Страница 2 от 3 ПървиПърви 123 ПоследенПоследен
Резултати 21 до 40 от 44

Тема: Оптика за Hatsan 125

Място
    Русе
    Публикации
    754
    Точки (при гласуване)
    9

По подразбиране До: Оптика за Hatsan 125

Цитат Мнение на nedialko dimitrov Преглед на публикациите
    За отварянето на чисто нова пушка дори с наи добри намерения въобще несъм съгласен но пушката си е собственост на човека броил пари за нея и може да прави с нея каквото си пожелае
    Специално за Хатсан категорично трябва да се отвори и почисти повярвайте казвам го от личен опит!В почти всички Хатсани има стружки в цилиндъра и при първите няколко истрела се наранява маншета и от там започва да троши оптиките.Иначе взех Единберг 4х32 и за сега(250 истрела) съм доволен.
    Николай Папазов

Място
    София
    Публикации
    1,924
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    0

Цитат Мнение на kokoff Преглед на публикациите
    В почти всички Хатсани има стружки в цилиндъра и при първите няколко истрела се наранява маншета и от там започва да троши оптиките.
    Значи аз съм уцелил свестен Хатсан, а маншета няма нищо общо с оптиката. Както обясних по-горе, оптиките се чупят от двойният откат.

Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    0

продавам Hatsan 125 TH на около 3 месеца и половина СПЕШНО сабирам пари за GAMO. Пишете на clever_boy_tn@abv.bg. Смазана и съм изтрелял една кутийка гамо рокет и половин от тия дето са някви турски ефтини и едни сръбски произвотство на SR"MAR"Beograg

Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    0

Post До: Оптика за Hatsan 125

гледах коментари от този форум и други и се ориентирам кам тези 2 оптики дали ще има проблем с тях Хатсана mod 125(да ги направи на трески или нещо подобно)
    1.http://www.johngunshop.com/articlede...?ArticleID=677
    2.http://www.johngunshop.com/articlede...?ArticleID=597
    поздрави!

Място
    Хасково
    Публикации
    37
    Точки (при гласуване)
    6

И аз да се саветвам с вас.Значи взех си наскоро такъв хътсан 6,35мм и отидох да го пробвам.Когато заредих пушката и тъкмо да мушна съчмата спусъка истърва и цевта ме шлятна по главата не се смейте..та като ме плясна здраво 3-4 секунди не зная къде съм изтървах пушката и седя като пирон направо ме зашемети.После видях че самата цев се е вдигнала леко нагоре.Това оръжие е с бая сила как може да правят компромис с качеството.Аз имам и ИЖ22 от 16 годишен съм с нея и досега съм и сменил само пружината.Лека,малка,силна и много точна.А този хатсан щеше да ме отрепе на 20-тия истрел.И сега въпроса ми е :-как да оправя цевта?

Място
    Казанлък
    Публикации
    809
    Точки (при гласуване)
    11

Цитат Мнение на App Преглед на публикациите
    гледах коментари от този форум и други и се ориентирам кам тези 2 оптики дали ще има проблем с тях Хатсана mod 125(да ги направи на трески или нещо подобно)
    1.http://www.johngunshop.com/articlede...?ArticleID=677
    2.http://www.johngunshop.com/articlede...?ArticleID=597
    поздрави!
    Leapers са здрави и хубави оптики ама точно с хасанчо не рискувай
    намери си по руските битаци една от онези старите оптики от войната

там поне е сигурна работата, че този изверг досега ми е строшил гамо, бушнел и едно таско докато бе на път и то да си замине го подмених с една руска - заспа...
    Има подпис - има проблем...

Място
    Горубляне/София
    Публикации
    372
    Точки (при гласуване)
    8

Цитат Мнение на IvanBinev Преглед на публикациите
    И аз да се саветвам с вас.Значи взех си наскоро такъв хътсан 6,35мм и отидох да го пробвам.Когато заредих пушката и тъкмо да мушна съчмата спусъка истърва и цевта ме шлятна по главата не се смейте..та като ме плясна здраво 3-4 секунди не зная къде съм изтървах пушката и седя като пирон направо ме зашемети.После видях че самата цев се е вдигнала леко нагоре.Това оръжие е с бая сила как може да правят компромис с качеството.Аз имам и ИЖ22 от 16 годишен съм с нея и досега съм и сменил само пружината.Лека,малка,силна и много точна.А този хатсан щеше да ме отрепе на 20-тия истрел.И сега въпроса ми е :-как да оправя цевта?
    Нова цев брато 45лв мисля ,че беше за 125 във интернет магазина Бункера имат много резервни чсти за Асан. А до оптиката аз имам 125 OD TH и вече към 1000 истрела оптиката не е мраднала водят я някъкъв подобрен модел на Таско и Бушнел 3-9Х40Е ходя на лов с нея за зайци лисици патици и е много добра доволен съм от нея много .

П.П За разглобяването на Асана аз съм категорично "да" имам два Хасана 80 и 125цата и в двата имаше струшки мнооого струшки внимателно почистете и смазвайте .Даже пуснете малко масалце в цевта та като грамне вади яко пушек кеф.
    Прикачени картинки Прикачени картинки
    LIVE TO RIDE/RIDE TO LIVE

Място
    Гоце Делчев
    Публикации
    333
    Точки (при гласуване)
    5

лошо .. аз си взех една хасанка 125 употребявана на 200-250 изтрела, не е била почиствана , дали има смисъл тепърва да я разглобявам или вече е късно .
    иначе пушкалото си е яко, не усещам да и е намалена силата .
    gsm - 0899388807

Място
    София
    Публикации
    1,419
    Точки (при гласуване)
    13

Цитат Мнение на dradonov Преглед на публикациите
    лошо .. аз си взех една хасанка 125 употребявана на 200-250 изтрела, не е била почиствана , дали има смисъл тепърва да я разглобявам или вече е късно .
    иначе пушкалото си е яко, не усещам да и е намалена силата .
    Няма смисъл. И аз се полъгах по оръжейните форуми. Разглобявам, сглобявам. Не намерих никакви стружки и в двата ми Хатсана. Явно са се научили да ги правят добре. А щом за 250 изстрела не се е скапала, няма за какво да се притесняваш. То, ако има нещо такова, става още при първите 50-60 изстрела.
    Всичко готино на този свят е или незаконно,или неморално или вредно за здравето.
    -----------------------------------------------
    Питието определя съзнанието...:P.
    -----------------------------------------------
    :!: 0887770735

Място
    Горубляне/София
    Публикации
    372
    Точки (при гласуване)
    8

Абе незнам на първя ми Асан не го чистих прочетох малко разглобих го се хванах за главата айде нов маншет пружина на новата пак както ми я доставиха я разглобих и пак имаше a е последен модел OD 125 TH .
    LIVE TO RIDE/RIDE TO LIVE

Място
    Гоце Делчев
    Публикации
    333
    Точки (при гласуване)
    5

не се стърпях, запретнах ръкави и я разчерковах , още до като е разглобявах почнах да виждам доста стружки по пружина спусъка и т.н. а като махнах буталото намерих цяла шупла, беше си направила място в метална част на бутало около която се слага маншона - късмет , махна я , малко е деформирала метала и от страната на буталото и от цилиндъра, но мисля, че не е проблем.Иначе и по маншона имаше забити стружки но за щастие мн мънички и не са го разкъсали или деформирали, почистих всичко , смазах и сега съм доволен от себе си .. .
    сега мисля да скъся приклада малко че мн дълъг ми идва , а и така ще мога да хващам оръжието по напред, като така тежеста става доста по балансирана.
    gsm - 0899388807

Място
    Varna
    Публикации
    6
    Точки (при гласуване)
    0

Аз на хатсана торпедо 150-5.5 съм си сложил оптика Гамо 3-9х32 и е над 1000 изстрела,слава богу още се държи

Публикации
    63
    Точки (при гласуване)
    5

Тази Оптика KONUS 3-12x40 дали ще издържи на ХАТСАН 125 5.5. Препоръчайте ми и някаква стойка за нея.

Публикации
    3
    Точки (при гласуване)
    0

Всички видове оптики са подходящи за Хатсан125,ако пушката е с изправна / пневматична група/ тоест изрядно уплътнен маншон,идеално уплътнение между цевта и цилиндъра.Ако маншона е износен ,удара на буталото е брутален,тъй като няма въздушна възглавница за да го спре.Тогава и оптика от 2000 лева ще замине в коша..........................................Имам такава пушка,но е с маншон от ГАМО ,няма вяра на уж оригиналните маншони за Хатсан по магазини и сергии Нямям проблеми с оптиките .

Публикации
    40
    Точки (при гласуване)
    5

По подразбиране От: Оптика за Hatsan 125

Оптиката за хатсан е трудна работа аз купих на моя оптика симонс 100 лв. монтаж 30 лв 1 кутиика чашки и оптиката се строши
    за хатсан препоръчвам руска оптика или някоя по скъпичка без варио

Място
    София
    Публикации
    119
    Точки (при гласуване)
    5

Имал съм този модел пушка оборудван с газова пружина на 90кг. При замерванията с рогат хронограф даваше 260 м/с с 1г. чашка. Отката се получава първо от сгъстения въздух, след което идва и този от удара на буталото в самото дъно на цилиндъра. Оптиката трябва да е предвидена за такова натоварване. Leapers имат разработена такава система наречена True Strenghthttp://www.pyramydair.com/swf/leapers-ts.html
    Такава оптика монтирана с помощта на моноблок гарантирано издържа върху Hatsan 125. По-големия проблем при мен беше да се науча да стрелям точно с тази пушка - при различните начини на прикладване даваше и различни резултати.

Публикации
    5
    Точки (при гласуване)
    0

Може ли без да разглобявам пушката да разбера дали маншета ми е в добро състояние , имам Hatsan 125 TH стрелял съм с нея три дена около 500 чашки? Като я купих нова не съм я разглобявал да я чистя!И друг въпрос маншета като се деформира или накъса много ли отслабва пушката или съвсем малко ? мс за отговорите преварително.

Публикации
    63
    Точки (при гласуване)
    5

Цитат Мнение на dido0 Преглед на публикациите
    Може ли без да разглобявам пушката да разбера дали маншета ми е в добро състояние , имам Hatsan 125 TH стрелял съм с нея три дена около 500 чашки? Като я купих нова не съм я разглобявал да я чистя!И друг въпрос маншета като се деформира или накъса много ли отслабва пушката или съвсем малко ? мс за отговорите преварително.
    Може. При заредена пушка БЕЗ СЪЧМА В ЦЕВТА смукваш през надулника. Трябва да държи вакуум. Същото и при незаредена. Ако изпуска, но не много бързо значи пушката не е много отслабнала.. Също така ако при изстрел отката е станал по-силен и рязък значи маншета е заминал. То всъщност това е основния проблем, поради което се налага смяна на маншета- силния откат, понеже разбива частите на пушката и оптиката ако има такава. Щом не си я отворил при покупката е възможно маншета да е прегорял от запалването на маслото, с което е била смазана, за да не ръждяса. Маншета не е скъп, с малко четене и станок може да си го смениш и сам, за да си спокоен. Резервна част въздушни пушки Уплътнител за Хатсан 125 (маншет)

Публикации
    5
    Точки (при гласуване)
    0

Ами човека от магазина от кадето я купех каза че пружината е мн силна и трудно се разглобявала ако нямаш подходящи инструменти така ли е? И мерси за отговора.

Публикации
    5
    Точки (при гласуване)
    0

И един колега в друг форум е обяснил как я е разглобил и какво подоброния е направил , но не виждам да е ползвал някакви специални инструменти!

Страница 2 от 3 ПървиПърви 123 ПоследенПоследен

Сходни теми

1. Прострелка на нова карабина с оптика - технология и мнения...
    От Volk във форум Дългоцевно бойно оръжие
    Отговори: 130
    Последно мнение: 19-04-13, 14:19
  2. Продава се оптика Leupold VX-II 6-18x40
    От tech07 във форум Архив
    Отговори: 0
    Последно мнение: 24-01-08, 11:12
  3. "хилядните" при руската снайперова оптика
    От Stauffenberg във форум Дългоцевно бойно оръжие
    Отговори: 3
    Последно мнение: 11-01-08, 12:09
  4. Въпрос за оптика