Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лазерна корекция на зрение......

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Лазерна коррекция на зрение......

    Присаждането на леща е съвсем друго нещо.Едиствената прилика с лазерната корекция за която става реч е думичката ,,око''.
    PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
    КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
    0899187766

    Коментар


    • #62
      До: Лазерна коррекция на зрение......

      Първоначално публикуван от vitito Преглед на мнение
      Синът ми е на 6 год. и има астегматизъм. Възможна ли е интервенция на тази възраст? Носи очила от 3 год.
      Въпреки, че Чуров ти е отговорил кратко и ясно да поясня и аз.
      Аз също бях с астигматизъм и при мен носене на лещи беше невъзможно, бях с 4 и 3 диоптъра и не помня вече градуси и др.
      Та на дете не се прави най рано на 22-23 годишна възраст защото астигматизмът ше се развива заедно с организма и всяка година ще има различни показатели.
      Второ това не е лечение а КОЗМЕТИЧНА процедура и е написано навсякъде.

      Първоначално публикуван от v0id Преглед на мнение
      Не знаех че това е дъщеря му иначе и аз щях да го питам . А какъв беше отговора му ?
      Дъщеря му е една от преглеждащите лекари. тоест ако минаваш пълният тест за операция неминуемо минаваш и през нея, много съвестна и добра лекарка.
      А отговора беше, че за него е твърде късно а за нея си е личен избор.
      Все пак това както написах е козметика тоест не всяка ляга под ножа за силикон.
      А ако имаш предвид Теодора на рецепцията или вече в новата клиника незнам, тя в дъщеря на сестра му, ама май това е извън темата

      Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
      Астегматизъм? Той как е свързан с ретината, не е ли по-скоро мускулно или някакво друго двигателно явление? Незнам, но мисля че не е лечимо с лазер, по-скоро с волеви практики най-добре да се приучава от малък...
      Май по - горе съм отговорил и на това .....

      А ето и самата операция трае само няколко секунди...
      Но има едно Но има едномесечен дискомфорт и се следва процедура с изкуствени сълзи и т.н.
      Ако имате още въпроси към пациент какъвто съм аз ОК но не съм специалист.


      Коментар


      • #63
        До: Лазерна коррекция на зрение......

        Грешката е моя и вече разбрах кое как. Леко съм смесил ленивото око с астегматизъм. Благодаря отново...

        Коментар


        • #64
          До: Лазерна коррекция на зрение......

          Благодаря на всички за подробните отговори. Всичко това съм го чувал от докторите, но сега съм по спокоен след вашите коментари.

          Коментар


          • #65
            До: Лазерна коррекция на зрение......

            Правете си корекциите "доде е младост", че аз като позвъних в Центъра и ме попитаха за годините, падна голям смях. Май че над 35 години не посягат

            Коментар


            • #66
              До: Лазерна коррекция на зрение......

              Май няма твърда възрастова граница. И аз се обаждах и хората казаха, че категоричен отговор за това, дали съм подходящ могат да дадат само след нарочен преглед.
              Но "моят" офталмолог категорично е против Ще "сондирам" още мнения, защото се убедих, че колкото лекари - толкова диагнози. А имам само едно работещо око, другото е мързеливо

              Коментар


              • #67
                До: Лазерна коррекция на зрение......

                Както се спомена-въпрос на личен избор.Какви са аргументите на твоя офталмолог?Ако няма сериозни такива ,помисли си поне за преглед.Клиниката е на световно ниво и имаш шанса тя да е в България!
                PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
                КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
                0899187766

                Коментар


                • #68
                  До: Лазерна коррекция на зрение......

                  Та направих си преглед в "Св. Петка", засега ще се въздържа от лазерната коррекция, по причина че ако го направя ще е по-скоро козметична, от колкото наложителна. Иначе съм впечатлен и от обстановка и от квалификация на персонала.

                  ПС. А и скивах един много готин и наточен Патрол, паркиран точно пред входа на клиника. Завидях на колега благородно. Не можахме да се запознаем, понеже когато д-р Байчева приключи с мен, той влезе на операция.
                  Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                  Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                  Коментар


                  • #69
                    До: Лазерна коррекция на зрение......

                    На Петьо ... джипката ....
                    Ще се запознаеш .....

                    Само трябва да си подготвен .... за Трите мечки!!!!
                    Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                    Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                    Коментар


                    • #70
                      До: Лазерна коррекция на зрение......

                      За малко сме се разминали. Ако мога да бъда полезен с нещо, пиши ми на Л.С. Както вече се писа многократно, лаз. корекция е козметична процедура и е въпрос на личен избор, а целта на предв. преглед е да даде обективна информация за да може всеки да вземе правилното решение за себе си. Поздрави!
                      NISSAN PATROL 2.8TD

                      Коментар


                      • #71
                        До: Лазерна коррекция на зрение......

                        ако може и аз да споделя.
                        значи, на 27 съм, с 3.75д (реално всъщност 4) късогледство. много мислих за такава операция, но накрая така и не се реших - просто ме е страх - всички лекари-офталмолози с които се консултирах (повече от 7-8 сигурно в русе и в софия, само до варна не съм ходил) бяха категорично против! отначало не казаха защо, но като ги попритиснах си казаха - метода бил много нов и нямало достатъчно добре документирани (евентуални) страничните ефекти. ето и какво точно ми обясниха:
                        след като се изреже "капачето" от ретината (викат му ламбо, за сефте чувам такава дума ) лазера се насочва и изпарява точно определено количество от тъканта, която е под ретината докато пациента гледа в някаква червена точка. после ламбото се връща обратно, и за около седмица зараства (обаче после 3 до 6 месеца си капеш изкуствени сълзи).
                        и тука е ключовия момент! - тази тъкан която се изпарява няма къде да отиде (окото все пак е затворено и няма вход-изход) и това води до МОМЕНТНО увеличаване на вътре-очното налягане. за колко време ще се задържи това повишено налягане никой не може да ти каже (зависи от много и различни фактори, налягането спада чак когато кръвта "изнесе" въпросния изпарен материал) НО високото/повишеното вътре-очно налягане води (със сигурност!!) до глаукома - доста неприятно очно заболяване, което води до пълна слепота и е абсолютно нелечимо стойностите на това налягане са определени в доста широки граници (варират за всеки човек - за това за и предварителните прегледи)...
                        от този момент нататък някак си желанието ми за операция изчезна (да не кажа, че се изпари ...) все пак всеки преценява за себе си дали си струва риска (пък бил той и малък) - все пак човек възприема повече от 90% от заобикалящия го свят през очите...

                        П.С. ето един линк, който обяснява за какво става дума http://www.doctorbg.com/page.php?id=14613 преди време бях намерил доста по-подробно обяснение, но сега не мога да си намеря линка

                        Коментар


                        • #72
                          До: Лазерна коррекция на зрение......

                          Скъпи колега, одговарям на поста ти единствено за да поясня на незапознатите с лазерната процедура глупостите, които си написал, ако модераторът прецени, моля да изтрие поста ми.
                          1.Капаче се "реже" от роговицата, а не от ретината!
                          2.Тъканта, която се изпарява, не е под ретината, а е на повърхността на роговицата!
                          3.Тъканта, която се изпарява има къде да отиде - в интегрираната в апарата аспирационна система!
                          4.Повишаването на вътреочното налягане се дължи на антибиотика "Тобрадекс", който гарантира отсъствието на възпалителни процеси, предизвикани от околната среда (прах, микроби и т.н.), до пълното срастване на тъканта. Вътреочното налягане се повишава в минимални граници, напълно безопасни за зрението на пазиента и се следи на контролните прегледи след лазерната корекция. Обикновено "Тобрадекс"-а се спира седмица след процедурата.
                          5.Изкуствените сълзи се капят, за да се намали триенето между клепача и роговицата. Изписването им дори профилактично е масова практика. Голяма част от хората имат т.н. "сух синдром" (намалена слъзна секреция), реклама на изк. сълзи може да бъде чута по всяко радио. Не разбрах, защо те притесняват!
                          6.Глаукомата е заболяване, което се дължи на патологични процеси в организма. Ако нямаш оплаквания - не бери грижи за нея!
                          7.Колко от офталмолозите, с които се консултира работят на ексимерна машина или поне са виждали на живо такава?
                          8.До скоро в страната имаше три такива машини, аз съм системен оператор на две от тях. През мен са минали поне 70% от пациентите подложили се на корекция и аз съм един от тях - и двете ми очи са коригирани. Сега виждам по-добре от всякога.
                          Дано не съм те обидил!
                          Поздрави!
                          NISSAN PATROL 2.8TD

                          Коментар


                          • #73
                            До: Лазерна коррекция на зрение......

                            аз само споделих какво са ми казали когато ходих да се интересувам за процедурата - както виждаш обяснил съм съвсем просто (така както и на мен ми го обясниха тогава) - не съм в час с медицината въобще
                            казваш, че се изпарява от роговицата, значи... аз съм почти сигурен че ми казаха ретината и това под нея... дали може да става дума за друга операция/метод? (въпреки че последно ходих миналата година в мед.академия в сф да питам по въпроса и съм на 100% сигурен че не са ми казвали, че апарата си има аспирационна система)
                            а изкуствените сълзи ме притесняват, понеже ги дават за доста дълъг период - 6 месеца казаха... от тук си правя извода, че дори да нямам проблеми със "сухо око" то той неминуемо ще се появи след операцията - може и да греша, това вече са си мои разсъждения
                            не, не си ме обидил, по-скоро аз нещо не съм разбрал като хората...

                            Коментар


                            • #74
                              До: Лазерна коррекция на зрение......

                              Представи си цифрово фотоапаратче. Ретината е най-долният слой в окото, фотоприемникът. Матрицата. Няма нищо общо с фокусирането на изображението. Обективът е почти всичко пред нея. Това за което става дума тука, е тунинг на най-предната леща на обектива. Можеш да разглеждаш роговицата като входна менискова леща. В случая се разправят само с нея.
                              А това с капките го правят по кви ли не поводи, така че не е страшно. Преди години в щатите май беше и мода. Всички си капеха по нещо в очите щот така. Полезно било. Като бягането) Не е съществен проблем, ако няма съпътстващи заболявания.

                              Коментар


                              • #75
                                До: Лазерна коррекция на зрение......

                                така (с примера за фотоапарата) ми стана по-ясно вече
                                но ако действително не се пипа нищо по ретината, защо предупреждават, че са възможни смущения в нощното виждане - например вечер, когато се гледа срещу лампа/фарове на насрещно движещи се коли? появявали се някакви светли къгове или "ореоли" и то в значителен процент от случаите - около 30% (за това вече съм убеден, даже го пишеше и в една от брошурите, които ми дадоха). аз бях останал с впечатление, че дози (де)фект се получава когато светлината попадне върху "обработената" част от ретината, обаче щом тя не се пипа, защо се получава така?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X