Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Един автомобил за всичко или 1+1?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Един автомобил за всичко или 1+1?

    Първоначално публикуван от Иван Алексиев
    Първоначално публикуван от kassey
    дааа, все повече си мисля, че идеалния вариант е да си имаш 2 машини: едната - например УАЗ-ка, дето да ти не дреме къде ще минеш, ами боята....и т.н., и другата евентуално некой "паркетник", да се потопиш в лукса , или със семейството да идеш на ски.....,само дето се чудя дали Патриота е най- подходящия педставител на "паркетниците".....
    Изцяло подкрепям това мнение. За мен това е правилното решение , а на всичкото отгоре поне за моите финансови възможности наличието на два целеви автомобила се оказва по икономично в дългосрочен аспект...
    Отклонявам се от темата (Алекс, прощавай ), но тъй като това и мен ме вълнува 24/7 исках да споделя. Явно наистина това е единственият разумен и реален вариант. Особено за дългосрочен план/ползване. Daily runner + weekend fun car. Мда, аз обаче ако тръгна на този вариант, ще си остана само с daily runner-a май.. Колкото и да съм влюбен в Дифендър-а, или да харесвам страшно машина като Хънти, не ми излизат нещата да имам джип за 15+ хил.лв. за тия 55 уикенда в годината, от които ако го ползвам 'по предназначение' в 15 от тях ще съм щастливец.. Абе...

  • #2
    И аз съм мислил доста по темата.При мен дори 10 уикенда свободни не се събират.смятах ,смятах и не излизат сметките.втория джип караш,не караш разходите по него си вървят.дали тези пари да не отидат са подобрения по основния автомобил.Но едно е сигурно,строго индивидуално е-начин на живот и работа,интереси и прекарване на свободно време.Не забравяйте и фактора жени в положителния и отрицателния смисъл.
    В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

    Коментар


    • #3
      Факт е че един автомобил за по сериозни офроуд разходки е почти непригоден за ежедневна експлоатация. И опита един и същи автомобил да върши и двете обикновено е "ни риба ни рак".
      VPetrov.photography

      Коментар


      • #4
        Първоначално публикуван от братчеда
        И аз съм мислил доста по темата.При мен дори 10 уикенда свободни не се събират.смятах ,смятах и не излизат сметките...
        Така е.. Като се замисля сериозно - срещу моя Дифендър мога да си взема top-top spec Disco 1 300tdi, с лист и половина екстри и т.н., който, факт, е чудесен автомобил за разходки и за моите намерения и претенции извън пътя ще ми върши същата работа.. За плюсовете на Диското пред Дифендъра на асвалта няма и да говоря..

        Има и друг вариант, говорили сме си го със Злати.. Двама приятели да си вземете джипка за фън през уикенда. Тогава сметките по-се връзват някакси..

        Коментар


        • #5
          точно щях да предложа едно разклонение на темата.ей това модовете са страшна придобивка.та по темата:ясно че един автомобил за всичко трудно ще се намери,всичко е компромис.според мен притежанието на две джипки решава само едната страна на въпроса и то при положение,че има достатъчно свободно време за използване на втората.остават проблемите с градското.да,дават път на джипките,но като съм с малолитражка паркирам много по бързо.редовно не взимам джип,а ходя пеша в центъра.като прибавиш и различното удоволствие от различните типове автомобили мисля, че е по удачен вариант спортната кола +джип,така хем удоволствие от бързото шофиране,хем проходимост зиме,по черни пътище или въобще без такива.тук пък идва финансовия въпрос със страшна сила.ако някой е ловец, ще прекарва повече време в гората ще наблегне макс на проходимостта за сметка на комфорта,друг обратно.два еднакви типа автомобила ми се вижда не съвсем оправдано.
          В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

          Коментар


          • #6
            да-аа и аз стигнах до такава дилема... Галопера е приемлив за всеки ден, като се изключи /сравнявам с леката кола/ по-големия разход и по-бавното придвижване... За да става за екстрийм трябва обаче да слагам лебедка, железни брони, окачване и т.н. и тогава пък ще стане по-неудобен за всеки ден...
            В тая връзка започвам да се колебая дали не е по-добре да се върна на по-хард джип, по-стар /и евтин/ и с "рестото" да го обзаведа с горните аксесоари... по теорията на всеобщата гадост, обаче, тогава ще поискам да си возя семейството в него /за риба, на ски и т.н./

            Обмислях и друг вариант - "партия" с някой колега и купуване на 4х4 само за офроуд... но малко се притеснявам да не възникнат "междуличностни проблеми"

            Затова /за момента/ оставям всичко както си е...
            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

            Коментар


            • #7
              Харесва ми темата...остава и аз да кажа нещо по нея. Съвсем скоро и аз бях поставен пред такава дилема и при мен нещата опряха до там че от 2 автомобила за различни неща останах само с един - трети. Соломоново решение. И така - имах Вранглер 2.5 и БМВ 327. Предимства на Вранглера - минава отвсякъде, незаменим за излети и за риба. Недостатъци - няма място - 3 човека + 3 раници, това е. И се движи бавно по магистралата, чустваш се като шофьор на трактор - всички те изпреварват... БМВ-то, събира 4 човека и багажа, комфортно е и стигаме бързо до края на асфалтовия път...и после ходиме сума ти време пеш с такъмите на гръб...То на отиване добре, щот ентусиазъм, ама на връщане изморени...

              Така че продадох и двете и купих Гранд Чероки с 5.2 V8. Сега бързо и комфортно стигам до всякъде, качваме се спокойно 5 човека и остава място за мнооого багаж. Вярно, не е проходимо колкото Вранглера, но за това за което го ползвам става. Даже се оказа доста по-сериозен всъдеход отколкото предполагах (който беше на последната разходка из Плана видя). Аз сигурно съм един от малкото тук успели да намерят компромис...Не че не си мечтая пак за Вранглер, но не мога да си го позволя и него за сега...нищо, те мечтите са затова...
              Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

              Коментар


              • #8
                Ето малко мой разъждения по въпроса с плюсове и минуси:

                Една "Универсална кола":
                +една кола за потдръжка
                +по-малки разходи
                +универсалност - караш Комфортно до морето и там (ако ти се наложи) качваш две хълмчета или малко Гъзария по плажа (ама не всеки плаж)
                -само една кола - каквото и да се случи оставаш без Кола! Жената няма какво да кара...
                -Един ден "Фън" води до огромни Морални и Финансови щети
                -в никакъв случай няма качествата на "Монстър" и се концентрираш само по по-леките маршрути (заедно с другите Леки коли)

                Две Специализирани (моят случай):
                +Винаги имаш алтернативана кола - каквото и да се случи не оставаш без опция, жената не мрънка
                +двете машини са силно специализирани и са "перфектни" за поставените им задачи - леката с климатик 200коня перфектна возия... , "джипя" "Гази Яко" и не ти пука че ще го одраскаш!
                -По-високи разходи по придобиване и потдръжка (застраховки, данъци...)
                -място за паркиране (аз съм от София)
                -два комплекта от някой неща (като дискове с музика) и все си остваил нещото в другата кола
                -отиваш до морето/планината супер комфортно с леката и там има едно прекрасно местенце за пикник което Изглеждаш тъжно и се каеш че не си с "Джипа" (с който би се каял по целият път до там)

                И така няма угодия

                Коментар


                • #9
                  Съгласен съм с Алекс. Въпреки, че съм от Варна и ползвам привилегията да не пътувам до морето, пак поддържах две коли - джип и семейно комби. Преди около две години се опитах да комбинирам "две в едно", но не постигнах желания резултат - нито джипа беше джип, нито семейното комби удобно за ползване. От кон на магаре трудно се слиза, недостатъците започнаха да ме дразнят и в крайна сметка пак съм с две коли.
                  NISSAN PATROL 2.8TD

                  Коментар


                  • #10
                    айде и аз ...

                    айде и аз да се включа ... както се вижда от подписа ми имаме Исузу Трупер дълга база и Дайхатсу Фероза. Дайхатсуто го кара предимно жена ми и е идеално за града , както и за разходки насам натам. С исузуто караме багаж , ходиме в гората (без сериозен офф) и на море.
                    Дълго време бяхме само с Исузуто ама за в града не става Така че аз съм привърженик на две коли - една за туй , друга за онуй. Преди имахме Мицубиши Кордиа (лека кола) и Самурай ...
                    Daihatsu Terios ,Hyundai SF Classic, Suzuki Vitara Classic , Honda MTX 80 , ATV 200 cc (китайче) ,LZ4GG , GPS
                    [url=http://my.flightmemory.com/pepsii][img]http://my.flightmemory.com/banner/pepsii.gif[/img][/url]

                    Коментар


                    • #11
                      нещо не се сещам каква е разликата за града между Дайхацу-то и Трупъра? също и за офроуд няма голяма разлика...

                      местата за паркиране не се делят на такива за дълга и за къса база или има място или няма
                      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                      Коментар


                      • #12
                        Коли

                        Аз малко направих обратно. Аз имах семейна кола и понеже живея на 25 км от Варна и благоверната има една каруца. Взех уазът само за fun и ако ни затрупа сняг поне хляб да мога да си купя. ( като миналата година ).Но какво се получи : Жената кара моята кола, аз гоня из Варна разни лимузини с уазката, а нейната каруца ръждясва по улиците.
                        Но все пак ако се наложи по-дълъг път си вземам нормалата кола.
                        Според мен всичко е въпрос на нужди. Аз без две коли съм умрял, защото хляб и цигари да трябва да си купя пътувам 50 км ( 25+25), децата и те учат в града.
                        Но си има големия минус- разходите : всичко е по 3: винетка, гражданска,каско, масла и т.н.
                        Само за пример : в момента на моята гражданска на Уазът е за 302 лева ., защото е правена миналия февруари а тогава такива бяха тарифите
                        Колкото и коне да има под капака, важното е магарето зад волана
                        NULLA TENACI INVIA EST VIA

                        Коментар


                        • #13
                          Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/

                          местата за паркиране не се делят на такива за дълга и за къса база или има място или няма
                          тедо ще те пусна с моя камион в центъра (солунска и прочие),а аз ще си взема пунтото и да видиш в кви обиколки ще се увъртиш,ама ти го знаеш сам.РАЗМЕРА в софия има значение.
                          В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

                          Коментар


                          • #14
                            Що си купувате такива бавни джипки че не стават за дълъг път брей!
                            Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                            Коментар


                            • #15
                              Първоначално публикуван от братчеда
                              Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/

                              местата за паркиране не се делят на такива за дълга и за къса база или има място или няма
                              тедо ще те пусна с моя камион в центъра (солунска и прочие),а аз ще си взема пунтото и да видиш в кви обиколки ще се увъртиш,ама ти го знаеш сам.РАЗМЕРА в софия има значение.
                              чекай-чекай малко!
                              говорихме за разлика м/у Трупер и Дайхацу Фероза... не за Пунто... но както и да е... надявам се скоро да приведат Солунска / и прочие/ в нормален вид и тогаз спокойно ще се минава там и с Н1 /Хамър/
                              помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X