Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Приспособление за завъртане на купето

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Приспособление за завъртане на купето

    От известно време се чудя как може да се направи някакво приспособление,което да се захваща в определени точки на купето,за да може то да се завърта и да се работи спокойно по дъното на колата.Въпроса ми възникна като се чудех как мога да направя това с моята ЗАЗ-ка,която така и не си намери купувач.Идеята е,че като е обърната настрани по-лесно ще мога на сваля окачването,спирачната система и ако има изгнило по пода да го обработя.Не ми е ясно и в кои точки на купето би могло да се захване такова приспособление без купето да се деформира.

  • #2
    До: Приспособление за завъртане на купето

    рамките, които съм виждал са за бояджиите - т.е. махнал си вече окачването, двигателя и т.н. и се захваща именно по точките на окачването или на заварки по роговете;
    Войната е мир, свободата е робство, невежеството е сила.

    Коментар


    • #3
      До: Приспособление за завъртане на купето

      Някъде бях виждал подобно съоръжение,захващането ставаше на главините на колелата,с фланци разпробити на размера на болтовете/шпилките за захващане на джантите.Ако си спомням правилно,дори "обръщането" на колата ставаше с хидравличен цилиндър.В каталози за сервизно оборудване ще да съм го срещал.
      А един познат имаше за Лада,такова,което се захваща на мястото на бронята,махат се броните,и ноа тяхно място монтираш едни рамки(доста масивни),с подвижно захващане в средата и си обръщаш колата на едната и на другата страна.

      ПП.ако е само за една кола,дали не е най-удачно,просто да я вдигнете с двама-трима приятели на една страна,върху една гума,немога да го обясня точно,сигурно си виждал така обърнати коли.
      Последно редактирано от taran; 26-02-08, 20:50.
      Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

      Коментар


      • #4
        До: Приспособление за завъртане на купето

        Виждал съм ги да.А навремето с подобни приспособления за глевините обръщахме нашата лада.Но понеже ще се прави бавно ЗАЗ-ката и ми трябва здраво и сигурно закрепване.А моята идея също беше дали е възможно да се закрепи това приспособление на отворите на броните и достатъчно надеждни ли са те?

        Коментар


        • #5
          До: Приспособление за завъртане на купето

          Първоначално публикуван от ГАЗ69 Преглед на мнение
          Виждал съм ги да.А навремето с подобни приспособления за глевините обръщахме нашата лада.Но понеже ще се прави бавно ЗАЗ-ката и ми трябва здраво и сигурно закрепване.А моята идея също беше дали е възможно да се закрепи това приспособление на отворите на броните и достатъчно надеждни ли са те?
          Ето,една скица на това за захващане на мястото за бронята.Качеството е кофти,но го снимах с телефона.Доколкото си спомням,беше доста мосивна конструкция.В средата,са две тръби,една в друга,така че като закрепиш автомобела,да го вдигнеш и да се завърти около оста.Имаше и винт или нещо подобно,което да фиксира оста,когато се завърти до желаното положение.
          Надявам се,въпреки нескопосаното обяснение,да съм бил полизен.
          Прикачени файлове
          Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

          Коментар


          • #6
            До: Приспособление за завъртане на купето

            Да,тази идея е наистина интересна.Би могло средната колона да се направи и като хидравличен крик,за да може с него да се повдига и сваля колата.Благодаря за конкретната информация!

            Коментар


            • #7
              До: Приспособление за завъртане на купето

              Първоначално публикуван от ГАЗ69 Преглед на мнение
              Да,тази идея е наистина интересна.Би могло средната колона да се направи и като хидравличен крик,за да може с него да се повдига и сваля колата.Благодаря за конкретната информация!
              Хидравличния крик е с ход 20-30 см,може да не е достатъчен за повдигане на колата в работно положение.И като имаш и стоика за отзад,стават два крика.Според мен е по- добре средната колона да е от две тръби една в друга,с разпробити отвори за застопоряване в повдигнато положение.Оста на завъртане,май трябва да се повдигне на 1/2-ра от ширината на колата и малко отгоре.
              Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

              Коментар


              • #8
                До: Приспособление за завъртане на купето

                Темата е старичка,но в неделя на вилата,попаднах на купчина стари броеве "Направи си сам".Ето още една идея за приспособление за обръщане на кола настране.Чертежа се вижда ясно,текста не е много добре,но снимките са правени с телефон.
                Прикачени файлове
                Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                Коментар


                • #9
                  До: Приспособление за завъртане на купето

                  Благодаря за снимките.Утре ще ги принтирам и ще ги разглеждам подробно.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Приспособление за завъртане на купето

                    Точно същата (или подобна) люлка днеска глегах пак във един стар вестник "направи си сам", ама беше с малко повече скици, утре ще го снимам ако не са го изхвърлили наще и ще пусна снимките.
                    Моите снимки...
                    https://www.facebook.com/Photography.by.Ivanko
                    https://500px.com/ivankoo

                    Коментар


                    • #11
                      До: Приспособление за завъртане на купето

                      Дори ако не те затруднява може да кажеш кой брой на вестника е и да го потърся в библиотеката дали случайно не е останал.Всъщност идеята ми е завъртането на колата да става не около мостовете,асамо на купето,за да може ходовата част да се свали и евентуално възстанови.Такава е първата схема,която е публикувана.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Приспособление за завъртане на купето

                        Имам стойки за обръщане на колата на страни. Застава под 90 градуса. Хващат се на мястото на колелата. Имат фланци с дупки, хванати с панти към останалата част от конструкцията. Има ограничител колата да не може да се претъркули. Няколко човека я вдигат и смъкват. За съжаление са на село и сега не мога да ти ги снимам. Супер практично е, например, когато си боядисваш колата.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Приспособление за завъртане на купето

                          Ето го какво представлява това на което попаднах във вестника
                          http://www.picvalley.net/u/670/1639289995.JPG
                          http://www.picvalley.net/u/834/1301445096.JPG
                          http://www.picvalley.net/u/980/211530001.JPG

                          Сори за качеството, ама фотото не може по-добре да снима страници без статив за тази цел

                          П.П. Иначе ние колите ги дигаме, като на рамката между вратите (ако са с 5 врати, ако са с 3 става по-сложно, че играят криковете) сложим въжето от макарата с определени "летвички" за укрепване и да не изкривява профила на колата и до сега не сме имали случей да се изкриви кола при вдигане.А от другата страна си е на гумите и се подпира, защото много често занасят задниците докато е дигат.
                          Моите снимки...
                          https://www.facebook.com/Photography.by.Ivanko
                          https://500px.com/ivankoo

                          Коментар


                          • #14
                            До: Приспособление за завъртане на купето

                            Намерих подобно нещо.Това ли е прословутата стойка? На нея вскаква кола може да се качи.
                            Прикачени файлове
                            диф сеуянин със самоует - www.rif4x4.bg

                            Коментар


                            • #15
                              До: Приспособление за завъртане на купето

                              Колега тая стойка се използва предимно за боядисване, не е добраидея да я използваш за стара (невъзстановена) машина, защото може да я изметнеш или нещо подобно. Другото е, че за една кола(джип) мисля не си заслужава да правиш. Иначе, ако сериозно решиш да я правиш (или някой друг) мога да ти изровя от дисковете с архивите някоя снимка на такова приспособление, или да ти начетрая тва дето ми е в главата (регулируемо-разглобяемо) без това, напролет мился да спретна едно...
                              VW Beetle 1200-1954/57/59/60/65 VW Beetle 1300-1970/72 / VW Transporter 1500-65 / VW Transporter 1600-74 / VW&Wartburg 4x4 Buggy / Trabant 600 - 62
                              SXS-Restorations 0886513079
                              Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. - К.Иречек

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X