Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тампон на двигателя

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: тампон на двигателя

    Първоначално публикуван от kograman Преглед на мнение
    ето го и въпросният тампон на двигателяутре в 9 часа ще съм на линия при майстора и ще се поставя,цента е 237 лв наличен на склад.




    Поздрави
    Здравейте!Същия тампон/ляв/ е и на 2.3ТДИ,след като чух цената/225лв/просто влязох в магазин "Москвич",той бе първия попаднал ми в погледа след като излязох маг.за Опел и поразгледах какви тампони имат.И така пригодих тампон от москвич 408.Монтирах го ,м/у оригиналните планки,височината е колкото оригиналния вече не помня точния размер.И за 5лв. и 4ч. труд вече карам 1.5г. без проблем.С здраве!

    Коментар


    • #17
      До: тампон на двигателя

      Браво!дано всичко да е наред с това приспособяване,аз ще мина на варинат с нов тампон,как точно става поставянето,по точно как го поставихте?трудно ли беше,да знам какво да очаквам утре?



      Поздрави

      Коментар


      • #18
        До: тампон на двигателя

        Първоначално публикуван от kograman Преглед на мнение
        Браво!дано всичко да е наред с това приспособяване,аз ще мина на варинат с нов тампон,как точно става поставянето,по точно как го поставихте?трудно ли беше,да знам какво да очаквам утре?



        Поздрави
        Както се монтира и оригиналния тампон,колега!Трудничко се достига до предния болт на тампона/към рамата са два М10 мисля че бяха/.След развиването и на болта към ДВГ,повдигаш ДВГ с маслен крик под картера толкова колкото лапата на ДВГ да се отдели от тампона на около15мм. и го вадиш назад.Монтажа е по обр. ред като първо стягашдвете болтчета към рамата.Дано да съм бил полезен с нещо!С здраве!

        Коментар


        • #19
          До: тампон на двигателя

          kograman благодаря зя л.с. ще пробвам още във вторник,че нали сега са почивни дни. И аз съм на твоето мнение -новото си е ново, оригиналното си е оригинално макар и цената да е наистина болезнена ама като вече осем месеца никой не може да ми достави нов и втора употрела е вариант ама и такъв нема. Работата е почти "надежда тука всяка оставете". иначе твоя тампон наисина е същия като на 2,3 ТДИ мотора и него го доставят безпроблемно-оня ден го видях в един сервиз. ама няма нищо общо с моя

          Коментар


          • #20
            До: тампон на двигателя

            Първоначално публикуван от горския Преглед на мнение
            Както се монтира и оригиналния тампон,колега!Трудничко се достига до предния болт на тампона/към рамата са два М10 мисля че бяха/.След развиването и на болта към ДВГ,повдигаш ДВГ с маслен крик под картера толкова колкото лапата на ДВГ да се отдели от тампона на около15мм. и го вадиш назад.Монтажа е по обр. ред като първо стягаш двете болтчета към рамата.Дано да съм бил полезен с нещо!С здраве!


            утре като отида ще видим какво ще правим,благодаря че ви има,и сте полезни много.Задължително ли трябва при монтажа на новият да се стегнат първо двата болта към рамата?


            Поздрави

            Коментар


            • #21
              До: тампон на двигателя

              горския е прав. долу горе и моя тампон се демонтира по същия начин.Знам защото го понадигнах оня ден и подложих едно парче резина между двете скъсани парчета на тампона, просто трябваше да го развия (то туй е най -трудното защото болтчатата са на доста ш...но място) от към страната на рамата и петата от страната на двигателя и щях да го изкарам...ама като нямам нов, така малко позакрепна ама това е кърпена работа, колкото да премахна силните вибрации, които се предават на купето.. докато дай-боже най-сетне се снабдя с тампон

              Коментар


              • #22
                До: тампон на двигателя

                Първоначално публикуван от горския Преглед на мнение
                Здравейте!Същия тампон/ляв/ е и на 2.3ТДИ,след като чух цената/225лв/просто влязох в магазин "Москвич",той бе първия попаднал ми в погледа след като излязох маг.за Опел и поразгледах какви тампони имат.И така пригодих тампон от москвич 408.Монтирах го ,м/у оригиналните планки,височината е колкото оригиналния вече не помня точния размер.И за 5лв. и 4ч. труд вече карам 1.5г. без проблем.С здраве!
                ти ис гениален бе човек хората се треапат кат луди да си намерят .Поздрави и вазхиштениа за изобретателноста ти

                Коментар


                • #23
                  До: тампон на двигателя

                  Привет и от мене на всички и аз както вас стигнах до момента да търся въпросният тампон дето е точно до колекторните тръби .Та за целта взех и си купих тампон за Москвич 412 и със много -малко преправяне го пригодих и сега е всичко ок за целта минах със някакви 6лв. за тампона и около 1 час работа. Ето и малко снимки дано съм бил полезен.
                  Прикачени файлове
                  Добре е човек да има и в пъкала приятели.:)

                  Коментар


                  • #24
                    До: тампон на двигателя

                    Как го закрепи за долната планка? С болтове или заварка? Ползваш ли горната планка или го монтира директно с болта?
                    Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

                    А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

                    Коментар


                    • #25
                      До: тампон на двигателя

                      Тази разправия колко време ти отне?а резултата какъв ще е?такива препрваии колко са качествени?дали си заслужава?за такива неща компромиси не трябва да има


                      Поздрави

                      Коментар


                      • #26
                        До: тампон на двигателя

                        Първоначално публикуван от kograman Преглед на мнение
                        Тази разправия колко време ти отне?а резултата какъв ще е?такива препрваии колко са качествени?дали си заслужава?за такива неща компромиси не трябва да има


                        Поздрави
                        А ти купи ли си нов тампон?Монтира ли го?Разкажи?

                        Коментар


                        • #27
                          До: тампон на двигателя

                          Първоначално публикуван от горския Преглед на мнение
                          А ти купи ли си нов тампон?Монтира ли го?Разкажи?
                          Да,купил си,еее честито!

                          Коментар


                          • #28
                            До: тампон на двигателя

                            Първоначално публикуван от kograman Преглед на мнение
                            Тази разправия колко време ти отне?а резултата какъв ще е?такива препрваии колко са качествени?дали си заслужава?за такива неща компромиси не трябва да има


                            Поздрави
                            Абе за тая разлика в цената и 2 пъти годишно да се занимаваш по един ден пак си заслужава. А за сигурност не бери грижа аз 1 година карах без болтове на този тампон все едно го няма, пък разлика нямаше особено.
                            Последно редактирано от fanatic; 28-04-08, 08:34.
                            no signature no problems

                            Коментар


                            • #29
                              До: тампон на двигателя

                              да взех си такъв тампон,монтирах го вече и засега няма грижи,но прав се оказахте колеги,първо се хваща към рамата и тогава към двигателя,иначе става много трудно да се цели дупката,и да се нагоди да пасне,но с повече труд става.

                              Поздрави

                              Коментар


                              • #30
                                До: тампон на двигателя

                                Привет отново извинете за закъснението ми.Значи тампона го хванах със болтове към долната планка а горната не съм я слагал демек ,Сега ще обясна по-подробно .Сваляте старият тампон , изрязвате каучукът който е останал там,по-точно на долната планка защото тя ви трябва.След което взимате тампона от Москвич 412.той си има собствена планка на него. "цена 6 лева е тампона" след което на планката от тампона на Фронтерата си отбелязвате каде да пробиете 2 дупки за да го хванете за долната планка от старият тампон.Пробивате тези 2 дупки и им правите фрезенка за да могат да потънат възможно най много.Поради тази причина че тампона ляга на купето и иначе ще надигне.Закрепвате новият тампон със болтове който потъват максимално аз и изпилих и главите на болтовете колкото да не стърчат след което ги и заварих .След което сте готови със новият тампон следва монтажа .Закрепва се долната част а тя си е оригиналната и пускате мотора да си легне върху новият тампон ,слагате болта и сте готови.Забравих да кажа че има и една пластинка която пази тампона от изпичане от двуцевката.слагате си я и нея без проблем. Успех дано съм бил полезен.
                                Прикачени файлове
                                Добре е човек да има и в пъкала приятели.:)

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X