Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Машина за работа в гората

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Машина за работа в гората

    Днес при нас в Габрово е малко по топло и реших да попрепаля техниката и да направя някоя друга снимка и да ви представя моята машина.
    Малко технически данни и обяснения.
    Това чудо в първообраз си беше един обикновен камион Преслав,който купих през 2000 год от една фабрика за 1000лв с много много липси.Когато го купувах не бях много наясно какво ще правя и как ще го правя но нали все от някъде трябва да се почне.Веднага започнах с обескостяването и го съблякох ама яко ,и по едно време си викам това няма събиране .Първо преместих задния мост с 100см напред,съответно и накъсих кардана ,преместих и раздатката също с 30 см.С тези габарити стана дълго като лека кола,с цел да се маневрира по лесно в гората.
    Двигателя е Перкинс 4 около 80к/с
    скоросна кутия Газ 53
    Раздатка Газ 66
    Лебедка БТР
    Направил съм го самосвал и работи много бързо и качественно.За сега ще спра и очаквайте продължения
    Прикачени файлове

  • #2
    До: Машина за работа в гората

    Колега тази машина за извоз на дърва за огрев ли я ползваш.
    АКО ПОНЕ ВЕДНЪЖ НА ДЕН НЕ ИЗПИТАШ СТРАХ, ЗНАЧИ НЕ ЖИВЕЕШ !!!

    Коментар


    • #3
      До: Машина за работа в гората

      По принцип я ползвам за всякаква горска работа но най е удобна за дърва за огрев.Много е функционална смятай ча вози по 3 куб дърва и излиза от всякъде.Има бавни скорости,сега гумите са скапани но 4 нови струват 600 лв.Лебедката и работи перфектно.Вадил съм по 15 куб бор трупи на ден

      Коментар


      • #4
        До: Машина за работа в гората

        Огани две тръби за защита на шофьора при обръщане и машинаката е СУПЕР, не че сега не ееее. Поздрави чудесна!

        Коментар


        • #5
          До: Машина за работа в гората

          Първоначално публикуван от Дон Нуцо Преглед на мнение
          Огани две тръби за защита на шофьора при обръщане и машинаката е СУПЕР, не че сега не ееее. Поздрави чудесна!
          Той шофъора е много печен и много бързо скача,но тръбички трябват наистина.От 5 години ги правя ама докато не стане бела няма да стане.

          Коментар


          • #6
            До: Машина за работа в гората

            Голям звяр !Става за всичко и най-вече за кеф.Ама не ти ли е студено,бе човек?Само като го видя и настивам........майтап,бе Уили!
            Браво и от мен!!!!!!!!!
            Чавдар Владимиров
            0887/912075
            Ленд Ровър Диско 1
            Самуад в проект

            Коментар


            • #7
              До: Машина за работа в гората

              Как е ъгъла на задния кардан? Не прави ли проблеми?
              За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

              Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

              Коментар


              • #8
                До: Машина за работа в гората

                Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                Как е ъгъла на задния кардан? Не прави ли проблеми?
                Добър въпрос ,и може да се каже много смислен .За тази цел съм местил раздатката напред ,за да мога да я отдалеча от задния мост и да намаля ъгъла на чупене на карето.Оригинално първия кардан,най-късия отива отзад а другите два се правят по размер на място.Но точно по този въпрос имах бая ядове.Машината работи пет години и е подложена на много яка експлоатация и е доказала своите качества.Всяка година се износват по един камплект гуми,които са Български завод Динамик-София цена 600лв за 4 бр размер 9-00 по 16 цола.

                Коментар


                • #9
                  До: Машина за работа в гората

                  Гледам, и лебедката доста е използвана И ламарината пред шофьора има "бойно" кръщение...
                  Имам два въпроса относно двигателя:
                  1. Има ли турбо?
                  2. Как го палиш в зимните утрини, когато температурата е минус намсиколко?
                  Има ли желание-има и начин!

                  Коментар


                  • #10
                    До: Машина за работа в гората

                    Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                    Гледам, и лебедката доста е използвана И ламарината пред шофьора има "бойно" кръщение...
                    Имам два въпроса относно двигателя:
                    1. Има ли турбо?
                    2. Как го палиш в зимните утрини, когато температурата е минус намсиколко?
                    Турбина няма и няма нужда от такава.
                    Не знам дали познавате достатъчно тези двигатели Перкинз, но те се славят с това че палят, и то доста добре.Специално аз си го паля с факла,подавам му огън в колекторите и пламва веднага.Само да има сила акомулатора да звърти.Между другото в гората под минус 10 не се ходи.Лебедката е бая поработила за 5 год съм сменил поне 10 въжета.Да ви кажа чесно машинката е като жената,като се грижиш за нея тя ти се отплаща подобаващо.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Машина за работа в гората

                      При първа възможност ще направя нови и по актуални снимки.Искам да ви покажа че ние Българите сме много добри конструктори,изпълнители и че правим от нищо нещо.Тази машина съм си я направил сам и благодарение на нея ,вече 5 год си изхранвам семейството и съм доволен. Абе кво да ви кажа Българска работа.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Машина за работа в гората

                        Това от автобусче Чавдар (дъмпер) ли е правено?
                        Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                        Дий Снайдер

                        Коментар


                        • #13
                          До: Машина за работа в гората

                          Първоначално публикуван от banjo Преглед на мнение
                          Това от автобусче Чавдар (дъмпер) ли е правено?
                          Написал съм колега от Преслав,но те с Чавдара са 99% еднакви.Има малко разлики в напречните греди на шасито.Старите Чавдари нямат хидравлика на волана,и май други разлики няма.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Машина за работа в гората

                            Доколкото разбрах, двигателят е същия дето го слагат и по мотокарите. Карал съм доста мотокари, и ако не е на топло сутрешното палене е голяма мъка. А номера с факлата си го знаем, но не би трябвало да е така! А и добрият акумулатор си е задължителен за дизела, за да може да "удари" със достатъчно голяма скорост буталото в главата, та да се сдигне бързо налягането на въздуха в цилиндъра, оттам да се вдигне температурата до степен достатъчна за запалването на "нафтата". И си трябва добър стартер, на мотокарите си патехме, докато не ги сменихме с чешки, и се родихме...

                            А за турбото питах, защото тук във форума спорихме с един колега дали повечето перкинси са стурбо, и аз отстоявах тезата, че не са, та затова събирам информация по въпроса.
                            Иначе машината е много грозна.(Това, чуто от мен е най-големият комплимент)
                            И завари там някви тръби над теб, да може и за в бъдеще да си пишем тук.
                            Има ли желание-има и начин!

                            Коментар


                            • #15
                              До: Машина за работа в гората

                              Сега има нови стартери редукторни,много са добри и бързи.Турбото ми е напълно излишно,защото машината е за работа и мошност а не за бързина.Турбината не повишава оборотите а намалява времето на достигането им,и естественно намалява живота на двигателя.За тръбите сте напълно прави но от 5 год все ги правя,и май да взема тези дни да ги направя,щото после да не мачкате шапки .

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X