Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет за избор на джип до 10-11к лв(дизел)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Съвет за избор на джип до 10-11к лв(дизел)

    Здравейте. Следя от известно време форума и искам да ви поздравя за чудесния форум и многото информация, която може да се научи от вас. Та след много четене реших и аз да се допитам до вашия съвет. Решил съм да купя дизелов джип, 95-98год., който ще ми е нужен основно за асфалт и няколко месеца в годината за ловни излети, свързани по моему с лек до среден offroad. Насочил съм се основно към Land Rover Discovery, Jeep Grand Cherokee, Mitsubishi Pajero и Nissan Terrano. Та имам няколко конкретни въпроса: толкова ли е скъпа "скъпата" поддръжка на Диското, тази раздатка на Jeep-а NV231 дали ще ми върши работа за целта, за която ми трябва, толкова ли много гние Pajero-то. С две думи добре ли съм се насочил и какво вие бихте ми препоръчали. Джипа ще се ползва като кола за постоянно каране, затова не споменавам Vitara, Susuki Samuraj и други в този клас, просто са ми малко малки. Надявам се отговорите ви да бъдат полезни като всичко, което съм прочел тук,

    Поздрави!

  • #2
    До: Съвет за избор на джип до 10-11к лв(дизел)

    Раздатката на джипа ще ти върши работа, ама двигателя не. Ако си фен да правиш редовно глави - действай. Иначе 231 е здраво направена и не създава проблеми парт-тайм раздатка. За другите модели колегите да кажат. Казвал съм го доста пъти и пак ще го кажа - дизелов JEEP от тези години "не съществува". Това което си продава на пазара си е хемороид. Или бензинов с газова уредба или нещо друго. Така че насочи се към другите модели. Иначе ще си редовен участник в рубриката "помощ VМ-а пак се скапа".
    Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

    Коментар


    • #3
      До: Съвет за избор на джип до 10-11к лв(дизел)

      Благодаря, за дизела на Cherokee разбрах. Само още един тъп въпрос. Понеже тук от вас разбрах, че на дизелите се слага само NV231, а онзи ден гледах един Гранд, който беше с NV249 или 249OD. Та първо, това може ли да е фабрично, или го е правил предния собственик и второ, как да различа 249 от 249OD, или само по годината на производство. Мерси

      Коментар


      • #4
        До: Съвет за избор на джип до 10-11к лв(дизел)

        колега и аз като теб се чудя от 2 месеца точно вархо същия проблем. Но вече сам се спрял на Nissan Teranno или на Toyota 4rannar която ти не си я споменал тук но е един от добрите варианти за случая.
        Успех в избора
        Suzuki VITARA 2.0TDI

        Коментар


        • #5
          До: Съвет за избор на джип до 10-11к лв(дизел)

          Ланд Ровър Дискавъри

          Коментар


          • #6
            До: Съвет за избор на джип до 10-11к лв(дизел)

            Не му е чак толкова скъпа подръжката на диското.Обаче да не е те де 5 ,ме де 5.По старите с малко тоци и компютри.Гледай да е максимално конвекционално.Едно TD5 с електронните си системи ме накара почти да намразя марката,но стария изчистен вариант е супер хубав офроуд автомобил,който по моему превъзхожда останалите,които си споменал.Успех!

            Коментар


            • #7
              До: Съвет за избор на джип до 10-11к лв(дизел)

              А,извинявай пропуснах Паджерото.Със супер селекта е също супер.

              Коментар


              • #8
                До: Съвет за избор на джип до 10-11к лв(дизел)

                Колега, гледай да не е дизел по възможност.

                Коментар


                • #9
                  До: Съвет за избор на джип до 10-11к лв(дизел)

                  Първоначално публикуван от flathew Преглед на мнение
                  Благодаря, за дизела на Cherokee разбрах. Само още един тъп въпрос. Понеже тук от вас разбрах, че на дизелите се слага само NV231, а онзи ден гледах един Гранд, който беше с NV249 или 249OD. Та първо, това може ли да е фабрично, или го е правил предния собственик и второ, как да различа 249 от 249OD, или само по годината на производство. Мерси
                  С 249 са само бензиновите. дали е он деманд или не се разбира само по годината на производство - преди 1996 са си с истински диф и виско в паралел, а после само с виско (при он деманд).
                  Апропо, колегата Музовир продава една много добра дизелова Тойота 4рънър , така че огледай се в нея.
                  Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Съвет за избор на джип до 10-11к лв(дизел)

                    Както е зададено питането, Гранда или отпада или е бензинов, над 4 л.
                    Диското за 11к няма как да е тд5, спокойно може да е 200/300 тди, като по-добре да е запазено 200, отколкото зле 300, но и запазено 300 може да се намери за толкоз пари, 200тди гледам има за по 7К. Супер селект ако има за толкоз пари пак е добра оферта, предполагам се намират и Нисани в този диапазон, но аз понеже съм пристрастен, за това и предишното ми мнение е така лаконично...

                    Коментар


                    • #11
                      До: Съвет за избор на джип до 10-11к лв(дизел)

                      Благодаря на всички за отговорите и да понапиша и аз нещо. Първо, изобщо не съм мислил за Td5, ясно ми е, че има много електроника по него и е малко капризен двигател. За Toyota 4runner просто съм пропуснал да напиша, но го имам впредвид. Колега quadra, ще погледна тази оферта а относно Гранда който гледах, беше дизел, заради това попитах. Ако имате още нещо като съвети, споделяйте,

                      Поздрави!

                      Коментар


                      • #12
                        До: Съвет за избор на джип до 10-11к лв(дизел)

                        Здрасти,преди година и нещо и аз бях пред такъв избор.Тогава попаднах на Диско 200 наистина запазено в суров вид триврато без климатик,но малко карано 94г.Сега го продавам за 6900лв. но започнах да се двоумя дали си струва и ако скоро не се продаде ще му сложа някои хубавинки и ще си го карам.Насов е прав виждал съм 98ма ама не пазени и много карани,тъй че гледай състоянието.И другите са добри но аз исках да е с цели мостове.Успех.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Съвет за избор на джип до 10-11к лв(дизел)

                          То колегата за 7000 ако вземе диско до 11к поне окачване и добри гуми + някои дреболии...

                          Коментар


                          • #14
                            До: Съвет за избор на джип до 10-11к лв(дизел)

                            И аз това имам предвид до 2 седмици чакам 2инча окачване и 4бр джанти черни по изнесени от Англия ще ми ги докара приятел платил съм ги вече.Така че ако го продам ще ги продавам отделно ако не ще си го повдигна да му вкарам 235/85/16,чесега е нисък.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Съвет за избор на джип до 10-11к лв(дизел)

                              Аз сложих този размер гудиър МТ/Р след лифт, дигна се доволно, но смятам да сменя и предавателното число, че малко са тея коне за такива гуми. Като цяло машинката си струва, особено за парите. Потдръжката не е никак толкоз скъпа, части се намират на приемливи цени, като от нета може да се купи всичко, което тук е скъпо или го няма. За мен основен проблем си остават майсторите, които много не ги бива, а и те мислят за богаташ само щото си с 4х4, нищо че е на 15 години и в Англия е почти равносилно на москвич тук/като цени за части/... Аз съм доволен и бих казал, че има завидни възможности извън пътя при положение, че за да е Гранд трябва да храниш поне 4 литрово чудовище/аз предпочитам 5.2, но това е лично наблюдение, не съм карал американец/.

                              Колко даде за джантите, че малко ми упират предните гуми при завой /и то донякаде съм ги ограничил/?
                              А колко изнесени са, аз съм с ренджови, те мисля са +10 ЕТ/не съм сигурен/ и се чудя 0 или -10 трябва.../дано не бъркам + и -/

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X