Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Грешно паркиращи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Грешно паркиращи

    Откакто почнах да пиша по-активно тук започнах да се заглеждам по-сериозно по джиповете по пътя. Преди известно време ми направи впечатление, че един индивид е спрял неправилно. Спрях и снимах - имаше поне 5-8 места за паркиране наоколо, а този се беше направил на тарикат.

    Ако е член на форума искам да му кажа следното: "Не се спира така г-не/г-жо (ще пропусна обидните епитети!". Много грозно, така и така останаха малко зелени площи в София, дайте и тях да ги съсипем като паркираме като идиоти.
    Местоположението е до Първа инвестиционна банка в близост до пазара Иван Вазов.

    ПП. Тук май е най-подходящото
    Прикачени файлове
    Георги Гатев

  • #2
    До: Грешно паркиращи

    Мдам , прав си ! Колегата май живее в Дианабад

    Коментар


    • #3
      До: Грешно паркиращи

      Ако има място за паркиране е за трепане, ама като няма грам местенце и аз съм правил такива неща .

      Коментар


      • #4
        До: Грешно паркиращи

        Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
        Ако има място за паркиране е за трепане, ама като няма грам местенце и аз съм правил такива неща .
        Амиииии, и аз паркирам кофти от време на време, но не и на зелени площи. Аз паркирам кофти като се кача на тротоара и преча на пешеходците, но го правя само за кратко време. Такива неща трябва да се избягват. Важното в случая е да го разбереш и да не го правиш.

        ПП. Ще погледна в Червената къща май се продават едни стикер, дето ги лепиш на стъклото на този и са много забавни, но се махат ужасно трудно, та този да си вземе поука. МИсля да си купя една 100-чка
        Георги Гатев

        Коментар


        • #5
          До: Грешно паркиращи

          Първоначално публикуван от trimata Преглед на мнение
          ПП. Ще погледна в Червената къща май се продават едни стикер, дето ги лепиш на стъклото на този и са много забавни, но се махат ужасно трудно, та този да си вземе поука. МИсля да си купя една 100-чка
          Кажи къде е Червената къща или ми вземи и за мен, ако можеш, ей така да си имам в джоба. Та извън темата, преди време, един доста известен човек, като видеше такъв, му чупеше страничните огледала. Не е най-доброто решение и аз не го одобрявам, но така сме устроени, че като ни бръкнат във джоба веднага си вземаме поука.

          Коментар


          • #6
            До: Грешно паркиращи

            Първоначално публикуван от kolonal Преглед на мнение
            ... един доста известен човек, като видеше такъв, му чупеше страничните огледала. ...
            Да не го напипам, много по известен ще стане . Да се вика полиция в такива случай. Акта за погазване на зелени площи е много сероизен между другото.

            Коментар


            • #7
              До: Грешно паркиращи

              Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
              Да не го напипам, много по известен ще стане . Да се вика полиция в такива случай. Акта за погазване на зелени площи е много сероизен между другото.
              Ти викал ли си полиция в София? Дано не ти се налага, щото ставаш пишман и се молиш да се свърши всичко и да си ходиш по-бързо след няколкочасовото размотаване и чакане. Наистина е неприятно преживяване, особено пък ако си обикновен гражданин.

              Коментар


              • #8
                До: Грешно паркиращи

                Първоначално публикуван от kolonal Преглед на мнение
                Ти викал ли си полиция в София? Дано не ти се налага, щото ставаш пишман и се молиш да се свърши всичко и да си ходиш по-бързо след няколкочасовото размотаване и чакане. Наистина е неприятно преживяване, особено пък ако си обикновен гражданин.
                Ами не ми се е налагало, ама не мисля че метода е да счупя огледалата на някого. Просто си мисля че трябва да разчитаме на по цивилизовани методи. Щото от счупването на огледалата до счупването на главата има само една малка крачка.

                Коментар


                • #9
                  До: Грешно паркиращи

                  Един перманентен маркер също върши добра работа, по-компактен е от лепенките, а и винаги имаш нещо за писане в джоба .

                  Иначе, ако се намерят миналогодишни стикери за гражданска отговорност ще е... Не съм срещал нещо по-трудно за отлепяне...
                  Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Грешно паркиращи

                    И варианта с лепенките също не е много цивилизован, да не кажа, че ми звучи като доста агресивен. Имам сериозни съмнения, че ако лепящия лепенки се засече със собственика на автомобила, е възможно, лепачите да станат агресивни и да се опитат да разбият с глава предното стъкло на автомобила, при това няколко пъти.
                    Не чета коментари и не отговарям на такива.

                    И коментаторите...

                    Коментар


                    • #11
                      До: Грешно паркиращи

                      Имаше един изтестен с инициали А. А. дет след такова чупене на огледала му счупиха челюста май.. За същия ли говориш или има и други :>
                      When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

                      Коментар


                      • #12
                        До: Грешно паркиращи

                        Първоначално публикуван от trimata Преглед на мнение
                        Амиииии, и аз паркирам кофти от време на време, но не и на зелени площи. Аз паркирам кофти като се кача на тротоара и преча на пешеходците, но го правя само за кратко време. Такива неща трябва да се избягват. Важното в случая е да го разбереш и да не го правиш.

                        ПП. Ще погледна в Червената къща май се продават едни стикер, дето ги лепиш на стъклото на този и са много забавни, но се махат ужасно трудно, та този да си вземе поука. МИсля да си купя една 100-чка
                        Имаме такива в офиса, вече сме ги уползетворявали неколкократно. Много обичат да ни спират пред паркинга. Веднъж някъв тип беше спрял така и то точно към 17ч. Е искам да ти кажа, че слезнаха 7-8 души колеги, вдигнаха му колата и я сложиха посредата на улицата. Куките дофтасаха за нула време а и оня се появи точно тогава... Немаши такива обяснения, че той не бил паркирал така А куките "Да бе да, обяснявай сега, че нямаш сестра, да не сме я паркирали ние тук"
                        Последно редактирано от tutin; 21-02-08, 05:55.
                        VW Touareg V10, 5000cc

                        Коментар


                        • #13
                          До: Грешно паркиращи

                          Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                          И варианта с лепенките също не е много цивилизован, да не кажа, че ми звучи като доста агресивен. Имам сериозни съмнения, че ако лепящия лепенки се засече със собственика на автомобила, е възможно, лепачите да станат агресивни и да се опитат да разбият с глава предното стъкло на автомобила, при това няколко пъти.
                          Абе не е така. Бая цивилизовано си е, далеч по-цивилизовано от това да блокираш 50 души, щото на теб така ти е скимнало и явно не ти пука за никого другиго. Или пък си решил, че тая детска площадка не и е там мястото и там трябва да има паркинг. Или пък, че тоя тротоар е напълно излишен.

                          Земи тая лепенка пък ела ми разбий челюстта. Най-много и на трамвая да се хванеш за 48 часа.

                          Според мен точно това е един от най-цивилизованите начини да покажеш на някого, който явно не се сеща сам, че прави нещо много грешно. Подчертавам МНОГО, не би било редно да се лепи на някого, който просто е спрял не както трябва, но има наглеци та наглеци. Ако той смята, че всички останали хора не са заслужили уважението му и за това ще спре както на него му е угодно, то тогава защо да приемаме, че всички останали хора ще го уважават и са длъжни да се съобразяват с неговия егоизъм ?
                          VW Touareg V10, 5000cc

                          Коментар


                          • #14
                            До: Грешно паркиращи

                            Взимам си бележка.
                            Тогава предлагам по-хард вариант, чието действие ще бъде отразено и в медиите. Трошиш някое голямо стъкло, например задното. Слагаш в купето едма бака латекс, махаш и капака и меткаш в баката някоя по-голямшка пиратка, която запапалваш преди това. След това бегаш, по много причини. Смяташ ли, че това ще е достатъчно. Ако не, да мисля още по...

                            Сега малко по-сериозно. Като прецениш, че някой е паркирал неправилно, викаш съответните органи. Всички останали варианти като лепенки, местеници, трошене на детайли или челюсти, според мен не са препоръчителни и с изключение на последния, граничат със самоуправство и посегателство върху чуждо имущество. Освен това, ако органите бъдат ангажирани достатъчно често и с тая си дейност, може и да почнат да си вършат по-добре работата.
                            Не чета коментари и не отговарям на такива.

                            И коментаторите...

                            Коментар


                            • #15
                              До: Грешно паркиращи

                              Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                              Взимам си бележка.
                              Тогава предлагам по-хард вариант, чието действие ще бъде отразено и в медиите. Трошиш някое голямо стъкло, например задното. Слагаш в купето едма бака латекс, махаш и капака и меткаш в баката някоя по-голямшка пиратка, която запапалваш преди това. След това бегаш, по много причини. Смяташ ли, че това ще е достатъчно. Ако не, да мисля още по...

                              Сега малко по-сериозно. Като прецениш, че някой е паркирал неправилно, викаш съответните органи. Всички останали варианти като лепенки, местеници, трошене на детайли или челюсти, според мен не са препоръчителни и с изключение на последния, граничат със самоуправство и посегателство върху чуждо имущество. Освен това, ако органите бъдат ангажирани достатъчно често и с тая си дейност, може и да почнат да си вършат по-добре работата.
                              Да бе даТвоя вариянт важи за нормална държаваА викни така наречените "органи", да видиш как идват веднага.Нали дебнат някъде да изкарат пари от нищо.Тяхната роля не е да помагат, а обратното
                              0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                              Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                              Суперскан България www.decbg.com
                              Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X