Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сьвети относно затьмняване на стькла

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Сьвети относно затьмняване на стькла

    Здравейте,

    имам следното запитване.Смятам да закупя туба и усилвател.Засега всичко е на 6.Слагам усилвателя под седалката, а тубата отзад в багажника.И тук се появи следният проблем.Тубата ще се вижда тьй като стьклата са ми фабрични и не са затьмнени.Понеже не ми се иска да оставям така тубата на видно място, смятам да затьмня задните стькла.

    Вьпросьт ми е, на колко процента да ги затьмня, за да нямам проблем с виждането вечер.Аз мислих за стойности от 60%, но май е много!?
    Nissan Patrol GR 3.0 TDi

  • #2
    До: Сьвети относно затьмняване на стькла

    Здравей,
    Това за Vw Golf ли става дума.....? Да не забравиш сините пръскалки...

    Kia Sportage -кои стъкла ще затъмняваш, странични, задно...


    Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 18-02-08, 18:40.
    Land Rover Discovery:
    - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
    Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

    Коментар


    • #3
      До: Сьвети относно затьмняване на стькла


      Умирам вече.
      Не мога повече
      [U][I]Land Rover Freelander 2.0 D [/I][/U]

      Коментар


      • #4
        До: Сьвети относно затьмняване на стькла

        Ти па. Просто карай нощем с черни очила, няма да виждаш ни радиоточките, ни пътя, ни нищо.
        И въобще няма да ти пука.
        ВСЯКА оптическа плътност по-голяма от нула влошава видимостта. Сигурно най-първото шофьорско правило е Не виждаш - не караш.
        От мечка ремичка. Башка дето никога не съм виждал някой да иде на концерт, и да стои с гръб към оркестъра.

        Коментар


        • #5
          До: Сьвети относно затьмняване на стькла

          Баси! Аз се чудя как да махна тази перверзия от стъклата на джипа си (така го купих).
          Това нещо е гадно и наистина драстично влошава видимостта.
          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

          Коментар


          • #6
            До: Сьвети относно затьмняване на стькла

            Според една наредба i закона,който от ден на ден става все по-строг,е забранено затъмняването.Но ако смяташ ,че с полицията ще имаш по-малки ядове от колкото с тези които гледат на хората в колите,затъмнявай и не мисли за проценти,нали имаш странични огледала.

            ПС:Забележка към колегата 5-ракиев.
            Не се пише WV GOLF,a ГОУФ.
            Последно редактирано от adwokat; 18-02-08, 19:39.
            Някои се раждат риби...малки рибки.С израстването се оформят като дребни риби,като едри риби и като големи балъци.
            NB !БАЛЪК-РИБА в превод от турски...

            Коментар


            • #7
              До: Сьвети относно затьмняване на стькла

              Затъмняването си има и добри страни - ако ще оставяш ценни неща вътре като инструменти и тем подобни, като не се виждат риска да ти разбият стъклата и да ги отмъкнат е по-малък; Не пече слънце в купето например, аз ако можеше щях и предните да затъмня с по-светло фолио разбира се - като карам и ми пече отстрани след малко половината ми лице става червено а другата половина - не. Отврат. за хората отзад е същото. Па като земат да слагат тич черните мухарници с вакуумните лепенки ми идва да повърна - грозотия.
              От друга страна като не влиза слънце и целия салон по се запазва - не избледнява.
              Това за видимостта е кой как е свикнал, ама повече от 50% не ти требва, а имай предвид и че всички марки фолио след време избледняват...
              Don't hunt IF you can't kill
              първо 0883 после 333 накрая 448

              LZ1BGD

              Коментар


              • #8
                До: Сьвети относно затьмняване на стькла

                Имаше там нещо в закона... в зависимост от това какви огледала имаш.

                Мисля че при наличие на странични огледала могат да се затъмнят задното и двете задни странични. За джип е неудачно според мен. При маневри в кофти обстановка нямаш видимост назад.

                Иначе мойте ще ги облепя всичките без предното. Обаче без затъмняване. Помага при счупване да не те нарежат. При опит за кражба също. Чупят се лесно с порцелан от свещи. С лепенка е малко по-тегаво.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #9
                  До: Сьвети относно затьмняване на стькла

                  Не разбирам какво смешно има в запитването ми.Някой потребители меко казано се насраха!Питам като човек, а вие си правите ташак!Мисля, че все пак сте хора с ум и разум, но това е друга тема!

                  Относно, затьмняването, горе долу разбрах за какво става вьпрос.Сега ми дойде друга идея.Виждал сьм стькла тип огледало.Те влошават ли видимостта?

                  А закона е, ако имаш страчни огледала за задно виждане и от двете страни, тогава можеш да имаш затьмнени стькла (фолио, сенник) на задните врати и багажника!
                  Nissan Patrol GR 3.0 TDi

                  Коментар


                  • #10
                    До: Сьвети относно затьмняване на стькла

                    Прави каквото искаш, със стъкла огледало ставаш опасен за нас, другите участници в движението.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Сьвети относно затьмняване на стькла

                      Ще ми обясниш ли защо?
                      Nissan Patrol GR 3.0 TDi

                      Коментар


                      • #12
                        До: Сьвети относно затьмняване на стькла

                        Първоначално публикуван от airone Преглед на мнение
                        Ще ми обясниш ли защо?
                        Ми,стъкла ОГЛЕДАЛО,нищо ли не ти говори!?

                        Коментар


                        • #13
                          До: Сьвети относно затьмняване на стькла

                          Не сте прави да нападате човека - никъде не е споменал, че ще префасонира Голф Затъмняването на стъклата си има определени недостатъци при маневрирането, особено през ноща. Нашият Free го купихме със затъмнени стъкла и понякога се налага да се спусне задното за да се маневрира по-безопасно. За предимства... колегата спомена, че можеш спокойно да оставиш нещо отзад без да се притесняваш, че ще ти разбият колата. Не е за подценяване и комфорта при силно слънце за возещите се на задните седалки - на мен ми се случи 1-2 пъти, + климатика е страхотно... В началото бяхме много притеснени поради трудното маневриране, но вече свикнахме и не смятаме да махаме затъмняването. За огледалните стъкла - без коментар...
                          p.s. къде в София е най-добре човек да се обърне за подобни козметични процедури.
                          Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                          „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                          LZ1EMS

                          Коментар


                          • #14
                            До: Сьвети относно затьмняване на стькла

                            Огледалното фолио затъмнява 10%. Какво не ви харесва?
                            Заводските стъкла на новите коли са затъмнени между 20 и 30%.
                            30% е и максимума позволен от закона за челно стъкло и стъклата на предните врати.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Сьвети относно затьмняване на стькла

                              Като не искаш да се вижда, какво има в багажника, защо не го покриеш с хоризонтална щора? По моргите има всякакви модели.
                              За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                              Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X