Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тампон на двигателя

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Вижте снимките, дали визуално са здрави тампоните на двигателя?

    Първоначално публикуван от trophy_hunter1 Преглед на мнение
    Здравейте,доста километри вече навих със скъсан тампон като подлагах транспортна лента между планките,но от 4 месеца колата ми е единствена и ежедневна та дойде момента за малко по сериозна профилактика,но проблема е че пари НЯМА а не мога и да я спра за двийение поради спецификата на работата ми та молбата ми е ако няко иа излишни планки от такаж тампон да ми ги даде сре6ту заплаштане или пак аз да му върна моите после.Поздрави
    1. Каква е Фронтерата?
    2. От къде си?
    3. Щом нямаш време, провери ли някъде за втора употреба из моргите?

    Имам излишен скъсан тампон от Фронтера 2.2i, дълга база, набор 97. Ако ти влиза в употреба е твой. Само си поемаш куриерските такси. Аз също нямам никакво свободно време и затова си купих (визуално нов) за 20 лева от автоморга.

    Коментар


    • От: Вижте снимките, дали визуално са здрави тампоните на двигателя?

      Първоначално публикуван от stroil Преглед на мнение
      1. Каква е Фронтерата?
      2. От къде си?
      3. Щом нямаш време, провери ли някъде за втора употреба из моргите?

      Имам излишен скъсан тампон от Фронтера 2.2i, дълга база, набор 97. Ако ти влиза в употреба е твой. Само си поемаш куриерските такси. Аз също нямам никакво свободно време и затова си купих (визуално нов) за 20 лева от автоморга.
      Прав си колега много пропуски имам,фронтерата е 2.0i от София съм ще се поинтересувам дали е същия и ако да ще ти пиша.Благодарско
      877104344

      Коментар


      • От: Вижте снимките, дали визуално са здрави тампоните на двигателя?

        Първоначално публикуван от trophy_hunter1 Преглед на мнение
        Прав си колега много пропуски имам,фронтерата е 2.0i от София съм ще се поинтересувам дали е същия и ако да ще ти пиша.Благодарско
        Цялата работа е под 1 час. Не ти трябват планки и други глупости, купи си тампон от москвич и при някой с електрожен свали си стария за 10 минути работа е заварява ти го и качвате още 10 минути.
        no signature no problems

        Коментар


        • От: Тампон на двигателя

          Малко инфо за колегите с FRONTERA-B 2,2 TDI,не давайте луди пари за Десен оригинален тампон,а го заменете с тампон от
          Москвич 412,който пасва съвсем точно.За да го смените трябва задължително да свалите лапата от двигателя и след тава да
          я разпробиете със свредло 13 мм по средата за да можете да захванете москвичовият тампон към нея посредством болт 12х30 мм.
          За да захванете тампона към планката която ляга на гредата в коша са необходими два броя болта 8х25 мм. с фрезенгова глава и
          две самозаконтрящи се гайки 8 мм.Когато имате тези материали можете да се захващате за работа,която ще ви отнеме около 3 часа.

          Коментар


          • От: Тампон на двигателя

            Такаа... преди време при ремонт по мотора, когато бе изваден от коша се оказа, че му е скъсал левия тампон. Известният колега, който ми прави ремонта ми даде акъл да го ремонтираме при някакъв човек за 80лв. Този ремонт изкара около две години В този ред на мисли по-добре не се хващайте с подобни експерименти, а си купувайте втора употреба тампони, или преправяйте москвичови В този ред на мисли... как се сваля левия тампон на моя мотор от подписа? Като сменях маслото на предния диф ми стана ясно, че единственият шанс е от долу някак...
            ОФА КБ X20SE + метан

            Коментар


            • От: Тампон на двигателя

              Ми как, развиваш му гайката и надигаш мотора със крик за картера. Става лесно правих го без канал!
              Поздрави!
              Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

              А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

              Коментар


              • От: Тампон на двигателя

                Първоначално публикуван от EXALIBUR Преглед на мнение
                Ми как, развиваш му гайката и надигаш мотора със крик за картера. Става лесно правих го без канал!
                Поздрави!
                Той май говори за другия ляв тоя дето е под колектора.
                no signature no problems

                Коментар


                • От: Тампон на двигателя

                  Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                  Той май говори за другия ляв тоя дето е под колектора.
                  Баш за него иде реч... Иначе това с повдигането на мотора с крик подпрян баш на картера никога не съм го разбирал
                  ОФА КБ X20SE + метан

                  Коментар


                  • От: Тампон на двигателя

                    Първоначално публикуван от VladimCho Преглед на мнение
                    Баш за него иде реч... Иначе това с повдигането на мотора с крик подпрян баш на картера никога не съм го разбирал
                    съвсем се оплетох с тия фронтери имал съм от 3-те мотора и всичко ми е каша... ако говориш за тоя от към шофьорската страна Ескалибура е прав, много е лесно, подпираш мотора дето ти е кеф сваляш гайката на тампона и вдигаш леко с крика, излиза за норматив, другия десния обаче беше нещо много крив....
                    no signature no problems

                    Коментар


                    • От: Тампон на двигателя

                      За левия питам демек шофьорския, ако говорим за кола с необратен волан Благодаря за мненията, като гледах снимките разбрах, че имсм да развия две 14-ки и една 19-ка.
                      ОФА КБ X20SE + метан

                      Коментар


                      • От: Тампон на двигателя

                        Днес звъннах в булвария за десен тампон на 2.2DTI, обявиха ми цена 191лева. Мисля да купувам.

                        Коментар


                        • От: Тампон на двигателя

                          За 2.4 БЕНЗИн,купих от колега от форума годни почти нови за 80 лв.,а старите ги почистих от каучука и използвайки само пластините ,вкарах между тях Нивови оригинални ,отрязах им шпилките и ги заварих към Опеловите пластини.Пробвах левия че е по бърз за смяна и пасва супер,така че имам резерва за 30лв. и малко заигравка!
                          Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                          Коментар


                          • От: Тампон на двигателя

                            Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                            За 2.4 БЕНЗИн,купих от колега от форума годни почти нови за 80 лв.,а старите ги почистих от каучука и използвайки само пластините ,вкарах между тях Нивови оригинални ,отрязах им шпилките и ги заварих към Опеловите пластини.Пробвах левия че е по бърз за смяна и пасва супер,така че имам резерва за 30лв. и малко заигравка!
                            Трябваше да ги захванеш за оригиналната основа с болтове, за да ти е по-лесна смяната после, защото не издържат много - 3-4 години и трябва пак да се сменят.
                            Степента на уважение е правопропорционална на калибъра на цевта и обратнопропорционална на разстоянието от нея.

                            Коментар


                            • От: Тампон на двигателя

                              Първоначално публикуван от topmitko Преглед на мнение
                              Днес звъннах в булвария за десен тампон на 2.2DTI, обявиха ми цена 191лева. Мисля да купувам.
                              Вече имам нов тампон, но за 360 лева! Оказа се, че 191лв струва лапата, която се намира между тампона и двигателя. Като отидох да го поръчам на място в Булвария, човека ми обяви 440 лв, и като ми видя разочарованието, ми направи отстъпка 20%. А иначе го смених сам за около 3 часа. Не ми беше много приятно, но вече съм ОК!

                              Коментар


                              • От: Тампон на двигателя

                                Първоначално публикуван от topmitko Преглед на мнение
                                Вече имам нов тампон, но за 360 лева! Оказа се, че 191лв струва лапата, която се намира между тампона и двигателя. Като отидох да го поръчам на място в Булвария, човека ми обяви 440 лв, и като ми видя разочарованието, ми направи отстъпка 20%. А иначе го смених сам за около 3 часа. Не ми беше много приятно, но вече съм ОК!
                                На добра цена си го взел ! Успех !
                                ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X