над 1000 изстрела,слава богу още се държи

      Коментар


      • #33
        До: Оптика за Hatsan 125

        Тази Оптика KONUS 3-12x40 дали ще издържи на ХАТСАН 125 5.5. Препоръчайте ми и някаква стойка за нея.

        Коментар


        • #34
          До: Оптика за Hatsan 125

          Всички видове оптики са подходящи за Хатсан125,ако пушката е с изправна / пневматична група/ тоест изрядно уплътнен маншон,идеално уплътнение между цевта и цилиндъра.Ако маншона е износен ,удара на буталото е брутален,тъй като няма въздушна възглавница за да го спре.Тогава и оптика от 2000 лева ще замине в коша..........................................Имам такава пушка,но е с маншон от ГАМО ,няма вяра на уж оригиналните маншони за Хатсан по магазини и сергии Нямям проблеми с оптиките .

          Коментар


          • #35
            От: Оптика за Hatsan 125

            Оптиката за хатсан е трудна работа аз купих на моя оптика симонс 100 лв. монтаж 30 лв 1 кутиика чашки и оптиката се строши
            за хатсан препоръчвам руска оптика или някоя по скъпичка без варио

            Коментар


            • #36
              От: Оптика за Hatsan 125

              Имал съм този модел пушка оборудван с газова пружина на 90кг. При замерванията с рогат хронограф даваше 260 м/с с 1г. чашка. Отката се получава първо от сгъстения въздух, след което идва и този от удара на буталото в самото дъно на цилиндъра. Оптиката трябва да е предвидена за такова натоварване. Leapers имат разработена такава система наречена True Strenghthttp://www.pyramydair.com/swf/leapers-ts.html
              Такава оптика монтирана с помощта на моноблок гарантирано издържа върху Hatsan 125. По-големия проблем при мен беше да се науча да стрелям точно с тази пушка - при различните начини на прикладване даваше и различни резултати.
              Honda CR-V 1-st Generation

              Коментар


              • #37
                От: Оптика за Hatsan 125

                Може ли без да разглобявам пушката да разбера дали маншета ми е в добро състояние , имам Hatsan 125 TH стрелял съм с нея три дена около 500 чашки? Като я купих нова не съм я разглобявал да я чистя!И друг въпрос маншета като се деформира или накъса много ли отслабва пушката или съвсем малко ? мс за отговорите преварително.

                Коментар


                • #38
                  От: Оптика за Hatsan 125

                  Първоначално публикуван от dido0 Преглед на мнение
                  Може ли без да разглобявам пушката да разбера дали маншета ми е в добро състояние , имам Hatsan 125 TH стрелял съм с нея три дена около 500 чашки? Като я купих нова не съм я разглобявал да я чистя!И друг въпрос маншета като се деформира или накъса много ли отслабва пушката или съвсем малко ? мс за отговорите преварително.
                  Може. При заредена пушка БЕЗ СЪЧМА В ЦЕВТА смукваш през надулника. Трябва да държи вакуум. Същото и при незаредена. Ако изпуска, но не много бързо значи пушката не е много отслабнала.. Също така ако при изстрел отката е станал по-силен и рязък значи маншета е заминал. То всъщност това е основния проблем, поради което се налага смяна на маншета- силния откат, понеже разбива частите на пушката и оптиката ако има такава. Щом не си я отворил при покупката е възможно маншета да е прегорял от запалването на маслото, с което е била смазана, за да не ръждяса. Маншета не е скъп, с малко четене и станок може да си го смениш и сам, за да си спокоен. Резервна част въздушни пушки Уплътнител за Хатсан 125 (маншет)

                  Коментар


                  • #39
                    От: Оптика за Hatsan 125

                    Ами човека от магазина от кадето я купех каза че пружината е мн силна и трудно се разглобявала ако нямаш подходящи инструменти така ли е? И мерси за отговора.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Оптика за Hatsan 125

                      И един колега в друг форум е обяснил как я е разглобил и какво подоброния е направил , но не виждам да е ползвал някакви специални инструменти!

                      Коментар


                      • #41
                        От: Оптика за Hatsan 125

                        http://forum.sotisbg.com/viewtopic.php?t=4015

                        Коментар


                        • #42
                          От: Оптика за Hatsan 125

                          Задължително да се разглоби и почисти Айшето.При сглобяването никакво смазване в цилиндъра и цевта ,това води до дизелене при изтрел .За оптиката е въпрос на късмет но най вероятно ще умре освен ако не се закупи модел надхвърлящ няколко пъти цената на пушката но не е на 100% сигурно.абе най добре пцп пушка

                          Коментар


                          • #43
                            От: Оптика за Hatsan 125

                            Мерси за съвета.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Оптика за Hatsan 125

                              Здравейте,
                              Някой може ли да ми препоръча добър майстор в Стара Загора.
                              Благодаря.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X