Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Машина за работа в гората

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Машина за работа в гората

    Щом от пет години ги правиш, и досега си читав, за да пишеш тук, значи си усвоил изкуството да не се обръщаш! Следователно може и без тях, но пък никога не се знае кога ще ти влязат в работа... Дано не се налага, де, ама все пак си ги направи. От по-дебела тръба, по възможност безшевна... И си сложи някакви колани, да те държат при евентуално преобръщане, иначе ако изпаднеш извън машината, нищо не е сигурно.
    Ако си водил някакви сметки, кажи колко ти струва да направиш самосвалната уредба? Имам предвид помпа, разпределител, маслопроводи, повдигателен цилиндър...
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • #17
      До: Машина за работа в гората

      Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
      Щом от пет години ги правиш, и досега си читав, за да пишеш тук, значи си усвоил изкуството да не се обръщаш! Следователно може и без тях, но пък никога не се знае кога ще ти влязат в работа... Дано не се налага, де, ама все пак си ги направи. От по-дебела тръба, по възможност безшевна... И си сложи някакви колани, да те държат при евентуално преобръщане, иначе ако изпаднеш извън машината, нищо не е сигурно.
      Ако си водил някакви сметки, кажи колко ти струва да направиш самосвалната уредба? Имам предвид помпа, разпределител, маслопроводи, повдигателен цилиндър...
      Значи отговарям на въпросите по ред на задаването.

      1.Обръщал съм се не веднъж,и опита ми показа че по добре да няма нищо да пречи да се скача,а за колан е немислимо.
      2.Тръбите са добро нещо но могат да ми служат само от падащи дървета клони и др.За преобръщане само могат да ми пречат.Но веднъж испитах нужда от тях ,при самоизваждане с лебедката се изскубна дървото за което се бях вързал и падна върху мен и ми смачка кормилото и арматурното табло. 3.За самосвалната уредба какво да ти кажа-то преди пет год беше друго имаше всичко почти без пари,нали знаеш свършиш работа на тоз той ти даде помпа оня маркуч трети разпределител и така нататък.

      Коментар


      • #18
        До: Машина за работа в гората

        Ей, ти значи си от нашите !
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • #19
          До: Машина за работа в гората

          Една виетнамка съм бракувал с тотална щета.То в Габрово такива като мен има бая,дал господ.Ами каккво да павиш човек борба за живот.Те горите стръмни а трябва да се вадят.

          Коментар


          • #20
            До: Машина за работа в гората

            И от коя машина си по-доволен? Според мен виетнамката е по-добра. Все пак е проектирана за военен камион, а тези "Чавдари", "Преслави", все "Авии" са си цивилни машини. И доста хора не ги харесват, кажи за теб?
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • #21
              До: Машина за работа в гората

              Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
              И от коя машина си по-доволен? Според мен виетнамката е по-добра. Все пак е проектирана за военен камион, а тези "Чавдари", "Преслави", все "Авии" са си цивилни машини. И доста хора не ги харесват, кажи за теб?
              Няма такава работа,това е голям звяр.Смятай като му са нови гумите няма спиране.На виетнамката са и широки гумите и много глади.Това нещо не спира,мотора му е як и не му е много товара.Доста добре се справя с страничните наклони.Но на въпроса да отговоря.Всяка една от двете машини си изпълнява предназначението.Едната е по маневренна и по проходима,самосвал е и работи бързо,А другата товари повече и работи на по големи разстояния и даже се движи из града.Не може без тях и двете.

              Коментар


              • #22
                До: Машина за работа в гората

                Ето го звера

                Коментар


                • #23
                  До: Машина за работа в гората

                  Браво колега много е готина МЕН МЕ КЕФЯТ ТАКИВА ИЗРОДИ НАЛИ ЗНАЕШ ЧЕ Я НАРИЧАМ ТАКА С ДОБРИ ЧУВСТВА.
                  sigpic

                  Коментар


                  • #24
                    До: Машина за работа в гората

                    Колега....а да кажеш нещо,като застане на(кантар)и въртят две коляленца......Аз имах такава машинка " МУРГАШ " без блукаш....та.ак работа На преслава раздатката не е от ГАЗ 66....а от "МОЛОТОВКА" Един савет от мен тори му гуми 10.00 х 18 от "молотовка" ефекта е по голям.....
                    Последно редактирано от Станислав_; 01-03-08, 16:17.
                    "Винаги правя това, което не мога, за да мога да се науча да го правя. "о8894оЗ81З

                    Коментар


                    • #25
                      До: Машина за работа в гората

                      Първоначално публикуван от p.djartov Преглед на мнение
                      Няма такава работа,това е голям звяр.Смятай като му са нови гумите няма спиране.На виетнамката са и широки гумите и много глади.Това нещо не спира,мотора му е як и не му е много товара.Доста добре се справя с страничните наклони.Но на въпроса да отговоря.Всяка една от двете машини си изпълнява предназначението.Едната е по маневренна и по проходима,самосвал е и работи бързо,А другата товари повече и работи на по големи разстояния и даже се движи из града.Не може без тях и двете.
                      Колега поздрави машината ти е велика.Чудех се каква машина да събирам за обслужване на стопанството на село .Идеята май ше открадна от тебе. Не знам какво ще ми струва С перкинси и Газки се разправям от години и мога да твърдя че турбото дава допълнителна мощност .Но незнам дали е нужна щом казваш че и така си излиза.С редова помпа ли си или роторна ?И какво ще кажеш за мостовете и диференциалите доволен ли си от тях. И помпата за крика от Газка ли е .И последно да не ти досадя тия гуми не са оригинални а от някаква селскостопанска машина оригиналните не са ли 15 цола.най сърдечни поздрави
                      К мирной жизни не пригоден.
                      Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                      ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                      Коментар


                      • #26
                        До: Машина за работа в гората

                        "ПЕРКИНС" за да нямаш ядове редовак помпа " МОТОР ПАЛ" капака на ангренажа ( мотокарското) изпълнение има място за две хидравлични помпи. Още имфо на скаип pan4eto71
                        "Винаги правя това, което не мога, за да мога да се науча да го правя. "о8894оЗ81З

                        Коментар


                        • #27
                          До: Машина за работа в гората

                          90 та година в АРЗ Гара Искър имаше няколко стотин двигателя Перкинс нарити на куп с фадрома цяла планина златно време влизаш през оградата и си демонтираш какво ти трябва.Заради мене правиха оградата
                          К мирной жизни не пригоден.
                          Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                          ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                          Коментар


                          • #28
                            До: Машина за работа в гората

                            Колега супер ти е машинкатаА относно ПЕРКИНСА имам газ 53 с такъв двигател от около 12 години и мога да ви кажа че съм много доволен от него,а зимата пали по добре от ифа 4рка
                            0887632135-Краси

                            Коментар


                            • #29
                              До: Машина за работа в гората

                              Интересува ме джантите от какво са?На преслава са 15 цола,а ти пишеш че го караш с 16.гумите дето си сложил ми се виждат хубави дай малко повече инфо за тях ако може и някоя снимка на шарката.

                              Коментар


                              • #30
                                До: Машина за работа в гората

                                Сега видях вашите мнения и ще отговоря ня всички по ред,и благодаря за вниманието.
                                1.Turboto 45 -Благодаря за добрите думи и наистина си е изрод,дори е меко казано защото търпи изродско отношение спрямо него.Тази машина се тероризира много и постоянно.Това не означава че не се полагат необходимите грижи и обслужвания.
                                2.Panjeto 71- Задния деференциал ми беше с блокаж но го счупих,сега съм с обикновен и не мога да кажа че е много зле .Наистина като се окантари спира но нали все пак има лебедка.Раздатката ми е от Газ 66 на 100% аз сум я слагал и не знам каква е разликата.Гумите са добри за него и молотовските ще са ми големи и ще му намалее силата доста.Все пак благодаря за съвета.
                                3.Stariat-Колега Благодаря и на тебе за положителното мнение,можеш да разчиташ на мене и опита ми.Тази машина за селско стопански нужди е перфектна.Бъди сигурен че турбо не ти е нужно.То скъсява живота на двигателя.Помпата за хидравликата е от мотокар и на Газ-ката е такава българска.Навтовата помпа е редова Чешка.Мостовете и деференциалите са много добри и здрави.Но от новия модел,старите са слаби.Гумите са 16 цола и ги купувам от София от завод Динамик и струва 145 лв бройката.Джантите сум ги преправял и съм заварял шина по периферията им за да се компенсира разликата която е 2см в диаметъра на вътрешния кръг.Ако имаш желание да си правиш нещо подобно се обади ще ти кажа всичко.Има много неща които може да се подобрят просто опита го показва.Нали знаеш-Не питай старо а патило.
                                4.Krasi 0573 -Благодаря и на тебе.Че той Перкенса си е много добър двигател.Те тези йфи са големи боклуци.На мене ми задаваха въпрос как го паля,че той си пали без проблем.Сега има нови редукторни стартери които струват 200 лв и ако си сложиш такъв проблемите остават в времето.
                                5.Buldera-На твоя въпрос съм отговорил по горе

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X