Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с автоматика на Гранда (WJ 2.7 CRD)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с автоматика на Гранда (WJ 2.7 CRD)

    Колеги , моля ако някой знае добър майстор за автоматици във ВАРНА да пише . БЛАГОДАРЯ ВИ
    GL420, G500

  • #2
    До: Проблем с автоматика на Гранда

    какво му е на автомата ?
    LZ1RED

    Коментар


    • #3
      До: Проблем с автоматика на Гранда

      Първоначално публикуван от valka Преглед на мнение
      Колеги , моля ако някой знае добър майстор за автоматици във ВАРНА да пише . БЛАГОДАРЯ ВИ
      Знам за един сервиз във Варна в технически университет, но не мога да кажа дали са добри или не.

      Коментар


      • #4
        До: Проблем с автоматика на Гранда

        След смяна на масло и филтър на кутията на 110 000 взе да не сменя по-високи скорости , стои на 1-ва и светва жълта лампа с картинка двигател
        GL420, G500

        Коментар


        • #5
          До: Проблем с автоматика на Гранда

          Какъв е Гранда? Прочетете кодовете на грешките на мозъка на кутията ако има такъв.
          Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

          Коментар


          • #6
            До: Проблем с автоматика на Гранда

            В София има един сервиз само за автоматици и са доста добри майстори аз лично съм от Бургас и едно приятелче имаше Гранд 2.7 дизел и му правеше същите парчета тука му казаха цена между 4000/5000 лв. а в София му я оправиха за 1300 лв.

            Коментар


            • #7
              До: Проблем с автоматика на Гранда

              Първоначално публикуван от valka Преглед на мнение
              След смяна на масло и филтър на кутията на 110 000 взе да не сменя по-високи скорости , стои на 1-ва и светва жълта лампа с картинка двигател
              110 000 км си минал след смяна на масло и филтър и чак тогава е почнал да не сменя предавките ли ?
              или колата е на 110 000 км. по принцип ???
              а какво масло сипа ? ( това е МНОГО ВАЖНО )

              Ако си сипал правилното масло, може да не сменя предавки от датчикът на помпата...
              LZ1RED

              Коментар


              • #8
                До: Проблем с автоматика на Гранда

                Щом си от Варна отиди в Техническия унивирситет и търси Стефан. За мен лично той е един от най-добрите майстори не само във Варна , а и работи на много разумни цени. Като караш по ул."Студентска" завиваш на втората бариера и нагоре до физкултурния салон ако го знаеш къде е.Работи сигурно от 30 г. само автоматици.

                Коментар


                • #9
                  До: Проблем с автоматика на Гранда

                  Първоначално публикуван от valka Преглед на мнение
                  След смяна на масло и филтър на кутията на 110 000 взе да не сменя по-високи скорости , стои на 1-ва и светва жълта лампа с картинка двигател
                  Ако стои само на първа, значи влезе в аварийния режим......Което си е лошо отвсякъде........Колега, я опиши по-подробно цялата картинка..... Каква кола, години, двигатела, кога е сменено масло, с какво точно, колко минала след това.....Колкото повече информация, толкова по-голяма вероятност да дадем адекватен отговор.....
                  Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                  Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                  Коментар


                  • #10
                    До: Проблем с автоматика на Гранда

                    Та , значи колата е 2002 , 2.7 ЦДИ типтроник, купена от Балкан Стар нова , сега е на 112000 - реални , по серв. книжка и дават смяна на масло на кутията на 110 000 както и направих - в Балкан Стар (Авангард) ВАРНА , не знам какво масло са сложили - с филтъра , гарнитурата и труда - 300 лв , после взе отнякъде да тече , пак ходих , оправиха го но вече им нямам доверие а си спомням че блокира така веднъж на 100 000 х. когато не беше каран 20-ина дни , сега забелязах че лампата с двигатела светва и кутията блокира когато е спрян на наклон и след няколко километра се оправя. Стефан е претрупан с работа
                    GL420, G500

                    Коментар


                    • #11
                      До: Проблем с автоматика на Гранда

                      Мисля че Аутофейс - Цанко е твоя човек - 500 059 - срещу мерцедес - до бившето мотопфое
                      Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
                      Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
                      ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

                      Коментар


                      • #12
                        До: Проблем с автоматика на Гранда

                        Това е за съд. или нещо по бързата процедура - масаж и на санаториум

                        Коментар


                        • #13
                          До: Проблем с автоматика на Гранда

                          Нивото на маслото, проверявал ли си го... да не би да е малко ???
                          а за смяната на 100 000 км. много странно ми звучи... На сузукито ми в потребителската книжка има таблица. В зависимост от километрите, които са изминати по асфалт и оффроуд се определя и кога да се сменя маслото. Например 70 % от пробега е офф... маслото трябва да се сменя ма 10 000 мили. ( по спомен )
                          LZ1RED

                          Коментар


                          • #14
                            До: Проблем с автоматика на Гранда

                            Лошото е, че влезе ли в скапания "сейф мод" проблемът е повече от само смяна на масло. Успех колега!

                            Коментар


                            • #15
                              До: Проблем с автоматика на Гранда

                              Големия въпрос в случая е: каква е кутията, и какво масло са и наляли..... Защото ако кутията е на Крайслер там се залива само и САМО Мопар АТФ+, ако е на Мерцедес?????, доколкото знам, става и с Декстрон.

                              ТА, колега да си извади пръчката за масло на автоматика и ВНИМАТЕЛНО да прочете какво пише по това желязо......Ако пише ОНЛИ МОПАР, да си вземе да купи тоя Мопар, филтр за АСК, и да си ги смени, желателно без да навъртва "излишни" километри....Ако не пише никъде тази дума МОПАР, да се консултира с хора от сервиза на Мерцедес, и пак да не си движи с колата до изясняване на проблема. Ремонта на автоматика боли много....Вервайте ми......
                              Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                              Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X