Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лазерна корекция на зрение......

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Лазерна коррекция на зрение......

    Ретината - ретина, проблемът е макулата. Това е мястото, където очния нерв е закачен за ретината. Тъканта е като пепел на върха на цигара, нищо не можеш да правиш там. Както го пипнеш, така се разпада.

    Коментар


    • #32
      До: Лазерна коррекция на зрение......

      Тъкмо сте навлязли в материята да попитам - а "мързеливо" око лекува ли се по някой от тези методи?

      Коментар


      • #33
        До: Лазерна коррекция на зрение......

        О, не, това е мускулен проблем. Детските офталмолози знаят. Има едни гимнастики с диапозитиви, и ако трябва - хапчета от невролозите. Някви витаминни коктейли. Ако има проблем и с някой нерв, освен дето мозъкът трябва да се разклини, и да се научи да си използва чарковете. Очите нали се смятат за изнесена мозъчна тъкан.

        Коментар


        • #34
          До: Лазерна коррекция на зрение......

          Не става дума за дете, а за възрастен, на който мързеливото око не е лекувано на време и с напредването на възрастта другото око започва да отслабва(далекогледство). Та, има ли шанс другото, мързеливото да се включи в играта, или вече е късно...

          Коментар


          • #35
            До: Лазерна коррекция на зрение......

            Става, но практиките са прееедимно мозъчни. Демек трябва желание ипостоянство за упражнения, които не са баш по медицинскому. Дето вика Стефан, да накараш мозъка да си ползва чарковете. Не е невъзможно, но ще трябва воля и постоянство. Търси и чети Нoрбеков/уви за някои е малко странно като подход, аз съм чувал за доволни от практиките му, но всичко е субективно, а хич не съм запознат отблизо с тематиката/...

            Коментар


            • #36
              До: Лазерна коррекция на зрение......

              ммм ... Проблем е ... Възрастовите изменения сами по себе си водят до такива намалявания на функцията. Старческото далекогледство е общо взето това. Акомодацията се изчерпва и на изправните очи.
              Виж, строго индивидуално е. Във всеки случай може да се опита. Но пак е въпрос на тренировки. Може пък да успеят за забавят процеса.
              Оперативно едва ли може да се направи нещо.
              Изобщо казано на това му викат преден сегмент, и такива специалисти трябва да търсиш. Някога за спец уж минаваше Петя Василева. В бившето ИЛЧГ. Не знам как се казва сега, другата болница в двора на софийската Окръжна. Даже академик стана. Дали сега там има някой читав лекар не знам.

              Коментар


              • #37
                До: Лазерна коррекция на зрение......

                Аз тука се присъединявам към по-широко разпространеното мнение,че ако не става дума за 8-9 диоптъра, по-добре да не се пипа. Не съм се интересувал в подробности обаче и може да е напълно оправдано да се пробва и при 2-3.
                Интересни неща чета напоследък за Норбеков http://www.norbekovbg.info/ , споменат по горе от Насов. Нищо не пречи да се опита първо тая метода.

                Коментар


                • #38
                  До: Лазерна коррекция на зрение......

                  Преди известно време, потърсих в нета "лазерна корекция на зрението" и се зачетох във форумите. Не можете да си представите какви невъобразими глупости се пишат от хора, използващи и необходимата медицинска терминология. Не очаквах подобна участ да сполети и нашия форум, но явно има хора - меценати във всяка сфера на човешкото познание. Не искам този пост да прозвучи като реклама на фирмата в която работя, затова, ще се опитам да бъда лаконичен. Лазерната корекция на зрението е козметична процедура и е въпрос на личен избор. Правилния избор е следствие на правилната диагностика и коректната информация за очаквания резултат. Прецизната диагностика е следствие от работата на висококвалифициран мед. персонал и високотехнологична мед. апаратура. Всичко това се случва при извършването на преглед специално за лазерна корекция на зрението. След като пациента е информиран за очаквания резултат, той сам взема решение за себе си. Системен оператор съм на два от трите ексимерни лазера на "Визекс" в страната. Имах +7 д. и амблиопия (мързеливо око) и зрение до 50% на лявото око и +4д. и зрение до 80% на дясното око. И на двете очи ми е работена процедура "Лейсик" преди около четири години. В момента лявото ми око има зрение до 100% а дясното - 120%. Двуочно зрението ми е 120%.Преди корекцията никога не съм виждал толкова добре.
                  Ако мога да бъда полезен с удоволствие ще помогна.
                  NISSAN PATROL 2.8TD

                  Коментар


                  • #39
                    До: Лазерна коррекция на зрение......

                    Уважаеми колега, става ли въпрос за здравето на хората се чувствайте свободен да пишете тук каквото намерите за добре. Никой няма да ви повдигне въпрос за реклама бъдете спокоен...
                    VPetrov.photography

                    Коментар


                    • #40
                      До: Лазерна коррекция на зрение......

                      Меценати ли? Човек трябва да е пълен идиот, за да е меценат еле па на офталмолозите. Спрях да правя тая глупост още по времето когато тихомълком втората смяна на разни места стана платена. И разбрах кво правят с пациентите, даже с глаукомните. Които са спешни. А аз купувах от джоба си части за луди пари, само и само да вървят лазерите. Щото нали болни хора, и нужда, и дрън - дрън ... Очкарите изпревариха с гадостите даже зъболекарите и гинеколозите.
                      Макар че не разбрах много от написаното по-горе.

                      Коментар


                      • #41
                        До: Лазерна коррекция на зрение......

                        Ok! Работя в очна клиника "Света Петка" във Варна. През 2002 взехме най-новата тогава машина на "Визекс" - модела "Стар Ес 3". За незапознатите, като Стефан ще поясня, че американската фирма "Визекс" е сред световните лидери в разработката и производството на лазерни технологии в света а модела "Стар Ес 3" е първата машина, коригираща далекогледство внесена в страната. Основната разлика от предходните модели, освен корекцията на хиперметропия (далекогледство), беше и интегрираната "авто трейкинг система"; т.е. система от инфрачервени камери следят зеницата на окото и изкючват лаз. лъч секунда преди зеницата да се измести от полето за третиране. Паралелно с тази машина започнахме да работим методиката "Лейсик" с микрокератом на френската фирма "Мория".Принципно процедурата представлява следното: Изрязва се капаче от роговицата с дебелина, колкото човешки косъм, отпрята се настрани, след което лазерния лъч изпарява тъкан от роговицата, оформяйки я така, че потока светлина попадащ в окото да се фокусира върху ретината. Капачето се връща обратно на мястото си и тъканта сраства за няколко седмици. За незапознатите като Стефан, ще обясня, че микрокератома е машината, изрязваща капачето, а "Мория" е световния лидер в производството на микрокератоми.
                        Може би е добре да спомена, че неоторизиран персонал няма право на достъп всички лекари и обслужващ персонал периодично караме курсове и държим изпити, за правото да работим с тази техника. Лекарите ни посещават всички световни форуми за да повишават нивото си на квалификация.
                        От две години работим на "Стар Ес 4".
                        Няма да ви отегчавам с подробности. Мисля, че на всеки е ясно, че мед. апаратура на ниво "купувам части с джобните си пари", е точно това, което провокира скептицизма на Стефан.
                        NISSAN PATROL 2.8TD

                        Коментар


                        • #42
                          До: Лазерна коррекция на зрение......

                          Никакъв скептицизъм, само отвращение от поведението на разни хора от разни стари времена. Които мигом от партийни секретари на разни партии се превърнаха във фризьори. Отвисоко плюейки на всякакви Хипократови клетви.
                          Микрокератомите са много стара технология В средата на 80-те у нас не бяха новост. Е, вярно, бяха ръчни.
                          Тая с оторизацията е известна политика на разни фирми. Не съм виждал друг особен ефект, освен оскъпяване на всичко. Оторизирани леваци обаче съм виждал. Вярно, главно чужденци. Трагична подготовка. Освен да сменят половината апарат за 80% от цената на нов, друго не умеят. Макар че във всичкото това няма никаква мистика. Обаче - това е. Нали вместо инженери и физици трябва да има пуцаджии, вместо лекари в линейките - санитари, вместо ...
                          А аз не съм казвал че съм ги купувал с джобни пари. А за луди пари. Вместо някои от тия ремонти можеше да си купя кола например. Но не си купих.

                          Коментар


                          • #43
                            До: Лазерна коррекция на зрение......

                            Първоначално публикуван от petio-beliata Преглед на мнение
                            Системен оператор съм на два от трите ексимерни лазера на "Визекс" в страната. Имах +7 д. и амблиопия (мързеливо око) и зрение до 50% на лявото око и +4д. и зрение до 80% на дясното око. И на двете очи ми е работена процедура "Лейсик" преди около четири години. В момента лявото ми око има зрение до 100% а дясното - 120%. Двуочно зрението ми е 120%.Преди корекцията никога не съм виждал толкова добре.
                            Ако мога да бъда полезен с удоволствие ще помогна.
                            Здравей, колега! Радвам се, че се появи! Пиша ти ЛС.

                            Коментар


                            • #44
                              До: Лазерна коррекция на зрение......

                              Не знам за 80-те и а и най-вероятно си прав. Не искам да си приписвам заслуги, които не са мои. На фона на нивото на което е медицината в страната - не е етично да давам примери, а и всеки си е патил от лекарска некомпетентност и некадърност, при нас шефа ми е вдигнал така летвата, че е безкомпромисен към себе си толкова, колкото и към останалите от екипа.Изкарал е два мандата като шеф на катедрата по Офталмология на Медицинския университет и от всички лекари, е подбрал най-добрите. Миналата година МЗ ни акридитира и получихме най-високата оценка (отличен), за най-дългия период от време (5 години) и ни определиха за база за специализация към университета, което е прецедент за частно лечебно заведение. Лекарите, работещи при нас получават покани и не пропускат участие в международни форуми и носят информация за най-новите методики, технологии и разработки на световно ниво. Ежегодно организираме национални конференции на които представяме на българската офталмологична общественост световните новости и нашия опит, каним за лектори именити световни и национални офталмолози. Извинявам се ако звучи като реклама, но тове са факти и който е идвал при нас знае,че при нас идват пациенти от цялата страна и чужбина. Не мога да не съм горд, че съм част от тази фирма с репотация не някъде от миналото, а от всеки обслужен пациент.
                              Нещата, обаче не са само розови. Основен негатив ни е малкия капацитет оттам и голямото чакане за пациентите.
                              Извинете ме ако съм бил многословен, Стефане, съжалявям ако съм се изказал прекалено грубо.
                              NISSAN PATROL 2.8TD

                              Коментар


                              • #45
                                До: Лазерна коррекция на зрение......

                                Никога не научих новите имена на болниците. Но ако това е старата очна клиника ... От много години не съм ходил в тая болница. Но след като през 70-те заточиха професор Константинов от София там, това много години беше ако не единствената истинска, то със сигурност най-добрата офталмологична клиника у нас. Порядък над всичко останало. Какво става сега не знам, но сигурно е останало каквото трябва от оная школа.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X