Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тампон на двигателя

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Тампон на двигателя

    Колеги за да не отварям нова тема, засега предните тампони се държат на косъм имат по 7мм разтояние между планките, питането ми е по какво да разбера дали тампона на скоростната кутия е заминал визуално като го видя, че като карам и достигна точно 3000 оборота независимо дали е на път или изфорсирам на място почва гадно да вибрира цялото купе, идеи?

    Коментар


    • #92
      От: Тампон на двигателя

      Първоначално публикуван от pavelvasilev Преглед на мнение
      Колеги за да не отварям нова тема, засега предните тампони се държат на косъм имат по 7мм разтояние между планките, питането ми е по какво да разбера дали тампона на скоростната кутия е заминал визуално като го видя, че като карам и достигна точно 3000 оборота независимо дали е на път или изфорсирам на място почва гадно да вибрира цялото купе, идеи?
      Като начало , най-добре на канал , форсираш до 3000 оборота , а един друг юнак отдолу ( или пък обратно ) със щанга напъва леко между скоростната кутия и гредата ( в областта на тампона ) и следиш дали има промяна във вибрациите . Щото последните може и да не идват от въпросния тампон . А пък ако са от него - побългаряването му не е проблем .
      Впрочем , някой знае ли ориентировъчна цена на този тампон по магазините ?
      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

      Коментар


      • #93
        От: Тампон на двигателя

        Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
        Щото последните може и да не идват от въпросния тампон .
        От какво друго може да е тази вибрация ако се окаже че не е от тампона на скоростната кутия, да знам какво да гледам принципно?
        Последно редактирано от fanatic; 20-05-11, 17:40.

        Коментар


        • #94
          От: Тампон на двигателя

          Ако тампона на СК е отлепен от металните подложки или скъсан, вибрациите се усещат основно при потегляне на МПС-то от място, на нагорнище или най вече при включени бавни ... вследствие усукването на мотора.Ако, обаче същият е отлепен и с последващото триене се е износил тотално, не е изключено да има триене и при подаване на газ досадното стържене да е налице.

          Коментар


          • #95
            От: Тампон на двигателя

            Първоначално публикуван от pavelvasilev Преглед на мнение
            Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
            Щото последните може и да не идват от въпросния тампон .
            От какво друго може да е тази вибрация ако се окаже че не е от тампона на скоростната кутия, да знам какво да гледам принципно?
            Tампон не се проверява на празни обороти а на товар. На канал някой седи отдолу а ти на дръпната докрай ръчна на 1-ва скорост "лашкаш" през съединител. Тогава се вижда отлепен или смачкан тампон по хода му. Със сигурност имаш за смяна преден ляв и заден тампон общо 6 лв.
            no signature no problems

            Коментар


            • #96
              От: Тампон на двигателя

              Колеги тези тампони на двигателя и на раздатката еднакви ли са на С20NE и на C24NE и дали имат ляв и десен защото като гледам левия на двулитровия мотор е като десния на 2.4 поне визуано(не съм замервал),на 2.4 аспуха е от дясно та той е склонен към опичане
              ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

              Коментар


              • #97
                От: Тампон на двигателя

                Късно виждам поста .

                Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                .....Tампон не се проверява на празни обороти а на товар.....
                Ухааа ! Не знам какви коли караш , ама да не си срещал разбити тампони примерно на дизелови таралясници , ми е малко странно . Усеща се там тресене , братко , на празни обороти - и то яко ! Че и на прословутия железен дизел Исузу включително .

                Не е ясно обаче дали говориш конкретно за проверка на тампони на двигатели на Фронтера , или по принцип . Ако е първото - на мен си ми тресеше при палене , на празни обороти , хем е бензин ( въпреки изправна и запалителна и горивна система ) . Като се бръкнах за 240 кинта за оригинален тампон , мотора заспа

                До auto_marin : Не знам дали са взаимозаменяеми , но пък лесно може да провериш : В магазин за авточасти , в каталога на който излизат тампоните и за двата модела .

                ПС. Като свалях стария оригинален тампон , гумата просто се разпадна в ръцете ми . .... та ще са ми любопитни отзивите на колеги , каращи с преправена руска гума за по 3 лв .
                Последно редактирано от Vlado_Ts; 29-12-11, 11:30.
                Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                Коментар


                • #98
                  От: Тампон на двигателя

                  Руската гума държи вече втора година, а жипа си се кара по предназначение-разбирай в кал и сняг и много обичам бавните!!!
                  Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

                  А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

                  Коментар


                  • #99
                    От: Тампон на двигателя

                    Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                    Късно виждам поста .



                    Ухааа ! Не знам какви коли караш , ама да не си срещал разбити тампони примерно на дизелови таралясници , ми е малко странно . Усеща се там тресене , братко , на празни обороти - и то яко ! Че и на прословутия железен дизел Исузу включително .

                    Не е ясно обаче дали говориш конкретно за проверка на тампони на двигатели на Фронтера , или по принцип . Ако е първото - на мен си ми тресеше при палене , на празни обороти , хем е бензин ( въпреки изправна и запалителна и горивна система ) . Като се бръкнах за 240 кинта за оригинален тампон , мотора заспа

                    До auto_marin : Не знам дали са взаимозаменяеми , но пък лесно може да провериш : В магазин за авточасти , в каталога на който излизат тампоните и за двата модела .

                    ПС. Като свалях стария оригинален тампон , гумата просто се разпадна в ръцете ми . .... та ще са ми любопитни отзивите на колеги , каращи с преправена руска гума за по 3 лв .

                    Владо, говоря конкретно за твоята фронтерка. При липсваща изобщо гума или при дизел е ясно, че ще се усеща при всякакви условия.
                    no signature no problems

                    Коментар


                    • Вижте снимките, дали визуално са здрави тампоните на двигателя?

                      За много години колеги, живи и здрави бъдете!

                      Отскоро особено сега в големите студове, като запаля двигателя, работи много добре и равномерно, но предава вибрации по волана и купето като при дизелов автомобил, и си мисля че може да е от тампон на двигателя, но като гледам снимките които направих, уж са здрави тампоните, вижте снимките и споделете как ви изглежда?
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:02012012788.jpg
Прегледи:1
Размер:88.2 КБ
ID:5332933Натиснете снимката за да я уголемите

Име:02012012791.jpg
Прегледи:1
Размер:56.1 КБ
ID:5332936Натиснете снимката за да я уголемите

Име:02012012795.jpg
Прегледи:1
Размер:87.6 КБ
ID:5332938Натиснете снимката за да я уголемите

Име:02012012793.jpg
Прегледи:1
Размер:55.9 КБ
ID:5332937Натиснете снимката за да я уголемите

Име:02012012789.jpg
Прегледи:1
Размер:74.2 КБ
ID:5332934Натиснете снимката за да я уголемите

Име:02012012790.jpg
Прегледи:1
Размер:66.1 КБ
ID:5332935

                      Коментар


                      • От: Вижте снимките, дали визуално са здрави тампоните на двигателя?

                        Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                        За много години колеги, живи и здрави бъдете!

                        Отскоро особено сега в големите студове, като запаля двигателя, работи много добре и равномерно, но предава вибрации по волана и купето като при дизелов автомобил, и си мисля че може да е от тампон на двигателя, но като гледам снимките които направих, уж са здрави тампоните, вижте снимките и споделете как ви изглежда?
                        [ATTACH=CONFIG]400448[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]400451[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]400453[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]400452[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]400449[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]400450[/ATTACH]
                        Привет колега,гумата на тампоните ако е опечена може да вкарва вибрации ,провери гумата мека ли е
                        ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

                        Коментар


                        • От: Вижте снимките, дали визуално са здрави тампоните на двигателя?

                          Първоначално публикуван от auto_marin Преглед на мнение
                          Привет колега,гумата на тампоните ако е опечена може да вкарва вибрации ,провери гумата мека ли е
                          Значи, проверих тампоните на пипане, ами в първия момент като ги натискам са си твърди, но като натисна с показалеца по-силно се усеща леко вдлъбване, как да разбера доколко меки трябва да са, май че няма да е оправдано да сменям тампоните поне докато са здрави един вид

                          Коментар


                          • От: Вижте снимките, дали визуално са здрави тампоните на двигателя?

                            Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                            Значи, проверих тампоните на пипане, ами в първия момент като ги натискам са си твърди, но като натисна с показалеца по-силно се усеща леко вдлъбване, как да разбера доколко меки трябва да са, май че няма да е оправдано да сменям тампоните поне докато са здрави един вид
                            Пипането го остави за нещо друго!
                            Вземи една щанга сложи я м/у двете плочи на тампона и повдигни, ако е отлепен от метала ... пиши го бегал!Може и с маслен крик под ДВГ-то.
                            Като гледам с какъв наклон са ... чисто са си заминали, но може и да бъркам!Щангата ще покаже.
                            Успех.

                            Коментар


                            • От: Вижте снимките, дали визуално са здрави тампоните на двигателя?

                              Като правих основния ремонт преди около 4-5 месеца се оказа, че и тампоните на двигателя са ми заминали тотално. Нови имаше само оригинални (по 300 лв. парчето), което щеше да ми дойде повече след всичко, затова дадох старите и ми отляха нови (по 60 лв.). В началото се усещаше голяма разлика - имаше доста вибрации при тръгване до 2500 об., както и при спиране, но след около месец гумата явно поомекна и сега има леки вибрации само при потегляне на полусъединител.
                              OPEL FRONTERA B 2.2DTI -> NISSAN TERRANO II 2,7TDI

                              Коментар


                              • От: Вижте снимките, дали визуално са здрави тампоните на двигателя?

                                Здравейте,доста километри вече навих със скъсан тампон като подлагах транспортна лента между планките,но от 4 месеца колата ми е единствена и ежедневна та дойде момента за малко по сериозна профилактика,но проблема е че пари НЯМА а не мога и да я спра за двийение поради спецификата на работата ми та молбата ми е ако няко иа излишни планки от такаж тампон да ми ги даде сре6ту заплаштане или пак аз да му върна моите после.Поздрави
                                877104344

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X