Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тампон на двигателя

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: Тампон на двигателя

    Здравейте ! От две години карам FRONTERA 2.5 TDS 1998г. дълга база.Минах през доста проблеми по двигателя, таблото и др. Всичко което научих за 4Х4 автомобилите го дължа най-вече на вашия сайт и компетентните мнения на участниците.Не съм писал до сега защото не се чувствах достатъчно подготвен пък и необходимата информация се оказваше някъде коментирана,нямах и достатъчно време.Тази година работата намаля и реших и аз да пиша.Имам доста силни вибрации на празен ход и бях в сервиз за основен преглед на ходова част и двигател.Резултата предстоящ ремонт за около 2000 лв.Един от проблемите се оказа скъсан тампон на двигателя.Цена нов 196 лв.Моля да ми пишете гореописаното приспособяване на тампони става ли за моя двигател 2.5 ТДС VM44 .Благодаря !

    Коментар


    • #77
      Колега бих се доверил на мнението на Fanatik а то е :"Дано не те разочаровам но москвичовия тампон на дизелова фронтера не е добро решение"

      Но все пак може да опиташ все пак си е 5-6 лева Москвичовия тампон.
      Последно редактирано от maxxx; 13-04-10, 06:58.
      Добре е човек да има и в пъкала приятели.:)

      Коментар


      • #78
        До: Тампон на двигателя

        Първоначално публикуван от chvora Преглед на мнение
        Колега бих се доверил на мнението на Fanatik а то е :"Дано не те разочаровам но москвичовия тампон на дизелова фронтера не е добро решение"

        Но все пак може да опиташ все пак си е 5-6 лева Москвичовия тампон.
        Вече цяла година рендосвам със москвичовите тампони на дизелова фронтера и не са се скъсали още. Може би няма да издържат, защото единия поради това, че не се сетих в началото как да уцеля къде да пробивам, е напънат малко напред, но при следващата смяна ще го направя както трябва. За 6 лева и един един час и половина работа има сметка да ги сменям всяка година. А ако почнат много да се късат, ще помисля за газкови или някакви други по-яки.
        Последно редактирано от batDancho; 20-04-10, 06:02.
        Степента на уважение е правопропорционална на калибъра на цевта и обратнопропорционална на разстоянието от нея.

        Коментар


        • #79
          От: Тампон на двигателя

          http://www.vauxhall-car-parts.co.uk/...html#a91142388

          Тук има оригинални тампони за двигателя (и не само) и цена (включваща доставка до БГ) с едни 100 лева надолу от тукашните магазини.
          Има примерно и разни други скъпи неща като тоя датчик, за който аз тук броих 310лв, а ако си бях поръчал щеше да ми излезе 140лв с доставката:

          http://www.vauxhall-car-parts.co.uk/...am_Sensor.html

          Не съм пазарувал от тях, но пазарувам сравнително често други работи от UK и идват за около седмица.

          Коментар


          • #80
            От: Тампон на двигателя

            Да се запиша и аз.
            От днес със подменен ляв тампон на мотора-пак върти гумите!!!Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00826.jpg
Прегледи:1
Размер:159.2 КБ
ID:5188802Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00827.jpg
Прегледи:1
Размер:175.0 КБ
ID:5188801Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00823.jpg
Прегледи:1
Размер:256.9 КБ
ID:5188803Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00820.jpg
Прегледи:1
Размер:217.8 КБ
ID:5188804Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00828.jpg
Прегледи:1
Размер:146.0 КБ
ID:5188805Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00821.jpg
Прегледи:1
Размер:189.3 КБ
ID:5188806Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00825.jpg
Прегледи:1
Размер:231.7 КБ
ID:5188807Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00822.jpg
Прегледи:1
Размер:216.1 КБ
ID:5188808Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00824.jpg
Прегледи:1
Размер:231.2 КБ
ID:5188809
            6 лева,няколко часа на двора и един премазан пръст докато се мъчех на избия стария болт от планката!
            Струва си кефа. Ето ви и няколко снимчици на творението ми.
            И малко уточнения- болтовете закрепващи тампона към планката ги вземах с фрезенкова глава за да могат след като им се направи легло със по голямо свредло да се скрият в нея. Но както се вижда от снимката се оказа че нямам такова в склада и останаха да стърчат малко.
            Някой ден ако го свалям пак ще го направя както трябва. Наложи се да подложа по две щайбички между планката и гредата на закрепващите болтове за да компенсирам стърчащите глави. Легна добре и като се има в предвид ,че там натоварването е на опън няма грижи да е така , но не е издържано естетически.
            Другото което промених в последният момент е това , че навих отгоре шпилка на тампона за по - лесно нанизване на двигателя. Колкото и да се старах не можах да докарам отвора на петата да съвпадне със отвора на тампона и болта не може да се подведе. След поставянето на шпилчица нещата заспаха и монтажа е лесен.
            Последно редактирано от EXALIBUR; 28-06-10, 09:20.
            Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

            А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

            Коментар


            • #81
              От: Тампон на двигателя

              Първоначално публикуван от EXALIBUR Преглед на мнение
              Да се запиша и аз.
              От днес със подменен ляв тампон на мотора-пак върти гумите!!![ATTACH]222818[/ATTACH][ATTACH]222817[/ATTACH][ATTACH]222819[/ATTACH][ATTACH]222820[/ATTACH][ATTACH]222821[/ATTACH][ATTACH]222822[/ATTACH][ATTACH]222823[/ATTACH][ATTACH]222824[/ATTACH][ATTACH]222825[/ATTACH]
              6 лева,няколко часа на двора и един премазан пръст докато се мъчех на избия стария болт от планката!
              Струва си кефа. Ето ви и няколко снимчици на творението ми.
              И малко уточнения- болтовете закрепващи тампона към планката ги вземах с фрезенкова глава за да могат след като им се направи легло със по голямо свредло да се скрият в нея. Но както се вижда от снимката се оказа че нямам такова в склада и останаха да стърчат малко.
              Някой ден ако го свалям пак ще го направя както трябва. Наложи се да подложа по две щайбички между планката и гредата на закрепващите болтове за да компенсирам стърчащите глави. Легна добре и като се има в предвид ,че там натоварването е на опън няма грижи да е така , но не е издържано естетически.
              Другото което промених в последният момент е това , че навих отгоре шпилка на тампона за по - лесно нанизване на двигателя. Колкото и да се старах не можах да докарам отвора на петата да съвпадне със отвора на тампона и болта не може да се подведе. След поставянето на шпилчица нещата заспаха и монтажа е лесен.
              Ц Ц Ц... охарчил си се... тая Варна много скъп град... аз моя го взех за 3 лв.
              no signature no problems

              Коментар


              • #82
                От: Тампон на двигателя

                Първоначално публикуван от hett Преглед на мнение
                http://www.vauxhall-car-parts.co.uk/...html#a91142388

                Тук има оригинални тампони за двигателя (и не само) и цена (включваща доставка до БГ) с едни 100 лева надолу от тукашните магазини.
                Има примерно и разни други скъпи неща като тоя датчик, за който аз тук броих 310лв, а ако си бях поръчал щеше да ми излезе 140лв с доставката:

                http://www.vauxhall-car-parts.co.uk/...am_Sensor.html

                Не съм пазарувал от тях, но пазарувам сравнително често други работи от UK и идват за около седмица.
                Колеги,ако някой е пазарувал от този сайт,моля да сподели впечатления,че и моята хубавица роди ляв тампон.Цена в Стефанов-Пловдив-270лв.

                Коментар


                • #83
                  От: Тампон на двигателя

                  Първоначално публикуван от arni68 Преглед на мнение
                  Колеги,ако някой е пазарувал от този сайт,моля да сподели впечатления,че и моята хубавица роди ляв тампон.Цена в Стефанов-Пловдив-270лв.
                  Аз пазарувах на два пъти, страшно коректни момчета!!! Идва за около седмица!!
                  Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

                  А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

                  Коментар


                  • #84
                    От: Тампон на двигателя

                    Първоначално публикуван от arni68 Преглед на мнение
                    Колеги,ако някой е пазарувал от този сайт,моля да сподели впечатления,че и моята хубавица роди ляв тампон.Цена в Стефанов-Пловдив-270лв.
                    A темата от началото чете ли я? Може и по-тънко да минеш, примерно за 2-3 лв.
                    no signature no problems

                    Коментар


                    • #85
                      От: Тампон на двигателя

                      Първоначално публикуван от EXALIBUR Преглед на мнение
                      Аз пазарувах на два пъти, страшно коректни момчета!!! Идва за около седмица!!
                      Интересува ме с каква карта плати.Благодаря.

                      Коментар


                      • #86
                        От: Тампон на двигателя

                        Дебитна Виза на Експрес Банк! През Пейпал.
                        Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

                        А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

                        Коментар


                        • #87
                          От: Тампон на двигателя

                          Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                          A темата от началото чете ли я? Може и по-тънко да минеш, примерно за 2-3 лв.
                          Четох я,ама не съм привърженик на побългаряването,пък и тая джипка ми е всекидневна кола и нямам време за такива манипулации.Все пак благодаря.

                          Коментар


                          • #88
                            От: Тампон на двигателя

                            Първоначално публикуван от EXALIBUR Преглед на мнение
                            Дебитна Виза на Експрес Банк! През Пейпал.
                            Пак благодаря.Жив и здрав.

                            Коментар


                            • #89
                              От: Тампон на двигателя

                              Здравей, в Пловдив намерих един човек, който ми отля тампона и от април месец нямам проблем. Зада не стане реклама мога да ти кажа по телефона как да го намериш.
                              Поздрави
                              ОФА 2.0 Спорт "96
                              Боян 0898642831

                              Коментар


                              • #90
                                От: Тампон на двигателя

                                Първоначално публикуван от Boby Преглед на мнение
                                Здравей, в Пловдив намерих един човек, който ми отля тампона и от април месец нямам проблем. Зада не стане реклама мога да ти кажа по телефона как да го намериш.
                                Поздрави
                                Благодаря колега,но това изисква спиране на колата от движение,пък нямам друга в момента.Поръчах го от Англия от сайта в пост#82,дойде за седмица и ми легна 144лв с доставката(благодаря на колегите за информацията).Тази сутрин го монтирах.Но не пречи да му занеса стария да го направи за резерва.Ще ти звънна.
                                Последно редактирано от arni68; 09-11-10, 19:22.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X