Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Новият ферибот при Никопол - Турну Магуреле

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Новият ферибот при Никопол - Турну Магуреле

    Обещават най-накрая да го открият на 03.03.2008 !!! Няма да е работен ден и ако е вярно ще отида на откриването и ще направя снимки. Ще си пусна и описание на събитието! Дано!
    До сега нещата се развиваха по този начин:
    Фериботът Никопол - Турну Мъгуреле ще се даде на концесия

    Дата: 11.02.2008
    До края на март ще се избере концесионер, който да извършва превоза от българска страна при трансграничния фериботен комплекс Никопол - Турну Мъгуреле, съобщиха от областната администрация в Плевен. Обектът е пред завършване и предстои да бъде пуснат в експлоатация до 3 март. Дотогава собствеността върху изградените активи ще бъде прехвърлена от Министерството на регионалното развитие и благоустройството (МРРБ) на Министерството на транспорта. Избраният концесионер ще трябва да закупи и плавателен съд, който да обслужва терминала от българския бряг, тъй като румънците разполагат с такъв от една година.
    По проект двете превозни средства трябва да извършват общо 12 курса на ден, като всеки ще превозва средно по 6 тира и 30 коли. Изпитанията на плавателните съдове трябваше да започнат още през юли и август миналата година, а на 30 септември трябваше да бъде открит и завършен комплексът от българска страна.
    Строителството беше забавено заради високите води на Дунава през лятото. Комисията по строителен надзор от своя страна е върнала обекта за преасфалтиране, което ще отложи реалното приключване поне с още един месец. Процедурата по избора на концесионер може да продължи поне 6 месеца.
    Договорите за строителството на ферибота бяха сключени в края на 2004 г. Проектът стартира в началото на 2005 г., а приключването му беше отлагано на няколко пъти миналата година. Общата стойност на комплекса в Никопол и огледалния проект в Турну Мъгуреле е близо 5 млн. евро. Финансирането е по програма ФАР - Трансгранично сътрудничество между България и Румъния (75%), и от българския бюджет (25%).



    Друг вестник
    Търсят ферибот за терминала Никопол-Турну Мъгуреле

    Дата: 23.02.2007
    Вече се търси да бъде закупен фериботен кораб, който да обслужва от българска страна изграждащия се терминал на р. Дунав при Никопол-Турну Мъгуреле. Със съдействието на Министерството на транспорта въпросът трябва да бъде решен до края на март, съобщи БТА, позовавайки се на кмета на Никопол Любен Лаков.
    Лаков уточни, че румънците вече имат закупен кораб. По проект двете превозни средства ще извършват общо 12 курса на ден, на един курс ще превозват през реката по 6 ТИР-а и 30 леки автомобила.
    Кметът на Никопол посочи, че всички съоръжения на фериботния комплекс на българския бряг се очаква да бъдат завършени до края на април. В момента на площадката са готови като строителни работи сградата за администрацията и халетата за митническа проверка, работи се по изграждането на ро-ро рампата за акустиране на ферибота. Нейната най-ниска част ще бъде 14.50 м., което ще гарантира работа на терминала независимо от нивото на реката, посочи Лаков.
    До момента в съоръжението са вложени 80 хиляди куб.м. инертни материали и 5 хиляди кубика бетон. В строителните работи са ангажирани около 120 души, повече от 20 са от Никопол. През август на обекта ще се извършват само довършителни работи и се очаква през септември той да бъде пуснат в пълна експлоатация, уточни Лаков.

    Друг вестник

    До края на април ще бъдат изградени всички съоръжения в българската част на трансграничния фериботен комплекс Никопол - Турну Мъгуреле. Това съобщи инж. Петър Железов, представител на холдинг "Пътища", който е изпълнител на обекта в Никопол. На територията на терминала по проект трябва да бъдат изградени административна сграда и помещение за митническа проверка и дезинфекция. Вече са готови администрацията и халетата и активно се работи по изграждането на ро-ро рампата, на която ще акостира фериботът, обясни Желязков. Той допълни, че най-ниската част на рампата е 14.50 м, което гарантира работа на терминала независимо от нивото на реката. Изградена е и защитна стена с дължина 130 метра. Строителството на фериботния комплекс в Никопол стартира в края на миналата година и въпреки забавянето заради пълноводието на Дунав върви по график. Всички съоръжения ще са готови до края на април, а довършителните процеси трябва да приключат до август, уточниха от холдинга. В момента на площадката работят 120 човека. Общата стойност на проекта е 5 млн. евро, от които 30% са осигурени от бюджета. Комплексът е разположен на 14 хил. кв.м, като 6 хил. от тях са изградени върху насипни конструкции навътре в реката.


    Вече се виждат очертанията и на "огледалния" комплекс, който се изгражда на румънска територия при Турну Мъгуреле. Той ще бъде по-различен от българския и неговото строителство е много по-лесно, защото се работи на готов терен, а не на подводни части, обясни Желязков. Сериозен проблем се оказва закупуването на ферибот от българска страна, който да обслужва отсечката, сподели кметът на Никопол Любен Лаков. Румънската страна вече е купила кораб, а ние все още преговаряме, допълни кметът. Той уточни, че въпросът се обсъжда в Министерството на транспорта. Най-вероятно няма да бъде купуван нов фериботен кораб, а ще бъде докаран използван плавателен съд, който да отговаря на параметрите на комплекса. Очаква се до края на март този въпрос да бъде решен, категоричен е Лаков. По проект фериботът ще прави 12 курса на ден - по 6 на румънския и на българския кораб.


    Още не можем в нашия край да разберем датата на пускането на ферибота и както се разбира ще има някаква етапност в процеса и довършителни работи, които няма да са свързани с неговото пускане и функциониране. Понеже пуска се забави с 1 година нищо чудно да бъдем приятно изненадани
    както се чува, за националния празник! Дано!
    Последно редактирано от gtsvg; 23-02-08, 08:00.

  • #2
    До: Новият ферибот при Никопол - Турну Магуреле

    Продължават нещо да работят и май хич не си дават зор, сякаш това не е обект с международно значение....

    Коментар


    • #3
      До: Новият ферибот при Никопол - Турну Магуреле

      Нещо повече - чува се , че камъните, които караха цяла година през Гулянци за насипите били от хигроскопичен варовик и започнали да се размиват и потъват. От там цялата инфраструктура започнала да "потъва" - гние, цепи се и се руши!!! Започвали основен ремонт!!! Преди откриването!!! Това се говори!

      Коментар


      • #4
        До: Новият ферибот при Никопол - Турну Магуреле

        Първоначално публикуван от gtsvg Преглед на мнение
        Нещо повече - чува се , че камъните, които караха цяла година през Гулянци за насипите били от хигроскопичен варовик и започнали да се размиват и потъват. От там цялата инфраструктура започнала да "потъва" - гние, цепи се и се руши!!! Започвали основен ремонт!!! Преди откриването!!! Това се говори!
        Ма***а им бе! Цялата държава гние , цепи се и се руши! Тия са за съд - незабавен , по бързата процедура и да вървят да чукат камъни каквито трябват за насипите. Не такива от които се прави вар!!!

        Коментар


        • #5
          До: Новият ферибот при Никопол - Турну Магуреле

          Първоначално публикуван от Тихомир Севов Преглед на мнение
          Ма***а им бе! Цялата държава гние , цепи се и се руши! Тия са за съд - незабавен , по бързата процедура и да вървят да чукат камъни каквито трябват за насипите. Не такива от които се прави вар!!!
          Остави, ами останахме без пътища от грамадните фордове и татри, дето нацепиха и къщите на хората!

          Коментар


          • #6
            До: Новият ферибот при Никопол - Турну Магуреле

            Като отварях темата и видях датата бях убеден че няма да е спазена .Единственото ни спасение да ни превземат държавата и някой друг да ни управлява
            SUZUKI SAMURAI
            http://htftp.domainbg.com/icofresh/a...m/new-logo.jpg

            Коментар


            • #7
              До: Новият ферибот при Никопол - Турну Магуреле

              Ицо , никой не ни ще бе братче! Кой е луд да си вкарва таралеж в гащите?!? Ами че нали и него ще го завлечем на дъното , те хората не са слепи!
              Само като ни погледнат историята и като видят , че всеки , който ни е бил съюзник все е губил по нещо - я войни , я територии - и ще избягат с писъци колкото се може по-далеко....(

              Коментар


              • #8
                До: Новият ферибот при Никопол - Турну Магуреле

                На мен ми е страшно обидно и се чувствам унизен!
                на румънския бряг всичко е готово и корабът им стои на котва...

                Коментар


                • #9
                  До: Новият ферибот при Никопол - Турну Магуреле

                  Първоначално публикуван от gtsvg Преглед на мнение
                  На мен ми е страшно обидно и се чувствам унизен!
                  на румънския бряг всичко е готово и корабът им стои на котва...
                  Оф , да ти кажа ли , че аз почвам да се срамувам че съм българин - нещо , което ако ми го бяха казали преди 15-тина години щеше да звучи невероятно! А тъй като гледам , ми се струва че не съм сам и това е още по-унизително.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Новият ферибот при Никопол - Турну Магуреле

                    Не, не се срамувам, че съм българин, а ме е яд че управляващите ме карат да се чувсвам унизен , че съм българин! Това ,като че ли им е станало доктрина - те да ни карат да се чувстваме нищожества! Вече ежедневно, ежечасно и ежеминутно - брътвежи за кво ли не, на фона на ежеминутни супер големи гафове на различни нива и сфери! Сутрин ставаш с едни умопрамачителни "новини", вечер лягаш с други! Тия спирка нямат! Те са психари - загубили са чувство за мярка, за време, за място и пространство! Те са с раздвоение на личността, те са с халюцинации, те са с различни фобии или афекти! Те са всичко свързано с психиатрията! и ни управляват!

                    Коментар


                    • #11
                      До: Новият ферибот при Никопол - Турну Магуреле

                      Казват, че съвсем скоро ще бъде пуснат... Назначавали хора за персонала на комплекса. Ще следя и съобщавам...

                      Коментар


                      • #12
                        До: Новият ферибот при Никопол - Турну Магуреле

                        Първоначално публикуван от gtsvg Преглед на мнение
                        Казват, че съвсем скоро ще бъде пуснат... Назначавали хора за персонала на комплекса. Ще следя и съобщавам...
                        Ех, мечти.
                        Гена, те така разправяха и за откриването на Националния празник, ама както виждаш - минаха вече 3 месеца от тогава ....
                        А пък народа в крайбрежните общини - Никопол и Гулянци толкова се надява, че като тръгне най-сетне ферибота, може да се посъвземе икономически населението.
                        Остава да чакаме и да стискаме палци всичко да е ОК, най-накрая.
                        proud founder of Anna Veith fan club Bulgaria
                        NISSAN Terrano II R20 2.7 TDi [A1 Rh+]
                        Заедно в борбата срещу злокачествените мозъчни тумори

                        Коментар


                        • #13
                          До: Новият ферибот при Никопол - Турну Магуреле

                          Щели за празника на Никопол да го пуснат, а сега били почнали пробни изпитания да правят... А празникът на града е август месец...

                          Коментар


                          • #14
                            До: Новият ферибот при Никопол - Турну Магуреле

                            Първоначално публикуван от gtsvg Преглед на мнение
                            Не, не се срамувам, че съм българин, а ме е яд че управляващите ме карат да се чувсвам унизен , че съм българин! Това ,като че ли им е станало доктрина - те да ни карат да се чувстваме нищожества! Вече ежедневно, ежечасно и ежеминутно - брътвежи за кво ли не, на фона на ежеминутни супер големи гафове на различни нива и сфери! Сутрин ставаш с едни умопрамачителни "новини", вечер лягаш с други! Тия спирка нямат! Те са психари - загубили са чувство за мярка, за време, за място и пространство! Те са с раздвоение на личността, те са с халюцинации, те са с различни фобии или афекти! Те са всичко свързано с психиатрията! и ни управляват!
                            Аз не се срамувам, ТЕ да се ЗАСРАМЯТ (ама Няма такова нещо), аз моята част си я Върша всеки ден - Изучих се (отдавна беше), Отбих дори военна служба и ВСЕКИ месец си ПЛАЩАМ ДАНЪЦИТЕ - като Поп, работя и допринасям за общото благо доколкото мога (не е много, ама ако всеки си е на мястото - ще се Оправим)

                            Коментар


                            • #15
                              До: Новият ферибот при Никопол - Турну Магуреле

                              След още две години - пореден (дано да е последен) опит за откриване на ферибот-а.

                              Утре откриват ферибота Никопол - Турну Мъгуреле
                              Фериботният комплекс Никопол - Турну Мъгуреле ще бъде официално открит утре, 19 март. Лентата ще прережат министър - председателите на Република България и на Румъния - Бойко Борисов и Емил Бок. Това съобщават от пресцентъра на Областна администрация Плевен.....
                              от тук: http://dariknews.bg/index.php
                              proud founder of Anna Veith fan club Bulgaria
                              NISSAN Terrano II R20 2.7 TDi [A1 Rh+]
                              Заедно в борбата срещу злокачествените мозъчни тумори

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X