Страница 1 от 7 12345 ... ПоследенПоследен
Резултати 1 до 20 от 124

Тема: Тампон на двигателя

Място
    Плевен-София
    Публикации
    3,037
    Точки (при гласуване)
    16

По подразбиране Тампон на двигателя

Ситуацията е следната,скъсан ляв преден тампон на двигателя,по точно опечен от изпускателните тръби,къса се като прегорял дунапрен,и в момента опира желязо в желязо,и всеки ден се усилват вибрацийте,ЛОШАТА новина е че този тампон не става от нищо друго,защото няма да издържи на топлината от двигателя тъй като са много близко и трябва да е оригиналният,а нов стува 230-300 лв,както се намери
    Ако се преправи,няма да кара много,а двигателя да се вдига през 6 месеца за тампон,малко не става,сега се чудя какво да правя?тампона е само оргининален,няма ментета,защото лиценза не е продаден,и се поръчва и прави само в Германия,от фирмата производител,няма ментаци,няма туски боклуци,работата е сериозна!

Някакви съвети?

Поздрави

Публикации
    120
    Точки (при гласуване)
    11

По подразбиране До: тампон на двигателя

Колега и аз съм със същия проблем само че незнам точно кои тампон е отишъл. За всички ли се отнася това , което пишеш или само за предните.
    Няма не мога , има не искам.

Злой е офлайн Старши участник | ОС || СзО || +ПЛ || ТП || ДВиП |* МСС *
    Място
    София
    Публикации
    6,938
    Точки (при гласуване)
    27

И за задните също......
    Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
    Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

Място
    Плевен-София
    Публикации
    3,037
    Точки (при гласуване)
    16

Колата е с 2 тампона на двигателя,ляв и десен,и един на скоростната кутия,аз говоря само за левия тампон и това е цената само за левия тампон,на 3 общо е над 700 лв!
    Сега се чудя какво да правя,но май ще го сменям с нов,не ми се рискува с втора ръка,после след 6 месеца пак по масйтори,защото трябва да се разхлаби тампона,да се повдигне двигателя,или да се вдигне,кой с какво може и тогава да се сменя,а е едно парче гума с две метални пластини и стува като за торба с тампони!

Поздрави

Злой е офлайн Старши участник | ОС || СзО || +ПЛ || ТП || ДВиП |* МСС *
    Място
    София
    Публикации
    6,938
    Точки (при гласуване)
    27

Пробвай с тампона от Исузо.........

Джокер - Тропер/Трупер.

А отделянето/повдигането на ДВГ е лесно, ще ти го демонстрирам с един прост крик/стандартен, и едно дървено трупче/по размер.....Да си носиш едно Тюламор Дью 0,7л.
    Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
    Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

Място
    Плевен-София
    Публикации
    3,037
    Точки (при гласуване)
    16

не става от други коли,вече се консултирах с колегата Исузо(и той няма здрав).
    Бил някакъв много специфичен само за този модел,били се преправяли,подлагали парчета гума,за мен е кърпена работа.но в 1-ят ми пост,се отказах от това защото искам всички да е на 6 по колата,най съм мразил мордарията в този живот!като ще се прави нещо да се прави,ако ще се мъчим,по добре да не го започвам!

Поздрави

Място
    Варна
    Публикации
    159
    Точки (при гласуване)
    11

като ги видя тези две думи и ми се повдига. мога да те успокоя, че доколкото знам за твоя модел поне не е проблем доставката и струва около 220лв. Аз търся за моята от месец август миналта година и вече съм почти отчаян ( Фронтера 2,2 ДТЛ 1999г.) За твоята предполагам,че ще се намери и нещо втора употреба на добра цена. В една друга тема един колега сподели ,че си намерил втора употреба за моя модел... ама София-малко ми е далеко. Ве че си мисля ,че по-лесно бих могъл да си намеря част за космическа совалка

Място
    Плевен-София
    Публикации
    3,037
    Точки (при гласуване)
    16

не е проблема в доставката а в цената,тази гума да не е правена от космически елементи,парче гума с две метални пластини с болтове!Ще се търси такъв,сега колата не се кара,а ми трябва,затова съм я взел,не да ходя с градският транспорт и да я гледам пред блока,както се казва:
    очи гледали,очи плакали

Поздрави

fanatic е офлайн Старши участник | +ПЛ || ДВиП |
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    4,853
    Точки (при гласуване)
    21

Цитат Мнение на kograman Преглед на публикациите
    не е проблема в доставката а в цената,тази гума да не е правена от космически елементи,парче гума с две метални пластини с болтове!Ще се търси такъв,сега колата не се кара,а ми трябва,затова съм я взел,не да ходя с градският транспорт и да я гледам пред блока,както се казва:
    очи гледали,очи плакали

Поздрави
    Абе карай си я смело, само не и давай рязко газ и няма какво да и се случи. Аз карах със такъв тампон без болтове изобщо някъде към 6 месеца и около 15 000 километра и освен стърженето нищо друго не се случи.
    no signature no problems

Място
    Варна
    Публикации
    159
    Точки (при гласуване)
    11

моя е 275лв. и проблема е точно в доставката- е това е наистина проблем, с парите някак си се примирих-няма друг вариант. иначе си карам вече седем месеца, а така я взех, засега освен отвратителните вибрации други негативни последици няма, а е и дизел все пак (вибрациите са по големи)

Място
    София
    Публикации
    54
    Точки (при гласуване)
    10

Не знам какъв ти е двигателя,но ако е бензин и тампона е с един болт се обърни към колегата ИСУЭО.Той има обръщана Фронтера на 70000км.Левия тампон е в него ако за две седмици не го е дал.Десния е при мен ако някой се интересува.

Място
    Плевен-София
    Публикации
    3,037
    Точки (при гласуване)
    16

Решението е взето,ще го сменям с нов,остава да се поразтърся с приятели в София,че тук в Плевен ми обявиха цена 300 и нагоре,,и ще се сменя че без кола не се трае
    Звънях му,няма здрав,всичките не стават,всичките не са стока,не би ни пробутал нещо калпаво,от него си взех двете ел машини за стъкалата и съм много доволен.

Поздрави
    Последно редактиран от Живко Костадинов ; 23-02-08 в 09:04

Място
    Плевен-София
    Публикации
    3,037
    Точки (при гласуване)
    16

ето го и въпросният тампон на двигателяутре в 9 часа ще съм на линия при майстора и ще се поставя,цента е 237 лв наличен на склад.

Поздрави
    Прикачени картинки Прикачени картинки       

Място
    Варна
    Публикации
    159
    Точки (при гласуване)
    11

Честито на колегата за тампона!(какви работи доживяхме да си честитим)С моя още съм наникъде не съм. От поредното "сигурно" място , от коета щяха да го доставят на цена 275 за две седмици... и така мина повече от месец. Сега ми предлагат от две места 320 лв и едното за два дни доставка за 335лв. Търся отчаяно и втора употреба- от едно място ми обещаха ,че ще карат една Фронтера, като моята(2,2 дизел16 вентила 1999г.) за части в понеделник, ама вече не вярвам.
    П.П. Доставната цена на тампона ,която случайно научих е 98 евро.- другото си е надценка -ако искаш...

Място
    Плевен-София
    Публикации
    3,037
    Точки (при гласуване)
    16

и на мен ми намираха втора ръка тампон за 50 лв,но категорично отказах защото този е до ауспуха и втората ръка гаранция няма,ако изкара 2 месеца и се скъса?не са малко парите но гарнцията е поне повече,5 години да изкара си е платил цената,по хубаво от новото няма,още повече че това си е детска болест при нашите коли,доволен съм че ще го сменя,но на каква цена само аз си знам

Поздрави

Място
    Раднево Ст.Загора
    Публикации
    256
    Точки (при гласуване)
    11

ето го и въпросният тампон на двигателяутре в 9 часа ще съм на линия при майстора и ще се поставя,цента е 237 лв наличен на склад.

Поздрави
    Здравейте!Същия тампон/ляв/ е и на 2.3ТДИ,след като чух цената/225лв/просто влязох в магазин "Москвич",той бе първия попаднал ми в погледа след като излязох маг.за Опел и поразгледах какви тампони имат.И така пригодих тампон от москвич 408.Монтирах го ,м/у оригиналните планки,височината е колкото оригиналния вече не помня точния размер.И за 5лв. и 4ч. труд вече карам 1.5г. без проблем.С здраве!

Място
    Плевен-София
    Публикации
    3,037
    Точки (при гласуване)
    16

Браво!дано всичко да е наред с това приспособяване,аз ще мина на варинат с нов тампон,как точно става поставянето,по точно как го поставихте?трудно ли беше,да знам какво да очаквам утре?

Поздрави

Място
    Раднево Ст.Загора
    Публикации
    256
    Точки (при гласуване)
    11

Браво!дано всичко да е наред с това приспособяване,аз ще мина на варинат с нов тампон,как точно става поставянето,по точно как го поставихте?трудно ли беше,да знам какво да очаквам утре?

Поздрави
    Както се монтира и оригиналния тампон,колега!Трудничко се достига до предния болт на тампона/към рамата са два М10 мисля че бяха/.След развиването и на болта към ДВГ,повдигаш ДВГ с маслен крик под картера толкова колкото лапата на ДВГ да се отдели от тампона на около15мм. и го вадиш назад.Монтажа е по обр. ред като първо стягашдвете болтчета към рамата.Дано да съм бил полезен с нещо!С здраве!

Място
    Варна
    Публикации
    159
    Точки (при гласуване)
    11

kograman благодаря зя л.с. ще пробвам още във вторник,че нали сега са почивни дни. И аз съм на твоето мнение -новото си е ново, оригиналното си е оригинално макар и цената да е наистина болезнена ама като вече осем месеца никой не може да ми достави нов и втора употрела е вариант ама и такъв нема. Работата е почти "надежда тука всяка оставете". иначе твоя тампон наисина е същия като на 2,3 ТДИ мотора и него го доставят безпроблемно-оня ден го видях в един сервиз. ама няма нищо общо с моя

Място
    Плевен-София
    Публикации
    3,037
    Точки (при гласуване)
    16

Цитат Мнение на горския Преглед на публикациите
    Както се монтира и оригиналния тампон,колега!Трудничко се достига до предния болт на тампона/към рамата са два М10 мисля че бяха/.След развиването и на болта към ДВГ,повдигаш ДВГ с маслен крик под картера толкова колкото лапата на ДВГ да се отдели от тампона на около15мм. и го вадиш назад.Монтажа е по обр. ред като първо стягаш двете болтчета към рамата.Дано да съм бил полезен с нещо!С здраве!

утре като отида ще видим какво ще правим,благодаря че ви има,и сте полезни много.Задължително ли трябва при монтажа на новият да се стегнат първо двата болта към рамата?

Поздрави

Страница 1 от 7 12345 ... ПоследенПоследен

Сходни теми

1. Тампон и лагери помощ
    От zari6 във форум OPEL
    Отговори: 7
    Последно мнение: 12-02-08, 17:36
  2. Тампон на двигател
    От EXALIBUR във форум OPEL
    Отговори: 3
    Последно мнение: 05-10-07, 11:39
  3. Търси се … тампон???