Обява

Свий
Няма добавени обяви.

SsangYong Kyron ръчна или автоматична

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • SsangYong Kyron ръчна или автоматична

    Извинявям се ако досаждам,
    попрочетах по предишните теми но моята дилема е следната

    Kyron 2.0 diesel - ще го взимам ....
    обаче всички ме навивят да си взема Т-tronic а, а пък аз си искам механично скоростна кутия. Никъде не намерих сравнение на двата модела и ЗАЩО атоматичната е "по-добра" .....както "се говори" от useri
    Това че Т-tronic e разработка на Mercedes според мен е единственото нещо с което собствениците (в скоро бъдеще и аз) на тия коли могат да се "фукат".

    Легендите с които ме "засипват" са следните и моля за мнение по тях.

    1. Двигате и трансмисия са замислени от Mercedes и "работят" добре заедно .... та ръчната не можела да сработи добре с тоя двигател.

    2. Шасито на тези модели с ръчна трансмисия, било с по-лоша изработка. "Видяно" на пловдивския панаир ей сега есента....

    3. вътрешния дизайн е по-недомислен на моделите с механична трансмисия.... Какво рначение има това?????


    благодаря Ви за всички мнения!

  • #2
    До: SsangYong Kyron ръчна или автоматична

    карал съм Актион и Рекстън с автоматични кутии и са доста приятни за каране (като изключиме странното разположение на седалка спрямо волан) та в този ред на мисли - автоматика ти дава спокойствие, по малко се въртиш из колата и общо взето си е далеч по-приятно. Колкото до интериора - не знам как е при механичните кутии но едва ли е нещо по-различно. Имай предвид че механиката няма да ти даде по-добра проходимост или по-добра икономия на гориво например. Моето лично мнение е да си вземеш автоматик но в крайна сметка ти си преценяш...

    Коментар


    • #3
      До: SsangYong Kyron ръчна или автоматична

      Ами покарайте и двете и преценете кое ви допада повече.Незнам кой е надничал на пловдивския панаир по шаситата ,но имаше два двигателя куплирани със скоростни кутии.Вида и качеството на отливката ме хвърлиха в размисъл кое аджеба кара Мерцедес да позволява да свързват името им с горепосочената марка.

      Коментар


      • #4
        До: SsangYong Kyron ръчна или автоматична

        мерси за менията

        ... обаче пак изпаднах в дилемата си от последния един месец, уж бях си казала - не ме интересува ще си взема нов автомобил, поне няма да ме лъжат на дребно и уж има гаранция...

        но не се стърпях да му се невиди и днес прелетях през горубляне и ужасно ми харса един Мерцедес ML 270, 2003 ... за същите пари горе-долу като новия Kyron. знам че няма да спя отново цяла седмица, защото в крайно сметка въобще не може човек да си помисли да ги сравнява.

        мерси още веднъж

        Коментар


        • #5
          До: SsangYong Kyron ръчна или автоматична

          Вероятно ще постъпите по-правилно,но има и други марки.Второто което сте харесали ако не ви допадне може да продадете с минимални загуби.А от първото може въобще да не успеете да се отървете.

          Коментар


          • #6
            До: SsangYong Kyron ръчна или автоматична

            Първоначално публикуван от ivan ivanov Преглед на мнение
            Вероятно ще постъпите по-правилно,но има и други марки.Второто което сте харесали ако не ви допадне може да продадете с минимални загуби.А от първото може въобще да не успеете да се отървете.
            +1

            Коментар


            • #7
              До: SsangYong Kyron ръчна или автоматична

              благодаря отново за помоща ...
              много сте мили всичктите


              в общи линии сега остава и мъжа да го убедя

              Коментар


              • #8
                До: SsangYong Kyron ръчна или автоматична

                Убеждаването е женски приоритет,така че действайте!

                Коментар


                • #9
                  До: SsangYong Kyron ръчна или автоматична

                  вече съм с втори Rexton и двата бяха с автоматици и мога да кажа че са добри за продажби на старо има много лесен начин аче вие провесорите давате мнения че на старо се губи цена стария Rexton миналата година юли месец го продадох прес автокъща А2 за 38 000лв като беше обявен за 40 000лв те си взеха 5% за продажбата е вярно че ме изръсиха с още 400лв за козметика и обявите в вестниците ама я продадоха за по малко от месец. Сервиза на ратола са не сириозни но ако говориш с главния на сервиза няма проблем всичко оправят човека се казва Росен ако някои иска телефон ще дам да ми пише на ЛС
                  за KYRON право на данъчен кредит като говорим за жаси и ето какво намерих
                  Трислойната енергопоглъщаща рама на новия Кайрон удължава живота на автомобила и намалява вибрациите. Механичната защита е скъпо решение, избрано от конструкторите на Кайрон в името на живота Ултра-яката стоманена рама с трислойна конструкция има ключово значение за сигурността на водача и пътниците, тъй като ограничава деформациите на купето в случай на сблъсък окачване Кайрон е с окачване на луксозен седан. Това в никакъв случай не вреди на сигурността му - напротив: модерното независимо окачване подобрява както комфорта, така и стабилността на всъдехода благодарение на по-добрия контакт с пътя, особено в пресечени местности.Предно окачване с винтови пружини и двойни триъгълни носачи Система за контрол на спускането HDC,ESP ктивната защита срещу преобръщане (ARP) се задейства когато страничната сила, действаща върху купето, е прекалено голяма, например при рязък завой. Спирачния асистент (BAS) усилва спирачната сила в случай на нужда от рязко спиране.
                  Трансмисия
                  Автоматична Т-троник трансмисия, произведена от Мерцедес-Бенц, работи в съвършен синхрон с двигателите на новия Кайрон.





                  Софистицираната Т-троник трансмисия на Mercedes-Benz с 5 предни и 2 задни предавки е един от факторите за гладката возия на Кайрон.
                  факторите за гладката возия на Кайрон.


                  Системата се контролира от изкуствен интелект, който настройва точките на превключване за оптимална плавност и горивна ефективност.



                  Т-троник трансмисията на новия Кайрон включва и зимен режим (Winter Mode) на управление, позволяващ потегляне напред или назад директно от втора предавка. Така се избягва опасността от подхлъзване по заснежени или заледени повърхности.



                  Ако имате нужда от повече тяга, просто минете на ръчен режим на управление. В новия Кайрон можете да сменяте предавките и от бутоните на волана за още по-голяма динамика. Не случайно тази трансмисия е използвана в някои от най-известните спортни автомобили!
                  ДВИГАТЕЛИ
                  2.0 CDI (дизел)



                  Тип: 4-цилиндров редови
                  Впръскване: директно, 3G Common-Rail, 1600 бара
                  Мощност: 141 к.с. (104 кВт)
                  Максимален въртящ момент: 310 Nm/1800-2750 об./мин.

                  Характеристики: оптимална мощност и икономичност

                  2.7 CDI (дизел)





                  Тип: 5-цилиндров редови
                  Впръскване: директно, 3G Common-Rail, 1600 бара
                  Мощност: 161 к.с. (119 кВт)
                  Максимален въртящ момент: 340 Nm/1800-3250 об./мин.

                  Характеристики: висока мощност и въртящ момент
                  всеки лев си заслужава за колата

                  Коментар


                  • #10
                    До: SsangYong Kyron ръчна или автоматична

                    Колега в общи линии рекстъните ги продават образно казано от оня ден та не ми стана ясно защо сте с втори такъв.

                    Коментар


                    • #11
                      До: SsangYong Kyron ръчна или автоматична

                      И Ви моля ако е възможно да ни обясните значението на думата софистициран,ако може.Благодаря.

                      Коментар


                      • #12
                        До: SsangYong Kyron ръчна или автоматична

                        Първоначално публикуван от ivan ivanov Преглед на мнение
                        Колега в общи линии рекстъните ги продават образно казано от оня ден та не ми стана ясно защо сте с втори такъв.
                        значи първия Rexton започна да се продава от 2003г. до 2006г.
                        а феистлифт го призвеждат от средата на 2006г.
                        каръл съм първата и останах доволен и си купих феистлифт
                        просто в сервиза са не сириозни но ако им се скараж всичко е нарет

                        за KYRON мога да кажа че колата е по добра от стария ML по всяко отножение днес тествах един и останах с добро впечатление

                        Коментар


                        • #13
                          До: SsangYong Kyron ръчна или автоматична

                          Дамата ни разбра.Не е лошо някой модератор да закрие темата щот може да вземем да изпростяваме.Благодаря!

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X